Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatod van a Szent István Kórház szülészetéről? fórum

Milyen tapasztalatod van a Szent István Kórház szülészetéről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2012. jan. 29. 10:29
Sziasztok!2011.december végén szültem a Szent István korházban,az orvosom Dr.Surtya Zsuzsanna kiváló szakember,csak dicsérni és ajánlani tudom mindenkinek.Viszont a korház dolgozoi,itt kiemelném a csecsemős nővéreket,hát igen a munkamoráljuk hagy kivetnivalót mitöbb felháborodásra ad okot.Gondatlanok,ingerültek sőt rettentően pénzéhesek.Szóval ha valaki itt szeretne szülni vigyen jó sok pénzt,mert ha netalán nincs teje a babó étkezését jól meg kell fizetni,vagy szegény éhezni fog.Bababarát, persze!
52. anian
2011. szept. 7. 12:30
ez is valami, köszi! Én nála fogok szülni, de az utóbbi pár év fórumaiban semmi infót nem találok róla... mintha nem is vezetne szüléseket... pedig nem én vagyok az egyetlen kismama a rendelésén! :)
51. 710b866d3f (válaszként erre: 50. - Anian)
2011. szept. 6. 21:11

habár nem teljesen válasz a kérdésedre, de engem az Istvánban császároztak és a fogadott dokim (Dr.Horváth) mellett Siklós doktorúr volt bent a műtétnél asszisztálni.

Nagyon rendes és kedves fazon, és ahogy hallottam, az egyik legjobb doki!

50. anian
2011. szept. 6. 11:31

Sziasztok!


Szült valaki mostanában Dr. Siklós Pál-nál?

Bármilyen tapasztalatot szívesen vennék!


köszi!

49. dolili (válaszként erre: 48. - Snido)
2011. máj. 5. 13:06
Igen, az ára ennyi, de szeretnénk ha együtt lehetnénk majd 3asban Apával, bár a többágyasnak is megvan az előnye mint említetted.
48. Snido (válaszként erre: 47. - Dolili)
2011. máj. 5. 11:37

Állítólag nem könnyű bejutni. Ha jól tudom 10 000 Ft/nap. Ahogy hallottam nagyon otthonosan vannak felszerelve (tv, hűtő, fürdőszoba csak nektek).

Eleinte én is gondolkoztam, milyen jó lenne ott tölteni a szülést követő pár napot, de örülök, hogy nem így történt. A három-, négyágyas szobákban ugyanis sokkal több segítséget kaphatsz a veled egy cipőben járó friss, vagy már két, három gyereket szült anyukáktól. Segíthetitek egymást mind a gyakorlatban, mind lelkileg egyaránt.

47. dolili
2011. máj. 4. 15:03
Sziasztok, van akinek sikerült bejutni az alapítványi szobá(k)ba? kíváncsi vagyok ezekre a tapasztalatokra is.
46. Snido
2011. máj. 4. 11:43
Sziasztok! Én ez év februárjában szültem az Istvánban, így még elég frissek az élmények, tapasztalatok! Csak választott orvosom volt, szülésznőm nem. Így is többször ránk nézett az ügyeletes szülésznő, de nagyrészt a férjemmel kettesben "vajúdtunk". :) Én maximálisan meg voltam elégedve! Csak jókat tudok mondani. A szülőszoba szép, jól felszerelt. A szülésznő és a szülést levezető nőgyógyászom is kedvesek és segítőkészek voltak. Mindenben segítettek, amiben csak tudtak. Ha jön a második baba, akkor is itt szeretnék szülni!
2011. ápr. 27. 21:45
Sziasztok Én is azt Istvánba szültem 2010.10-hóban ! Szülész -Nőgyógyászom DR Horváth Mihály és szülésznőm Puha Krisztina volt!Én megvoltam maga a szülészettel elégedve igaz elkeseredtem miután már 12 órája vajudtam ballonnal utána oxitocynal és semmi nem történt és a végén császárosok lettünk ! De Puha Krisztina mindig jött és segített ha kellett bármibe Dr úr természetesen csak a császárnál volt jelen de az egész terhessgondózásomat nagyon lelki ismeretesen csinálta végig! A csecsemőosztály nagyon aranyosak a csecsemősök Én egy 3 ágyas szobában voltam szép tiszta volt :)
2011. ápr. 12. 17:27

24. héten vérzéssel kerültem be hozzájuk, területileg tartozom oda, nem ismertem senkit. az ügyeletes doki, sajnos a nevét elfelejtettem, nyugtatott és megvizsgált, de a lepényleválás miatt tovább küldött az Ies Szülészetire, mivel ott van PIC. 24. hét 5naposan meg is született a kislányom, szerencsére ez az élmény már csak emlék, 2009ben történt.

ha jön a kistesó és ismételten kórházban kell megszületnie, újra az Istvánba kerülünk.

2011. ápr. 12. 16:45
Sziasztok!Én is kétszer szültem ott, 2001-ben és 2010-ben. Mind a kétszer meg voltam elégedve. Másodszor fogadott szülésznőm volt, Schlenker Éva. Az orvos,aki levezette a szülést, Pop Andrea doktornő volt. Ő nagyon aranyos doktornő. Csúnya dolog, de csak a szülésznőnek adtunk pénzt, pedig a doktornő is megérdemelte volna. Ő már akkor is ellátott,amikor a 13.héten vérzésem volt, és a szülésnél meg is ismert.
42. dolili (válaszként erre: 41. - Szárnyas bocs)
2011. ápr. 12. 09:10
Köszönöm szépen! Kedves vagy :)
41. szárnyas bocs (válaszként erre: 40. - Dolili)
2011. ápr. 11. 17:19
Húúú, akkor már a finisben..:)))Nagyon jó egészséget Nektek és gyors szülést kívánok!!Igyál málnalevélteát a 36. héttől és homeos bogyókat is, nekem nagyon sokat segítettek!!!!!Nagyon szép nevet választottatok!!!!:)
40. dolili (válaszként erre: 39. - Szárnyas bocs)
2011. ápr. 11. 11:39
Nálam is ez a helyzet, más körzet választott doki nélül, de eddig mindig azt mondták hogy így is lehet menni. Május 9-re vagyok kiírva, de sztem előbb jön Ádám :)
39. szárnyas bocs (válaszként erre: 34. - Dolili)
2011. ápr. 10. 10:19

SZia!!


Volt választott dokim, választott szülésznőm is, de ő mégsem volt jelen a szülésnél, mert épp nyári szabin volt..De az ügyeletes - Pruha Krisztina - is rendes volt, és határozott, ami sztem jó, mert nekem ugye sok fogalmam nem volt arról, hogy mi várt rám:)

Egyébként az egyik szobatársamnak,aki a 3. gyermekét szülte a Szt. Istvánaban, nem volt választott dokija, és nem is tartozott a körzetbe, de olyankor jött be a kórházba a férjével, mikor már biztosan tudta, hogy nem küldik el másik kórházba arra hivatkozással, hogy se választott orvosa nincs, se, hogy másik kórházhoz tartozik. Ő ennyire ragaszkodott ehhez az intézményhez:)Te mikorra várod a kisbabád?

38. dolili (válaszként erre: 37. - 710b866d3f)
2011. ápr. 8. 12:04
Örülök ezeknek az infóknak, szeretnék majd az egyszemélyesben lenni..
2011. ápr. 8. 11:47

Habár nekem programozott császárom volt az Istvánban, de nekem is jó tapasztalataim vannak.


A csecsemősök tündérek, segítenek, sokszor kérni sem kell, jönnek, mutatják, bíztatnak stb.


A babák tényleg éjjel-nappal velünk lehettek, ami szerintem abszolút jó, így megtapasztalja az anyuka, milyen, mikor éjszaka is vigyázni kell a babára és már egyből "belerázódhat" a helyzetbe, nem pedig otthon jönne el a "rögtön a mélyvízbe" szitu.


3 ágyas szobában voltam, de a 4 nap alatt csak az első napon voltak szobatársaim, utána végig egyedül voltam, nem volt sok szülés akkoriban. :)


A mi szobánk, fürdőszobánk kulturált és tiszta volt.

36. dolili (válaszként erre: 35. - Lexike)
2011. ápr. 8. 11:08
Az jó, ha jó irányba változott a tapasztalatod :)
35. Lexike
2011. ápr. 8. 10:14

Szia!

Én már 2009-ben a fórum elején leírtam a véleményem. Azóta mégegyszer szültem és szerencsére nagyon pozítívan csalódtam a kórházban, főleg a csecsemősökben . Nagyon kedvesek , segítőkészek voltak velünk, nem úgy mint ahogy 2007-ben tapasztaltam.

34. dolili (válaszként erre: 33. - Szárnyas bocs)
2011. ápr. 8. 10:08

Köszi a választ!

Neked volt választott orvosod?

2011. ápr. 7. 22:40

Sziasztok!


Az én kislányom tavaly júliusban született a Szent Istvánban. Ha lehet ilyet mondani, nekem bejött a kórház szülészete. A szülőszobák barátságosak, főleg az ahol a kád is van. Tényleg nem zargattak sokat vajúdás alatt, de nekem kifejezetten jól esett, hogy a férjemmel kettesben lehettünk.Amikor éreztem a tolófájásokat, már velem volt a doki is és aszülésznő is.Meg is dicsértek, hogy egyedül mennyivel gyorsabban haladtam/haladtunk:) A szülésznők és az orvosok is felkészültek, mindemellett kedvesek. A csecsemősnővérek pedig abszolút rendesek és segítenek - ha kéred. Mert ha nem kérsz segítséget, nem sündörögnek folyamatosan körülötted, hogy megy-e a szoptatás, hogy vagy, stb...

A babák éjjel-nappal velünk voltak, ami nehéz ugyan, hisze nem alszol sokat, de a tej beindulásnak nagyon jó volt!!!Az pedig, hogy jöttek-mentek a látogatók, engem egy cseppet sem zavart, hiszen az ember lányának kisebb baja is nagyobb annál, mint hogy ki lát szoptatás közben. Hiszen ez egy szülészet! Nem megy csodaszámba egy szoptató édesanya:) Én szeretném a leendő gyermekeimet is ott világra hozni. Nekünk bejött:))

32. dolili
2011. márc. 15. 11:09

Van valakinek mostani tapasztalata?

Illetve mi van olyankor ha nincs választott dokim?

31. Vedo75 (válaszként erre: 11. - KicsiZsani)
2010. okt. 25. 11:54

Szia, gondolom kicsi az esély, h erre járj, de most nekem is a Mészáros doki a nőgyógysz. Róla mit tudsz mondani? Milyen doki? Nagyon orvos v. azért emberi, nézi azt is, hogy van lelkünk is?

Egyenlőre csak nőgy.i prblémákat fedez fel, pedig másért mentem hozzá, de most per.pill nem tetszik..és nem tudom, h ez csak egyszeri v. erre számíthatok a későbbiekben is. Válaszod előre is köszönöm

30. McKenzi (válaszként erre: 26. - Andru)
2009. jún. 26. 19:58
tényleg, el is felejtettem - amikor én szültem akkor is volt ott egy kedves takarítónő - vettem tőle két szoptatós melltartót :)
2009. jún. 24. 12:33
ja én szívesen szülnék a Bajcsyban is, vagy máshol, sok jót hallottam róla, de a dokim itt van az Istvánban és őt nem cserélem le. Inkább elszenvedném azt a 3 rossz napot :(
28. sarkanylany (válaszként erre: 26. - Andru)
2009. jún. 24. 12:31

Sziasztok

Én 2005-ben szültem és hasonlóak az élényeim. Annyit, hogy a dokim Dr. Horváth Mihály volt. Én nagyon kedvelem és a szülés alatt is nagyon rendes és figyelmes volt. Nem pénzéhes. Puha Krisztina volt a szülésznő, őt mi kértük.

A csecsemős részleg akkor semmit sem változott? Ez nagyon kár...

Azt szeretném megkérdezni, hogy a külön alapítványi szobát hogy lehet igényelni? Amikor én szültem olyan sok baba született, hogy majdnem a folyosón is babák voltak... Mi a garancia, hogy lesz szabad hely?

27. Tüncica83 (válaszként erre: 26. - Andru)
2009. jún. 23. 09:59
köszönöm szépen a választ. sok örömöt a babához!
26. andru
2009. jún. 23. 09:49

Sziasztok!


Viszonylag friss élmény: szeptemberben szültem a Szt. Istvánban.


Ami jó: maga a szülőszoba szép, hangulatos, végig bennt lehetett párom, a babámat azonnal megkaptam. Majd mikor letisztogatták és felöltöztették, majd egy órát sírhattunk-nevethettünk együtt hármasban.


Az alapítványit aki megengedheti magának én ajánlom jó szívvel. Az a nyugalom, ami körülvett, nagyon jó volt. Nem kellett aggódnom, hogy bárki felkelt minket, vagy bárkit mi felkeltünk.


A védőnő aranyos volt, a legtöbb csecsemős nővér is. Van egy tündér takarítónő is:) Rá is jó szívvel emlékezem.


Ami rossz emlék: a vajúdás hosszú ideje alatt alig néztek rám, teljesen elveszettnek éreztük magunkat, pedig végig feküdnöm kellett. Nagyon rossz volt. Aztán amikor a dokinak megfelelt, villámgyorsan (hozzáteszem nagyon profin) kint volt a babám.

Volt hogy nappal benyitott a szobába egy etnikumhoz tartozó apuka... Kérdem én: ha nem alapítványiban van a párja, mit keres ott... Szerencsére a szoba zárható, így ha nem akarjátok, hogy valaki bejöjjön, nem fog.


Asszem így nekifutva ennyi...

25. McKenzi (válaszként erre: 24. - Danama)
2009. jún. 16. 17:21

én ötágyasban voltam, rajtam kívül mindenkihez sokan jöttek és sokáig maradtak. Mindenkinek csak nem szólhattam, de amit írtál, az már tényleg túlzás. Nálunk a legdurvább az volt, mikor hajnal egykor még bent volt egy férj és véletlenül meglátta az éjszakás nővér, akkor lett elküldve.

Persze amikor sírt a babám este, akkor meg mindenki megnézett, mehettem megint a nővérszobába - alvásnak megint lőttek.

Egyszer elaludtam valamivel hat előtt, 10 perce aludhattam, mikor jött a nővér kiabálva, hogy lázmérés - de akkor már ő is sajnált :))

Na mindegy, legközelebb majd ügyesebb leszek.

24. danama (válaszként erre: 23. - McKenzi)
2009. jún. 16. 13:30

dehogynem!


Mindent meg lehet beszélni, szerintem :-P


Én pl szóltam az egyik csajnak amikor az éjjel közepén simán csengett a telefonja és ő tök normálisan elkezdett beszélgetni, persze az összes baba kel kellt!


De akkor nem csak én szóltam neki, kapott másoktól is!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook