Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? fórum

Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2014. nov. 9. 11:15

Sziasztok!

Érdekel valakit Pharmekal Super Femme Harmony 800 mg baràtcserje kapszula? Nekem megmaradt a 100 db-os dobozból 66 db. Elegendő volt egy hónapig szednem :-) màr 13 hetes terhes vagyok. Ha esetleg érdekel valakit 1800ért eladnàm,Pécsen személyesen àtvehető.

404. Választott (válaszként erre: 403. - Mkjudit)
2014. okt. 26. 16:08
Miért akarnak fogamzásgátlót szedetni?
403. mkjudit (válaszként erre: 401. - Választott)
2014. okt. 26. 08:44
nem néztek nekem még semmit csak a fogamzásgátlót akarnák velem szedetni...Köszönöm , hogy segíteni próbálsz!
402. Választott (válaszként erre: 398. - Miklosi3)
2014. okt. 23. 12:04

Szia!


Szerintem próbáld ki a Barátcserje kapszulát. Én lassan egy hónapja szedem és jó. Fogyok a progeszterontól, illetve tartom a súlyomat (fél kg,70 dkg le-fel). Lejjeb ment az anti TPO érték, pedig a meddőségiben mondta Ildikó Pécsen, hogy az adottság és magas, de mégis ment lejjebb 985.9-ről 540-re). A progeszteron értéket felemeli és beállítja aciklust.


Emellett, ha tudsz végezz Aviva tornát, az lelazít, mert táncos gyakorlatok vannak benne és még vérbőséget is okoz az alhasban és az kell a terhességhez!

401. Választott (válaszként erre: 400. - Mkjudit)
2014. okt. 23. 11:57

Szia Judit!


Anti Müller Hormont (AMH) néztek neked? Mert az megmutatja, hogy mennyire vagy a menopausától, milyen esékyeid vannak a peteérésre.

[link]


Meddőségiben is végzik ezt a vizsgálatot.

400. mkjudit (válaszként erre: 397. - Választott)
2014. okt. 21. 15:23
39 éves vagyok, nekem gyanús, hogy már változó korban lehetek ,bár orvosilag még nem jártam a végére.
399. Választott (válaszként erre: 398. - Miklosi3)
2014. okt. 20. 17:12

Szia Judit!


A progeszteront felemeli.

2014. okt. 20. 13:14

Sziasztok!

397.re. Én 41 éves vagyok. Alacsony progeszteronszintem és magas ösztrogén. Norcolutot szedek , de 10 napig tart a vérzésem. Erre is jó a barátcserje, az alacsony progeszteronszintet felemeli? Emellett hízás, mellfeszülés, alvászavar nekem is, olykor kínzó ki nem álló fejfájás, és mostanság izomfájdalom.

397. Választott (válaszként erre: 396. - Mkjudit)
2014. okt. 8. 12:31

Szia Judit!


Hány éves vagy, nem vagy még a változó korban?

Nekem a 20-as éveimben a PRE Mens gyógyszer segített a PMS tüneteknél, abban is van Barátcserje, de, most, hogy már 38 múltam a Barátcserjét szedem, hogy lemenjen az anti TPO, mert pajzsmirigy alulműködésem van (Hashimoto-thyreoiditis.

396. mkjudit
2014. okt. 6. 16:45
sziasztok, szeretnék tanácsot kérni: már 3 éve klimaxos tüneteim vannak (hőhullám,alvászavar ,ingerlékenység, össze-vissza vérzés, szorongásos depresszió nagyon durván, a napi teendőimet alig tudom sokszor ellátni),már nincs egy komfortos napom, amikor jól érezném magam! Fogamzásgátlót írt a nődoki, de azt nem akarom szedni. Esetleg segíthet rajtam ez a kapszula? Köszönöm
2014. okt. 4. 14:41

Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál.

Még azt olvastam, hogy a TSH hormongyógyszer befolyásolhatja a terhességi teszt eredményét. Igaz ez? Most ott tartok, hogy 24. nap megjött, éppen, hogy pecsételősen, de a vizeletben is megjelent, de tegnap és ma már vér nem látszik, csak barna váladék van.

Lehet, hogy megjön, de lehet, hogy csinálok egy tesztet.

A vérvétel (antitestek: immunológia, genetika, cukor terhelés), csak akkor van, ha megjön.

Még várakozom.

394. Amina5
2014. szept. 29. 20:02

sziasztok!


vénusz csepp+premens tabi szerintem elég jók.

2014. szept. 29. 19:53
Szerintem nem kell várni.
2014. szept. 29. 19:47

Sziasztok!



A Barátcserje kapszula beszedése után rögtön lehet enni vagy kell várni, fél-egy órát?


Köszönöm.



Üdv.: Andi

2014. szept. 27. 21:42
Még azt tenném hozzá ehhez, hogy sokaknak segít, ahogy nekem is segített, a paleolit étrend, de legalább a teljes és következetesen betartott gluténmentes táplálkozás. A kezdetben nagyon magas anti TG-m tartósan a normál tartományba esett vissza tőle. Az anti TPO-ra kevésbé hatott a gluténmentesség, de mindenképp ajánlott. Sok hashimotos szenved rejtett gluténérzékenységben is, amit a hagyományos vizsgálatok nem feltétlenül mutatnak ki.
390. nincs nicknevem (válaszként erre: 389. - Választott)
2014. szept. 27. 21:35

Szia!

Hashimoto-s vagyok én is. Az anti TPO-m kezdetben 1000 felett volt. Aztán fokozatosan csökkent, néha emelkedett, de amikor elkezdtem szedni a barátcserje kapszulát, nem egész 3 hónap alatt teherbe estem 5 lombik és több, mint 5 és fél év próbálkozás után. Az anti TPO-m a teherbe esés előtt lement 300 alá. Azt mondta az endokrinológusom és a tapasztalatok is ezt mutatják, hogy 300 alatti anti TPO-val és 1 - 1,5 közötti TSH-val már sikerülhet a teherbe esés.

A barátcserje mellé én magas hatóanyag tartalmú kurkuma készítményt is szedtem és B vitamin komplexet. Együtt válthatták ki azt az állapotot, hogy végre teljesült a vágyálmom.

Mikor sikerült a teherbe esés, biztonsági okoból beadattam kétszer Intralipid infúziót, ami kordában tartotta a terhesség hatására újra emelkedésbe kezdett anti TPO-t. De ilyenkor érdemes azonnal emelni a PM gyógyszeren is.

A barátcserjét a + teszt után nem szabad szedni, a kurkumát sem, de én azt még egy hétig szedtem. Beszereztem tiszta metafolint Ausztriából, azt szedtem és jód nélküli babavitamint. Hashimotosoknak nem szabad jódot szedni, mert belobbantja az autoimmun gyulladást.


Üdv.: egy 3,5 hós kislány anyukája :-)

2014. szept. 27. 14:49

Pajzsmirigyesek figyelem!


Mennyi ideig szedtétek a Barátcserje kapszulát és mennyire vitte le az anti TPO értéket? Nekem 985.9 volt.

Ezenkívül milyen gyógymódot vetettetek be még, hogy eljöjjön a várva várt gyermekáldás?

(Eddig 1db inszeminációm és 2db lombikom volt 3db iker beültetéssel és nem tapad meg az embrió.)


Válaszaitokat előre is köszönöm.


Üdv.: Andi

2014. szept. 23. 18:55

Sziasztok!


A Barátcserje kapszulát mikor kell elkezdeni szedni, hányadik siklusnapon és én szedhetem-e, amikor k.b. 25 naposak a ciklusaim, nem kavar be a ciklusba?

Babát szeretnénk, II. lombikom volt, 3 beültetésem és nem marad meg az embrió, azért kezdeném el szedni. Szinten kell tartani a progeszteron hormont, hogy ne jöjjön meg. Pajzsmirigy alulműködésem van, Autoimmun, Hashymoto-Thyreoditis és nagyon magas az anti TPO: 985.9.

Elkezdem majd az aviva I.tornát.

Kivizsgáltatom magamat genetikailag, immunológiailag, Antifoszfolipid.


Mi a meglátásotok?

387. Pipis
2014. aug. 29. 20:37
Mindenkinek csak ajánlani tudom a barátcserjét akár women's creammel kombinálva :)
2014. aug. 28. 18:53
szerintetek baj, ha "menet közben" áttérek a premensről a zafírosra. ki szeretném próbálni, de már nem a ciklus első napján vagyok...
385. lajra
2014. aug. 18. 07:29
Sziasztok! én most már a 2. adagot kezdem majd el, nagyon bízom bent sajnos volt inszeminációnk de nem sikerült, nincs tüszőrepedésem, így bízom benne hogy talán kicsit helyre rántja a hormonokat ez a kis kapszula!Csak jó dolgokat olvastam róla
384. lajra
2014. júl. 23. 15:46
Sziasztok,most kezdtem el szedni a barátcserjét Zafir.nincs tüszőrepedésem és a peteérés is elmaradott.10. Nap még épp csak látható volt az érő pete.remélem segít. 2x1 a napi adag
383. 97e6b70f58 (válaszként erre: 382. - EndosKisvackor)
2014. máj. 20. 19:47
köszönöm szépen :) írtam privit..
382. EndosKisvackor (válaszként erre: 381. - 97e6b70f58)
2014. máj. 19. 15:24

Szia githa,

igazából én is úgy tudtam, hogy teherbe esés után már nem nagyon szabad szedni.

Szerintem a sok szóbeszéd helyett keress egy olyan gyógyfüvekkel foglalkozó embert, akiben bízol és kérd ki a tanácsát ezügyben.

Bár a google is sokat ír a témáról, személy szerint fogalmam sincs, hogy meddig szabad szedni, nekem még a lombik elött mondták, hogy beültetés után ne szedjem.

Ha kérdésed van írj nyugodtan itt vagy privibe :) nagy kalappal a babához ;)

381. 97e6b70f58 (válaszként erre: 380. - EndosKisvackor)
2014. máj. 9. 21:10
szia! köszi a válaszod! igazából nekem az a gondom, hogy mivel a prolaktinom magas, a nőgyógyászom javasolja a barátcserje (premens) szedését az esetlegesen bekövetkező terhesség 12. hetéig. szóval nem csak teherbeesés végett szedném, hanem a prolaktin lenn tartására (szépen levitte az értéket a Premens). mindenhol azt olvasom viszont, hogy terhesség alatt már nem szedhető, ezért vagyok tanácstalan.
2014. máj. 6. 14:23

Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy mivel homeopátiás szer így kell neki egy kis idő míg kifejti a hatását. Ha jól olvastam, akkor 3 hónap.


@githa: én a lombik előtt szedtem és nagyon szép vastag (11-13mm) lett tőle a méhfalam, úgy tudom, hogy teherbeesés előtt szabad szedni, sőt jótékony hatása van, mivel a progeszteron termelést segíti, az meg nagyon kell, hogy a baba megtapadjon és elinduljon a fejlődésben, szóval szerintem nyugodtan szedd, amíg össze nem jön a baba. :)


Endometriózisban szenvedőkek nem ajánlom a méhpempőt, mert felnyomja az ösztrogént, és az endometriózis egy ösztrogénfüggő betegség, viszont pont ezért kiváló a barátcserje nekünk endósoknak :) bátran szedje mindenki.


Itt egy cikk a porgeszteronról, aminek a termelésében segít a barátcserje ;)


[link]


üdv. Kisvackor

2014. febr. 18. 10:30
sziasztok! olyan kérdésem lenne, hogy már valaki köztetek, aki a terhesség első három hónapjában is szedett barátcserjét? prolaktin csökkentése lenne a cél...
2014. jan. 11. 10:58

Sziasztok!


Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak a barátcserjével kapcsolatban. Menstruációs gondjaim voltak,( rendszertelen volt), magas volt a prolaktin szintem illetve nagyon pattanásos voltam. A nőgyógyász Bromociptin-t írt fel, meg egy másik gyógyszert,de nem kezdtem el szedni mert nagyon rossz véleményeket olvastam róluk. Ezeket leginkább azoknak ajánlják akik kisbabát szeretnének vagy fogyni akarnak. Én egyiket sem szerettem volna. Így hát rátaláltam a barátcserjére, már 3 hónapja szedem,eleinte napi 3 kapszulát,most napi 2öt szedek. Sajnos hamar elfogy,3 hetente vennem kell,nem is annyira olcsó,de MEGÉRI!!! Csökkent a prolaktin szintem, menstruációm még ugyan nem állt be annyira, ami kevésbé zavar,viszont az arcommal csodát tett!!!! Eddig soha semmi nem segítet,mindig csak jöttek elő a pattanások,és most egyeltalán nem. Max a menstruáció után . Illetve a a hajam sem hullik. Fogamzásgátlót senkinek nem ajánlok ,ha csak a pattanások miatt kezdené el szedni,mert az csak tünetet kezel,szinten tart,de nem gyógyít! Ajánlom a barátcserjét mindenkinek aki ilyen gondokkal küzd. Egy próbát megér!

2013. okt. 9. 11:54

Sziasztok,


Van akinek a barátcserje kapszula megzavarta a ciklusát?


Elkezdtem vérezgetni, pedig még 8 napig nem kéne... :(

2012. dec. 10. 12:37
Sziasztok! Tudna segíteni valaki nekem?Második-harmadik hónapja szedem a barátcserjét. Úgy vettem észre hogy csökkentek a PMS tüneteim (mellfeszülés, mell duzzadás, fájdalom, bőr tünetek),de teljesen nem múltak el. Most azt érzem hogy feszültebb vagyok amikor beveszem, és elég rosszul alszom,meg tovább tartott a vérzésem. Ez lehet még a tünetfelerődödés (reverz tünet) miatt? Vagy valami nem ok? Előre is köszi a választ!
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook