Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen tünetekkel jár együtt a belső aranyér? fórum

Milyen tünetekkel jár együtt a belső aranyér? (tudásbázis kérdés)


2016. máj. 22. 19:51
Nekem is rengeteget fájt a hasam/gyomrom tinikorom óta, de a szüleim nem egy orvoshoz járóak voltak és mindig azt mondták, hogy ez van, valakinek mindig fáj, figyelni kell a kajára. De dolgozó emberként és elköltözvén otthonról már nem kellett vitáznom velük, mentem magamtól orvosokhoz, amikor már nekem is véres volt a székeltem. Aztán szerencsére tényleg nincs komoly baj, de így nyugodtabb vagyok. Bár epekövem is van és műteni kell, de igyekszem nem parázni rajta, hanem majd előbb-utóbb eljutni a műtétig.
7. Zselyke24 (válaszként erre: 6. - 937a2a883a)
2016. máj. 22. 19:33
Köszönöm a válaszod! Ez kicsit megnyugtatott! Ja és a gyomor, hasfájás nekem is megvan, én is gyanakodtam már az irrátibilis bélszindrómára, de azok nekem mindig is fájtak, nem mostanában kezdődtek.
2016. máj. 22. 19:30
Én gyomor-és vastagbéltükrözésen voltam, ahol a doki a végbelemet is teljesen végignézte "kifelé jövet" és kézzel is felnyúlt ugye valameddig. Mivel a végbélnél erős az izomzat, így kicsit kellemetlenebb volt, mint a teljes vastagbél, de egyáltalán nem fájdalmas, csak nagyon feszít. Igen, minden ilyen tünetem megvolt, de nekem hasi és gyomorfájdalmam is volt/van. Hónapokig jártam kivizsgálásra és kiderült, hogy irritábilis bél szindrómám van és belső aranyerem. A kettő együtt nem a legjobb párosítás, de ez van.
2016. máj. 22. 19:01
Neked is ezek a tünetek voltak? Főleg a nyomásérzéstől tartok. Engem vizsgált ujjal és úgy mondta, hogy azt érzi. Tükrözés milyen érzés volt? Csak végbéltükrözésen voltál?
2016. máj. 22. 18:52

Valóban járhat ilyen tünetekkel egy aranyér, nem feltétlenül daganat. Viszont az a tuti, hogy megnézeted szakemberrel, nem csak háziorvossal.


Amúgy nekem a házidoki vizsgálat nélkül mondta, hogy ez 100%, hogy belső aranyér. Azért elküldött a sebészetre, ahol csak ujjal vizsgáltak és ott azt mondták, hogy nincs is. Végül a tükrözésen kiderült, hogy tényleg van és tényleg csak aranyér.

3. Zselyke24 (válaszként erre: 2. - Globus)
2016. máj. 22. 18:43
Mint íram, csak háziorvosnál. Most megyek majd proktológushoz. Nagyon meg vagyok ijedve, mivel elég fiatal is vagyok. Háziorvos azt mondta, ez biztos, hogy csak aranyér lehet.
2. globus (válaszként erre: 1. - Zselyke24)
2016. máj. 22. 18:35
Végbéltükrözésen voltál már? Ezt közelebbről szemügyre szokták venni, daganatot csak így lehet kizárni.
2016. máj. 22. 17:15

Sziasztok! Sajnos olyan problémám van, hogy pár hónapja székeléskor élénkpiros vér volt a wc papíron, néha a székleten is, a wc-zés fájdalmas, szúró érzéssel járt. A vérzés akkor nem jelentkezett, ha nem volt kemény a székletem. Más panaszom nem volt. Először repedésre gondoltam.

Aztán csak elmentem a háziorvoshoz, aki megvizsgált és belső aranyeret állapított meg, kaptam kúpot, a vérzés úgy néz ki, el is múlt, viszont azóta sokszor fáj a fenekem ülésnél, kellemetlen érzésem van, sokszor érzek székelési ingert és úgy, hogy nem ürülök ki teljesen, székelésnél pedig érzem azt a valamit. Lehet így a belső aranyeret érezni, okozhat ilyen panaszokat? Egyébként azóta a gátamnál is van egy megduzzadt csomós érzés, az meg mintha külső aranyér lenne, mintha vérzett is volna már enyhén. Kértem sebészetre időpontot, de az még odébb lesz. Szerintetek előfordulhatott, hogy a háziorvos a belső aranyeres csomót összekeverte egy daganatos csomóval? Kell ettől félnem, hogy daganat? Egyébként nem vagyok még 30 éves sem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook