Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatod van a Szent István Kórház szülészetéről? fórum

Milyen tapasztalatod van a Szent István Kórház szülészetéről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
113. Rencsi1 (válaszként erre: 111. - Outback)
2013. nov. 16. 20:31
A keedvenc orvosom.Nagyon szeretjük bár mi még nem szültünk nála,de nagyon nagyon profi és tele van jó indulattal és figyelmességgel :D Én is csak ajánlani tudom!
112. fruzsinap (válaszként erre: 107. - Wucky)
2013. nov. 11. 10:46

Nem tudom aktuális e a kérdés még, leírom a legfrisebb tapasztalataimat.

Én mindhárom gyermekemet az Istvánban szültem ügyeletesnél, legutúbb 6 napja. :) Most az ügyeletes dr Alasztics Bálint volt, egy fiatal, kedves, figyelmes orvos.

Nagyon jók a tapasztalataim, mind a szülésznők, a nővérek és az orvosok nagyon kedvesek, akkor is, ha ügyeletesnél szülsz.

111. Outback
2013. okt. 19. 16:59

Én anno írtam egy "jellemzést" a kórházról. Bárkinek szívesen elküldöm e-mailben.

A tapasztalataimat írtam le benne. 2009-ben és 2012-ben szültem ott.


Én még mindig kitartok a saját dokim mellett, neki nincs tarifája, annyit adtok a szülésért, amennyit szeretnétek, jónak láttok. Van egy szülésznő, akivel szeret együtt dolgozni, ő Diószegi Éva, de természetesen nem kötelező őt megfogadni.

Privátban szívesen adok elérhetőségeket is...

Komáromban és Budapesten is rendel a doktor úr.

Mivel már hosszú évek óta ismerem és tudom milyen emberileg és szakmailag, nem cserélném le semmi pénzért :)

Bárkinek bátran merem ajánlani. (Pesten a Telkiben is dolgozik, de nem csak ott! Van rendes magánrendelője is, ahol szerintem elég korrekt árak vannak)

Ja, és Ő Dr. Kosztin Árpád :))

110. Csivir
2013. okt. 19. 15:33

Sziasztok,

engem is érdekelne privátban, milyen szülésznőket, orvosokat ajánlanátok itt, árakat is írjatok légy szíves! Nagyon köszönöm!

2013. aug. 26. 20:33

sziasztok!

az elso babamat szeretnem ebben a korhazban vilagra hozni.tudnatok orvost es szulesznot ajanlani? nagyon orulnek velemenyeknek, tapasztalatoknak. elore is koszonom a segitseget.

2013. júl. 31. 17:53
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy kb. miből mennyi ruhát és mit kell csomagolni a babának amit a kórházban vinni kell? Elvileg szinte mindent kell vinni a babának? Előre is köszönöm a válaszokat.:)
107. wucky
2013. júl. 30. 08:33
Én 14 hetes kismama vagyok vidékről, területileg ide tartozom és tetszik is a kórház. Viszont nincs pénzünk orvost fogadni, mert elég sok minden összejött ráadásul én itthon vagyok veszélyeztettet terhesként(majdnem 4 év után jött össze a baba). Azt szeretném kérdezni, hogy szült-e valaki az ügyeletesnél és mi volt a tapasztalata? A kórházról is minden érdekel. :D Előre is köszönöm a segítséget.
106. Outback
2013. júl. 24. 10:22
*Árpádot, bocsánat :)
105. Outback
2013. júl. 24. 10:22
Én még mindig mindenkinek Dr. Kosztin Árápod ajánlom :)))
104. mandarinmandarin (válaszként erre: 99. - Süni2011)
2013. júl. 24. 08:19

Én Újvárinál szültem....volna, ha időben beért volna. Délelőtt 11-kor mentem be a kórházba, Ő éjjel 11-re ért be, akkor már köldökzsinór tekeredett a gyerekre...nem figyeltek rám..nem tájékoztattak. Semmit nem mondott mért nem jött időben, pedig a magánrendelésére jártam....

A varratszedést másra bizta...szerintem nem mert a szemembe nézni. Most bajban is vagyok a második gyereknél...érdemes orvost fogadni vagy inkább szülésznő mellett döntsek még magam sem tudom. Szóval könyörgök, Újvárit NE!

103. S.Mesi (válaszként erre: 102. - Cirpike)
2013. jún. 10. 20:37

Szia,Én is meg voltanelégedve a kórházzal!Csak ajánlani tudom!A kicsi végig velem volt,egy ágyban aludtunk végig :)

Az orvosom Dr.Vajda Róbert,havonta 8000 és a szülés 80...ha érdekel írj priviben!

102. cirpike
2013. máj. 8. 05:09
Sziasztok! 17 hetes babaváró vagyok, még nincs magánorvosom.3 császárom volt, most mindenképpen fogadom kellene egyet, mivel nem tartozom az István kórházhoz.Dr.Serfőző Lászlónak mennyibe kerül a magánrendelése?
101. Outback
2013. máj. 7. 15:40
Sziasztok! Nekem mindkét kisfiam a Szent Istvánban született. Abszolút elégedett voltam mindennel :)
2013. máj. 7. 15:00
Sziasztok!Én most vagyok 18 hetes és Kodaj Imre az orvosom.Csak ajánlani tudom,kedves és nagyon figyelmes. Kiderült hogy tavaly az egyik ismerősöm is nála szült az Istvánban és minden rendben volt vele.Azt csak hallomásból tudom hogy 80ezer egy szülés nála.
99. süni2011 (válaszként erre: 97. - Izé78)
2013. ápr. 25. 21:24
Szia! Újvári 150-ért dolgozik tudtommal, mert "külsős". És valószínűleg már későn jelentkeznél hozzá, de fel kell hívni, van honlapja. Vizsgálatonként 15 ezer körül van a tarifa a magánrendelésén. Ismerősöm szült nála, pozitív volt a tapasztalat, de nem olcsó az élmény. :)
98. Katy7801 (válaszként erre: 93. - Ambroise)
2013. ápr. 19. 16:17
Köszi szépen a megnyugtató választ.
97. Izé78
2013. ápr. 11. 15:26

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni orvos választáshoz. A dokim nyugdíjba ment, így kórházat és új orvost kerestem. Az István mellett döntöttem, de a dokik már nehezebb kérdés. Mivel nem első baba, megszülném ügyeletes dokival, esetleg csak fogadott szülésznővel, de gondok voltak, nagyobb biztonságban érezném magam, ha lenne saját dokim.

Nagyon fontos számomra a természetes szülés, hogy hagyjanak szülni, nem kell pátyolgatni, indítani, közbeavatkozni, csak ha gond van. Popp Andreát javasolták, de ő már nem tud vállalni, mivel Augusztusra tele van. Szimpatikus az Újvári Attila, de úgy tudom, ő fix összeget kér a szülésért (jól tudom?) és nem nagyon van erre keret (negyedik babát várjuk :)). Szóval tanácstalan vagyok, az idő meg fogy, ez már a 22. hét! :)


Köszi előre is!

96. szeredas.emerenc (válaszként erre: 95. - Adrush01)
2013. ápr. 3. 13:24
én dr pop andreánál szültem az Istvánban kb. fél éve, aki szuper orvos, nagyon jó szülésem volt. ha jól emlékszem, vaesz is nála szült.
95. adrush01 (válaszként erre: 90. - Vaesz)
2013. márc. 29. 14:48
Köszönöm a választ:) Kedden megyek Kodaj doktorhoz, aztán majd kiderül. Bizonytalan vagyok a választást illetően,de remélem rendes lesz. Megkérdezhetem hogy Neked ki volt az orvosod?
2013. márc. 26. 13:11
Nekem most lesz pénteken 3hete,hogy megszületett a lányom és az Istvánba szültem. Terhesgondozásra ne ide jártam csak az utolsó héttől kezdve. Sem fogadott orvosom sem szülésznőm nem volt.Mégis nagyon pozitív élmény volt a szülés.(lásd napló) Szerencsémre pont nagyon jó fej fiatal szülésznőket fogtam ki,de ami a legfontosabb nagyon jó dokim volt aki szintén fiatal volt. A Doki neve Dr Alasztics Bálint nagyon kedves,jó orvos.Gátat meg úgy var mint az álom.A kórházban már ülni tudtam..és miután haza jöttem a kórházból rá pár napra nem is éreztem,hogy fájna:)
93. Ambroise (válaszként erre: 91. - Katy7801)
2013. márc. 25. 19:59
Szia, nekem elso gyereknel volt fogadott orvos melle fogadott szuleszno, akivel nagyon-nagyon meg voltunk elegedve. Most viszont masodik gyerkocnel - tobb okbol kifolyolag - ugy alakult, hogy nekem sem lesz, es szerintem nem gaz. Ha barmi problema adodik, ugyis mutenek, ha pedig rendben mennek a dolgok, akkor bizom benne, hogy fogadott szuleszno nelkul is jo kezekben leszunk.
2013. márc. 25. 19:53

2009-ben szultem elso gyermekemet a Szt Istvanban, es nagyon pozitiv elmeny volt, pedig elozoleg rettegtem a szulestol, es magaval a korhazzal, az ottani ellatassal kapcsolatosan is voltak fenntartasaim (ha ugy tetszik, kenyes yuppie pi** vagyok, akinek semmi sem mindegy..).

Fogadott szuleszem volt, aki fantasztikus "munkat" vegzett minden szempontbol, es azota is halas szivvel gondolok ra azert, ahogy komplikaciok nelkul vilagra segitette a babankat, aki bizony nem volt kicsi. Mindemellett a tobbi ugyeletes orvos is, akikkel a par nap ottlet soran kapcsolatba kerultunk, mind nagyon kedvesek, figyelmesek es segitokeszek voltak, csakugy, mint a szemelyzet tobbi tagja. A szules alatt nem voltam egyszeru eset, de utana viszonylag hamar ossze sikerult magam szedni, es igyekeztem en is kedves es keszseges lenni mindenkivel, talan kis szazalekban ez is szamit.

Egyedul a 4 agyas szobat talaltam icipicit kenyelmetlennek (jonnek-mennek a szamomra vadidegen latogatok, plusz torvenyszeru, hogy 4 kicsi baba kozul legalabb az egyik atsirja az ejszakat....ugyanakkor biztos van olyan elsogyerekes anyuka, aki kimondottan orul, ha nem egyedul van, hanem mas anyukakkal), de ezt megoldottuk ugy, hogy a masodik ejszaka az alapitvanyi szobaba koltoztunk, a negyedik ejszakat pedig mar otthon toltottuk.

Szakmailag nagyon jonak gondolom a Szt Istvant, az ellatas pedig nekem valoban praktikusnak, bababaratnak, jol szervezettnek tunt.

2013. márc. 17. 17:39

Sziasztok!

Augusztusban fogok az Istvánban szülni Dr Fenyőházi Jenőnél.Sajna szülésznőt nem tudok fogadni az anyagiak miatt,mennyire gáz az?Mert itt olvasva mindenkinek volt.

90. vaesz (válaszként erre: 89. - Adrush01)
2013. márc. 10. 14:04

Nekem nagyon jó élmény volt a szülés a Szent Istvánban, mondjuk ehhez kellett a dokim is, le a kalappal előtte! :) megnyugtatott végig a szülés alatt, és ezért tényleg élményként élem meg.

Kodaj Imrénél én kétszer voltam, de csak genetikai ultrahangon. Rendes, aranyos dokinak tűnt, bár az a pár perc nem túl sok, hogy véleményt alkothassak róla. Nekem szimpatikus volt.

2013. márc. 5. 14:39
Sziasztok! Valakinek van valami tapasztalata dr.Kodaj Imre szülész nőgyógyásszal kapcsolatban? Esztergomi vagyok és az orvosom Őt ajánlotta mert helyben nem szeretnék szülni(nem is ajánlja),de nem találok róla semmi infót a neten. Az olvasottak alapján a Szent István kórház jónak tűnik szülés szempontjából de még fogalmam sincs melyik kórházat válasszam.(10 hetes kismama)
88. vaesz (válaszként erre: 87. - S.Mesi)
2013. jan. 31. 10:38
Köszi :) doki szerint a héten szülünk, felpuhult méhszáj, 2cm-re nyitva, szóval bármikor pottyanhat :)
87. S.Mesi
2013. jan. 30. 07:09
Szia VAESZ! Nagyon szorítok ám!Már bármikor megérkezhet a kis csöppségetek :)Nagyon izgi :)Aztán majd tessék beszámolni....ha lesz rá időd :P
86. vaesz (válaszként erre: 85. - Szeredas.emerenc)
2013. jan. 29. 18:53
Köszönöm szépen az infót. Bizony, már nincs sok hátra, február 2-re vagyok kiírva. :) úgyhogy bármikor jöhet :)
85. szeredas.emerenc (válaszként erre: 78. - Vaesz)
2013. jan. 23. 00:03
Ha van még kérdésed, szívesen írok még privátban. Bár úgy láttam, nincs már sok hátra ;)
84. szeredas.emerenc (válaszként erre: 78. - Vaesz)
2013. jan. 22. 23:53

Én 2012. szeptemberben szültem első babánkat dr. Pop Andreánál, és minden tekintetben meg voltam elégedve. A terhesgondozás során is, és a szülés alatt is. A szülésznőm pedig Hajdu Barbi, őt a doktornő ajánlotta, és szintén nem bántam meg, hogy hallgattam rá.

Mindketten maximálisan természetes szülés és gátvédelem pártiak, és csak akkor avatkoznak be, ha feltétlenül szükséges.

Én elég hamar, 2 óra alatt kitágultam 5 ujjnyira, viszont a méhnyak csak nem akart eltűnni, hiába 'dolgoztak rajta' mindketten, úgyhogy egy idő után kaptam injekcióban Nospát, ami izomlazító és segített is. Illetve nem voltak elég erősek (hosszúak) a tolófájásaim, úgyhogy kaptam egy kis oxitocint, és így sikerült hamar kitolnom a babánkat. Ennyivel avatkoztak csak be a szülés természetes folyamatába.

Végül a gátvédelem nem sikerült, mert a 156cm-s alkatomhoz közel 4 kilós babánk született. Kellett egy picit vágni (amit egyáltalán nem éreztem), illetve belül a hüvely is repedt. Sokan a gátmetszéssel és a varrással riogatnak, én nem éreztem semmit, de természetesen előtte kaptam egy kis Lidocaint. Felszívódó varratokat használtak kívül-belül, úgyhogy nem volt szükség varratszedésre ;) A doktornő nagyon profi volt, nagyon hamar elmúlt a gátseb fájdalom, együttlétekkor sem okoz problémát.

És, mint utólag egy szobatárstól megtudtam, előző este 11-kor fejezett be egy másik szülést, majd hajnali 2-re jött be hozzám. Mindebből semmit sem érzékeltem, olyan volt, mintha reggel frissen és üdén kezdené a munkát.

Mindenkinek ajánlom.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook