Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen vastartalmú étrend-kiegészítőt ajánlotok? fórum

Milyen vastartalmú étrend-kiegészítőt ajánlotok? (tudásbázis kérdés)


9. f64f0d9a69 (válaszként erre: 8. - Eandi78)
2011. nov. 8. 16:42

A túlzott vas szedés - nem tudjuk a saját szervezetünk mennyit tolerál - betegséget okozhat


"Mivel a szervezetnek nincs hatékony vasat kiválasztó folyamata, a vas bevitele határozza meg a szervezet vastartalmát. A vérben mért túl magas vaskoncentráció szervkárosodást okoz. A 20mg/testsúlykilogramm vas már mérgező és 60 mg/ttkg halálos dózis.

Vannak egyének, akiknek genetikai hajlamuk van a vas tárolásának betegségére, a hemochromatosisra, ezért a vas táplálékkiegészítőként való használatát csak olyan egyéneknek ajánljuk, akiknél vashiány áll fenn."

[link]

2011. nov. 7. 18:45
Nem szabad lebecsülni a vény nélkül kapható vaskészítményeket. Vashiányos vérszegénységem volt, nagyon alacsony vas, ferritin stb. értékkel. Nem kaptam rá vényköteles gyógyszert. Pezsgőtablettát ittam naponta kb. 20mg vasat vittem be így, illetve ettem vastartalmú ételt. 3 hónappal később a felső érték felett volt a vasam. Egyébként elég nagy tartományban mozog a vas értéke, talán 8-26 között és a vényköteles gyógyszert is pár hónapig adják.
2011. nov. 7. 16:58
Köszönöm! Ma olvastam a Ferrocomp forte nevű gyógyszerről. Ismeri valaki?
2011. nov. 7. 14:46
Ja! fontos a C vitamin és a folsav is, de az összes többi ásványi anyag is, mert segítik egymás beépítését.
5. f64f0d9a69 (válaszként erre: 2. - 4c07880d46)
2011. nov. 7. 14:45

Ha "A", "AB" vércsoportú vagy, jellemző lehet a vashiány.

A Schüssler sók segítenek a beépítésben


[link]

[link] video

4. 4c30444687 (válaszként erre: 2. - 4c07880d46)
2011. nov. 7. 11:21

Ilyen állapotban a vény nélkül kapható vackokkal kitörölheted.

Amúgy ha elfogadható szintre sikerül tornászni, a megtartáshoz, ill. annak segítéséhez hatásos lehet B12 szedése, és/vagy plusz réz bevitel, ami szintén kell a vas felszívódásához.

2011. nov. 6. 23:00

Szia!

Nekem a Neo-ferro folgamma segített. Vényköteles, de biztos felírja a háziorvosod is.

2011. nov. 6. 19:16
Szeretném feltölteni a "vasraktáraimat", nálam elég gyakori a vashiányos vérszegénység. Most is hullik a hajam, fáradékony vagyok, stb. Köszönöm előre is a tanácsaitokat!
2011. nov. 6. 19:15
Milyen vastartalmú étrend-kiegészítőt ajánlotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook