Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? fórum

Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2015. nov. 16. 19:23

Mert most tök sokat olvastam róla, és hát kapott hideget és meleget is, ahogy látom. Félre értés ne essék, nem fogok most neki állni (nyilván..), de egész jó alternatíva az olyannak mint én. Hogy rendszertelen ciklus- bár a barátcserjében még mindig bíízok ;)- és a hőmérőzős módszer se működik nálam, és dokihoz se tudok rohangálni állandóan (Ps: nem is akarok).

De ezt jó tudni, hogy ha elakadnék, akkor van kitől kérdezni :P

494. Kuszkusz3 (válaszként erre: 493. - TörpTimi)
2015. nov. 16. 19:09
Én igen,de már évekkel ezelőtt.Meeeeert???
2015. nov. 16. 18:52
Tudom ez a kerdes nagyon off ide, de ovu-tesztelt kozuletek valaki valamikor?
492. Kuszkusz3 (válaszként erre: 491. - TörpTimi)
2015. nov. 15. 14:35
Remélem csak átmeneti kellemetlenségek.Viszont kb most időszerű nálad a PMS,nem?Akkor vagy időben jön meg,vagy még jobb hír..Majd jelentkezz!!!
2015. nov. 14. 20:37

Cim szavakban:

Hizok mint a malac (vizesedes??! - asszem)

Melleim is (de legalabb nem faj...)

Hasam is rendetlenkedik,még mindig

Klasszikus PMS, csak ram ez nem jellemzo.. Szoval nem tudom, majd meglassuk, hogy baratcserje, vagy sem

490. syso21
2015. nov. 13. 20:11

Nekem javult a helyzet mindenképp :)

Bár erősebb a mensim, de nem görcsöl a hasam :)


Amúgy én is úgy mennék szülni, csak a főnököm szájából olyan furán hangzott. Meg hogy most mondjam meg neki azonnal a választ hogy mikor. Érted, ez olyan hirtelen kérdés volt, hogy nem számítottam rá. Különben meg meg lehet ezt egyáltalán mondani? Úgy értem, hogy azt mondom neki pl. hogy igen főnök, jövőre megyek szülök. És ha nem jön össze a gyerek?

Pasi a főnököm, szóval ő nem hiszem hogy tisztában van vele, hogy nőként ezt megélni kicsit más tészta. Nem úgy megy (vagy ritkán) hogy gondolok egyet, és hipsz hopsz máris teherbe esek. Ha meg nem esnék, akkor meg olyan gáz ha kérdezik hogy "naaaa? Nektek mikor lesz gyereeeek???"

Anyósom kedvenc témája amúgy, főleg a közös családi ebédnél :O:O:O

2015. nov. 12. 08:32

Csatlakozom!5. napnál tartok,az első két nap tényleg erősebbek voltak a görcsök és a mennyiség is,aztán jobb lett.Ma vége lesz a jelek szerint.Pedig azt hittem egy hét barnázás után kb nem is fogok menstruálni.

Örülök Syso és törpTimi h javult a helyzet,és köszi h megosztottátok velünk.

488. Heni-8 (válaszként erre: 487. - TörpTimi)
2015. nov. 12. 05:52
Persze én is annak. :-)
487. törpTimi (válaszként erre: 486. - Heni-8)
2015. nov. 12. 05:37
En ezt is pozitivumkent konyvelem el ;)
486. Heni-8
2015. nov. 11. 21:55
Nekem ma második napja van meg és olyan erős, mostanában nem volt az.... Meglátjuk.
2015. nov. 11. 20:49

Hát én ehhez nem tudok érdemben hozzászólni. Vagyis tudnék, csak hülyén hangozna pont az én számból, mert nekem sose volt olyan állandó és tuti munkahelyem, amit ne hagytam volna ott bármikor, ha úgy alakul, ezért én nem is érezném magam szarul egy ilyen "kegyes hazugság" miatt. Meg ugyan közhely, de te is tudod nagyon jól, hogy senki se pótolhatatlan. Szóval ha mégse leszel ott még egy évig, akkor lesz helyetted más, és te is biztosan találsz majd mást, ha szülés után nem mehetnél vissza.


De hogy témánál is maradjunk kicsit, és a tapasztalatoknál, örömmel jelenthetem hogy két napja elmúlt a barnázás. (20.napomon vagyok ma, még a végén megjön időben?! :O ) Viszont enyhén fájdogál a hasam (ilyen rég nem volt), és ez egy kicsit aggaszt, mert azt írja az utasító, hogy a kezdeti stádiumban felerősítheti a tüneteket. Ez vicces, mert barnázásom sose volt eddig ahogy vissza tudok emlékezni a régmúltra is, viszont gyógyszer előtt (mármint az antibaby előtt) olyan görcseim voltak, hogy azt hittem belehalok. Ha most ezeket fogja tényleg felerősíteni, felkötöm magam az tuti..

484. syso21
2015. nov. 11. 19:58

Helló lányok :)


Itt is vagyok :D

Cuki vagy TörpTimi, hiányzott a fórum nekem is :*

Bocsi, csak az elmúlt 2 napban annyira lefoglalt a házvásárlás, állandóan a bankban ülök. A hitelre már 2 hónapja várok, mindig kell vmi papírt bevinni a banknak :@ Ennek komolyan mondom sose lesz vége :/.

Szóval, ma megjött :/ de nem keseredek el, mert majd a kövi hónapban összejön :)

Pakung, ha hiszed ha nem, nekem is évek óta a mensi előtt és után is 3 napig barnázás van/volt.

Bár most jelentem, hogy a barátcserjének hála ma reggel pár pötty barna cucc jött, és utána 1 óra múlva a rendes piros mensi. Szóval nem kezdődött el a barnázás jóval a mensi előtt. Ez szerintem bíztató :)

Nekem volt, hogy sokszor darabos volt a vérzésem. De azt mondták a dokik, hogy egészségileg minden rendben velem, és nem myoma meg ilyenek állnak a háttérben. Csak egyszerűen darabos a menstruáció.

Így én most ezt is figyelem, hogy a cserje erre a "problémámra" miként hat.


Ma ciki helyzetbe kerültem, mert a főnököm kérdezte hogy mikor tervezek szülni. És hogy kerek perec mondjam meg, hogy számíthat -e rám legalább 1 évig. Én meg kínomban rámondtam, hogy persze számíthat rám. Ti kerültetek már ilyen szituba?

2015. nov. 11. 08:41
Syso, veled miujsag? Nem csuklottál mostanaban? :D sokat gondoltam rad, de nem irtal.. :(
482. pakung (válaszként erre: 481. - TörpTimi)
2015. nov. 10. 22:18
én sem értettem soha még a nőgyógyászok sem ajánlották sosem
481. törpTimi (válaszként erre: 480. - Pakung)
2015. nov. 10. 15:12
A hizekonysagnak meg a tobbinek szamtalan oka lehet, nem feltetlenul hormonalis. A baratcserje pedig jo cucc, de nem csodaszer. Igaz nem gyogyszer, de a gyogynovenyekkel is ugyanugy vigyazni kell, mert gondot is okozhatnak. De nem ertem, hogy ha te erre gyanakodsz, akkor miert nem kuldenek el egy endodokihoz peldaul, egy atfogo kivizsgalasra. Vagy kersz beutalot a haziorvostol, es mesz magadtol..
480. pakung (válaszként erre: 479. - TörpTimi)
2015. nov. 10. 11:05
mert hogy hizékony vagyok , nagyon görcsös , rettenetes a menzeszem , és hastájra hizom ez mind az ösztrogén dominancia jele
2015. nov. 9. 22:13
De miert vetted keszpenznek?
478. pakung (válaszként erre: 477. - TörpTimi)
2015. nov. 9. 21:02

ajánlott kérni hormontesztet ?


kinek mi okozta a barnázást , én készpénznek vettem hogy a progeszteron hiány miatt van

477. törpTimi (válaszként erre: 472. - Pakung)
2015. nov. 9. 14:40

Szia!

Szerintem valts orvost, ha teged zavar ez a dolog (nyilvan... megertem.. kenyelmetlen erzes), mert ez igy sakk-matt helyzet. Marmint az, hogy a doki antibabyt adna, te pedig nem akarod. Ugyanakkor a tapasztalat azt mutatja, hogy nem jelent akkora problemat ez a barnazas abban az esetben, ha kivizsgaltak, es amugy rendben vagy. Szoval sztem ne aggodj, lehet van mas alternativ megoldas, csak még nem talaltad meg ra a szakemberedet. :) am a baratcserjevel vigyazni se art, mert ha nincs problemad, akkor csunyan belekavarhat a ciklusodba, ezt te se szeretned. Gondolom ezert irtal ide, mert ebben gondolkodsz.. Szoval még mindig tartom, hogy nem vagyok ugyan szakavatott nödoki, de azert informalodj tölük mielött belevagsz

476. Kuszkusz3 (válaszként erre: 474. - Heni-8)
2015. nov. 9. 14:17
Éljen-éljen!Gyűlnek a jó tapasztalatok!
475. törpTimi (válaszként erre: 474. - Heni-8)
2015. nov. 9. 13:53
Ez szuper!! Nagyon biztato! :) :) :) drukk
474. Heni-8
2015. nov. 9. 13:43
Lányok 1 havi Barátcserje után elmondhatom, h végre magától vastag a nyálkahártyám :-)
473. Kuszkusz3 (válaszként erre: 472. - Pakung)
2015. nov. 9. 13:24
Üdv a bandában!Én is mindig barnáztam,mégis megfogant a két gyermekem.De nyilván attól függ,mi okozza.Viszont egyáltalán nem kizáró ok,és ezt vedd bíztatásnak!
472. pakung
2015. nov. 9. 11:53

sziasztok csajok ! nagyon örülök ennek a forumnak mert csak beleolvastam és saját problémáimat is láttam benne, tehát nem vagyok egyedül :)

nekem van barnázás sőt néha konkrét vérzés de menzesz előtt 6 nappal, meg menzesz után pár nappal. Ez már évek óta igy van a MAGÁN orvosaim mind aztmondta szedjek foggátlót de NEM AKAROK. most minden reményem a barátcserje (4 mg) tabletta.

én mindig azthoittem hogy barnázással sosem ehetek teherbe

LÁNYOK VAN EZZEL KAPCSOLATBAN MÁS TAPASZTALAT IS ????

471. Kuszkusz3 (válaszként erre: 469. - Syso21)
2015. nov. 9. 09:54

Ez nagyon jó jel!!!Nálunk mindkét gyerkőcöt az jelezte,hogy elmaradt a barnázás.Meg persze nem esett le a hő.

Szurkolok neked!!

2015. nov. 9. 00:30

De dddurva! Hat nekem is leesett az allam, ahogy olvastam. Igaz nem vagyok szakavatott nögyogyasz, de nekem valahogy olyan evidensnek tunik, hogy minimum vesznek egy vert ilyenkor, amibol azert sokmindenre lehet kovetkeztetni, hogy megis mi lehetett a baj. Oszinten sajnalom! :( en a helyedben biztos rajuk boritottam volna az asztalt. Tisztara mintha a sotet kozepkorban elnenk. Ennyi erovel egy babahoz is mehetnel, de meg lehet az is tobbet mondana, es okosabbat.. Nagyon drukkolok neked a napokban, ha ma-holnap nem varod :) meg persze mindenkinek!

Kuszkusz, az enyhe nyugtató hatast en is erzekelem. Pont ma jegyezte meg parom is, hogy olyan kaba vagyok mostanaban, egesz nap ugy erzem magam, mint ebredes utan :D

Egyebkent lanyok az E-vitamint es a folsavat szerintem ti is bevethetitek a baratcserje melle. Habar ugy latom mindannyian mas okbol kezdtuk el a kurat, de a kezdeti stadiumban ezek nagyon sokat segithetnek, ha igaz..

469. syso21
2015. nov. 8. 21:33

Örülök én is hogy itt vagytok lányok, illetve hogy beszélgetünk a problémáinkról.

TörpTimi, sajnos nem mondtak semmi extrát, csak hogy ez a terhességek 25-30%-nál előfordulhat bármikor, ráadásul nekem pont pechem volt.


Mit is várok az SZTK-s orvosoktól...hát nem is tudom. Régen volt egy doki, aki annyira jófej volt, de sajnos már nincs a kórházban. A magánorvos meg olyan drága. (főleg így a házvásárlás kellős közepén)


Egy szó mint száz, közölték hogy mindenféle vizsgálatra majd csak a 3. vetélés után küldenek. Mert az onnantól számít csak kórosnak :S.

Hát mit ne mondjak...leesett az állam. Volt egy üres petezsákom, amiben nem volt embryo. Ráadásul ahogy telt az idő, fel is töredezett a petezsák, majd aztán jött a műtét. Még szép hogy tudni akartam hogy miért volt ez, mit hibáztam, miért nem fejlődött ki a kis élet....

A válasz: "természetes". Szóval a neten olvastam, hogy a progitermelés kevés és erre vannak különböző homeopátiás megoldások, illetve a gyógyszeres kezelések.

Tiszta téboly, hogy magamat kell kezeljem, mert az orvosok még a lehetőségét sem ajánlják fel.


Heni, nagyon drukkolok nektek!

Kuszkusz, nekem is volt barnázás a mensi előtt is, meg után is.

Ma / holnap kellene hogy megjöjjön de még nem barnázok :O

2015. nov. 8. 08:16

Nálunk a helyzet:harmadik gyerkőc a terv.Kb ezer éve barnázok pár napot mensi előtt,és hozzá a klasszikus PMS tünetek.Hormonokat néztek többször,mindig rendben volt,ráadásul emellett megfogant a két gyerkőc.Az első után sokat javult a helyzet,de a második után inkább romlott,ezért próbálom ki én is a barátcserjét.Csak ovu előtt pár nappal tudtam elkezdeni,így nagy eredményekre nem is számítottam.Nekem amúgy rendszeres volt a ciklusom,ezen nem is változtatott.Ma megjött..A három napos barnázásból lett 7 nap,a mensi előtti egy hetes hasfájás maradt,de talán enyhébb lett.Ma már görcsöl rendesen.Még annyi tűnt fel,hogy bár nem vagyok már zsenge korú,ilyenkor elő szokott bújni pár pattanás,most ez elmaradt.És még valami:sztoikus nyugalommal vettem tudomásul a történteket,szóval ingerlékenységre is hatott.

Hát nálam ennyi,csajok,indul a következő hónap,majd beszámolok,hogy alakult.Számítok rátok is!!!!

2015. nov. 8. 08:03

Sziasztok lányok!

Na éppen ezt szerettem volna elérni a kérdésemmel,hogy egy kicsit beszélgessünk.Eléggé leült ez a fórum,de hátha még felélesztgető..Örülök,hogy itt vagytok!

Először is bellys,gratulálok neked,sok örömet a babádhoz.Köszönjük,hogy megosztottad a tapasztalataidat,pedig már nem is vagy érdekelt a témában.Ezzel mindenkinek újvreményeket adtàl.

TörpTimi igazad van,nem mindegy h ki milyen problémára szedi,de minden tapasztalat jól jöhet valakinek.

Syso21 szeretettel üdvözlünk,sajnálom ami történt,most már vmi jónak kell jönnie.

Heni-8 neked is a legjobbakat kívánom,bízzunk benne,hogy mindenkinél jól alakulnak majd a dolgok!

466. Heni-8
2015. nov. 8. 07:44
Nekem 2 lombik nem sikerült. Most készülünk a harmadikra. Ezért szedem, remélem segít.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook