Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen tünetei vannak a füves cigizésnek? fórum

Milyen tünetei vannak a füves cigizésnek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
94. Shadow Angel (válaszként erre: 93. - Konyhatündérek)
2014. dec. 20. 12:36

Jajj az biztos elkerülte a figyelmem, hogy ritkábban is találkoztok. Azt láttam, hogy nem lakik veletek.


Remélem nem lesz különösebb ok rá, és az ünnepek után kivitelezhető lesz a dolog.

93. konyhatündérek (válaszként erre: 92. - Shadow Angel)
2014. dec. 20. 08:56
Mint korábban is írtam, a fiam nem lakik velünk. A munkája miatt valószínűleg csak karácsonykor fogunk találkozni vele/velük. Úgy gondoltuk, hogy - ha nem lesz rá különösebb okunk - , akkor az ünnepek után fogunk beszélgetni.
92. Shadow Angel (válaszként erre: 90. - Konyhatündérek)
2014. dec. 18. 22:39

Bár a hozzászólása eléggé bicskanyitogató, az eddigi írásaid alapján nem hiszem hogy magadra kellene venni.


Történt azóta valami? Beszéltetek a fiaddal? (Esetleg mindkettőjükkel?)

2014. dec. 14. 20:37
Komolyan mondom, kezd elmenni a kedvem a hoxától. Itt mindenki szép, okos, bölcs -nyissanak tanácsadói irodát-, ha valaki kérdez valamit a nyakának ugranak, és Tolnától eljutnak Baranyáig. Azt kérdezték, hogy mik a füves cigi tünetei, nem azt, hogy kellett volna nevelni a gyereket 25 évvel ezelőtt.
90. konyhatündérek (válaszként erre: 88. - Jstefan)
2014. dec. 14. 12:59
Pont ez az! Amit írtál, az nagyon úgy tűnik, hogy nekem szól, az én írásomra válaszoltál. "rosszul neveltük a gyerekünket," stb. Nem rémlik? Egyébként hála Istennek nem vagyok érintve, s nem az "igazság" fáj, hanem mint írtam, felháborít a megnyilvánulásod. Így nem viselkedik egy tanult ember. Ezt nem tanították az egyetemen?
89. artmami (válaszként erre: 87. - Jstefan)
2014. dec. 13. 22:37
Jaj Csillagom, ettől én nem kaptam dührohamot… annyiból érintett vagyok, hogy amiket írtál az bármelyik családra vonatkozhat.. ergo az enyémre is…de ettől még nyugodtan fogok aludni :)
88. jstefan (válaszként erre: 85. - Konyhatündérek)
2014. dec. 13. 21:47
Nem rólad írtam véleményt hanem egy gyakran jellemző élethelyzetet ,ha nem vagy érintve akkor miért vagy ennyire felháborodva! Remélem nem az igazság fáj?
87. jstefan (válaszként erre: 85. - Artmami)
2014. dec. 13. 21:43
Általánosságban írtam a véleményt ,aki nincs érintve annak nem kell dührohamot kapni!!!
86. konyhatündérek (válaszként erre: 84. - Jstefan)
2014. dec. 13. 13:36
Szegény szüleidnek kár volt annyit áldozni a taníttatásodra, egyáltalán nem lehetnek büszkék Rád! Melyik egyetemen tanítják ezt a mérhetetlenül pofátlan megnyilvánulást, amit te más emberek felé megengedsz magadnak? Ha ilyen egy tanult, túlképzett ember, akkor nagyon mélyre süllyedt ez a világ...
85. konyhatündérek (válaszként erre: 84. - Jstefan)
2014. dec. 13. 07:17
Kikérem magamnak, hogy butának, primitívnek, naívnak, alul képzettnek nevezz! Én most kicsit durvább leszek, azt kívánom Neked, hogy kerülj olyan helyzetbe Te vagy a gyermeked, mint amilyenben mi vagyunk. Csak azt sajnálom, hogy nem nézhetem végig, hogy mit teszel, mennyire okos vagy!A helyedben tükörbe néznék és szemközt köpném magam,ha ilyen nyilatkozatokat tennék ismeretlen emberekre. Ismered a mondást? Isten nem ver bottal... Remélem téged is utolér egyszer!
84. jstefan (válaszként erre: 81. - Artmami)
2014. dec. 12. 19:29
A magasabb szintű értékrendet nem tanítják külön egyik családban sem, örökölhető a képesség,és ott van a szülei által megélt minta. A gyermek megtanulja hogy vannak élőlények amik nem mindig viselkednek ember módjára. Ezért felnőttként is meg tudja különböztetni az értékes,és értéktelen alja élőlényeket a szorgalmas, korrekt, okos, emberektől, kizárt hogy a lila köd elborítsa,és blokkolja az elméjét. Ha a szülők buták, primitívek, naivak, alul képzettek akkor legtöbb esetben a gyermekükből is ilyen felnőtt lesz.
83. Miss Poppy (válaszként erre: 81. - Artmami)
2014. dec. 12. 17:16

ÓÓ,hát csak nyomja a szokásos h.lye szöveget!

Mert persze,őő igazi férfi!

82. kristo_f (válaszként erre: 79. - Jstefan)
2014. dec. 12. 17:02
Hm!
81. artmami (válaszként erre: 79. - Jstefan)
2014. dec. 12. 11:39

Szerintem olyan férfit még hordott a hátán a föld akiről beszélsz.

Tök mindegy, hogy kinek mit tanítanak otthon, vagy milyen mintákat hozott. Szerinted ennyi lenne a képlet, hogy akinek a fejébe verték a dolgokat a szülei, annak jó kapcsolatai lesznek akit meg nem okítottak, az csak hülye picsákat szed össze.

1. mindenkinek megvannak az egyéni preferenciái és az nem biztos, hogy azonos a szüleiével

2. ha valakinek leszáll az agyára a lila köd, akkor meg lehet vele beszélni, meg szentelt vizet itatni, addig nem fog lépni míg nem akar

Én is normális nevelést kaptam, normális családban nőttem fel, nem bántottak a szüleim, nagyokat beszélgettünk… mégis életem során összehozott a sors egy-két díszpinttyel… hiába papolt anyukám… most már persze látom, de akkor vakon mentem a saját fejem után…

2014. dec. 12. 07:29

Úgy látom, hogy a témától már nagyon eltértek egyesek, örülök, hogy vannak, akik hibátlanul, tökéletesen tudják nevelni a gyerekeiket. Egyet ne feledjetek! Lehet, hogy Ti jól neveltétek (amit én nem vonok kétségbe, mert nincs hozzá jogom), de nem tudjátok kivel jön össze, s mennyire tud "igazi férfi" maradni!

Én mindenesetre kivánok mindenkinek Boldog, békés Karácsonyi ünnepeket és további sok sikert az életben!

79. jstefan (válaszként erre: 13. - Konyhatündérek)
2014. dec. 11. 21:13
Az ilyen viselkedéshez nem kell füves cigit szívni,vannak ilyen "ügyes" lehúzós csajok anélkül is.Bennetek van a hiba mert nem tanítottátok meg a fiatokkal a racionális értékrendet.Ha igazi férfi lenne akkor az ilyen hazudós,élősködő lotyóval nem ismerkedett volna meg,vagy fenéken rúgná úgy hogy űrszemét váljon belőle.
78. Muraja (válaszként erre: 77. - Konyhatündérek)
2014. dec. 11. 20:24
Masok vagyunk az bisztos , de en soha nem varom el hogy halat vagy köszönetet felyezenek ki iranytam en mindent szerettetbö tettem ertuk . Egyedul neveltem egy falkat , sok ejszakat tavol a othontol kint az utakon mind kamionos ( diplomas vagyok de az volt anno a legjobb megoldas) igy többet voltam othon es nem kelett semi fele kolchozokba ( bölcsi , ovi es tarsai ) vinni csak abba ami kötelezö volt egy evet az iskola kezdett elöt . ( nem szerettek , ruheltek a közösseget ) igy arra a idöre mig ejszaka munkaba voltam nanyt fogadtam. Nekem eleg az hogy ma mar amikor emlekeznek azokra az idökre igazan öröm latszik az arcukon. Talan azert mert inkab ök neveltek engem , nem sztreszeltem öket semire szabad volt elöttuk barmilyen valasztas . Na annyira bisztos rossz anya nem lehettem mert sok kis bartjuk nem akartak soha haza menni tölunk mindenki imadott nalunk lenni.
77. konyhatündérek (válaszként erre: 76. - Muraja)
2014. dec. 11. 18:35
Ne haragudj, Te nagy tévedésben vagy!Én nem áldoztam fel magam a gyerekeimért, a családomért! Nekem ez természetes, alapból jön.Egy normális anya szerintem így érez. A normális gyerek pedig mondás nélkül is érzi, tudja mit köszönhet a szüleinek mondás nélkül is. Akinek ezt mondani kell, ott nagy baj van a gondolkodással.
76. Muraja
2014. dec. 11. 18:06

Igazad van bocsanat ! Denverben összsfutottunk regi ismerösökel kik a alkohol helyet jointoznak. Mind ket par ertelmisegu kicsit hippy bealitasu ( barcsak a vilagon mindneki olyan lenne nem lennenek haboruk ) no ja johangulatuk volt minderöl lehetett temazni . Sok ötlett hangoztt ell minden olyan megoldasra amit az emebrek jajvekolnak feleslegesen , egyszeruen harmonikus es szep eltöltött idö volt. Semi alkohol örjönges , okoskodas es stb.

Ezek pl. a fuvezes hatasai szelleslato diszkusiok nyugalmas körulmenyek köszt.

Kulömben nincs a vilagaon egy gyerek ki elvarna ne add Ur követelne hogy a szulöfeladoza magat a gyerekekert azart szörny halani ha ggyes szulök mikor mondogadtjak hogy feladosztak az eletuket a gyerekert , tevedes ! durva tevedes . Az a edesanya aki ezt szajkoza az nem igazi ertekeket es peldakot nyujt szamukra. Vagy a sajat el... eletet szeretne gyereken keresztul elni vagy mas erdekek vannak a haterben.

Nelem az anyam mondott 1x hasonlot es utan mar csak Isten veled volt - 16 evesen törvenyileg nagykorusagott palyasztam meg birosag segitsegevel. Megkaptam es nagykoru lettem meg nem 17 eves pontosan 16 es 4 honaposan.

Igen ez leheseges volt anno , egy IQ teszt es hosszu dialog egy dokival es kesz. Tovab jartam iskolaba . jogositvanyom volt dolgosztam közben es egy megerdemlö eletet eltem .

75. konyhatündérek (válaszként erre: 74. - Muraja)
2014. dec. 11. 14:59
Örülök, hogy ilyen "csodálatosan" sikerült a fiad élete - szerinted. Veled ellentétben nekem nem volt soha "másféle életem", a gyerekeimnek, a családomnak éltem. Soha semmi és senki nem volt számomra fontosabb, mint Ők. A Fiadnak tényleg csak gratulálni tudok, hogy így is megtudta állni a helyét. A fiam 15 éves korában elkerült másik városba tanulni, attól kezdve a saját életét éli, 21 éves kora óta teljesen önállóan áll meg a saját lábán. Természetesen ha kellett mindég mellette álltunk, amiben tudtuk segítettük. Bár minden fiatal ilyen lenne - szokták mondani, akik ismerik -, kevesebb baja lenne ennek az országnak. Csak mellékesen kérdezem meg: látod a fent feltett kérdést? Szerintem nem gyereknevelési tanácsot kértem.
74. Muraja (válaszként erre: 73. - Konyhatündérek)
2014. dec. 11. 14:39

Nem a sajat karan kell tanulni , az okos a masok karan tanul es hogy odaig erjem akkor negy liberalizmusnak kell hogy uralkodjon a közvetlen körben hol el . Ha van önbizalmuk akkor az bisztos hogy nekem mind anyanak nem kell belepo...

En ahoz bisztos nem kellek hogy jo beszelgetesel tisztaban lassanak plane privat eletukben.

Soha semit nem szabad megbani ,amitöl az ember nem hal meg attol csak megerösödik.

Ez a vesztebe rohanas nagyon tulzott mert hidd ell egy kölyök sem nem teszi ha nem retard .

Fiam alig negyven van egy oriasi karierja de privatban egyedul maradt egy nehany gyerköcel no es? egy fantasztikus edesapa ( most eretsegizet a lanya ) es total buszke vagyok ra . Közben en nem igen segitttem be mert meg anno nekem is megvolt egy masfele eletem plusz a kisebbek. Tölem csak dicsetatt es respektett kapott , nekem igy az ugy nevezett " köszönet " ha latom öt mind szabad es szelleslato emberket.

Sok helyen az a hiba hogy a gyerkeknek nincs önbizalmuk azt pedig azonnal meglatszik a felnött korban .

73. konyhatündérek (válaszként erre: 72. - Muraja)
2014. dec. 11. 14:12
Válaszodat olvasva úgy tűnik, teljesen más a Te eseted és a Mienk. Szerintem egy szülőnek - de ugyan így egy gyereknek is - van joga figyelmeztetni a gyermekét, ha azt látja, hogy a vesztébe rohan, vagy ha nem vesz észre valamit. Én sem sértődöm meg, amikor valamelyik fiam véleményt mond arra, amit teszek. Én azt vallom - és úgy neveltem őket is - tudni kell, hogy mikor és hogyan tesszük mindezt. Nem akkor szeretem a gyerekemet, ha mindent ráhagyok, "majd megtanulja a maga kárán, stb" elvet vallom. Néha igenis kell egy jó beszélgetés ahhoz, hogy tisztábban lásson az illető - legyen az gyermek, vagy szülő. Én a gyerekeimtől eddig köszönetet kaptam azért, amilyen vagyok és ahogyan neveltem Őket, pedig nem voltunk mindég egy véleményen. Mindkét gyermekem maximálisan megállja a helyét az életben. Talán mégsem csináltam annyira rosszul..
72. Muraja (válaszként erre: 67. - Konyhatündérek)
2014. dec. 11. 13:34

En nagyon fiatalon lettem anyuka igy majdnem egyutt " nötunk " fel egy fantasztikus dialog volt es van kosztunk maig . Mindenröl beszelunk es jobban mondva ök neveltek engem nem forditva. Mivel nekem egy sz.. gyerek korom volt egy diktator diplomas mindenel csak nem egy szeretö es megertö anyaval igy en megfogadtam soha de soha nem leszek olyan mind ö ha egyszer gyerekim lesznek, Igy is lett es lasd egyik sem lett se kmk -as hanem van kösztuk a vedönötöl , bankosig , mäklarig minden közben az uton mind humanista maradt no ez az en kis " enem " bennuk . Soha nem jutna az eszembe hogy hivas nelkul bealitanak hozzzajuk vagy kritikat valtsak a valaszottuk iranyt . Ez az ök Grand Prix -uk nincs jogom arra hogy egyaltalan " velemenyt " formaljak.

Respekt , szeretet es ha igazan tanacsat kivannak akkor itt avgyok szamukra hogy mahhalgasam ez egy igazi anya feladata.

71. konyhatündérek (válaszként erre: 40. - Gyopárka)
2014. dec. 11. 12:24
Sikerült beszélni fiaiddal az én aggodalmamról? Mi volt a véleményük? Nagyon gáz rám nézve? Írd meg nyugodtan, nem veszem sértésnek. Köszi!
70. konyhatündérek (válaszként erre: 69. - Miss Poppy)
2014. dec. 11. 07:17
Abban, amit leírt nem sok félreérteni való van...
69. Miss Poppy (válaszként erre: 67. - Konyhatündérek)
2014. dec. 10. 18:57
Szerintem kicsit félreértetted Muraját....
68. 25800e2d09 (válaszként erre: 60. - BESTia ☺)
2014. dec. 10. 18:52
🙆 lehet :)
67. konyhatündérek (válaszként erre: 45. - Muraja)
2014. dec. 10. 16:32
Szerintem az a Te problémád, ha nem mernél beszélni a gyerekeddel a felmerülő problémákról. Természetesen más kérdés, ha mindez Neked nem probléma. Itt nem arról van szó, hogy "elmosogatott-e a menyem, vagy nem", ez sokkal élesebb helyzet. A Te gyerekeid azért dolgoznak, hogy a párjuknak az "igényeit" ki tudják elégíteni? Ha igen, akkor Neked ez tetszik? Nálunk a mértéktelen italozás sem volt divat, a drogról nem is beszélve - és szerintem nem is lesz. Te így látod, én másként.Nem vagyunk egyformák.
66. kristo_f (válaszként erre: 57. - 9829024220)
2014. dec. 10. 15:11

[link]

:)

Nem tucc a ló közepén maradni?

Inni is lehet kultúráltan és ,talán, szívni is.


Csak ha egy tini bekerül egy "+felelő" társaságba, előfordúl hogy nem fog mértéket találni, sem alkoholban, sem a fűben


Az okosok meg azt mondják, a fű első lépés lehet a keményebb drogok felé

Tény hogy környezet, család, barátok kérdése mi fog történni

2014. dec. 10. 14:56

Nekem öcsém van, h beszív, először nem vettük észre. Másik tesóm mondta, h zöld kis fűre hasonlító darabot lát a dohányban.. Aztán egyre furcsább volt: hányt ezerrel, munka helyett lement az erdőbe, bement a munkahelyére, rosszuk volt, és GYALOG hazajött, laza 10km táv. Itt tudtuk, h gáz van. A szemei tágak voltak, rengeteget aludt, konkrétan egész napokat. És kerülte a tekintetünket.... ha kérdeztem valamit akkor lecsukta a szemét, mosolygott magában. Most már tudom, h mire kell figyelni, mert sajnos úgy tűnik megint szív. -bár legalább csak mosolyog magában, de utálom ezt a helyzetet.

Jaaa, a másik: hirtelen elfogy a pénz.... 1nap alatt elköltötte az összes fizetését.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook