Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen témákról beszélgetnétek szívesen egy baba-mama csoportban? fórum

Milyen témákról beszélgetnétek szívesen egy baba-mama csoportban? (beszélgetős fórum)


6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Betti.csoka)
2016. jún. 5. 21:31

Ez egy fizetős dolog? Végzett csecsemős, nővér, védőnő, netán orvos vagy? Azért gondoltam, hogy valamilyen téren szalmádba vág, kérdezted mennyit szánna valaki a szoptatási tanácsért.


Ha szakember vagy, engedd tegyenek fel kérdéseket , ha nem akkor meg főleg. Engem irritálna, ha akkor is kellene egy témáról beszélgetnem, ha nem is érdekel, nem foglalkoztat.


Olyan erőltetett lesz már akkor, ha kötelező témákat vettek fel.

Inkább menjetek nagyokat sétálni a babákkal és beszélgessetek spontán.

A nevelésről beszélgetés gyakran morcosságban végződhet, ahányan vagyunk, szinte annyiféle a nevelési módszerünk.

2016. jún. 5. 09:34
A babák korának megfelelő mozgásfejlődés, mit "kell" tudni a babának pl. Ha valaki bizonytalan, hogy valamiben nem jól halad a babája, hová érdemes fordulni (tapasztalat hogy a védőnők erről semmit se tudnak, anyukák, a másik tapasztalata Többet tud segíteni)
2016. jún. 3. 05:17
Baba mama csoportot vezetek a faluban. Lényegében felig baráti társaság, ismerjük már egymast, 5-6 fő van jelen plusz babák. Mindig valamelyikünk házában találkozunk. Nem teljesen kotott beszélgetésrőlvan szó, csak úgy látom, kell egy vezérfonal, vagy témaötlet, ami alapján elindul a csevegés, mert kulonben kettes csoportokba aprozodik a társaság és nincs közös beszélgetés. Első alkalommal a szülésélményünket meséltük el egymásnak és a kezdeti nehézségekről volt még szó. Masodik alkalommal nem volt kezdőtéma és keresztbe beszélgetések alakultak ki. Ezért keresek új vezértémát a következő alkalomra. És a többi alkalomra is. Köszönöm a segítő ötleteket.
2016. jún. 2. 21:20
Szóban jobb volt megbeszélni az anyuval meg a szomszéd anyukákkal egy jó kávé mellett.
2016. jún. 2. 18:52

Erre nem lehet válaszolni, mindig a jelentkező aktuális problémáról beszéltem volna. Már nem vagyok érintett, túl vagyok a baba témán.


De, pl frászt kaptam, hogy a lányom,menstruációszerű tünetet produkált.


Hogy normális-e a heti egyszeri széklet.


Miért ajánlják a vízszintes mózest, ha a babahordozóban szinte ül a gyerek?

2016. jún. 2. 18:39
pl. Éjszakai szoptatás, hordozás előnyei, hátrányai, hozzátáplálás: mikor, mivel, stb. ... ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook