Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatod van a Szent István Kórház szülészetéről? fórum

Milyen tapasztalatod van a Szent István Kórház szülészetéről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
83. S.Mesi
2013. jan. 6. 17:12
Ja és az utcán ahol fizetős ott 160 ft/óra....
82. S.Mesi (válaszként erre: 80. - Theira)
2013. jan. 5. 22:27

Szia!

Hát már nincs sok hátra!!!Szorítok nagyon :D

Közvetlen a kórház előtt a főbejáratnál ingyenes a parkolás,illetve a lurdy ház parkolójában is,bár azért az egy jó 7-8 perc séta a kórháztól.

Remélem tudtam segíteni!És szorítok nagyon!

81. macskossz (válaszként erre: 77. - S.Mesi)
2013. jan. 5. 21:48
Ki a szülésznőd és milyen volt a körbevezetés?
80. Theira
2013. jan. 5. 15:49

Sziasztok!

Jan. 15-re vagyok kiírva, és ebben a kórházban fogok szülni.

Van valami infótok az alapítványi szobák pontos áráról? Illetve tudtok arról valamit, hogy a kórház környékén hol ingyenes a parkolás? A kórház területén 400 Ft minden megkezdett óra, és ha hosszabb a vajúdás, inkább valami költséghatékonyabb megoldást választanánk :)

79. S.Mesi (válaszként erre: 78. - Vaesz)
2013. jan. 5. 08:44

Örülök,hogy sikeres volt a "dolog" és remélem,hogy végig kedves és segítőkész lesz hozzátok!

Nagyon fontos,hogy jó kezekben legyen egy kismama :)

78. vaesz
2013. jan. 4. 17:11

Köszi Mesi a választ! Már beszéltem is a doktornővel, nála fogok szülni, aranyos volt, remélem, hogy az is marad.

Én voltam 1 alkalommal szülésfelkészítőn, és mindenképp gátvédelem pártiak az István kórházban.

77. S.Mesi (válaszként erre: 76. - Macskossz)
2013. jan. 3. 16:43
Én csak jót hallottam a kórházról...majd vasárnap megyek a szülésznőhöz aki majd végig vezet a szülészeten és elmesél mindent amit tudni kell....Én is úgy tudom,hogy gátvédelem pártiak,Én is úgy szeretnék szülni!
76. macskossz (válaszként erre: 74. - S.Mesi)
2013. jan. 3. 16:03
Fontolgatom. Mindenképpen gátvédelemmel szeretnék szülni és azt hallottam, hogy ott lehet.
75. S.Mesi (válaszként erre: 73. - Vaesz)
2013. jan. 3. 05:40

Szia!

Nekem csak egy gyors tapasztalatom van Dr. Pop Andreával, mégpedig amikor sürgősen be kellett mennünk a kórházba és pont Ő volt bent!Nagyon kedves és segítőkész volt,gyorsan megvizsgált,megnyugtatott és már jöhettünk is haza!Szimpi volt abban a 20 percben....remélem, hogy tudtam segíteni!

74. S.Mesi (válaszként erre: 71. - Macskossz)
2013. jan. 3. 05:37

Szia!

Köszönöm,amint megszületik a kis angyalka és persze lesz rá időm írom a tapasztalatokat! Te is ott fogsz szülni esetleg?

73. vaesz
2013. jan. 2. 15:08
Dr. Pop Andreáról tud esetleg valaki bármit?
2013. jan. 2. 14:34

Sziasztok!

Vakaki meg tudja mondani Dr Szeverényi Péter szűlész nőgyógyász számát????

71. macskossz (válaszként erre: 70. - S.Mesi)
2013. jan. 2. 14:20

Szia!


Nekem még nincs ott tapasztalatom, de a tiéd majd érdekelne :-)

70. S.Mesi
2012. dec. 27. 08:38

Sziasztok!

Szült valaki Dr. Vajda Róbertnél?Mert Én nála fogok és Józsa Andrea lesz a szülésznőm.Valakinek valamilyen tapasztalat esetleg?

30 hetes kismami :)

69. S.Mesi (válaszként erre: 68. - Macskossz)
2012. dec. 27. 08:36

Szia.Nem ugyanaz a kettő!

A Szent Imre kórház Budán a 11. kerületben van a Szent István pedig a Nagyvárad téren.

2012. dec. 17. 20:45

Sziasztok!


A Szent István = Szent Imre Kórház???

67. stefi8
2012. dec. 3. 12:25
2012. november 27-én szültem a Szent István Kórházban/ tehát friss az élmény / dr. László Dániel és Józsa Andrea segítségével. A várandóság idején is hozzájuk jártam. Végig figyelmesek, segítőkészek és türelmesek voltak. Ha hívtam Őket, készségesen válaszoltak, ha nem tudták felvenni a telefont, visszahívtak. Többször görcsöltem, esténként, hétvégén. Ekkor is segített a doktor úr, odaszólt a kórházba az ügyeletesnek, hogy várjanak. A szülésem elég váratlan volt, mert ctg-re mentem és 10 perces fájásokat mutatott. Andi rögtön hívta a dokit, / pedig szabadnapja volt és általában a végére szoktak csak beérni a legtöbben / aki máris jött. A vajúdás alatt a férjemmel kettesben lehettem, ők 2 méterre voltak tőlem a folyosón. Rendszeresen bejöttek, segítettek, de nem zavartak. Az oxitocin beadása után,elmagyarázták, hogy mi történik jelenleg és mi várható. Nem így terveztem, de volt egy kis kétségbeesés egy kis ellenállás részemről a nagy fájdalmak között, Ők ekkor is puhán, simogatóan álltak a megváltozott tudatállapotom mellett. Bíztam Bennük végig, pedig én nagyon aggódó vagyok! Ami nagyon fontos volt, hogy nem csak a testemmel, de a lelkemmel is törődtek. A bent töltött napokon rendszeresen megnéztek, megvizsgáltak. Összeszokott, maximalista páros! És ami nem mellékes, még a humoruk is szuper!
2012. aug. 24. 07:45
Sziasztok! Reggel voltam b-HCG vérvételen, de nem mondták, mikor lesz eredmény, csak annyit, hogy a dokimnál érdeklődjek. Szerintetek, mikor hívgatom?
2012. júl. 9. 17:41

Sziasztok,


Sajna a harmadik gyermekem születése előtt új megyébe (Komárom-Esztergom) költöztünk. Amúgy Miskolciak vagyunk, de így az ismert doki messze került. Olvasgatva úgy látom az itteni hozzászólások alapján, hogy a Szent István Kórház szülészete jó hely. Sajna ugyanezt az esztergomiról nem lehet elmondani, szintén csak hallottak alapján. Arra szeretném kérni az itt megszólaló "tapasztaltakat", hogy privibe adják már meg az orvos és/vagy szülésznő (bár ciki így leírni, de ez van..) tarifáját. Erről nagyon nehéz infót találni, de sajna létkérdés ahhoz, hogy választani tudjunk, mert nem korlátlanok az ember anyagi lehetőségei... Előre is köszi minden segítséget. Üdv,Krisztil

64. jégé (válaszként erre: 63. - Énvagyokaz1)
2012. jún. 11. 12:03

Szerintem jól választottál!:)


Tavaly áprilisban szültem Artner doktornál és Lómen Marika volt a szülésznőm. A kisfiam 2 héttel korábban, vasárnap született. Marika kb 20 perc alatt bent volt, Artner doktor pedig vidékről jött fel. Tudtam, h jó kezekben vagyok, csak ajánlani tudom őket mindenkinek!!! Nagyon meg voltam elégedve a kórházban mindennel! Mindenki segített ha kértem. Négyágyasban voltam, a szobatársak mindannyian helyesek voltak, szerintem ne menj egyágyasba. Mi tudtunk segíteni egymásnak, egyáltalán nem zavart a többi baba és a látogatók sem.


Egyetlen negatív dolog: nagyon sokára hozták a szobába a kisfiamat miután már az osztályon voltunk, többször kellett menni a férjemnek szólni,h vizsgálják meg és szeretnék már vele lenni. Több óra után lehetett csak mellettem.


Ne izgulj, minden rendben lesz, nekem nagyon jó volt, h tudtam teljesen rábízhatom magam Marikára és Artner doktorra!!!


Nagyon szívesen válaszolok bármilyen kérdésedre priviben!

2012. máj. 18. 18:31

Sziasztok!

Én Dr. Artner Attilánál fogok szülni, a szülésznő pedig Lomenné Marikának hívják. Kíváncsi vagyok nektek mi a véleményetek róluk akik szültek már náluk. Nagyon izgulok a szülés miatt. Szeretnék 1 ágyas szobában lenni. Azt a szülésnél kell majd jelezni, vagy majd a szülésznő intézi. 30 hetes kismama

62. sotema
2012. máj. 12. 20:42
Sziasztok, én is új vagyok itt. Most fogom betölteni a 32. hetet az első babámmal, és most költözöm haza Magyarországra. Terhesgondozásra itt is és otthon is jártam, viszont vidéki vagyok (Kom-Eszt. megye), de szeretnék a Szent István kórházban szülni. Gondolom ehhez kell fogadott orvosomnak lennie ott, és jó ha van szülésznő is. Tudnátok ajánlani szülésznőt? Doktornőre a Dr. Pop Andreára gondoltam, mert nagyon sok jót hallottam róla. Július 10-re vagyok kiírva. Köszi a válaszokat!
2012. ápr. 19. 12:54
Sziasztok,új vagyok még itt.Hány hónapos korig kell a babának megfordulnia?Az én babom még nem tette meg eléggé aggodom emiatt.
60. pall mall (válaszként erre: 59. - Pall mall)
2012. ápr. 13. 20:03
Ki = köszi... valamiért nem írta be a közbülső karaktereket :-D
59. pall mall (válaszként erre: 57. - 710b866d3f)
2012. ápr. 13. 20:01
Ki Zambak, lehet, majd összefutunk, bár legutóbb azt mondta a dokim - aki majd szabin lesz, hogy inkább jún utolsó napjaiban max. júl. elsején lesz a programcsászár, nehogy beinduljon a szülés, mert harmadik gyerek már igencsak elindulhat korábban - a másodikom két héttel jött hamarabb...
58. 3532273647 (válaszként erre: 50. - Anian)
2012. ápr. 13. 10:18

Szia!

Én 12 éve jártam hozzá,nem magánrendelésre,hanem végig a kórházba.Tudtuk,hogy betegségeim miatt csak a császár jöhet szóba.

Rendes,elérhető,odafigyelő orvos,elküldött olyan vizsgálatokra is,ami nem kapcsolódik szorosan a terhességhez.

Már akkor is sokan dicsérték,igaz,első alkalommal nagyon megijedtem,amikor a folyosón ülő kismamái(a kórházba jártak UH-ra)azt mondták,hogy csak magánrendelőbe lehet járni-ezt nem tudtam volna fizetni.

A 8 hónap alatt nem is említette,hogy magánrendelője lenne,pedig 2 hetente jártam,a 30.héttől hetente,36.-tól bent kellett maradnom.

7 napot voltunk bent a császár után,és előtte egy hónapot,az 5 hét alatt minden nap bejött,hogy vagyok,gyakran hét végén is(gondolom,akkor szülésekre jött be)

Régen volt,de talán segítettem...nálam 100%-ot érdemel

Ildi

57. 710b866d3f (válaszként erre: 56. - Pall mall)
2012. ápr. 13. 10:02

szia! :)


Én július 13-ra vagyok kiírva a második gyerkőccel, sajnos sanszos, hogy ő is programozott császáros lesz. (ismétlődő farfekvés és hegelvékonyodás)


A dokidat nem ismerem, de az én műtétem - még nem fixált, de megbeszélt alapon - július 6-án, pénteken lesz.


Ha gondolod, akkor keress majd meg priviben, a kórházban úgyis összefutnánk. :)

2012. ápr. 12. 14:19

Sziasztok!

Én 2012. július 5-re vagyok kiírva a harmadik gyerkőccel. Először fogok az Istvánban szülni, programozott császárral. A választott orvosom sajnos pont szabin lesz, így átad egy kollégának: dr.László Dánielnek. Ismeri valaki őt? Milyen orvos? Bármi infót szívesen olvasnék róla...

köszi

55. katooca (válaszként erre: 53. - Naniko83)
2012. ápr. 2. 16:33

Én 2010. februárban és 2011. augusztusában is itt szültem. Volt fogadott dokim meg szülésznőm, így csak ilyen tapasztalatom van; mindkét baba náluk szültem. (apás szülések voltak). Maximálisan elégedett vagyok/voltam.


És a csecsemős nővérek minden esetben hihetetlenül kedvesek, segítőkészek, megértőek voltak. Napjában többször jöttek, segítettek minden anyukának, hogy menjen a szoptatás. Nem is volt soha olyan szitu, amikor a pénzéhességük számomra feltűnhetett volna...

Első esetben 3, a második babánál 4 ágyasban voltam. Kulturált volt minden. Persze nem wellness hétvége volt, de tiszta volt, és rendben volt minden.

Csak jót tudok írni, mindenkinek ajánlom a kórházat.

54. 710b866d3f (válaszként erre: 53. - Naniko83)
2012. jan. 29. 18:14

Olyan furcsa ezt olvasni. Persze, félre ne érts, nem vonom kétségbe a szavaidat, mert miért is ne tenném.


De én 2010 nyarán szültem ott, most nyáron is itt fogok és csak pozitív tapasztalataim vannak a csecsemősökkel. Nem voltak pénzéhesek, tőlünk nem is kaptak zsebes lóvét, elég volt a dokit kiperkálni.


Mindig jöttek, segítettek mellre tenni a picit, aki sajnos alacsony vércukorszinttel született, így a második napon kapott egy kis kiegészítő anyatejet pohárból, hogy normalizálódjon a cukorszintje.


Amúgy azért nem adnak a babának semmit, hogy az anyuka rá legyen kényszerítve a szoptatásra. Ha nincs semmi egészségügyi oka a kiegészítésnek, bizony nem adnak tejet vagy tápszert.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook