Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen teát ihat egy 2 hónapos baba? fórum

Milyen teát ihat egy 2 hónapos baba? (beszélgetős fórum)


1 2
52. Shyana
2009. dec. 31. 09:47

Látom azóta is irtatok, köszönöm :)

Irjátok sokan ha szomjas akkor issza a vizet. Ezt cáfolom mert nem igaz. A teát szivesen megissza de eddig csak a kamilla teát adtam neki. És nem azért issza meg mert édes hisz egy kanál cukrot se szoktam bele tenni. Viszont a kamilla meghajtja. Ezért kértem tanácsot hogy milyen teát adhatok neki ami nem hasfájásra meg meghajtásra van.

Ez a babamosoly tea jól hangzik :)

2009. dec. 30. 22:06
Én szoptattam, de a tápszer mellett kell folyadék is, mert az nem olyan mint az anyatej, hogy elején híg szomjoltó..A tápszer étel, ha igényli itasd. Ne kamillát, ne mézet. Édeskömény teát gyengén. Ne szoktasd rá az édesre, általában megisszák simán is ha szomjasak.de való igaz, ha nem kell neki a tiszta víz, akkor nem igazán szomjas.
2009. dec. 30. 21:46
látom minden orvos védőnő mást mond..na igy döntsd el melyik tanácsot fogadod el:)
2009. dec. 30. 21:43

Én anyatejesnek nem adnék semmit, de amint látom az anyai megérzésem anno bejött, mert többen is mondják, hogy tápszeres baba kapjon teát!

Figyu!

Szerintem már zsonghat a fejed a sok jó/rossz tanácstól, bár mindenki jószívvel ad tanácsot, de te döntsd el, hogy szeretnél e adni neki folyadékot na meg persze a babád döntse el!

A babák nem robotok, hogy mindegyik ugyanúgy működik, minden babónak más és más az igénye, ha ő szivesen iszik, akkor itasd ha nem fogadja el akkor nincs rá szüksége!

A manód mindig eldönti szinte helyetted, hogy mi jó neki és mi nem az!

Persze ésszerű keretek között kell rábízni a döntést!:)

2009. dec. 30. 21:38
Ja és csak pici cukrot tettem bele.
2009. dec. 30. 21:36

Szia!

Mi voltunk 1 hétig a koraszülött osztályon,ott mindig kapott 2 etetés között teát és mikor haza engedtek a záróra rá is írták,hogy kell a tej vagy tápszer mellé teát is adni.

Ott ugyan azt mondták sima lipton teát csinálnak nekik gyengére és nyugodtan adhatom itthon is ezt,de én babamosolyt és mecsek babyt itattam vele egyiknap ezt másiknap azt.Ezek elsőperctől adhatók.A HIPPek csak 4 hónapostól.

Tehát nyugodtan adj neki és akkor próbáld a babamosolyt.ha a mecsek nem jött be.

A védőnő és a doki is mondta nyugodtan adjak neki,pedig januári baba volt.

2009. dec. 30. 21:29

Gyermektea,ha nem szopik valóban kell folyadékot adni, hiszen szomjas lehet. Ez természetesen lehet forralt és lehűtött víz is. Soha nem baj ha szeret inni csak ne legyen túlédesítve a folyadék. Sajnos előfordulhat lázas hasmenéses fertőzés és akkor ha szoktatva van a folyadékhoz a kórházba kerülést is ki lehet küszöbölni,mert szeret inni. Nekem mindkét gyermekem kevés ideig szopott,mert sajnos kevés volt a tejem és szivesen itták a vizet és a teát is.

Nagyon jól jött a betegségek idején amikor is bőven tudtam itatni őket,mert ehhez voltak szokva. A hurutos betegségből is hamarabb kigyógyul az aki bőven iszik folyadékot.

45. vikasz (válaszként erre: 2. - Orsi26.)
2009. dec. 30. 21:26
Mézet 1 éves kor alatt tilos adni a piciknek. Azt olvastam, hogy egyes babáknál olyan allergiás reakciót válthat ki, ami akár halálos is lehet. Felelőlenség mézet adni nekik.
44. vikasz
2009. dec. 30. 21:25

Egy ekkora babának nincs szüksége teára. Ha szopizik elég folyadékhoz jut.

a babateákat 4 hónapos kortól lehet adni.

43. kaaskopje (válaszként erre: 12. - Shyana)
2009. dec. 30. 21:23
Nekem két tápszeres babám volt, egyiket sem teáztattam. Egyedül nyáron a nagy melegben kaptak vizet. Miért kéne neki a tápszer mellé más folyadék? Lehet azért nem kell neki a víz, mert nem szomjas.
2009. dec. 30. 21:22
Az unokaöcsém végig édeskömény teát kapott/kap, szereti is. A vízre meg fintorog:-) A védőnő ajánlotta...
2009. dec. 30. 21:14
én is csak a kórházban tudtam meg ilyen részletesen.
40. Shyana (válaszként erre: 37. - 816fca07b8)
2009. dec. 30. 21:10

köszi!

Ezt jó hogy leirtad, ezt se tudtam. Akkor ezekszerint ezért fontos a tápi mellé a folyadék

2009. dec. 30. 21:09
igen!:)
2009. dec. 30. 21:09
Mondjuk én rendes cukrot nem tennék bele, de szőlőcukrot igye, ha simán nem issza meg csak akkor!
37. 816fca07b8 (válaszként erre: 25. - Shyana)
2009. dec. 30. 21:08

ne hagyd! nekem mondta a dokinőm is meg a korháziak is h igenis kell folyadék,a tápi az kaja. nekem úgy tanácsolták,hogy 2 etetés között kb félidőben mindenképp kínáljam. szépen itta-issza,tudjuk tartani az evések idejét-tápinál fontos h ne egye össze-vissza-,és szépen megeszi az adagját is. a kórházban mindig jöttek,h mennyit evett és mennyit ivott. ha nem ivott,hoztak mindent,h kederüljön épp mire vágyik.

az össz folyadékigény testsúlykilogrammonként 150ml,de ebből a tápi csak 100ml/tk. ezt is a kórházban tudtam meg.ez persze addig él amig csak tápit eszik. utána fordul a dolog, össz folyadék 50ml/tk,ami tápi,babatej,tea stb. a többi hami

36. 5e48d37001 (válaszként erre: 35. - Shyana)
2009. dec. 30. 21:07
Ha elfogadja akkor sima forralt vizet adhatsz neki,inkább nyáron van jelentősége a pótlásnak.Amit ihat egy ilyen idős baba,édeskömény és Mecsek babatea.Tápszer után lehet kínálni egy kis forraltvízzel,de anyatejes babának nem kell a folyadékpótlás.
35. Shyana
2009. dec. 30. 21:03
kamilla teát is nagyon halványan adtam neki de azt csak azért mert nem volt széklete nagyon sokáig és az meghozta a hatását, igy az tudom hogy meghajtja és fölöslegesen nem akarom adni
2009. dec. 30. 21:03
A tápszer után kell plussz folyadék!!!!!!!!!!!!
33. zezsua
2009. dec. 30. 21:02
szerintem ha szopcsizik semmilyet,nekünk(gyerekeméknek)13 hós a baba de még szopizik és az anyukája izesités nélküli teát ad ritkán,babavizet iszik főleg amikor szilárdat eszik.nálatok még biztosan csak tejcsi van.
32. 816fca07b8 (válaszként erre: 13. - Pmjudit)
2009. dec. 30. 21:01

én spec teát iszom. :)


de: nekem is tápis,én a hippesből adtam,a vízbe épphpgy 3-5 db granulátumot h valami íze-színe legyen. úgy itta. én alma-citromfüvet adtam. egyébként a gyerekkórházban a nővérkék azt mondták,simán ihat bármilyet,a lényeg h halvány legyen.és pici cukor. mi 3hósan voltunk,Léni bent nem akart inni,a nővér kiöntött a sima teáskancsóból teát és mondta h simán mehet.

2009. dec. 30. 21:00
Ha hasfájós,akkor adj neki kamilla teát,de csak kevés cukorral,mert különben hasmenése lesz.És még az édes köménytea is nagyon jó az ilyen pici babáknak
30. Shyana
2009. dec. 30. 21:00
Köszi a segitséget mindenkinek :)
2009. dec. 30. 20:59

Fekete teát semmiképp ne adj mert élénkít!

Én a Mecsek babyt adtam az nekünk minden bajt megoldott,Rékám is tápszeres volt.

Ha szomjas meg fogja inni a vizet.A tápszer lényegében víz,szerintem sem szomjas.

A mecsek b.-t gyengére főzted?Én abba tettem mindíg egy ici-pici cukrot.Imádta és nem szokott hozzá.Most 1 éves és csak vizet iszik.

28. mamika2 (válaszként erre: 22. - Pumukli75)
2009. dec. 30. 20:59
Azt mondjuk nem tudom, hogy kell-e táp mellé folyadék én nem olvasok, csinálom ami ösztönös vagy jó a gyereknek vagy ha nem akkor úgyis jelzi, persze azért nem kínzom csak a megérzéseimre hallgatok!:)
2009. dec. 30. 20:58
enyimek fél éves koruk után kezdtek inni a vizet..mikor már főzeléket is ettek..meg szilárdabb kajákat...
26. pumukli75 (válaszként erre: 25. - Shyana)
2009. dec. 30. 20:57
jól érted:)
25. Shyana
2009. dec. 30. 20:56

Akkor azt mondjátok hagyjam azt a fránya teát?

Jól értem?

2009. dec. 30. 20:55

A hipp teákat is azt hiszem 4 hónapos kortól lehet..


De biztosan elég neki a tápszer vagy te em úgy látod??

2009. dec. 30. 20:55

Az én fiam nem sokáig szopizott(egyik se) és adtam a táp mellé folyadékot és természetesen forralt vízzel indítottam, sose itta meg!:)

Most 4 éves és a heti egyszer kakón kívül csak vizet iszik!:)

Gyereke válogatja!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook