Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen virág ez? (kép) fórum

Milyen virág ez? (kép) (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 8. 22:54
A virágod klívia, nekem is van. Télen a lakásban tartom viszonylag hűvösebb helyen, nyáron kirakom a nyírfa alá. Egész évben mostohán bánok vele a föld ki-ki szárad, kivéve mikor látom hogy hozza bimbót. MINDEN évben virágzik, tőosztással szaporítom nyáron mikor megjelennek a virágok (kb. 3részre)
11. Pharaon (válaszként erre: 10. - Ronka)
2011. márc. 8. 22:52

Hűha. Ez nem is olyan egyszerű. Ha mérgező, akkor pakolhatom valahova magasba, hogy a gyerek meg ne kóstolja...


Köszi hogy beírtad :)

10. ronka
2011. márc. 8. 22:08

Nekem nyáron szokott virágozni.Idemásoltam a gondozását!



A klívia (Clivia Miniata), vagy másik nevén szobaliliom régóta elterjed tavaszi virágdíszünk. Tíz-húsz piros vagy narancssárga virágot hoz tavaszszal a hosszú, szalag alakú levelek rozettájából kinyúló magas tőkocsány csúcsán.


Az egész növény mérgező. Nevelése odafigyelést igényel. A tágas szobák növénye, denyáron ajánlatos kitenni a szabadba, árnyékos helyre.

A klívia virágzásához téli pihenő kell!



Téli pihenőjén, novembertől januárig fűtetlen helyiségben tartsuk 10 °C körül, tápanyag nélkül, éppen csak annyi vízzel, hogy ki ne száradjon. Ha nem így teszünk, akkor évekig nem virágzik.


Kétévente, a virágzás után ültessük át egyszerű virágföldbe. Ha szaporítani szeretnénk, akkor az oldalsarjak leválsztásával ezt könnyen megtehetjük. Azok a sarjak alkalmasak a szaporításra, melyek kb. 20 cm hosszú, 4-5 levelű hajtásokkal és saját gyökérrel rendelkeznek.

2011. márc. 8. 22:08
Köszi mindkettőtöknek a választ. Szerintem is Clivia lesz. Megyek utánanézek hogy hogyan gondozzam :)
2011. márc. 8. 22:04
Clivia.Nekem is most hozza a virágját.Szép nagyon amikor kivirágzik.
2011. márc. 8. 21:53
Ez szerintem valamilyen guzmánia. Sok féle van belőlük!
2011. márc. 8. 21:52

Bocs, lassú vagyok. Kép az adatlapomon :)

Nőnapi virág, nem tudom milyen, szeretnék utána nézni, hogy hogyan kell vele bánni.

2011. márc. 8. 21:49
természetesen az adatlapján
2011. márc. 8. 21:49
AZ ADATLAPJÁN!
2011. márc. 8. 21:47
hol van az a vírág???
2011. márc. 8. 21:45
Hol találjuk a képet?
2011. márc. 8. 21:43
Milyen virág ez? (kép)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook