Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tanfolyamot ajánlanátok kismamának? fórum

Milyen tanfolyamot ajánlanátok kismamának? (tudásbázis kérdés)


11. Jucás (válaszként erre: 10. - Sanka02)
2012. jún. 13. 07:59
Én is ettől félek! Most még megoldanánk valahogy a gyerekeket, de később nem tudom mi lesz.
2012. jún. 12. 15:03

Én is a gyes alatt tanultam.

A mostanira munka mellett járunk, hát elég nehéz megoldani. Általában a pesztrával van bajom. Nem igazán ér rá a család.

9. Jucás (válaszként erre: 7. - Sanka02)
2012. jún. 12. 14:57

Le a kalappal előtted! Nekem nem lenne türelmem hozzájuk. Van egy 90 éves nagymamám, de hozzá sincs türelmem.

A családi napközi érdekelne, de nálunk nem tudok ilyenről.


Gondolom, hogy mindegyik tanfolyam nehéz, és tanulni kell, de most "ráérek" tanulni. Később munka mellett még nehezebb lenne.

2012. jún. 12. 14:48
A tb ügyintéző nagyon kemény volt. Rengeteget kellett tanulnom.
7. Sanka02 (válaszként erre: 6. - Jucás)
2012. jún. 12. 14:47

Azért tanultam tb ügyintézőt mivel ajánlották, hogy sokfelé lehet vele elhelyezkedni. Ezzel igazából 2 hónapig kerestem munkát.

A gondozás teljesen véletlenül jött. Ugyanennél a cégnél próbáltam családi napközibe menni, de csak ez az egy állás volt üresen.

A házi gondozás elsősorban az idős otthona körüli teendőket jelenti: bevásárlás, porszívózás, mosogatás, segítség a tisztálkodásban. Ha beteg gyógyszert íratni, vérnyomásmérés.

Persze előfordul súlyosabb is. Nekem egy néni 2 hónapja ágyba fekvő. Etetni, pelenkázni, felfekvést kell kezelni.

Idősök mellett vannak rokkant gondozottjaim is.

6. Jucás (válaszként erre: 5. - Sanka02)
2012. jún. 12. 14:40

Pedig én pont a tb ügyintézői tanfolyamon gondolkodtam. Nehéz vele elhelyezkedni? Még gondoltam a mérlgképes ill. a számviteli ügyintéző tanfolyamon is.


Egy házi gondozó mit csinál? Vannak sejtéseim, de Te biztos jobban tudod.

2012. jún. 12. 14:33

Én magyar német szakos diplomával, és tb bérügyi szakelőadói vizsgával nem tudtam elhelyezkedni.

Házi gondozó lettem, muszáj volt dolgozni, de szeretem csinálni. Eleinte én is tartottam tőle.

A sulit most csinálom.

4. Jucás (válaszként erre: 3. - Sanka02)
2012. jún. 12. 14:31
Sajnos az egészségügy nem vonz. Nem hiszem, hogy tudnám csinálni.
2012. jún. 12. 14:28

Szociális gondozó és ápoló?

Egyre több a házi segítségnyújtó szolgálat, és idősek otthonában is dolgozhatnál, bár ez már éjszakai is lehet.

2012. jún. 12. 14:22
Ez engem is érdekelne!
2012. jún. 11. 13:45
Milyen tanfolyamot ajánlanátok kismamának? Olyasmit keresek, amivel akár itthon is dolgozhatok, vagy a gyed után ne kelljen műszakba járni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook