Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tápszert adjak a nagyon rossz étvágyú 4 hónapos gyerekemnek? fórum

Milyen tápszert adjak a nagyon rossz étvágyú 4 hónapos gyerekemnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. pobe (válaszként erre: 38. - A524f6dce8)
2007. nov. 21. 11:46

Az én babám is tápszerellenes! Nem szopik éa a lefejt tejem kevés neki.

Már vagy 6 féle tápszert próbáltunk, köztük a banánosat is de nem szereti. Így 4 hónaposan elkezdtem etetni ezzel azzal. Mára 4 és fél hónapos, már mindent megeszik és megindult a hízása is.

Nagyon szereti a zöldséges bébiételeket, a gyümiket és a tejpépeket.

Igaz még nem javasolják ilyen korban a teljes táplálást, de mi kénytelenek voltunk elkezdeni, mert semmit nem evett meg.


DE SEMMI BAJA NEM LETT TŐLE!!! SŐT:: AZÓTA BOLDOG ÉS KIEGYENSÚLYOZOTT BABA!!!!

40. erikpipi (válaszként erre: 38. - A524f6dce8)
2007. okt. 27. 16:56
Persze, csak ebben a korban még kötelező, mert az a főétel, ha nincs anyatej.Tehéntejet nem lehet adni.
2007. okt. 20. 08:51
amit a gyerekorvos felír!
2007. okt. 20. 08:49
Örülök, hogy rendbe jött a gyermek, de annak aki mégis rátéved a lapra egy jó tanács. Nem mindig a tápszer a megoldás. Próbáljon meg saját maga főzni a picinek. 4-5 hónapos már ehet ezt azt. Olcsóbb egészségesebb. Igaz munka van vele, de megéri.
2007. szept. 16. 10:25
Azóta, hogy a kérdést feltettem, jópár hónap eltelt. Azóta már 11 hónapos lett a kisfiam. Egyébként a megoldás az volt, hogy egy időután nem törődtem vele, mennyit eszik, ha annyit, mint újszülöttkorában, akkor annyit, nem érdekelt. 8 hónapos korától viszont egyszercsak ugrásszerűen megjavult az étvágya, és a hasfájásaa is elmúlt. Humana BabyFit 2 mellet maradtunk, amit annyira megszeretett, hogy nem is tudom, hogy fogom majd róla leszokatni. 10 hónapos koráig emellett alig evett meg 5-féle ételt (mind édes, tehát gyümülcs vagy sütőtők), azóta viszont mást is elfogad. Mindez egyik napról a másikra történt. Valószínűleg megunta mindig ugyanazt enni.Most sem kövér egyáltalán, viszont a hossza nagyobb az átlagosnál, és minden más szemponból is jól fejlődik. El is döntöttem, hogy többet nem fogok az étvágya miatt aggódni, mert úgyis annyit eszik, amennyit akar, és amennyire épp szüksége van.Köszi a válaszokat mindenkinek!
2007. szept. 15. 05:27
A gyerekorvos, vagy a védőnő megmondja.
35. Mocori
2007. szept. 14. 21:07
Milumil a legjobb, nekem azt mondták.
2007. szept. 14. 18:46
A tehéntej nem okozott allergiát?Vagy ez csak orvosi károgás?Én még nem merek tejet adni a picinek.Hat hónapos,de már nagyon szeretném a tápszert elhagyni.Most tértünk át a Similacra,mert a Beba 1 teljesen kikopott, nem lehet kapni.A similac egyébként szerintetek jó?
33. eva7 (válaszként erre: 28. - Mongi)
2007. szept. 11. 20:07
az én lányom azt kapta születüsétől,nagyon szerette,de 5 hónapos korában már tehéntejet kapott.
32. narina
2007. szept. 11. 19:46
similac vassal nekünk ok.
2007. szept. 11. 19:25
Az én lányomnak a Beba HA 1 et írják dobozonként 2500 forintért s még a gyerek szinte nem is eszi s nem akar mást írni a doktornő,ráadásul a széklet olyan a gyerekemnek mint a gumibogyó........szenvedünk s az orvos nem nagyon segít vagy változtat.
30. czfhk (válaszként erre: 20. - 09d65bf33d)
2007. máj. 17. 12:54
Szia, ne haragudj, de csak most keveredtem vissza erre az oldalra. :) Én most is Similac tápszert adok a kislányomnak, a doktornénink felírja...amit nem tudom miért első kislányomnál nem lehetett és kb.800ft-ért kiváltjuk. Nálunk sincs készleten a patikában, de megrendelik és másnapra már mehetünk is érte.
2007. máj. 17. 04:00
Mildibé HA, vagy amit az orvos ajánl.
28. mongi
2007. máj. 6. 21:16

Milupa-Milumil HA

Nekünk ezt ajánlotta a védőnő(igaz,10 hónaposan),de szerintem ennek is van "kezdő" változata.Állítólag ez a legfinomabb ízű is a tápszerek között.

27. e6de8ea912 (válaszként erre: 26. - 09d65bf33d)
2007. máj. 6. 21:12

Az én lányom úgy emlékszem már szedte 7 hónaposan a Béres cseppet.

De azért jobb az elővigyázatosság.

Arra kérlek,hogy beszéld meg vagy a védőnővel vagy a gyermekorvosoddal,hogy ajálja e a kicsinek!

Az is megvan adva,hogy hány kg-tól hány cseppet lehet adni neki,és hozzá c vitamit úgyszintén csepp formályában.Az én lányomnak bizonyítottan jót tett.Étvágyjavítót akartak neki adni,és én megbeszéltem a doktornővel,hogy inkább a Bérest választanám ha lehet,mert az addig is igen aktív gyerekem nem tudott pihenni az étvágyjavítótól.Míg a cseppel nem volt ilyen gond.

Mégegyszer kérlek mielőtt beadnád a kicsinek a Béres cseppet,előtte beszélde meg szakemberrel,hogy ajálnja e,és milyen adagban milyen szünetekkel.

26. 09d65bf33d (válaszként erre: 25. - E6de8ea912)
2007. máj. 6. 06:21

Vashiány az nálunk is volt, de nem tudta szedni sem a Maltofert sem az Aktferrint, mert hasmenése volt tőle.

Béres cseppet lehet adni ilyen piciknek?

Nagyon jó hogy ezt írtad, mert én nem is tudtam (szégyen vagy sem), holnap veszek is neki, kipróbálom. Amúgy azóta már 7 hónapos. Érdekes hogy egy héten keresztül (6 hónapos korában ) annyit evett, hogy már mejdnem megütötte a korának megfelelő szintet . Utána megint visszaesett. Sajnos nemcsak a tápszer nem csúszik, de más kaják sem igazán (összesen négy féle bébiételt hajlandó megenni, amit én főzök abból eddig semmit).Egy kilóval van már lemaradva ahhoz képest,amennyinek lennie kellene a születési súlyához viszonyítva. A hossza megvan, csak a súlya kicsi.A hasa is fájdogál a mai napi napig, sokszor fel van puffadva a pocakja, kívülről is jól hallható hascsikarása és hígabb széklete van néhányszor (utóbbi két hétben).SZóval ismét Normaflore- kúrára fogtam.

2007. máj. 5. 22:10

Szia!Az lányom sem szerette a tápszereket.Hét hónapos koráig szopizott utánna eltolt magától szinte egyik napról a másikra.Ennek előtte már elkezdtem a hozzátáplálást külömböző gyümölcsökkel.És vettem neki illetve írattam fel különféle tápszereket,de egyiket sem szerette.

Az addig duci kislányom telsesen elsoványodott,és akármivel kínáltam nem akart enni csak pár falatot.Elküldtek bennünket vérvételre és kiderült vashiánya van.Kaptunk gyógyszert.

De elsősorban céklát adtam neki,és nagyon jó volt.

Valamint béres cseppet,és sokkal jobb lett az étvágya valamint a betegségek is elkerülték.

Remélem nállatok is hamar megoldódik ez a probléma.

24. Mágika75 (válaszként erre: 20. - 09d65bf33d)
2007. márc. 28. 17:19

Szia Borzi!


Nem lehet, hogy nem kap rendesen levegőt és azért nem tud enni? Lehet, hogy be van dugulva az orra és nyelés közben ez zavarja...

Csak ötletelek, lehet, hogy semmi "baj" nincs, egyszerűen csak ilyen a pocija és nem tud "normálisan" enni. Ezek a babák különben sem olvassák a tápszeres dobozon, hogy mennyit kéne enniük... :-))

Jó egészséget!

2007. márc. 24. 10:27
Az étvágytalanság okát mindenképp ki kell vizsgáltatni!
2007. márc. 24. 10:08
Ami még eszembe jutott az a banán ízű tápszer vagy a milupa gyümölcsös. A banános nem tudom milyen fajta, de a szomszéd kislány ette és a doki recepre tudja írni!
21. ancsi105 (válaszként erre: 7. - 09d65bf33d)
2007. márc. 24. 09:29
Mi sok féle tápszert próbáltunk ki. Beba Ha, Milupa Ha, és a humana Ha jött be! Mi cak hipoalergént ettünk nekem egyáltalán nem ette a tejpépet. Mióta tápszereztek? Nekem még kakaót és macikávét javasoltak, hogy rakjak bele, de csak nagyon pici mennyiséget.
20. 09d65bf33d (válaszként erre: 19. - Czfhk)
2007. márc. 24. 09:11
Az a baj a Similaccal, hogy nem lehet kapni már egy fél éve...
19. czfhk
2007. márc. 22. 13:17
Szia! Olvastam, hogy sokféle tápszert kipróbáltál.Próbáld ki Similac nevű tápszert is, a gyermekorvos felírhatja. Remélem, beválik.
18. dfe310ea97 (válaszként erre: 16. - Cxcxc)
2007. márc. 7. 21:36
Szia! Nekem sajnos kruppos a fiam 18 hós korától. Ha tudok segítek szivesen! Kérdezz nyugodtan!
2007. márc. 6. 11:33

Én a BEBA HA START AKTIV-ot adom neki. Ez a legjobb és megvédi az érzékenységtől, beleértve ezekbe a liszt, cukor, stb.

Mostmár eszik bébiételeket, imádja a sütőtököt, banánt, és ki ne hagyjam este a tejbegrizt amit tápszerből készítem neki és adok rá neki egy kis neskq kakaót is. Minden elején egyet fintorog aztán nyeli, mint kacsa a nokedlit:-)))

16. cxcxc
2007. febr. 28. 20:50
Sziasztok tudom hogy nem idevágó kérdés de ha van valakinek KRUPPOS GYERMEKE és tud nekem tanácsokat adni szivesen venném.
15. 09d65bf33d (válaszként erre: 12. - Ipi)
2007. febr. 28. 12:48
Fogat még nem látok, de nyáladzik rendesen már 2 hónapos kora óta. Már nem szopizik, igazából nagyon kevés ideig csinálta, utána egyszerűen nem volt hajlandó, úgyhogy le kellett fejnem a tejet és úgy megitta cumisüvegből (már amikor kedve volt).Lehet korán kezdtem a hozzátáplálást, de a körzeti orvos javasolta, mivel egy időben a súlya is stagnált(3 hétig egy dekát sem hízott). A gyerekorvos egyébként azt mondta, hogy próbálgassuk a tápszereket sorba, hátha van olyan, amit szívesen elfogad. Eddig már ezeket adtam neki az 5hónap alatt: Beba HA Start,al 110, Nutrilon low lactose, Mildibe HA, Hipp HA1 (az utóbbi kettőt egyáltalán nem ette meg), Pregomin (4 hétig mikor tejallergiára gyanakodtunk, ezt ette), Beba HA-AR, Humana baby Fit 2 (ezt csak megkóstolta, de nem kellett neki, különben meg fel se oldódott normálisan). Most már sjnos minimális tejem van, szóval 99%-ban tápszert ill. pépeket eszik. Iszonyat sokat pukizik, nem tudom mitől. Minden létező hasfájás elleni szert kipróbáltam és egy homeopatiásat is, de az utóbbiban nem hiszek, mert a tejtermelés fokozásában sem segítettek, pedig egy vagyont költöttem el ezekre a sz..okra. Nem tudom hogy mennyire számít bukósnak, mert látható bukás napi átlag 1x fordul elő, de hogy mennyit liftezik a kajcsi a nyelőcsövében arrólfogalmam sincs.Ultrahangon nem igazolódott kóros mértékű reflux. Mindenesetre az antireflux tápszertől nem lett jobb. már néha én sem tudom,miből nyeri az energiát. lehet olyan típus, aki a kevéstől is hízik (mint pl. én, de nekem ennek ellenére nagyon is jó étvágyam van).A súlya most hogy többször kap pépet egészen nekilendült, na de nem adhatok egy 5 hónaposnak naoi 5x pépet! Kinézetre a sovány és normális határán helyezkedik el szerintem. Számszerűen a súlygyarapodás a normális alsó határán van.
14. ipi
2007. febr. 27. 13:35
pesa=pelusa
13. ipi
2007. febr. 27. 13:34
Még valami eszembe jutott: adtál-e neki a hasfájás ellen valamit? Patikában is vannak szerek, de a homeopátiás is hatékony. Ja, és jön-e foga?
12. ipi (válaszként erre: 3. - 09d65bf33d)
2007. febr. 27. 13:32
Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy szopizott/ik-e? A másik, hogy bukós-e? És mennyi pisis pesa van egy nap? És még azt, hogy milyen tápszereket adtál neki? Egyébként szerintem kicsit korán kezdted a hozzátáplálást, de lehet, hogy csak azért próbáltad meg, mert kétségbeestél, milyen keveset eszik. Szerintem ilyen picik még nem igazán "rossz evők", mert annyit mindig megesznek, amennyit igényelnek, de ez tényleg kevés... Mit mondott a gyerekorvosod?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook