Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen tanfolyamot, iskolát érdemes most elvégezni? fórum

Milyen tanfolyamot, iskolát érdemes most elvégezni? (beszélgetős fórum)


1 2
20. 5bb89d4b1c (válaszként erre: 19. - Kangaroo Island)
2012. máj. 29. 10:54
Tudom mi kell hozzá műkörmös vagyok. Ez is egy lehetőség. Nekem 2 hónap alatt megvolt a tanfolyam, 40 ezer volt az alap. Azóta voltam én is több továbbképzésen (egyenként olyan 15 ezer forint volt) És szépen dolgozom, van vendégköröm. És még csak 8 hónapja vagyok a szakmában. Tény és való, hogy 100 ezret költöttem az anyagokra. De mégsem 300 - 400 ezer forintnyi összeget.
19. Kangaroo Island (válaszként erre: 18. - 5bb89d4b1c)
2012. máj. 29. 10:51
a műkörmös tanfolyam nincs meg 1-2 hónap alatt, jó nem sokkal több, de 3 van, egyből nem tud elhelyezkedni, mert az alaptanfolyam semmit nem ér kb., kell min.1 év hogy legyen olyan vendégköre amiből meg is tud élni, és igenis drága, mert csak egy jobb porcelán ecset 5000 Ft, egy nagyobb zselé 8000 Ft, egy UV lámpa min.9ezer, egy csiszológép is min 15ezer, nem árt porelszívó ami szintén 10 ezer, és sorolhatnám...maga az alaptanfolyam meg kb. 200 ezer, de ha elmegy plusz tanfolyamokra ami nem árt, akkor még tanfolyamonként 10-15ezret rá kell számolnia legalább
18. 5bb89d4b1c (válaszként erre: 17. - 77x7)
2012. máj. 29. 10:44

Hát a banki szakügyintéző is olyan 2 éves lehet. De ha pl. jó a kézügyességed akkor műkörmös? Az 1-2 hónap alatt megvan, és nem drága. Ha érdekel írj rám priviben. Azzal is jól lehet keresni...sőt. De kell hozzá kézügyesség, türelem, na meg legyél kreatív :)


Nehéz helyzeted van :S

17. 77x7
2012. máj. 29. 10:40

Munkaügyi központban esélytelen lennék. Nagyon kevés tanfolyamot indítanak (kb. 100x-os túljelentkezéssel) és azok kerülnek be, akiknek max. 8 általánosuk van.

Pedig indítanak szakács tanfolyamot, ami szintén érdekelne. Csak bejutni nem lehet.


A pénz tényleg szempont. Több százezret egyszerre nem tudok letenni.


Néztem a fazekas iskolát. Egy félév szimplán 300 ezer lenne...


Valami jó ötlet?


Banki ügyintézővel lenne állásom? Ott közgázt végzettek ülnek nem?

2012. máj. 29. 10:40

A tanár szakma külföldön nem rossz, ha alább adod, kisebb gyerekekkel és kész vagy foglalkozni.


Mindenképpen a nyelvet kellene erőltetned, ha az van, kinyílik előtted a világ.


Én fél évet éltem Dániában, voltam Svédben is... Mindenki tud angolul, még a legidősebbek is, szóval nincs sok értelme skandináv nyelvet így, előre tanulni. Ha már ki tudtál menni dolgozni, és mellé van angolod (ez elengedhetetlen), akkor ott már jelentkezhetsz anyanyelvi tanfolyamra, ez mindenkinek jár, akinek bejelentett állása van. Lehet választani az integrációs, és a munkavállalói nyelv között. Szóval érdemes az angolt tanulni, fejleszteni, ha skandináviában gondolkodsz.


A banki ügyintéző sajnos zsákutca, van ismerősöm, aki több éve nem tud elhelyezkedni vele... :(

15. 5bb89d4b1c (válaszként erre: 14. - 77x7)
2012. máj. 29. 10:33
Banki ügyintéző esetleg? Ha egészségügy akkor akár általános asszisztens, kisgyermekgondozó jó lehet. Csak a korod miatt ezek ugye már fizetősek elég keményen. Esetleg munkaügyi központ által meghirdetett szakokat nézd meg, és akkor ingyenes és legtöbbször munkát is kapsz vele. Annó anyám is így lett szociális gondozó és ápoló, azóta idősek otthonába melózik olyan 130/hó ért. Az sem olyan rossz. A semminél az is jobb :D
14. 77x7
2012. máj. 29. 10:29

Három szakos tanár vagyok, meg könyvtáros. Meg pályázatíró, irodavezető, vállalkozásfejlesztő, képesített kereskedő.


Egyikkel sincs munkám már évek óta. Max ügynökösködhetek, eladó lehetek vagy takaríthatok...


Ha előlről kezdhetném egészségügyet választanék (a szülésznő, gyógyszerész, dietetikus etc... nagyon jó lehet). Csak most 32 évesen már későnek érzem ezt a nagy váltást, meg aztán nincs most még 3-4-5 évem a tanulásra, amikor napi kenyérgondjaim vannak.


Pénzügyi területen pontosan mit?


A skandináv nyelvekre én is gondoltam. El is kezdtem norvégul tanulni a Gaál Ottó féle módszerrel. De piacképes szakma nélkül az is kevés.


Ha férfi lennék elmennék most villanyszerelőnek, cserépkályha építőnek, vagy kamionsofőrnek... Valami gyorsan elvégezhető és keresett kétkezi munkásnak. De nőként nemigazán tudom mihez kezdjek magammal.

13. 5674644b5d (válaszként erre: 9. - 5bb89d4b1c)
2012. máj. 29. 10:28
Én már jó ideje nem tudok "itthonban" gondolkozni (sajnos). Minden elképzelésem, gondolatom, tervem stb abból indul ki: jó lesz ez külföldön vagy sem? Jelenleg itthon készülök a felsőfokú angolra, ezt a döntésemet is a fenti gondolatok indukálták.
12. Porcica (válaszként erre: 10. - Sirga)
2012. máj. 29. 10:23

A mérnök terület hatalmas, én is az vagyok, de az én szakmám itthon most nem keresett. Nem mindegy milyen mérnök valaki!

Informatikusból pedig ma már Dunát lehet rekeszteni.

A műszerész- és gépészmérnök most megy, de 5 év, mire elvégzed... gondolom neki most kellene valami, max 1 éves...

2012. máj. 29. 10:21

Nekem még van egy évem hátra az iskolából, de újabb válaszút elé érkezem vele. Jó lenne addig tudni nekem is, merre induljak... Én is kíváncsi vagyok mi a véleményetek.

Az egészségügy valóban jó terület, főleg, ha külföldre készül valaki. Azonban én pont az az ember vagyok, akinek semmiképp sem való... :(

De ez a szülésznő dolog tényleg jó ötlet, ha valaki tudja csinálni!

10. Sirga
2012. máj. 29. 10:20
Úgy hallottam, mérnököket és informatikusokat keresnek leginkább... De fogalmam sincs! :(
9. 5bb89d4b1c (válaszként erre: 8. - 5674644b5d)
2012. máj. 29. 10:19
Az ápolói és kisgyermekgondozói nagyon jó, de itthon minimálbért kapsz érte kb. Ezt is külföldön éri meg csinálni.
2012. máj. 29. 10:17
Erre a kérdésre hasonló problémák miatt én is keresem a választ már egy ideje. Én speciális (különleges?) nyelvek tanulása, pl skandináv ill én az ápolón gondolkodom, esetleg kis gyermek gondozó. Ezek külföldön is használhatóak lehetnek.
2012. máj. 29. 10:16

Én szülésznő leszek. Nagyon jó szakma, szeretem, elhelyezkedni is jól lehet vele, főleg külföldön, ha tudod a nyelvet. Ha elvégeztem én is kimegyek, de már itthon is kaptam állásajánlatot gyakorlat közben, így lehet maradok.

Jó szakma, fizu se kevés. De nem mindenki tudja csinálni, de ha esetleg egészségügyben vagy jártas mindenképpen ajánlom.

Vagy pénzügyi/banki iskola. De tényleg fontos, hogy eddig mik vannak meg? :) Sok sikert.

6. Porcica (válaszként erre: 1. - 77x7)
2012. máj. 29. 10:08
Ismerem a helyzeted! Valóban jó tudni, mid van eddig,abbólki lehet indulni.
5. Porcica (válaszként erre: 3. - Tavasz007)
2012. máj. 29. 10:07
Olvasd el rendesen mit ír! Most róbál ésszel választani.... Jól is teszi!
2012. máj. 29. 10:07

ja, bocsanat, most latom, hogy te pont forditva irotad!


azt gondolom, hogy amit szibol valasztasz es szivbol szeretsz, az fog annyi oromet szerezni neked, hogy utana szivesen csinalod.

3. tavasz007 (válaszként erre: 1. - 77x7)
2012. máj. 29. 10:06

Ezt most komolyan kerdezed?


Ha ilyet kerdezel, akkor megint eszed szerint dontesz, es meglesz plusz egy ertektelen papir!


Hat mit mond a szived, mit tanulj? Azt itt a forumon nem fogod megtudni!! :))

2. Kangaroo Island (válaszként erre: 1. - 77x7)
2012. máj. 29. 10:03
mik a meglévők?
1. 77x7
2012. máj. 29. 10:02

Eddig sajnos csak olyan iskolákat végeztem, amiket szívből és nem ésszel választottam. A következmény egy halom értéktelen diploma és egyéb papír.


Milyen tanfolyamot ajánlanátok, amivel aztán később megélhetéshez is lehet jutni. Akár itthon, akár külföldön. Mert lassan már feladom itthon a próbálkozást is.


Segítsetek gondolkozni!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook