Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen taktikával vágjátok le babátok kormeit? fórum

Milyen taktikával vágjátok le babátok kormeit? (tudásbázis kérdés)


28. Jucás
2008. nov. 3. 18:54

Míg kicsi volt, addig álmában vágtam, vagy szopi közben.

Később nagyon nehéz volt. Kellett apa, hogy szórakoztassa.

Kb 11 hónapos kora óta érdekli, hogy mit csinálok a körmével. Azóta van, hogy ő mutatja, hogy vágjam le.

2008. nov. 3. 18:52
Én énekelni szoktam neki olyankor (gondolom, annyira sokkolólag hatott rá, hogy mozdulatlanra merevedett, de le tudtam neki vágni így:)))
2008. nov. 3. 18:26
Mostmár érdeklődve figyeli a körömvágását. 15 hós.
2008. nov. 3. 18:23
amikor álmos, és már nincs ereje az ellenállásra
2008. szept. 2. 09:19
Nyeszi-nyeszi olló megeszi a körmeit. :) Ez bejön születésétől fogva. Csak nézi mit csinálok, megszokta.
2008. szept. 1. 20:12
Hú, nekem szerencsém van, mert hagyja, hogy levágjam :)
2008. szept. 1. 20:07

Én is mindig alvás közben vágtam le nekik.

Nem ébrednek fel, csak meg kell várni, hogy elég mélyen aludjanak, s nagyon kell vigyázni, egyenként csak épphogy megfogni az ujjacskáját..., s minden egyes ujj után várni egy picit.

21. tixtina (válaszként erre: 18. - Be52089f0e)
2008. aug. 28. 00:52

Hogyan csináltad?Alvás közben,nekem felébredne a lányom.:((

Általában,üvölt,ha vágom neki.Utálja.

2008. aug. 27. 23:17
A lábáról fürdetés után a pelenkázóasztalon, öltöztetem, közben körömvágás. A kezéről már egy kicsit körülményesebb mert nem mindig engedi.. vagy a tévé előtt van és lefoglalja a kedvenc meséje, na akkor gyorsan lerendezem a kezéről is..:)
19. ts
2008. aug. 27. 11:27
Én is alvás közben szoktam vágni a körmeit, egyébként lehetetlenség. Sosem marad nyugton egy helyben - most múlt 8 hónapos. Még a harisnyát is mászás közben kell ráadnom... :D
2008. aug. 26. 15:54

Míg kicsik voltak a gyerekek addig alvás közben vágtam le neki, most hogy már picit nagyobbak a tv elé ültetem őket vagy kis versikéket mondok nekik. Ez elment vadászni...

1 megérett a megy...

2008. aug. 26. 14:25

Én mindig mást vetek be! az itt leírta közül szinte mindet :) :D :)

De rettentő gyorsnak kell lenni mert a tv -t se nézi csak pár percig! Inkább kacagva elszalad mert tudja hogy most nem kéne .) :)

16. josey
2008. aug. 26. 14:08

Sziasztok.

Én eljátszom,hogy én vagyok a manikűrös,ő meg egy kedvenc ügyfél,és végig csacsogok neki...Így is le kell fognom,de sietek.

A pedikűrbe már apa is besegít,ő lefogja,a "vendég" üvölt,én meg próbálom a kis idétlen ujjait nem lenyisszantani...szóval rémálom.

De u.e. a helyzet az orr- és fülpucolásnál is:(

2008. aug. 26. 13:06

Szia!...kicsi a világ! De leginkább a hoxa:)))

Én kajcsi közben szoktam lecsípkedni. Már egész jól hozzászokott, nem is tiltakozik ellene. Eleinte akkor csípkedtem (szerintem a körömcsipesz a leghatékonyabb és gyorsabb is ), mikor a cumisüvegből vagy ciciből szopizott. Még azokban az időkben megszokta, hogy birizgálom, így mára nincs gondom vele. Ugyanígy vagyunk a hajvágással is...

2008. aug. 26. 12:40
Én akkor szoktam levágni, amikor még friss, nem fáradt és a kedve is jó. Néha énekelni kell, hogy bírja végig...
13. mtt80
2008. aug. 26. 12:32
Szerencsére nekem is engedi a kisfiam, bár azért le kell kötni őt is valamennyire, főleg a lábánál. Ált.-ban mi is a Tv-t szoktuk bevetni valami jó mesével.
2008. aug. 26. 12:32
amikor alszik. szerintem
2008. aug. 26. 12:31

Az én kislányom lassan 2 éves. A kezéről szépen le tudom vágni (igaz, csakúgy, ha utána ő is levághatja az enyimet :D - persze lekerekített végű babaollót használunk). A lábáról baromi nehéz. Van, hogy 5 nap alatt végzek egy lábbal... minden este 1 ujjról sikerül levágni:D

Így megy ez, míg meg nem érti, hogy miújság

2008. aug. 26. 12:30

Régen akkor mikor aludt.

Most 5 hónapos. Bármikor, amikoir picit nyugodtabb, és nem rúg-kapál. Kicsit erőteljesebben megfogom (na nem szorítom), és levágom. Eltart egy ideig, mert van ereje, de néha még el is lazul tőle, volt hogy elaludt közben.

9. Lexike (válaszként erre: 8. - O.melinda)
2008. aug. 26. 12:29
Mázlista vagy!
2008. aug. 26. 12:28
Nekem soha nem ellenkezett a körömvágásnál,sőt minden alkalommal követeli,hogy a lábáról is nyírjam le.
2008. aug. 26. 12:28
A kisfiam 16 hónapos a kezéről úgy szoktam, hogy etetőszékbe ültetem bele és közben nézi a tvben a reklámot, mert az leköti. A lábáról már nehezebb, közel harc fürdés után.
2008. aug. 26. 12:26
Én akkor szoktam levágni neki mikor a férjemmel vacsoráznak és akkor nem figyel annyira.
2008. aug. 26. 12:26
hát én hozzá sem merek érni ha alszik mert még felébred,fél ora mire elalszik.
2008. aug. 26. 12:22
Én is akkor vágtam neki amikor aludt este, most már 4 éves a kézéről engedi szépen, de a lábköröm vágásnál harc van, egyik lábat egyik nap a másikat másnap, azt mondja az fáj neki, pedig tuti nem, de így engedi.
2008. aug. 26. 12:20

Egy éves a kisfiam és szinte meg kell vele kuzdeni mikor a kormeit vágjuk,a lányom szokott elotte ugra bugrándozni,de ez már nem jon be,olyan ero van benne és annyira nem akarja,hogy kínszenvedés mire végzunk.

Arra lennék kíváncsi ti mit vettek be annak érdekében,hogy ez minnél konnyebben meg legyen?

2008. aug. 26. 12:19
Szia!!Én amikor még nem engedte,hogy vágjam neki,akkor vágtam le amikor elaludt.Szerencsére ma már okosan kivárja míg végzek vele:)))
2008. aug. 26. 12:17
Milyen taktikával vágjátok le babátok kormeit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook