Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen tünetekkel jár, ha valaki alleriás a háziporra vagy túl alacsony a levegú páratartalma a lakásban (gyakran 40% alatti)? fórum

Milyen tünetekkel jár, ha valaki alleriás a háziporra vagy túl alacsony a levegú páratartalma a lakásban (gyakran 40% alatti)? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 23. 14:08
nem tudom milyen összefüggés van a kettő között
2009. máj. 23. 13:45

Nekem pont az ellenkezője! :)

Kapar a torkom, köhögök és nem kapok levegőt mert bedurran a nyálkahártyám.

Évek óta orrspray-n élek. :(

Nekem a bőröm se bírja mondjuk mert minden takarítás után kiszárad és kisebesedik.

Gumikesztyűben építkeztem egy évig! :)))

2009. máj. 22. 11:20

orrfolyás ezerrel meg mégtöbbel, szem megdagad, viszket, folyik...tüsszögsz...stb.

Én is durván allergiás vok, és vmien oknál fogva tavaly óta az összes allergia elleni gyógyszertől tele leszek csalánkiütéssel, pedig ovis korom óta szedem ezeket a gyógyszereket. Úgyh én megcsináltam a lehetetlent, allergiás lettem az allergia elleni gyógyszerre...:)

Anyukám szavaival élve: taknyom-nyálam egybe folyik...:D

2009. máj. 22. 11:19
Tényleg diagonalt olvasva, a szemem is viszket a takarításkor!!!
2009. máj. 22. 11:18

Én évekig tartottam cicákat egyik szinte folyamatosan bent is lakott, annyira nyugis volt. Elkedztem reggelente köhögni, minden reggelem úgy nézett ki, hogy fulladásig köhögtem 1-2 órán keresztül, mint egy erős bagós. Ugyan ezt csinálom az atkáktól is, kb 1-2 évente párna cserét kell csinálnom, vennem kell egy teljesen újat és azonnal meg is érzem a változást, legjobb lenne a paplant is cserélni, de annyi pénzem nincs.

Ha takarítok és felverem a port, vagy ágyneműt húzok azonnal ömlik az orrom és végig trombitálom a szombat délelőtti takarítást. Nálam ilyen.

2009. máj. 22. 11:14
A házi por allergiának többféle tünete is van.Azt egyik a tüsszögés,száraz kaparó torok,orrfolyás.Ingerelheti a szemet is,és okozhat szemszárazságot,viszketést,fertőzés nélküli gyulladást is.
2009. máj. 22. 11:13
Én csak a páratartalomhoz tudok hozzászólni: ha megy a légkondi az irodában (ahol ugye nincs párologtató), akkor nagyon kiszárad az orr nyálkahártyám, egyszer annyira fájt, hogy haza kellett menjek...
2009. máj. 22. 11:13
Bocsi a sok hibáért, de mielőtt ellenőriztem volna, véletlenül entert nyomtam!:(
2009. máj. 22. 11:12
Milyen tünetekkel jár, ha valaki alleriás a háziporra vagy túl alacsony a levegú páratartalma a lakásban (gyakran 40% alatti)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook