Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a hüvelygyűrűt tekintve? (hüvelyi fogamzásgátló) fórum

Milyen tapasztalatok vannak a hüvelygyűrűt tekintve? (hüvelyi fogamzásgátló) (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. nov. 18. 18:43

Én ma raktam fel az elsőt!

Remélem nem lesz vele gondom!:))

12. petrikek (válaszként erre: 11. - Szylwi)
2008. jún. 1. 06:16

szia!

Más fórumokon inkább azt ajánlják, hogy vedd ki és tegyél be egyből egy újat (ami szerintem ismét 4 hétig marad bent).

11. szylwi
2008. máj. 31. 14:04

Sziasztok!


Ha a nuva ringet használok, és szeretném 1 héttel eltolni a menstruációmat (nyaralás miatt), akkor bent hagyhatom négy hétig a gyűrűt?

Azt olvastam a használati utasításban, hogy ha maximum négy hétig a hüvelyben marad a gyűrű, a fogamzásgátló hatékonyság nem csökken.

Van valakinek tapasztalata?

Előre is köszönöm a válaszokat :)

10. Hugi6 (válaszként erre: 9. - Petrikek)
2008. márc. 4. 09:16

Köszönöm petrikek!

Azt hiszem megtaláltam,most olvasgatom.Remélem írás nélkül is találok megoldást a "problémára".:-)Nagy lelkesedéssel írattam fel a gyűrűt,jó lenne nem csalódni.

9. petrikek (válaszként erre: 8. - Hugi6)
2008. márc. 4. 08:58

szia4

Ugyan itt nem nagyon lehet megadni más honlap címét, de rengeteg jó tanácsot találtam egy fogamzásgátlással foglalkozó honlapon, van róla fórum. Keress rá.

2008. márc. 4. 08:36

Sziasztok!

Segítsen vki!Ma tettem fel az első gyűrűt,de szerintem ez így nem jó.Úgy csináltam,ahogy a leírásban is van.Ezt a párom simán fogja érezni akármit csinál is.Ahogy a tampont használtam,éreztem,hogy elmegy mellette.Nem tudom feljebb rakni,mit csináltam rosszul?Olyan mintha teljesen hosszában lenne,ha így marad rugóként fog működni.:)Reméltem,hogy nem kell majd kivennem.

2008. febr. 21. 14:19

Sziasztok!

Én két hete vetettem le a spirálomat, mert sajna lejárt az ideje. Ezt írta fel a doki, holnap kellene kezdenem, mert azt írják, hogy a menstruáció első-második napján kell kezdeni. Egy valamit azonban nem értek. Én tampont szoktam használni. Most akkor magamba "gyömöszölöm" a gyűrűt (nekem elég nagynak tűnik) és a tampont is? Kicsit furcsának tűnik így együtt a kettő.

6. cukilany (válaszként erre: 3. - Kataanya)
2008. febr. 15. 16:26

Rosszul tudod, mindenképp véráramba kerül!


" Hogyan véd a terhességtől a hüvelyi fogamzásgátló módszer?


Az eszköz fokozatosan bocsátja ki hormontartalmát, melyek aztán a hüvely falán keresztül folyamatosan szívódik fel a véráramba.

Ezen hormonok elsődleges hatása az ovuláció (peteérés) megakadályozása - vagyis a petefészek nem bocsát ki petesejtet.

Ugyanakkor megváltoztatják a méhnyaknyák állagát, nehezebbé téve az ondósejtek bejutását az anyaméhbe..."


www.fogamzagatlas.hu

2008. febr. 15. 15:35
Sziasztok! Nekem is írt a doki , csak elfelejtettem megkérdezni hogy mikor tehetem fel először. Mert 7 hete szültem és még ne jött meg, pedig nem is szoptatok. Szóval arra lennék kíváncsi hogy mindenképp meg kell-e várni az első vérzést, vagy már feltehetem most is? Előre is kösz a segítséget.
4. zsuzso100 (válaszként erre: 2. - Teleki_2007)
2008. jan. 10. 17:35
Én szedhetek gyógyszert, csak többször elfelejtem, ezért lenne jó! Bár néztem, az ára háromszorosa a mostani gyógyszeremének! :-(
2008. jan. 9. 07:23
A hugom azt használt nagyon sokáig és meg volt vele elégedve. Nem tudom, mi volt a márkája, de tuti nem került be a véráramba neki. Csak helyileg ható volt. Amint levették, rögtön terhes is lett, gyönyörű kisfia van már.
2008. jan. 8. 21:36

Második gyermekem születése után fogamzásgátlót irattam fel a dokimmal, de sajna nem tudtam szedni mert nagyon fájtak tőle a lábaim.Két hét után abbahagytam a gyógyszert.A védőnőm utánna nézett nekem a Nuva Ring hüvelygyűrűnek.Megrendeltem, jónak tűnt.A gyógyszertárba megjött kifizettem hazahoztam..adtak hozzá némi tájékoztatót és ekkor kicsit pipa lettem a védőnőmre, mert megvettem de hiába.A hüvelygyűrű arra szolgál,hogy nem tudjuk elfelejteni bevenni minden nap a gyógyszert.De ugye nekem a gyógyszer sem jó.A leírásában azt írja,hogy a hormontartalma ugyanúgy a véráramba kerül és felszívódik mint a pirula.A védőnő engem úgy tájékoztatott, hogy helyileg hat, de tévedett.

Nekem így tapasztalatom nincs vele kapcsolatban, csak azt tudom mondani,hogy ezt vedd figyelembe.Nem tudom,hogy te bírod-e a gyógyszert, vagy miért akarod ezt használni.(ha akarod)Úgy emlékszem,hogy háromhetente kell cserélni és egy hét szünetet tartani, de ebben nem vagyok tuti biztos....Remélem tudtam valamit segíteni.....

2008. jan. 8. 20:14
Milyen tapasztalatok vannak a hüvelygyűrűt tekintve? (hüvelyi fogamzásgátló)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook