Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen tapasztalataitok vannak, pár hónappal az orrmandula műtét után? fórum

Milyen tapasztalataitok vannak, pár hónappal az orrmandula műtét után? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. jún. 14. 09:01

Orr spray?......Te jó ég,tényleg ,mondta a doki ,de elfelejtettünk venni!!!!

Na mindegy most már!

Végülis minden rendben van,most épp a medencébe úszkálnak a hugával,úgyhogy a füle is oké!:)

Az éjszakát is már végig aludta 3 szor,az is alakulóban van!7 éves lesz és a két kezemen meg tudom számolni,hogy hányszor aludta végig az éjszakát felébredés nélkül!

Gondolhatod!?

2007. jún. 13. 22:17

Szia Myly!

Már nagyon vártam a jelentkezésed és örülök, hogy sikeresen túl vagytok a műtéten! Az, hogy még nyitva tartja a száját lehet, hogy azért van, mert még csak egy hét telt el a műtét óta és a műtéti heg és a nyálkahártya még duzzadtabb kicsit, lassabban nyugszik meg. Úgy emlékszem annak idején a fiamnak is kellett 1-2 hét. Akkor a patikában vetettek velem Salvus víz- orrsprayt és csak azt használhattuk a műtét után egy darabig.

2007. jún. 13. 12:42
Köszönöm a segítséget!Túl vagyunk rajta,lassan eltelt egy hét a műtét óta,minden rendben.A hallása már most sokkal jobb,a nyitott száj még meg van,de gondolom a megszokás miatt.Biztos kell egy kis idő míg megszokja ,hogy az orrán is kap levegőt!
12. Zizisicc (válaszként erre: 11. - 0c97fbb607)
2007. jún. 1. 23:09
Szivesen! :-)
11. 0c97fbb607 (válaszként erre: 10. - Zizisicc)
2007. jún. 1. 23:08
Köszönöm!
10. Zizisicc (válaszként erre: 8. - 0c97fbb607)
2007. jún. 1. 22:10
Gyógyszertárban, bioboltokban lehet kapni, a vékonyabbat fülgyertának, a vastagabbat testgyertyának hívják. A fülgyertyát a fülben v. a fül mögött kell elégetni, a másikat a testen, a problémának megfelelő helyen. Kinézetre egy kb.15-20cm hosszú, viasszal átitatott vászonból összesodort vékony csövet képzelj el, amely lefelé szűkül. A tetejét kell meggyújtani és a jelig égetni, miközben a testen tartod, arra merőlegesen. Én ált. az Auris -szal dolgozom, de a Tádé is jó. Mivel a gyertyázásnak vannak szabályai, javaslom, hogy keres egy ezzel foglalkozó természetgyógyászt, aki elvégzi a kezelést, ill. akitől megtanulhatod, ha akarod. Van két illóolajos krém is, amiket náthánál, felső légúti gyulladásoknál stb nagyon jól használható. Az egyik a Nosico, arccsontra, homlokra, fül mögötti csontra kell kenni, a Luftico-t pedig nyakra, hátra, mellkasra. Szintén bioboltokban kaphatók. Csökkentik a gyulladást, feloldják és kipucolják a letapadt váladékot.
9. Manhattan22 (válaszként erre: 7. - 0c97fbb607)
2007. jún. 1. 22:00
Ha fáj, biztos adnak, ha kérsz!! Csak, szólj:))
8. 0c97fbb607 (válaszként erre: 5. - Zizisicc)
2007. jún. 1. 16:24

Milyen pontosan ez a gyertya?Hol lehet kapni?

Valószínű ,nem jön közbe semmi,sőt már ahallása is javul,de nyári időszakban mindig is jobb volt minden.A műtét meg lesz.De azért ,kiváncsi vagyok,van egy kicsilány is,igaz ő igazi stramm csaj ilyentéren.Ő inkább poci és torokfájós:(((

7. 0c97fbb607 (válaszként erre: 6. - Manhattan22)
2007. jún. 1. 16:18

Ma voltam laborban(másodszor ,az első időponk,köhögés miatt elúszott),ha nem jön közbe semmi,akkor szerdán altatóorvossal kell elbeszélgetni,csütörtökön pedig reggel műtét.Remeg a gyomrom tőle!!!Tudom nem kellene,de úgy félek,hogy fájni fog utánna neki!

Lehet fájdalom csillapítót kérni,ha nagyon fáj?

2007. jún. 1. 16:02

Nekem még nagyon kisgyerekkoromban vették ki az orr-és a garatmandulámat, egyszerre. Azóta,kopp-kopp-kopp, kisebb megfázáson kívül nem voltam beteg, előtte sokat betegeskedtem.

A nagyobbik fiamnak is 4 éves kora körül vették ki, hát ő sem egy beteges típus. Nem bánom, hogy ki lett véve:))

5. Zizisicc (válaszként erre: 4. - 0c97fbb607)
2007. jún. 1. 01:09

Szivesen!

Ha esetleg elmarad a műtét, mert közbejön vmi, a gyertyát kipróbálhatnátok. Én heti egyszer gyertyáztam az arccsonton az orr két oldalán, és talán a harmadik után vált egyértelművé, hogy megszünt a megnagyobbodás és feltisztult a hangja, légzése, és becsukta a száját.

Mindenesetre drukkolok nektek és várom a híreket!

Szia

4. 0c97fbb607 (válaszként erre: 3. - Zizisicc)
2007. máj. 31. 15:29

Köszönöm szépen a válaszod!

Hál'istennek,nálunk nincs begyulladva a füle,csak néha fájdul meg neki,amikor esetleg nagyon szeles időben vann kinn,de akkor sem mindíg.Viszont a hallása az katasztrófa!:))))Szegénykémmel szinte kiabálni kellett sokszor hogy hallja amit mondd neki az ember.Csak akkor értette a halk beszédet,ha feléd fordúlt és látta a szádat.

Most jön ez a nyári időszak ilyenkor minden tünete javul,a hallása is.Viszont a nyitott száj az még ilyenkor is jellemző.

Szóval akkor végülis összegezve használt a műtét.

Ennek örülök,mert miattam lett már két évet is halasztva a dolog,mivel azt olvastam,hogy 7-dik évére akár ki is nőheti,de nem így történt,sajnos.

Még egyszer köszönöm!

2007. máj. 31. 15:19

Az én nagyobbik fiamnak 6-7 éve, még óvodában, vették ki, mert sorozatos középfülgyulladásai voltak, nyitott száj ("bamba arc"), horkolás, nyugtalan alvás stb. A műtét után, ahogy meggyógyult, eltünt a nyitott száj, a horkolás, de a náthák továbbra is ráhúzódtak a fülére. Akkor kezdtem el az alternatív gyógyászat felé fordulni és tanulni. Először homeopátiáztunk, nem könyvekből, hanem egy homeopata orvossal, aki az alkatiszerét kereste meg a gyereknek, és egyre kevesebbszer lett beteg. Mikor a második fiamnál merült fel uez a probléma és az orvos műtétet akart, már nem mentem bele. Term.gyógy módszerekkel pl.fülgyertya, testgyertya, aromaterápia, homeopátia, Reiki, reflexológia, Bach- virágterápia, ezüstkolloid, grapefruitmag kivonat, echinacea kivonat stb.stb. rendbetettük a lelkét, az immunrendszerét, a testét. Egy hónap múlva a doki csodálkozott ugyan, de már nem találta indokoltnak a műtétet. Most alig betegek a srácaim, a lányom ovis és ott sem szed össze semmit.

Persze ezzel nem a műtétről akarlak feltétlen lebeszélni, mert adott helyzetben mindenki az akkori tudásának megfelelően dönt, és ez így jó. Inkább arra szeretnék utalni, hogyha esetleg később mégis lesz gondotok, milyen irányban kereshetsz segítséget a hagyományos orvosláson túl.( Eredetileg védőnő vagyok, így "jártas" vagyok abban is.)

Sok sikert, írd meg majd, mi történt!

2007. máj. 31. 11:13

Sziasztok!Egy hét múlva fogják műteni a fiamat orrmandulával.Sajnos már én is beláttam ,hogy elkerülhetetlen.Arra lennék kíváncsi,hogy a tünetetek valóban meg fognak -e szűnni???

A fiam,horkol,kizárólag a száján veszi a levegőt,nagyon rosszúl hall(igaz a füle ritkán fáj).Éjszaka mai napig felébred,legalább egyszer,tehát nagyon felületesen alszik.(ez nem biztos ,hogy a nagy orrmandula következménye)

Szóval tapasztalatokra lenne szükségem.

2007. máj. 31. 11:10
Milyen tapasztalataitok vannak, pár hónappal az orrmandula műtét után?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook