Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tisztálkodási termékeket kell vásárolnom az újszülött babámnak? fórum

Milyen tisztálkodási termékeket kell vásárolnom az újszülött babámnak? (tudásbázis kérdés)


17. Wenta
2011. jan. 14. 21:34
Én megvettem mindent ami fel volt írva. A fürdetőt nem használtuk mert csúszott tőle a gyerek ment kukába, a popsikenőcs a gyógyszertáritól kiütéses lett kuka vettem helyette neogranormont. Fürdetőt a Babe márkát használtam.
2011. jan. 14. 21:17
Én mindenből nivea terméket vettem az első perctől kezdve azokat használtuk, használjuk. Szerintem nem érdemes a gyógyszertári keverékekkel szenvedni, tapasztalatom szerint lemoshatatlan(láttam a barátnőmnél). Lehet eleinte kamillás vízben fürdetni.
2008. júl. 15. 12:40
köszi szépen mindenkinek!
2008. júl. 15. 11:44
Mi a gyógyszertárban kevert mosakodókrémet használtuk fürdéshez, hajmosáshoz a BABE nevű sampont, fürdés után pedig napraforgóolajat és HexaClorophines hintőport használtunk, amiket szintén a gyógyszertárból szereztünk be. 4 hetes kora után tértünk át a boltban kapható fürdetőkre.
13. pemete
2008. júl. 15. 11:18
Szia! Mi elköltöztünk onnan, ahol a védőnőm, meg az én régi gyerekorvosom van, de megbeszéltem a gyerekorvossal, és mi hozzá járunk. Nekünk előre felírta a cuccokat, és a férjem váltotta ki, amíg mi a kórházban voltunk. A fürdetőt csak 3 hónapos koráig használtam, mert én nagyon nem szerettem, mert nem tudtam rendesen eloszlatni a vízben, mindig maradt pár kis darab, ami persze a hajában kötött ki, mert jó nagy haja volt a kicsikémnek. Viszont popsikenőcsből még mindig azt használjuk, amit a dokinéni felír, meg esetleg neogranormont, amikor kipirosodik a popója. Nekem nagyon beváltak ezek a nedves popsitörlők, mert tök jó puha, és nem illatosított amúgy, de ki az aki olyat vesz a gyerekének?!! Egyébként meg ne aggódj, ki fog menni a védőnő és segíteni fog, meg a kórházban úgyis látod majd, hogy mi kell a picinek, és el tudod küldeni a párodat a boltba, ha kimaradt valami.
12. 1eb84e4bad (válaszként erre: 5. - 298dc77b34)
2008. júl. 15. 10:44
szia Sziszi, nálunk úgy működött, hogy a védőnő szólt a gyerekorvosnak hogy lesz egy újszülött baba. És így aza dokinéni jött ki ikor hazajöttünk a kórházból, akit választottál. De ha a védőnőd esetleg nem ilyen kedves, akkor neked kell beszélned a dokival.
11. 1eb84e4bad (válaszként erre: 4. - Eva0304)
2008. júl. 15. 10:43
Nekem a kórházban írta fel a gyerekorvos ezekt, és hazafle váltottuk ki. Azóta ha elfogy, a körzeti gyerekorvos írja. Igaz, már 4 hónapos múlt a bébi, és nem használom a gyógyszertáriakat :-))
2008. júl. 15. 10:41
semmilyet szerintem a pelenkán kívűl, mert mindent a doki ír fel!
9. poszata01 (válaszként erre: 8. - Poszata01)
2008. júl. 15. 10:37

Ja, és amiket felírt:

-fürdetőkenőcs

-alkohol (a köldökápoláshoz)

-"hexa" hintőpor a köldökre

-bóraxos popsikenőcs

-bóraxos glicerin(legyen kéznél, ha esetleg szájpenészes a baba, de ha érzékeny a mellbimbód a szoptatástól, arra is jó)

-kúp, láz ellen (szerencsére még nem kellett)

- K-vitamin

-D-vitamin


Ezen kívül, ami kell még: popsitörlő ízlés szerint, fülpiszka (köldökhöz), vattapamacs. Meg még legyenotthon Canesten kenőcs, és neogranormon kenőcs, ezek jók pelenkakiütésre.

8. poszata01 (válaszként erre: 5. - 298dc77b34)
2008. júl. 15. 10:31

Szia!


Mi CSAK AZT használjuk a babának, amit a gyerekorvos felírt. Ja, plusz még popsitörlőt. Eleinte utálni fogja, mert hideg, de aztán megszokja. Persze lehetne langyos vízbe mártott papírtörlővel germózni, de sztem nem érdemes, nekem nem jött be.

Nekem a VÉDŐNŐ adta ide a biankó recepteket, ha megszületik a baba, akkor kell kitölteni névre. Sztem a gyerekorvos ügyében is kérdezd a védőnőd. Hacsak nem akarod máshova járatni, mint a körzeted (ezt is lehet, csak tök macerás egy picikével átbumlizni a városon, h orvoshoz vidd. Mert eleinte legalább havonta menni kell.).

Szóval, én nem használnék semmi mást, csak a gyógyszertárit. Olcsó is, és nem allergizál.


Ja, és nálunk úgy volt, h csak a védőnőmmel találkoztam rendszeresen a szülés előtt. Amikor hazeengedtek a kórházból, kijött a doki és a védőnő, akkor találkoztunk először a dokival.

7. cel
2008. júl. 15. 10:25

A mi gyermekorvosunk ugyan nem ír fel semmi féle babaápolási cikket, a szülőkre bízza, hogy mit használnak.

Javasolni egyedül a Baba szappant szokta, egyébként a szülők pénztárcájára és fantáziájára bízza. Nedves törlőkendő: nem feltétlen kell illatosítottat venni, de a bőrápoló és popsi bőrének ápolására szolgáló anyagokkal kezelt törlők sokkal finomabbak mint a nedves pelenka. De egyébként a baba bőre fogja meghatározni, hogy ki mit fog használni.

2008. júl. 15. 10:17

szia

amit az orvos felír bőven elég,attól függ milyen érzékeny lesz a kicsi bőre.nálunk nem volt elég jó amit felírtak Eucerin fürdőolaj kellett,tusfürdő és testápoló mert felázott a magzatvízben a babám bőre.amúgy kaptok a korházban baba csomagot legalábbis mi Zalaegerszegen kaptunk ajándékba,volt benne tusfürdő, babasampon, popsitörlő popsikrém és még rengeteg termékminta ami jó sokáig elég volt kitartott.

2008. júl. 15. 10:15
Lehet, h. csak én vagyok ilyen tudatlan, de a gyerekorvossal mikor kell felvenni a kapcsolatot?
2008. júl. 15. 10:09
Én csak a gyerekorvos által felírt dolgokat fogom használni. Persze ehhez fontos, hogy még a születése előtt felirassam és kiváltsam a receptet. Ha a babám megszületik lesz más dolgom is:) A popsit nedves pelussal törlön ki és ha kell csapvizzel lemosom. Az érzékeny bőrű babáknak semmi szükségük "gyári", illatosított nedvesített, krémesített popsitörlőre.
3. pemete (válaszként erre: 2. - Pemete)
2008. júl. 15. 10:02
Ja, popsitörlőt!
2008. júl. 15. 10:01
A gyermekorvos fel fogja írni a fürdetőt, meg a popsikenőcsöt, meg az ilyeneket, esetleg vehetsz egy babasampont, hátha hajasbaba lesz:)
2008. júl. 15. 10:00
Milyen tisztálkodási termékeket kell vásárolnom az újszülött babámnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook