Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen vitaminokat szedjünk az Atkins kúra alatt? fórum

Milyen vitaminokat szedjünk az Atkins kúra alatt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
16. legike
2004. márc. 5. 05:28

sziasztok!

nekem a bio chrom,szelen+c,es Q-10 szedese valt be a legjobban a konyv ajanlata alapjan.

valoban nem vagyok tole ehes.

a chrom segit az edesseg utani vagy legyozeseben.

tovabbi sok sikert mindenkinek

15. Bodsa
2004. márc. 2. 19:39

Ágica:

Bevallom csak a legfontosabbakat szedem, kálcium C-vitamin, magnézium és ilyen multivitamin plusssz pezsgőtabletta. Nem érzem hogy kihagynék valamit, meglátjuk.. még most lesz csak 1 hete hogy kezdtem.



14. Ágica
2004. márc. 2. 19:32

Sziasztok kiváncsian olvasom, hogy mit írtok a vitamín szedéssel kapcsolatban.

Én sohasem voltam nagy gyümölcs illetve zöldség evő, de most úgy a kúra eltelt négyhete alatt többször is úgy rám jött, hogy úgy ennék egy kis gyümölcsöt.

Szerintem a szervezetem csak kívánja a vitamint, úgyhogy megfogadtam Smokey szavát és vettem Béres Activált és elkezdtem szedni. Kíváncsian vártam,hogy az

étvágyam nő-e majd, de azt tapasztalom, hogy nincs nagyobb étvágyam, igaz még csak három napja szedem. Írjatok továbbra is mindent ami az Atkinssal kapcsolatos, így mindannyian tanulhatunk egymástól. Az oldal nagyon szuper!!!!!

Köszi Hoxa



2004. márc. 2. 08:22

mrsmihaly: Az én nagy fiam se evett sohasem gyümölcsöt, talán évente 2 db banánt megeszik, de semmi mást. Szó szerint. Mégis szépen cseperedik már magasabb, mint az édesapja 15 évesen. A főzelékeket se szereti.

Szerintem hallgasson mindenki a testére. Hülyén hangzik, de érzi azt az ember lánya, hogy hiánya van.



2004. márc. 1. 20:04

hoxa: Szia! Nem akarlak megbantani, mert igazad van, mindenkinek meg kell elnie. Ezert probalnak az emberre mindenfele tablettat es bogyokat rabeszelni.

En semmit-de semmi vitamint nem szedek az etkezesemhez ?Miert??? Van 1 sogornöm, aki vilag eleteben nem evett meg SEMMILYEN GYÜMÖLCSÖT-ZÖLDFELET, csak a krumplit. Nemtudja milyen az alma vagy pl. a görögdinnye iz! Tudom ez hihetetlennek tünik, nekem is evekbe tellet mire megemesztettem. 3 honaposan kiköpte, az anyja meg ugydöntött, ha nagyobb lesz, ugyis megeszi. Hat nem.

Megsincs semmilyen vitamin hianya!!!! Nem furcsa? Az orvos azt mondta, mivel eszi a hust, abbol a szervezete kivonja, amire szüksege van.



11. hoxa
2004. márc. 1. 17:21

Timus:

Hát, nem tudom. Atkins sokszor kitér rájuk. Persze ő sem isten :)

Én szedem, a lábgörcsök meg a szédülés nem hiányzik. És a lelkem is nyugodtabb :)

Hoxa



10. Timus
2004. márc. 1. 11:58

hoxa:

Persze, mindenben igazad van. Én nem is a doki rossz véleményére akartam a hangsúlyt fektetni, hanem hogy kell e egyáltalán vitaminokat szedni. Én hiszek ebben a diétában, de nem gondolnám, hogy vitaminhiányos lennék ettől. Az sem jó, ha több vitamin jut be a szervezetbe, mint amennyinek kellene.



9. hoxa
2004. márc. 1. 11:29

Timus:

Szerintem ez attól függ, ki miben hisz. Mindent több oldalról vizsgálnak, annak függvényében, hogy mit akarnak bizonyítani, más és más a megállapítás.

Ha én az Atkins hátrányait szeretném összegyűjteni egy weboldalon, akkor ugyanennyi információt találnék, mint így, hogy hiszek benne és a pozitívumait keresem.

Hosszú távon ebbe is vissza kell venni szépen lassan a zöldségeket, gyümölcsöket, teljes örlésű gabonát, szóval szerintem végül egy egészségesebb étkezési módot kapunk, mint amit pl. én átlagban követtem eddig.

Hoxa



2004. márc. 1. 10:28

hoxa:

Sziasztok! Én amikor elkezdtem a diétát, megkérdeztem a háziorvosomat szedjek e vitaminokat. Ő azt válaszolta, hogy szerinte nem kell. Szerintem sem jó igazán az, ha plussz vitaminokat eszünk a bevitt vitaminokon kívül. A zöldségekben is van sok vitamin és a húsokban is. megkérdeztem egy dietikust is. Ő ezt válaszolta:

Rögtön az elején picit pontosítanék: az Atkins diéta nem szénhidrát-mentes, hanem szénhidrát-szegény. Egy specális módszert alkalmazva számolja ki az élelmiszerek szénhidráttartalmát, így azok köszönőviszonyban sem állnak a valódi értékkel.

Fogyni lehet vele, előnye a sok rost, vitamin és ásványi anyag, a kevés nátrium fogyasztása, hátránya a rengeteg fehérje, a hosszabb távon (hónapok) túlterheli a vesét és a májat. Összefoglalóan, mint más divatdiétát sem, ezt sem ajánlhatja egy szakember jó szívvel.



7. hoxa
2004. márc. 1. 09:49

Sziasztok!


Én is Activalt szedek, de nem érzem az étvágynövelő hatását.

Már összevetettem a tartalmát az Atkins #3-as vitaminkészítménnyel, szerintem önmagában nem elég.


Ami úgy látom kevés benne:

A, C, E, K, B1, B2, B6, B12 vitaminokból a többszöröse van az Atkins #3-ban

És nincs benne króm.


Eddig is szedtem mellé C és B1 vitamint, de most csináltam egy listát, mit kellene még:

- lenmagolaj kapszula napi 1

- halolaj kapszula napi 1

- borágóolaj kapszula napi 1

- Q10 koenzim

- L-karitin



Hoxa



2004. febr. 29. 10:02

Smokey köszi a jó tanácsot, ma elmegyek és megveszem a Bérest és kipróbálom így esti bevétellel, hátha nem nőne az étvágyam / ami nekem is elég jó/ most mértem magam stagnálok ez is egy kicsit kiborít. Na szia megyek ebédet főzni.



2004. febr. 29. 06:53

Ágica: Több hónapja szedem, esete veszem be.Nem tapasztaltam semmi különöset.

Étvágyam az igen jó sajnos ,de ez a cigi elhagyása ozza.Nem egy olyan összeg, vedd meg a kisebb kiszerelést és saját börödön kell kipróbálni, hogy dönteni tudjál.



2004. febr. 28. 21:08

Ágica:

Szia!

Gratula a súlycsökkenéshez :)

Ajánlom, hogy olvasd át Hoxa -nagyon jól szerkesztett, és jól informált- oldalát, mivel erről (is) ír a "Hasznos ismeretek az elso fázishoz" részben, rögtön az oldal tetején!

:)


Bodsa



2004. febr. 28. 20:23

Smokey köszi a gratulációt én is gondoltam a Béras Activálra, csak attól félek hogy étvágycsináló, mint minden multivitamin. És jelen esetben nem szertném az

étvágyam növelni!!! Nagyon tanácstalan vagyok. Te szeded a Béras Activált? és milyen a tapasztalatod az étvágycsinálás terén?



2004. febr. 28. 20:02

Ágica: Gratula a sikereidhez.Nekem a barátnőm Herbáriában dolgozik Ő a Béres Actival-tablettát ajánlotta, de nagyon.Állítólag mindent tartalmaz amire szükségünk lehet.Ma vettem chr.picolinat-ot ez az un.GTF chr.



2004. febr. 28. 19:42

Sziasztok én 4 hete csinálom a kúrat már 8 kg ment le, de még ezidáig nem szedtem vitamínokat. Most már azt hiszem nagyon kellene, de tanácstalan vagyok.Kérlek benneteket írjátok meg ki mit szed a kúra alatt?



1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook