Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen természetes (alapú) szereket ismertek a magas koleszterinszint csökkentésére? fórum

Milyen természetes (alapú) szereket ismertek a magas koleszterinszint csökkentésére? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jan. 19. 06:37
alma
28. f64f0d9a69 (válaszként erre: 27. - 0c930ce391)
2010. jún. 12. 22:16

Szívesen, sok sikert kívánok!

(Bármelyik módszert is választod!) :))

27. 0c930ce391 (válaszként erre: 26. - F64f0d9a69)
2010. jún. 12. 21:05
Köszönöm a tanácsot! :-)
26. f64f0d9a69 (válaszként erre: 25. - 0c930ce391)
2010. jún. 12. 17:42

Mindenkinek más a jó! Az egészséges étkezés mindenkinél mást jelent.

Én kipróbálnám a vércsoport szerinti étrendet.

2010. jún. 12. 17:16
Egészséges étkezés és heti 5 sport mellett magams koleszterint mértek nálam. Elkenődtem, mert familiáris, hiába teszek meg mindent. Hétfőn veszek omega3-at, mást nem tudok tenni. :-)
2009. okt. 13. 21:35

35 év dohányzás után zsibbad a bal lábfejem. Érszűkület. Le kell szoknom sürgősen.

A koleszterinem is világcsúcs.

Vettem lenmagolajat 200ml, 570Ft (nem kapszulás!, étkezés közben egy teáskanállal kell), Graham-lisztet, még zabkorpa is kell. Több halat fogok enni, kevesebb só, több mozgás, cigi semmi. Két hónap múlva tudok eredményt közölni.

Ezt érdemes elolvasni:

[link]

23. csutkababa (válaszként erre: 22. - Vvicus)
2009. máj. 28. 12:27

en is detto, ledaralom a zabpelyhet,es azzal rantok, suritek, stb...

en imadom a kellemes izet,es senki nem veszi eszre, hogy nem feher lisztel van suritve vagy panirozva az etel :))

22. vvicus
2009. máj. 28. 12:25
Sok rostos dolog evésével. Én teljesen átátltam a lisztről a zabpehelyre és a zabkorpára, nagyon jó az íze, és nem túl drága. Zabpelyhet ledarálom, és úgy használom mindenhez, mint a lisztet. Ma reggel tejbezabit ettem, tegnap amerikai palacsintát, szintén zabpehelyből. Mondjuk én nem koleszterincsökkentés miatt, hanem fogyókúra miatt, de olvastam róluk, hogy csökkentik a koleszterint.
2009. máj. 28. 12:23

A zabpehelynek zabkorpának koleszterincsökkentő hatása van.Próbáld beépiteni az étkezésedbe.

Ezenkivül inkább zsirszegény húsokat egyél , baromfihúst pl. bőr nélkül.

2009. máj. 28. 12:22

ne egyel feher lisztbol keszult dolgokat, zsirosat, es tejtermekbol is keveset.

teljes kiorlesu dolgokat kell enni,sok zoldseg,es zsirszegeny kajakat.

2009. máj. 28. 12:19
Kicsit magas a koleszterinszintem, gyogyszert nem kaptam.Mivel csokkentheto?
2009. márc. 5. 22:39
Orvosi Veronikafű tea csökkenti ez biztos
2008. aug. 11. 21:47
Gyógyszer mellékhatásaként 8-as lett a koleszterinem. Ujabb gyógyszer a mellékhatásra. A napokban csináltattam labort, kb. fél év alatt 4,7 lett. Továbbra is szedni kell, így tartható.
16. zazi52
2008. júl. 23. 08:37
Anyukám is az omega3-t szedi,neki bejött!! Régóta magas a koleszterinje,az étkezése hagyományos ,betegsége miatt keveset mozog,..mégis csökkent az érték.
15. Reahand (válaszként erre: 14. - E12ac2bb5c)
2008. júl. 17. 13:16
Azért köszi. :-)))
2008. júl. 17. 09:59
Szia! Én csak olvastalak benneteket . de azért nem írtam ,mert ugyan nekem is magas a kolszterinem . De én gyógyszert szedek és igy is 6,1 . Először diétával kezdtem attól még magasabb lett ,igy kaptam a gyógszert . Azt mondta az orvos ez sajna genetikai örökség híába a diéta . Azért én igyekszem többet mozogni heti 4 torna na meg próbálók a étkezésre figyelni . Tudom,hogy ez neked nem segítség ,most csak azért szólaltam meg ,hogy ne érezd magad egyedül :-)))))))))))
2008. júl. 16. 15:10
Semmi egyéb ötlete nincs senkinek? :((
12. 9854c8384b (válaszként erre: 3. - Reahand)
2008. júl. 16. 11:14
nekem azt mondta a doki, h kikell vonni meg kell vmi képlet és ugy jön ki az eredmény, én is azt hittem h a 6.1es HDL koleszterinem magas, de megnyugtatott h nem, mert ki kell vonni, de nekem ő számolta ki, nemtudom sajnos a képletet. amugy 5.2-ig normális a koleszterin elvileg, de mondom nekem a 6.1 az nem magas, mert a másik kompenzálja.
2008. júl. 16. 11:12
Nekem a háziorvosom mondta, h az omega3at nem erre találták ki, csak mindenkit ezzel szédítenek, hogy az mennyire jó és egyél sok halat, holott csak a mélytenegeri halakban található meg ez a zsirsav és nem csökkenti a koleszterin szintet.
10. Reahand (válaszként erre: 9. - Panka-8)
2008. júl. 16. 11:02
A gránátalma erre is jó? Tudsz a hatásáról valamilyen leírást adni?
2008. júl. 16. 10:57
Gránátalma-lé
2008. júl. 16. 10:15
Köszönöm. Én eddig a fokhagymát csak vérnyomáscsökkentőnek ismertem, emiatt nem is mertem használni, mivel a vérnyomásom amúgy is alacsony.
2008. júl. 16. 10:03
A foghagymakapszula erre is jó.
2008. júl. 16. 09:59

Sanos táplálkozással maximum 15%-ban lehet befolyásolni a koleszterinszintet. Tehát ha valaki pacalt evett tokaszalonnával és most áttér a nyers répára müzlivel, akkor is MAX. ennyit csökken a koleszterinszintje. :(((

Viszont egy jó hír: a HDL a "jó" koleszterin, tehát ha ebből van sok, az nem baj! A trigliceridszint is fontos (minél alacsonyabb legyen), szóval egyre árnyaltabb a kép... :)

Általában azt mondják, hogy ott kezdődik a baj, ha az összkoleszterin (LDL+HDL)/HDL hányados 5 fölött van.

Persze sokaknak épp az a pár százalék számít, tehát:

- fokhagyma, fokhagymakapszula, fokhagymatorta, minden, ami fokhagyma :p (én sajos nagyon utálom)

- többszörösen telítetlen zsírsavak (pl. olívaolaj) - vigyázzunk; túlhevítve rákkeltő anyagok képződnek, tehát minél kevesebb legyen a bő olajban sütött finomság!

- halak, halolajak (ha utáljuk, kapszulában)

- zabkorpa (vércukorszint-csökkentésre is ez a legjobb)

- fagyöngy, zsúrló és pásztortáska teája

- és persze ELHAGYNI a vörös húsokat, a zsírosabb részeiket pláne minél messzebb elkerülni. Emellett minél kevesebb párizsit, virslit, szalámit fogyasszunk. Vaj helyett margarin, hús helyett hal, zsíros helyett sovány tej, sajt/túró helyett orda, ricotta... De gondolom, ezeken már túlvagy.

- mozgás, mozgás, mozgás! - Nem kell élsportolónak lenni; lehet bármi kis könnyed mozgásforma, de NAPONTA!

Fontos, hogy csak a rendszeresség segít. Tehát pl. reggel 2 ek. zabkorpa, délben halolajkapszula és zsírszegény ebéd, este fokhagymakapszula, gyógytea és fél óra kocogás.


Sok sikert! Már az félsiker, hogy tudsz róla és odafigyelsz! :)))

5. NOA (válaszként erre: 3. - Reahand)
2008. júl. 16. 09:41
Napi 4o perc rendszeres mozgás viszi le a legjobban.-kipróbáltam orvos szerint még a zappehely-örelmények, rengeteg rost bevitele.
4. Reahand (válaszként erre: 2. - F5302bda64)
2008. júl. 16. 09:29
Köszi. A fokhagyma még csak-csak, na de a pálinka is? :-)) És ezt mennyire tolerálják a munkatársak vagy esti bevételnél a párom?
2008. júl. 16. 09:15
A laboreredmények mindig magas koleszterinszintet mutatnak (a "rossz" koleszterin is és a "jó" is magas) már évek óta. Az orvosom gyógyszert nem akar felírni, csak a táplálkozás fontosságát hangsúlyozza. Amit tudtam, táplálkozás terén megtettem, de még mindig magas az érték. Mivel tudnám csökkenteni?
2008. júl. 16. 09:13
fokhagyma 3fej lereszelve,jó házipálinkába áztatva 2hétig,majd minden nap 2ek bevenni(este aki vezet)
2008. júl. 16. 09:11
Milyen természetes (alapú) szereket ismertek a magas koleszterinszint csökkentésére?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook