Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen védekezési módokat ismertek? fórum

Milyen védekezési módokat ismertek? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. Roni24 (válaszként erre: 39. - Roni24)
2007. aug. 20. 15:02

Még azt hozzáfűzném, hogy - ugyan nemtudom mennyi idős a párod, mennyi ideje vagytok együtt, mennyire bízol benne, azt sem tudom, hogy Ő az első férfi-e az életedben -, de TE most 17 éves vagy, nem hinném, hogy már most tudod, hogy ő az utolsó férfi, és vele akarod majd leélni az életedet! De lehet, hogy igen, nemtudom!

A lényeg, hogy semmilyen krém, zuhany, spirál stb. herkentyű és szerkentyű nem nyújt neked akkora védelmet a különböző betegségek ellen, mint az óvszer! Azt is jó tudnod, hogy a férfiak vírushordozók lehetnek, tehát ha a párod együtt van más lánnyal is, akinek valami betegsége is van (elég csak egy felfázás), azután pedig veled van együtt úgy, hogy óvszer nuku, simán átadhatja neked a betegséget, úgy, hogy rajta észre sem lehet venni! A párodon ugyanis nem jelentkeznek a betegség tünetei (legalábbis bizonyos betegségek), de TE megbetegedhetsz!

40. gyopár (válaszként erre: 39. - Roni24)
2007. aug. 19. 23:11

Teljesen egyetértek.


Mi a párommal közösen hoztuk a döntést, hogy óvszerrel védekezzünk, pont azért, hogy ne terheljük a szervezetemet mesterséges hormonokkal. Szerintem ez mindkét fél hosszú távú érdeke, mindkét fél egészsége érdekében.


Megértem azokat is, akik kényelemből stb. a tablettát választják, ők más szempontokat tartanak fontosnak. De a melléhatásokkal számolni kell.

39. Roni24
2007. aug. 19. 22:43
Egyértelműen az óvszert! Ha a párod nem hajlandó arra, hogy felhúzza, csak mert neki úgy kényelmes, akkor önző, és nem szeret téged igazán! Neki attól semmi baja nem lesz, viszont ha te elkezded szedni a fogamzásgátló tablettát, lehet, hogy úgy felborítja a hormonháztartásod, hogy később, ha majd szeretnél végre családot, és főleg gyereket, nem fog sikerülni! Olvasd el a 34. hozzászólásomat és utána tegyél úgy, ahogy jónak látod!
2007. aug. 19. 22:30
Én 17 vagyok. és fogalmam sincs mi lenne a legjobb módszer. nem akarok semmiféle hormont a szrevezetembe, az óvszert a párom nem... nem tudom mennyire megbízhatóak a különböző krémek, zuhanyok. van már minden. csak éppen azt nem tudom melyik lenne a legjobb. Ti mit ajánlotok??
37. Roni24 (válaszként erre: 36. - Edb6c38cef)
2007. aug. 5. 18:16

:))) Nnna, még egy ok amiért nem fogok tablettázni! :))))


Egyébként a stresszes élet is egy jó védekezési módszer! :S Ez az év nem indult és nem is folytatódott fényesen nálunk, január óta nem esek teherbe pedig semmivel sem védekezünk!

36. edb6c38cef (válaszként erre: 35. - Roni24)
2007. aug. 5. 18:02

Egyetértek. A környezetemben is fiatal nők szedik a fogamzásgátló tablettát 17 éves koruk óta. Aztán meg 32-33 évesen csodálkoznak, hogy ugyan már, miért nem tudnak teherbe esni. Ja, mert 15 évig szedte a fogamzásgátlót? Bocs...

Amúgy nem vagyok tabletta ellenes, 24 évestől szedtem 29 éves koromig, akkor babát akartunk, meglett, és 30-tól 40 éves korig is szedtem, most álltam le, Mirenára (hormonos spirál) váltok. Addig van átmenti két hónap, és óvszerezünk, nem is olyan gáz :)

Még egy megjegyzés a témához: amióta (3 hete) nem szedem a tablettát, sokkal többször kívánom a szexet. Szóval, igaz lehet, amit annyiszor olvastam, de nem hittem el: a tabletta csökkenti a vágyat.

35. Roni24 (válaszként erre: 31. - Rika1)
2007. aug. 5. 17:53

Nem nagyon tudok egyetérteni ezzel!

Két ismerősöm van, a közvetlen közelemben, akik évekig szedték a fogamzásgátló tablettákat, mert úgy volt kényelmes, meg egyszerű, viszont most, 30-hoz közel, egyiküknek sem sikerül a baba, és kétségbe vannak esve!

Amellett meg, a fogamzásgátló tabletta semmi védelmet nem nyújt a betegségek ellen! Ráadásul meghízik az ember, kiszőrösödik, stb. :P

Szülés után kb. fél évig szedtem fogamzásgátlót, fel is szedtem jópár kilót! :(

Előtte óvszer párti voltam, bár a kisfiamat ez nem nagyon zavarta, ügyesen kiszökött....:)))))

2007. ápr. 5. 20:56
Az, attól függ milyen védekezésről van szó?
33. alanna (válaszként erre: 24. - 8da8a563b7)
2007. ápr. 5. 13:18
Cherry baby nem igazán értelek. Abortusznak azt nevezzük, amikor az élő, már fejlődő magzatot kitépik, kikaparják a méhből. A megtermékenyített petesejt még nem magzat és kb. 20% esélye van beavatkozás nélkül is, hogy az legyen. Ezért szoktak mesterséges megtermékenyítésnél egyszerre 5 megtermékenyített petesejtet behelyezni, mivel abból jó, ha egynek sikerül beágyazódni, és ez nem a mesterséges eljárás miatt van. A természetben is kb. ennyi az esély, ha a nőnek késik a menstruációja és erősebb is a megszokottnál, valószínűleg megtermékenyült, de a pete nem tudott beágyazódni. Szerintem olvass utána a témának kicsit, nem hiszem, hogy az abortuszt és a spirált egy kalap alá lehetne venni. Vagy szerinted inkább abortusz mint spirálhasználat?
2007. ápr. 5. 03:31
ugyszintén a tablettára adom a voksom!
31. Rika1
2007. ápr. 2. 21:26
Addig míg nem szeretnétek babát,mindenképpen a fogi tabletta a legjobb módszer.Ha megvannak a babák,a spirált ajánlom.Ezt azért írom,mert nálam így történt,és bevált.:))
2007. márc. 22. 15:50
én is a fogamzásgátló tablettára szavazok, az a legjobb:)
29. gkreka
2007. márc. 22. 15:32
szuzessegi fogadalom :P
28. boszavi (válaszként erre: 27. - Flamingó2)
2007. márc. 22. 14:57
Én itt olvastam már róla a neten és úgy tudom, hogy fel kell íratni. Egyébként 2900Ft körül van.
27. Flamingó2 (válaszként erre: 26. - Flamingó2)
2007. márc. 3. 07:14
Hahó! Nem tud nekem senki segíteni?
2007. febr. 28. 15:12
Ki tudja mennyibe kerül a hüvelygyűrű? Fel kell íratni?
2007. febr. 28. 12:13
ratom = tartom
24. 8da8a563b7 (válaszként erre: 20. - 93cae1a838)
2007. febr. 28. 12:13
a spirált morbidnak ratom. megtermékenyül, aztán nem tapad meg és "elmegy". Na akinek spirálja van, vajon hány abortuszt végzett már saját magán...
2007. febr. 28. 12:11
a tablettát abbahagytam. 20 évig szedtem, elég volt. most pharmatex krémet és gumit használunk felváltva. mikor épp mi van kéznél.
22. Minya
2007. febr. 11. 18:00
Nekem a fiam :-))mióta megszületett minden energiámat elszívja így csak ritkán bújunk össze :-(((
2006. okt. 29. 09:44
Én a tablettára esküszöm, mert kényelmes és tuti, de sajnos nem használhatom, mert trombózisos vagyok. Így marad az óvszer. Pedig utálom. Az orvosom az tanácsolta, hogy nekem ez a legbiztonságosabb. Miért nem találták még fel a hormon mentes tablettát?
2006. okt. 7. 20:25
jaj ez kimaradt szóval és a gyógyszer pedig ártalmas csak hormon.És akkor mi marad:spirál óvszer,gélek pesszárium.ÉS az én kedvencem az ALGOPIRIN:))))))))))))-comb közé szoritva tuti siker:)
2006. okt. 7. 20:23
Sajna egyik sem kényelmes a fogamzásgátlón kivül
2006. szept. 26. 20:30
Egy ismerős biológiatanár a pesszáriumra esküszik, én még nem próbáltam.
17. fcf0c655e6 (válaszként erre: 5. - Courage)
2006. szept. 13. 17:25
...Gyongy valaszat en is turelmetlenul varom...
2006. szept. 13. 17:22
...en vedekezem, dehat a parom mindeg leteper...:))))))))
2006. aug. 15. 14:57
Kalmópirin a két láb közé.
2006. aug. 15. 11:16
Zárdába kell vonulni!
2006. júl. 30. 01:46
A legjobb védekezés a túlfeszített munka. Akkor már egyikőtöknek sincs ideje arra :(
12. Courage (válaszként erre: 9. - Bea533)
2006. jún. 1. 00:25
Ne pasizz:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook