Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen természetes módszerek vannak a szülés megindulásának elősegítésére? fórum

Milyen természetes módszerek vannak a szülés megindulásának elősegítésére? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. win
2007. febr. 21. 07:56
Na, nálam ezek mind csődöt mondtak!:))
12. Peori
2007. febr. 20. 21:50
szex, séta, esetleg lépcső?
2006. nov. 20. 23:42
Amikor én bekerültem túlhordással nekem is a lépcsőzést ajánlották.De nem ajánlom mire eljött a szülés ideje hulla fáradt voltam a sok sétától lépcsőzéstől pedig a szülésre ki kell magát pihenni a kismamának.Használd ki a helyzetet,hogy odabent csak a tiéd és te csak az övé!:)
2006. nov. 19. 17:03
Széles terpeszben gugolást kell végezni.Csak akkor szabad ha már az utolsó 2 hétben vagy.
2006. aug. 23. 16:12
A sok séta.
2006. aug. 18. 16:06
Nőgyógyászom szerint a szeretkezés a legjobb módszer. Azt mondta, a spermiumok tartalmaznak olyan anyagot, ami tágítja a méhszájat. Gondoltátok volna? :)
7. Hoxa
2006. márc. 10. 18:29

Utánanéztem ennek a ricinusolajos dolognak:

Ha már itt volna az ideje a baba világra jöttének, de a kezdeti fájásoknak semmi jele, nem minden esetben kell azonnal nagy hatású gyógyszerekhez folyamodni. Egy ízletes koktél is segíthet. A Stuttgarti Egyetem Nőgyógyászati Klinikájának azon a várandós nők, akiknél késik a szülés megindulása, választhatnak a gyógyszeres kezelés vagy egy növényi alapú koktél között. Aki a természetes gyógymód mellett teszi le a voksát, az a következő keveréket kapja: 250 ml sárgabaracklé, 2 evőkanál mandulapép, 2 evőkanál ricinusolaj és két csepp vasfűolaj. A keveréket ízlés szerint pezsgővel vagy ásványvízzel kell elfogyasztani. A mandulapüré és a vasfű erősíti az anyaméhet, a ricinusolaj a beleket mozgatja meg, ami szintén jót tesz a méhnek.

2006. febr. 27. 15:59

Sziasztok!


Ha már túlhordás áll fenn, akkor vannak természetes módszerek, amik BEJÖHETNEK

Előtte nem szabad, és nem is érdemes ezekkel játszani... Hisze a baba "dönti" el, hogy mikor jönne ki...


1: mellbimbóstimulálás: természetes oxitocin-serkentő

2: beöntés...


3: kufircolás: elvileg, ha teljesen érett a méhszáj, akkor egy kufircolás elindíthatja a szülést a természetes prosztaglandinok által.

4: Ricinusolaj /nem csukamáj/, gyümölcslével keverve. hasmenést okoz, és a perisztaltika beindíthatja a fájástevékenységet

2006. febr. 27. 14:44

Pocakot simogatni. :) Elvileg stimulalja a mehosszehuzodasokat es megindithatja a szulest. :)


De szerintem a leghatasosabb az ifjonccal megbeszelni, hogy itt az ideje megnezni a vilag csodait. :)

4. Hoxa
2006. febr. 27. 13:51

A lépcsőzésről pont most olvastam, hogy inkább káros, mint hasznos, mert csökkenti a placenta vérellátását.


Csípős kaját enni? (Tegnap csilis babot főztem :)

2006. febr. 27. 13:25
Nekem mondták a meleg/forróvizes fürdőt a lépcsőzést a szexet valamilyen olajat(azt hiszem csukamáj). Hát én annakidején az olajon kívűl mindent kipróbáltam nekem semmi nem indította meg. De azért próbálkozni lehet:)
2006. febr. 27. 13:20
A szexről tudok, van még más módszer is?
2006. febr. 27. 13:20
Milyen természetes módszerek vannak a szülés megindulásának elősegítésére?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook