Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen változások érintenek bennünket? fórum

Milyen változások érintenek bennünket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. febr. 12. 08:04

Ezt találtam ma a hírek között:


Az elképzelések szerint idén szigorodnak a gyed szabályai: fél év helyett egyéves munkaviszonyra lesz szükség a jogosultsághoz. Továbbra is maximum két évig járna a gyed, de azzal a megkötéssel, hogy aki ennél kevesebb időt tölt munkaviszonyban, annak csak annyi ideig jár ez a juttatás, amennyi időt előtte munkában töltött.

76. mel81 (válaszként erre: 75. - Supin)
2009. febr. 9. 17:41

Én elolvastam, de azért ez nem ilyen egyszerű. Egyrészt 3 évig otthon maradni nem kötelező. Másrészt elég sokaknak nem saját hibájukból nincs munkájuk, persze ezeknek az embereknek csak ideiglenesen nincs, de ha ilyenkor szülnek, akkor mi van? Adják be az intézetbe a gyereket ők meg halljanak éhen? Jönnek a kiskapuk, beadják a gyereket, aztán rokonnal kivetetik nevelőszülőként és jóval többet akasztanak le, mintha GYES-t kaptak volna.

És mi van ha egy 18éves (vagy fiatalabb) teherbe esik (mondjuk védekezés mellett), egyedül marad, és a családja szegény? Vetesse el? Lehet, hogy a GYES alatt befejezi a sulit, még szakmát is tanul, és utána elmegy dolgozni és jó munkaerő lesz. Nem lehet tudni. Nem csak munkakerülőkkel fordul elő, hogy nehéz helyzetben terhesek lesznek.

75. supin (válaszként erre: 10. - 7dea0ad493)
2009. febr. 9. 16:40
Ezt mindenkinek el kellene olvasni. Benne a lényeg!!Alanyi jogon csak abban az esetben járjon-ezzel kiegészíteném,ha tanult és amiatt nincs még munkaviszonya. De ezt is csak felsőfoku iskolára adnám!!!
2009. febr. 9. 16:25

Na, kicsit felháborodtam azon, amiket írtatok, nem is olvastam el mindent. Kinek járjon, kinek ne...

Azzal egyetértek, hogy aki nem dolgozik, az ne kapjon gyed-et, gyes-t. De, pl. én most 4 hónapos terhes vagyok. Mit kéne csinálnom? 13 éve fizetem a rohadt adót, tb-t meg mindent, nem minimálbér után. Végre összejött, hát tán vetessem el, mert válság van???? A barátnőm, aki meg hazajött Izraelből szülni pár éve, még mindig otthon van a 3 éves gyerekével, és eddig élt az állam pénzén, a másik meg épp annyit dolgozott, hogy legyen 180 napja....

Na, hol itt az igazság? És még tudnék példákat. Azontúl ha már ilyen szigorúak vagytok, külföldön van lehetőség arra, hogy anyuka ne dolgozzon pl., mert apuka eltartja, vagy visszamehet félállásba. Itt nem tudod berakni a bölcsibe, oviba, mert mire hazaérsz a melóból, bezárnak.

73. mel81
2009. febr. 9. 16:05
Amúg a GYES nevében is benne van, hogy az egy segély, persze, hogy nem kell hozzá munkaviszony. És ezzel szerintem nem is lenne baj, például az olyan nagycsaládok esetében, ahol az apuka becsülettel dolgozik! Ott az apuka általában sokat túlórázik is, hogy a gyerekeknek legyen annyi, mint az osztálytársaiknak, az anyuka meg felügyel a gyerekekre (akik annyian vannak, mint amennyi egy bölcsiben egy gondozóra jut), és vezeti a háztartást. Ha nem is volt még nagyon munkahelye, szerintem megérdemli azt a 28000Ft-ot ezért a munkáért. A baj ott van, amikor az apuka nem dolgozik, mondván majd megélnek az anyuka GYES-éből és a családi pótlékból (meg egyéb segélyekből), és nem is próbál magának munkát találni!
72. mel81 (válaszként erre: 71. - Drnéni)
2009. febr. 9. 15:52
Nálunk nincs várólista a bölcsikben. Ez azt jelenti, hogy előző tavasszal el kell menni beiratkozni, és szociális és egyéb szempontok alapján eldöntik, lesz-e helyünk. Szerintem ez nem normális. Ha lerövidítik az otthon maradást ebben a helyzetben, ami Mo-on van, akkor mi lesz a sok munkanélküli anyával, aki kénytelen saját maga vigyázni a gyerekre GYES nélkül?
71. drnéni (válaszként erre: 68. - Mel81)
2009. febr. 7. 11:14
Tökéletesen így van! Én (bár szívesen tenném) nem tudok GYES mellett otthon maradni, minthogy mára a törlesztőnk az eredetinek szinte a duplájára nőtt, plusz minden megdrágult. Viszont bölcsibe már születése előtt be kellett volna íratni. Úgyhogy az egész GYES+családi rá fog menni a megőrzésére (nyugdíjas nagyi nincs). Munka mellett még kevesebb pénzünk lesz, mint most. De az is valami, hogy legalább nem kerül bölcsibe.
70. borbelya (válaszként erre: 69. - Borbelya)
2009. febr. 7. 09:20
Február 16-án várható a bejelentés, addig csak tippelgethetünk.
2009. febr. 7. 09:17

Ezt olvastam ma:


A gyed átalakítására kapcsán felmerült, hogy a szigorítanának a jogosultság szabályain, ahogyan ezt az összes alanyi jogon járó támogatás esetében megtennék. A kormány tervei szerint a szociális ellátásoknál és támogatásoknál az a cél, hogy megőrizzék ezek jelenlegi szintjét, ami azonban nem zárja ki az átrendezést. A családi pótlék átalakításánál továbbra is az a megoldás áll az első helyen, hogy a juttatás adóterhet nem viselő járandósággá válna, amelyet adóbevalláskor hozzá kell számolni az összes jövedelemhez.

68. mel81
2009. febr. 6. 19:17

Nekem az a bajom ezzel a GYES-GYED megrövidítéssel, hogy így is bölcsihiány van. Jópár gyerek van, akinek az anyukája visszamenne a GYED után dolgozni, de a bölcsiben nem tudják bevenni a gyereket, és azt mondják maradjon vele GYES-en. Nálunk is helyhiány van. Szerintem amúgy két év GYES vagy két év GYED elég kéne legyen. Régen sem voltak az életerős nők évekig a gyerekükkel. Mentek dolgozni a határba, nagymami vagy egyéb rokon vigyázott a gyerekre. Amikor meg mégis otthon voltak, akkor meg háztartási munkát végeztek, hisz nem voltak háztartási gépek, több volt a munka.

Persze az nem jó, ha reggel 6-tól este 6-ig benn van a gyerek a bölcsiben, de az egy 4-5 éves óvodás esetében sem az.

67. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 65. - Drnéni)
2009. febr. 6. 18:08
Szerintem is jó dolog. Amíg fiatal az ember, könnyebb pénzt keresni, félretenni. 50-60 évesen egyre nehezebb. Nem rossz az, amikor van hova nyúlni, ha épp egyetemre kívánkozik a sarj. Más kérdés, hogy nem könnyű, de ettől még nem hülyeség.
66. 298dc77b34 (válaszként erre: 65. - Drnéni)
2009. febr. 6. 17:45
Az, h. születésétől fogva havonta nem teszem a bankszámlájára a pénzt, nem azt jelenti, hogy ha szüksége lesz rá, nem fogom segíteni. Sőt remélem, hogy neki -általunk- sokkal könnyebb lesz.
2009. febr. 6. 14:38
Szerintem egyeltalán nem hülyeség félretenni a gyereknek, más kérdés, hogy egyszerűen nem tudunk. Nagyon szeretném, ha a lányomnak nem a nulláról kéne kezdeni az életét, mint nekünk. Nem gondolom, hogy nagy vagyont kellene kapnia amikor kirepül a fészekből, de nagyon örülnék neki, ha nem kéne neki is egy életre eladósítania magát ahhoz, hogy legyeen hol laknia.
64. borbelya (válaszként erre: 63. - 298dc77b34)
2009. febr. 6. 14:32
MI sem, mert nem tudom mire lesz szüksége, mi lesz majd amikor felnő. Próbálom a lehetőségeimhez mérten a szükségeset biztosítani számára.
2009. febr. 6. 14:05
Mi nem teszünk most félre a gyereknek, sőt hülyeségnek tartom. Teljesen kiakadtam amikor szülés után felkeresett az egyik biztosító embere, megtakarítást kínálva a gyerekem 18 éves koráig, úgymond "gondoskodást". Azt hiszem azzal, h. felnevelem, iskolázom, ruházom és minden tőlem telhetőt megadok neki, gondoskodom róla, és valószínű, h. nem fogja tartani a markát 18 évesen a milliókért. Én sem kaptam, mégis itt vagyok.
62. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 61. - Borbelya)
2009. febr. 6. 10:23
Mi nem gyujtjuk a gyereknek a penzt , van ugyan szamlaja, de csak azert , mert nagyszulei ragaszkodtak hozza, hogy Ok tudjanak ra tenni (bar mire megkapja egy kabatot se fog tudni belole venni-szerintem).. nem a lenyeg az, hogy az emberek nem gondolkodnak hosszu tavon.. megcsinalom, megszulom,kapok ra penzt majd lesz valahogy... ez rossz felfogas szerintem, meg ha messze is van az aza ido mikor sulis lesz vagy valami, akkor is gondolni kell ra.. gondolok itt olyanra hogy alkalmi munkabol nem lehet gyereket felnevelni (sajat pl, Apamnak sose volt normalis munkahelye, nem is eltunk jol, szinte sehogy...)
61. borbelya (válaszként erre: 60. - Ármin Márk Anyu)
2009. febr. 6. 10:15
Az a lényege a mondanivalódnak, hogy taníttatni kell, de hol van az még, addig annyi minden változik!!! Persze kell ezzel kalkulálni, de rosszul vagyok hogy a biztosító alkuszai az emeberkből úgy akarnak pénzt kicsikarni, hogy már arra hívják fel a figyelmet, hogy a gyerek egyetemi albérletére tegyen félre pénzt, ugyan már!
2009. febr. 6. 10:09
Ok, akkor nem egyetem, szerintem nem ez a lenyege a mondanivalomnak, egy nyelvvizsga is eleg sokba kerul manapsag!!!
59. borbelya (válaszként erre: 32. - Ármin Márk Anyu)
2009. febr. 6. 10:05
Nem biztos hogy az egyetem a mai világban olyan fontos, én sokkal fontosabbnak tartom, hogy legyen egy szakmája, és beszéljen nyelveket. Én biztos nem fogom eröltetni az egyetemet, azért mert most ez a trendi!
58. borbelya (válaszként erre: 27. - 298dc77b34)
2009. febr. 6. 10:03

Én is teljesen egyetértek veled, és örülök hogy van aki még így gondolkozni!

Még szerencse hogy vagyunk egypáran, akik a gyereknevelést nem nyűgnek fogják fel!

Én közgazdásznak taniltam, és 6 évet dolgoztam, és nagyon szeretem a munkahelyemet, de most a gyerekem mellett a helyem! És neki pedig rám van szügsége 3 éves koráig, én sem tervezem hogy beadom bölcsibe, mert alapvetően nem értek egyet a bölcsi intézményével, sok esetben mentsvár az anyukáknak, hogy visszamehessenek dolgozni, mert a gyerekkel ugye foglalkozni kell , és az igen megterhelő!

2009. febr. 6. 09:10
Hát ha mindenki így gondolkozna nem lenne probléma.Vagyis lenne de az lehet hogy nem lenne ilyen hatalmas
56. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 54. - Myrthil)
2009. febr. 6. 09:08
Ez teljesen ok igy.. minden elismeres hogy nem allam bacsinak szulsz gyereket :-)))
2009. febr. 6. 09:07

A párom azt szeretné, ha itthon maradnék a gyerek mellett, akár több évig is, ellátnám a háztartást is stb. Nekem nem lenne kifogásom ellene.

Megbeszéltük, vállalkozok, és ha egy minimálbérnyit össze tudok pluszba szedni a sok járulékon kívül, akkor maradok, mert nem kell a segély. Ha nem, akkor írány vissza dolgozni... :D

54. Myrthil (válaszként erre: 52. - Ármin Márk Anyu)
2009. febr. 6. 09:05

A párom 27, és ő is szeretne gyereket, de előbb még le kell diplomáznom, és dolgoznom kell egy kicsit. Aztán jöhet a baba.

Viszont van saját lakás és autó, hogy ne akkor kelljen kapdokni, amikor már útban van a pici :D

Én régóta a vállalkozásomon dolgozom, és remélem, el is tudom indítani :D

2009. febr. 6. 09:03
Persze szakmank, es erettsegink van.. csak sajna feljebb nem jutottunk, de mondhatom jobban keresunk mint nemelyik foiskolas.. szerintem az se azon mulik, mit vegeztel...
2009. febr. 6. 09:00
Egyebkent en 23 vagyok Parom meg 26, de mindketten 16 eves korunk ota dolgozunk... nem igy terveztuk mi se... de mi legalabb atgondoltuk hogy mi legyen!
51. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 48. - 7dea0ad493)
2009. febr. 6. 08:59
igen lattam en is!! erre nem lehet mit mondani, csak a gyerekeket sajnalom... vajon Ok mit nem kaphatnak meg, ha a villanyszamlara nem jut????
50. 7dea0ad493 (válaszként erre: 49. - Myrthil)
2009. febr. 6. 08:58

Én már 30 is elmúltam, és egy gyerekem sincs :P

Egyelőre nem is lesz.

Elvagyunk a párommal csináljuk a dolgunk és kész.Ilyen bizonytalanságra nem akarok szülni.

49. Myrthil (válaszként erre: 46. - 7dea0ad493)
2009. febr. 6. 08:57

22 vagyok, és még nem tervezek gyereket. :D

Vagyis szeretnék, de még nincsenek meg a feltételek. Addig meg nem akarok, mert nem csak az én életemet cseszném el, hanem az ővét is.

Egyébként is, lehet öreg lennék már most is oda... :P

48. 7dea0ad493 (válaszként erre: 43. - Ármin Márk Anyu)
2009. febr. 6. 08:56
Hülye példa.Itt is volt egy anyuka, megszüntették a topicot amit nyitott, 5 vagy 6 gyereke van és nem tudja fizetni az éves elszámolás után keletkezett villanyszámla különbözetet, és erre akart segítséget kérni, hogy tudja -e valaki támogatni anyagilag ebbe
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook