Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatod van a Szent István Kórház szülészetéről? fórum

Milyen tapasztalatod van a Szent István Kórház szülészetéről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
23. McKenzi (válaszként erre: 22. - Danama)
2009. jún. 16. 13:24

nem szóltam, mert azt hittem ott ezt szabad, így eszembe se jutott. De nagyon rossz volt, mindenki más már másodjára szült, a többi lány kiegyensúlyozott és vidám volt, könnyen ment nekik a szoptatás, este pedig három óránként keltek :))) Fogalmam sincs hogy csinálták! Mondjuk én minden szoptatás után egy órát fejtem és két óránként kellett szoptatni - az is hosszú ideig tartott, így esélyem sem volt aludni :)))


Sokan abban a kórházban szülnek amelyik kerületben laknak, így nem csodálkozom azon amit írtál.

22. danama (válaszként erre: 20. - McKenzi)
2009. jún. 16. 13:16

Miért nem szóltál rájuk?


Mi annak idején megbeszéltük, hogy mindenkinek a párja lehet bent max a szoptatás idején.


Egyébként az ismerőseim mondták, hogy mostanában nagyon sok kisebbségi szül ott, és ők meg nincsenek tekintettel másokra, és egyszerre akár 15 látogató is van, meg nagy fazék és a másik kismama ágyára is ráülnek stb..

2009. jún. 16. 12:19
Nem adnak tápszert, de a nővérek megtanítanak kézzel fejni, és több fajta fejőt is biztosítanak, amiket ők fertőtlenítenek alaposan. Ha kéred főznek teát - neked :)
2009. jún. 16. 12:06

A szülészeten a tömeg tényleg borzalmas volt reggeltől éjjelig mindig volt látogató, általában 20-an voltunk a szobában.

Egy percet sem lehetett pihenni, én inkább a nővéreknél szoptattam, mert borzasztóan zavart, hogy mások előtt kellett bénázni. (férfiak és gyerekek előtt)

Amíg ott voltam alig aludtam, napi két órát kb. és lehet hogy felfelé túlzok, hullafáradtan mentem haza és ugye tudjátok hogy van az: a kórházban még csendes a baba, otthon meg elkezd sírni és öt hétig abba se hagyja :)))

Szóval az nem hátrány, ha lehet pihenni kicsit a kórházban, legközelebb ott szülök inkább kicsengetem a külön szoba árát..

19. d@nu
2009. jún. 16. 11:46

Szerintem minden kórházban van olyan, aki jót és van, aki rosszat tapasztal. Kórházat ezek alapján nem lehet választani, inkább annak járj utána, hogy az ottani szokások megfelelnek-e a te igényeidnek.

A doktornődet nem ismerem, én mindkétszer más szülésznőnél (nem volt választott, csak a dokim) szültem, az én igényeimnek mindkettő megfelelt.

18. danama (válaszként erre: 17. - Tüncica83)
2009. jún. 16. 09:21

Szívvel mütöttek, az egyik doki magánrendelőjébe jártam 2000-ben 5000-et kért a vizsgálatért, és így is hagyott 37 órát vajúdni, napokig nem voltam magamnál, a gyerek fertőzést kapott odabent + a bal oldalán izomtónus gyengesége lett az elhúzodó szülés, miatt.


Már jól van 9 éves lesz, és atlétikai versenyt nyert :-P

17. Tüncica83 (válaszként erre: 16. - Danama)
2009. jún. 16. 08:02
Szia, pedig kíváncsi lennék, az istvános részletekre!
16. danama
2009. jún. 16. 07:30

Hát tudjátok....


Mi az, hogy a fogadott orvosod ennyit meg annyit kért?


Örüljön neki, ha kap valamit...


én a Soten szültem a második gyerekemet egy nagyon aranyos dokinál, akit nem a pénz motívált!


Az első az Istvánban na azt inkább nem részletezném,,

15. Molly001 (válaszként erre: 10. - Tüncica83)
2009. jún. 16. 06:26
Dr. Baltschik Miklósnál.
14. Roni24
2009. jún. 15. 21:50

Szia!


Én is ott szültem mindkét gyerkőcömet, 2005-ben és 2008-ban!

A szülészet nagyon otthonosan van berendezve, a kismamák igényeihez igazodva, alternatív szülőszobákkal! A nővérekről se tudok rosszat mondani, de lehet, hogy én a jobbakat fogtam ki akkor éppen! :)

Az orvosom Dr. Horváth Mihály, NAGYON JÓ orvos!

A szülésznőm pedig Dr. Pruna Krisztina volt ő is nagyon kedves, aranyos, segítőkész!

A vajúdási időszakban tényleg nem sokat foglalkoznak az emberrel, csak mikor a tolófájások kezdődnek (legalábbis az én tapasztalataim szerint), dehát túl sok mindent nem is tudnak csinálni, végülis nem az ő dolguk a szülésre felkészítés, ők csak segítenek a szülésben! Ezt a kismamának kell éreznie, hogy neki hogy jó, mi a jó, érdemes esetleg könyveket olvasni róla, felkészítő tanfolyamokra eljárni, bár igazán nem lehet felkészülni rá, és olyankor az ember hajlamos elhagyatottnak érezni magát, pláne, ha első babáját várja!

Mikor a fiam született össz-vissz két dolgot találtam "FURÁNAK":

Az egyik, hogy szülés utáni másnap felcuccoltak minket és átköltöztettek a kórház másik végébe! Engem, és egy másik frissen szült kismama társamat betettek egy nagy szobába, ahol két ikerterhes kismama feküdt! Másnap hoztak egy frissen elvetélt kismamát és a mi szobánkba fektették! Két kisbabás és két terhes közé!!! Ez nekem - finoman szólva is - iszonyú embertelen dolognak tűnt! Miért nem kaphatott szerencsétlen egy külön szobát? Miért kellett neki végignéznie másoknak azt a boldogságát, aminek ő már nem örülhet??? :S Sosem fogom ezt megérteni! Hol van ilyenkor az együttérzés és emberség???

A másik, egy csecsemősnővér volt, akinek nem tetszett a hozzáállása: mikor a szülésznőm tanácsára a 3 napja üvöltő, aludni senkit nem hagyó csemetémet felvittem a csecsemőosztályra, hogy tudjon aludni a kórház népe, flegmán odavetette, hogy ott ugyan ne hagyjam a gyereket!

Kikészültem, mert a gyerek ordított mert nem volt tejem! 3 napig nem aludtam 4 óránál többet, a kisfiam éhezett, amikor végre egy másik csecsemősnővér megszánta és adott neki anyatejet! Utána nem volt gond az alvással!


A kislányommal már könnyebb szülésem volt és az utána következő napok is jobban teltek mint a fiamnál! Csupa nagyon kedves nővérrel és ápolóval találkoztam, minden nap legalább 3 különböző emberrel, de mindegyik nagyon szimpatikus, kedves, mosolygós volt! A csecsemősök között is csak tündérekkel találkoztam!

Lehet, hogy pont a szerencsésebb napokat fogtam ki a kórházban a személyzet terén! :)

13. Gligi
2009. jún. 15. 20:37

Szia!

Ránk a 2009-es év a szülészeten köszöntött :-)

Zűrzavar volt az év vége miatt, de ez nem számított! Látogatási idő 9-21. 3 ágyas szobában voltunk és mindenki aranyos volt! 80.000 Ft kért a fogadott dokink akihez várandósság alatt jártam.

12. Lexike
2009. jún. 15. 10:16
Szia! Én 2007-ben szültem az Istvánban. A doktornő és a szülésznő is aki velem volt nagyon kevdes és segítő kész volt. A szülőszoba nagyon szuper volt. Igaz nem használtam semmi segítséget, elszenvedtem "magamban", de több minden is volt ott bordásfal, kád..... 5 ágyas szobában voltam, engem kicsit zavartak a reggel 6-kor és éjjel 10-kor érkező látogatók. Biztos szegények máskor nem tudták megoladani a munkájuk miatt a látogatást. Napközben nem volt gondom velük, hozzám is sokan jöttek. A 1 csecsemős nővérrel volt próblémám, de szerencsére csak kétszer találkoztunk.
2009. jún. 15. 08:07
Dr. Mészáros Lászlónál szültem.A szülésznőkre nem emlékszem sajnos.Én maximálisan meg voltam elégedve mindennel.Nekem jó volt hogy nem jöttek oda szülés közben és piszkáltak feleslegesen.HA kellett jöttek,amúgy meg hagytak magamban ill.a férjemmel szenvedni.Egy ismerősöm egy másik kórházban szült,őt még az ügyeletes doki és még aki csak arrajárt (ilyen és olyan tanuló meg kezdő) még az is megvizsgálta...Szóval vannak sokkal rosszabb helyek.Velem mindenki kedves volt.Szülés után egy 4 vagy 5 ágyas szobában voltam,velem kedvesek és türelmemesek voltak a csecsemős nővérkék,sőt volt olyan aki megismert a 2. babámnál is.Az igaz hogy mindig jönnek látogatók és bent is lehetnek akár többen is egy kismamánál,de ez is embere válogatja kinek mi jó.Nekem rossz lett volna ha nem jöhetett volna be a párom vagy akár a családom hogy lássák a piciket és engem nem zavart soha senki látogatója.Meg ugye vannak az udvarias férjek,nagypapik és a többi pasi aki megkérdezi a szobában lévő anyukáktól hogy bejöhetnek e.Én ilyennel is találkoztam(pl. a férjem:))A lányomnál egyszer vissza is kellett mennem az osztályra,kb. 1 hónapos lehetett,akkor is kedvesek és megértők voltak,bár segíteni nem tudtak.De ez már más téma...:)
10. Tüncica83 (válaszként erre: 9. - Molly001)
2009. jún. 15. 06:44
Szia! Köszi. És kinél szültél?
2009. jún. 15. 06:40

Szia!

Én 2008-ban szültem ott, és maximálisan meg voltam elégedve mindennel.

A szülőszoba modern és hozzám elég sokat bejöttek, hogy megnézzék mi van velem. Nagyon kedvesek az ápolónők és a szülésznők egyaránt.

Szülés után egy két ágyas szobában voltam ami ha jól emlékszem 4 vagy 5.000 Ft / éjszaka.

Fogadott orvosom volt, aki 100000 Ft-ot kért. (nem kapta meg a teljes összeget) :)

8. Tüncica83 (válaszként erre: 6. - KicsiZsani)
2009. jún. 14. 22:57
Szia, köszi a választ. Kinél szültél? És szülésznő ki volt?
2009. jún. 14. 22:57

Szia!

Én 2007-ben szültem meg ott a kislányomat.Nem nagyon figyeltek oda az emberre.Csak egy példa hogy amikor ott voltam a szülőszobán felborítottam véletlenül az ágyat ami iszonyatos nagy robajjal csapódott vissza és a kutya nem jött be hogy megnézze hogy jól vagyok e.Előtte meg mikor bementem a szülésznő haza akart küldeni,mert nem hitte el hogy tényleg fájásaim vannak,csak kötelességből megcsinálta a ctg-t és akkor esett le az álla hogy milyen fájásgörbét produkálok,előtte meg ott bunkózott.

De a szülőszoba amiben voltam tényleg nagyon szép volt,csak nem foglalkoztak az emberrel.A szülészeten pedig éjjel nappal bent vannak a látogatók a szobában ha szoptatsz ha nem.Az valami borzalom volt.

2009. jún. 14. 22:44

Szia!

Én mind a két gyerkőcömet ott szültem.2003-ban és 2006-ban.A szülészettel meg voltam elégedve.Az alternatív szülőszobát kaptam meg a lányomnál 3 éve.Nem kellett feküdnöm,sétálhattam,ha kellett orvos akkor szóltunk neki és jött,feleslegesen nem háborgattak különféle vizsgálatokkal.Nekem fogadott orvosom volt,az első gyerkőcnél 40000ft-ot a másodiknál 60000ft-ot kapott a doki.

5. Tüncica83 (válaszként erre: 4. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 14. 22:34
köszi fegu, asszem viszont a szülészet fel lett újítva alapítványi, alternatív szobákkal meg ilyenek, viszont a nőgyógyászati osztályról én is azt hallottam, lepukkant.
2009. jún. 14. 22:32

A szülészetet nem ismerem, csak a sebészetet. Hát borzalom:-(

Kosz, mocsok, nincs semmi.

A különszoba ára, úgy emlékszem, hogy 4.000,-Ft/nap de, hogy milyen a különszoba el nem tudom képzelni.

Lehet nem jobb, mint a közös, akkor felesleges pénzkidobás.

Én úgy láttam, hogy minden osztály egyformán lerobbant, igénytelen.

2009. jún. 14. 22:24
Ha esetleg béreltél külön szobát, az is érdekelne, szerinted megérte-e?
2009. jún. 14. 22:21
Kinek milyen tapasztalata van a Szent István Kórház szülészetéről, azon belül Dr.Szőczei Beáta doktornőről? Hozzállás, tudás, árak, szülésznők, stb!
2009. jún. 14. 22:20
Milyen tapasztalatod van a Szent István Kórház szülészetéről?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook