Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen szövegszerkesztő programot ajánlotok? fórum

Milyen szövegszerkesztő programot ajánlotok? (tudásbázis kérdés)


20. Guruljka (válaszként erre: 19. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 1. 20:35
De ha el tudom kerülni a használatát, akkor mit kattogjak ezen?
19. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2017. márc. 1. 19:57
egyébként az open office-ról nálunk a munkahelyi informatikusoknak is az a véleménye, hogy nem túl jó, de hát ez a kötelező szövegszerkesztő nálunk. az mindenképpen jó lenne ha tudnál ilyen ismerőst keresni ő biztos tudna segíteni.
18. Guruljka (válaszként erre: 17. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 1. 19:53

Sajnos az nincs, legalább a suliban kellene szert tennem egy informatikus haverra. :D


Az én programom a MS Office 365, azzal semmi bajom, és saját nyomtatóm is van azóta. A könyvtárban az Open Office pedig kerülendő, ha valami miatt mégis rászorulnék.

17. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2017. márc. 1. 19:26
lábjegyzetet egyébként elvileg több program is tud csak az a nehéz megtalálni hogy kell beállítani. egyébként ha valamit megszerkesztettél és lementetted elvileg nem eshetne szét a nyomtatáskor. nincs egy informatikus ismerősöd akitől ezeket meg tudnád kérdezni a te programoddal kapcsolatban?
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 26. 20:07

Jól néznék ki egy ilyennel, de szerencsére nem cégnél dolgozom.


Nekem a sokféle beállítási lehetőség is hiányzott. Lábjegyzetet is képtelen voltam írni rajta.

Amikor valahogy összehoztam, a nyomtatáskor esett szét a nagy nehezen megszerkesztett szöveg.

Amíg a saját netem nem állt helyre, megírtam a saját gépemen a szöveget, pendrive-ra mentettem és vagy a barátnőm gépéről elküldtem, vagy bebuszoztam a városba...

15. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2017. febr. 25. 06:21
az open office egy szövegszerkesztő program gyakorlatilag teljesen úgy működik mint a word de vannak különbségek pld. pont amit írtam, hogy a wordben simán tudtam egyik filet-a a másik mappába másolni, kívágni áttenni stb. az opennél meg ezt csak úgy tehetem meg, ha átlépek a saját gépbe vagy intézőbe és ott tudom ezeket csinálni és ez a része engem eléggé idegesít. másban szinte semmi különbséget nem látok. de én is úgy tudom, hogy a cégeknek ez ingyenes és ezért ezt kell nekünk is használni.
2017. febr. 24. 19:20
Mivel itt csak az önéletrajz szerkesztése volt a kérdés, és megoldódott, most már csak beszélgetünk. :D Nem annyira a wordhöz van köze, remélhetően egy sablont ki lehet tölteni azzal is, ami az illető gépén van.
13. Guruljka (válaszként erre: 12. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 24. 19:17

Én nem látom át egészen, de az tény, hogy az én gépeimen mindig is a Microsoft Office volt. Ebben megvan a Power Point, a Word, az Excel és még valami adatbáziskezelő is, sőt régebben még képszerkesztő is volt benne.

Ebben az új Office-ban rengeteg minden van, valami One Note is, hogy jegyzetelni tudjak, a benne levő Wordnak is sok új funkciója van. Ez is Microsoft termékcsomag.


Hogy az az Open Office mi, arról fogalmam sincs, de az enyémmel nem is kompatibilis. Nem tudtam folytatni vele a munkát, csak a Google-felületen.

12. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2017. febr. 24. 18:54
én nagyjából elvagyok vele de az zavaró, hogy a Word-ben simán másolhattam, áthelyezhettem stb. itt meg előtte át kell lépnem vagy a saját gépbe vagy az intézőbe. elég zavaró és időrabló de ettől eltekintve működik. egyébként nálunk régebben word volt a m.helyen, de utána lecserélték officra, tehát nálunk ez a kötelező
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 23. 19:58

Nekem nem vált be, mert egészen más a megjelenése, pár funkciót nem tudott megfelelően kezelni.

A könyvtárban van az Open, le is bőgtem miatta egy nyomtatással...

2017. febr. 23. 19:39
nekünk is OpenOffice van a munkahelyen, szerintem jó.
2017. febr. 23. 19:30
OpenOffice tökéletes, mindent kezel. Ingyenes.
8. Guruljka (válaszként erre: 5. - Csicsi25)
2017. febr. 23. 17:02

Nyilván alapból egy számítógépen semmi nincs, csak amit ráraknak.

És semmi nincs rajta ingyen, mert az alap telepítések jó esetben az árába bele vannak foglalva.


Éppen el lehet képzelni egy számítógépet az eredetileg rá kitalált alap programcsomagok (Office) nélkül, de bármilyen meglepő is, eredetileg a munka megkönnyítésére találták ki őket, és nem kizárólag játékokra. Ha egy nyamvadt levelet vagy feljegyzést sem tudsz rajta megírni, akkor csak egyféle játékkonzol, nem?


A Word nem az operációs rendszerben (Windows vagy a többiek) van benne, hanem az Office vagy hasonló programcsomagokban. Ezek néha ingyenesen hozzáférhetőek, vagy két éve például a diákok zöme letöltheti ingyen a teljes Office 365-öt, csak a diákigazolvány számát kell begépelni. Nekem mind levelezős diáknak is lehetett. Fent is van.

7. 1108
2017. febr. 23. 13:56
2017. febr. 23. 13:48
köszi
2017. febr. 23. 13:44

Alapból nincs Word egy szám.gépen, mivel az is fizetős, a Windowshoz nem adják bónuszként, Linux alatt pedig nem is fut. Ha csak nem irodai gépről van szó és a cég megvette a csomagot.


LibreOffice vagy OpenOffice. Ingyenes irodai programcsomag. Fut Win és Linux alatt is.

2017. febr. 23. 13:30
Köszi amióta szerelték a gépemet nem bírok vele.csómó minden eltünt van amit letölt de nem menti el.
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - E8f01348a3)
2017. febr. 23. 13:27

Elvileg egy számítógépen van Word.


Ha azt kérdezed, milyen internetes kitöltési lehetőségek vannak, akkor az Önéletrajz sablon az, amit a keresőbe kell írni, és válogathatsz is.


Ha nem boldogulsz, egy internetkávézóban vagy egy könyvtárban is tudnak segíteni, habár a mai nap, a csütörtök, általános könyvtári szünnap.

2017. febr. 23. 13:23
word
2017. febr. 23. 13:18
Szövegszerkesztö programot keresek önéletrajzhoz! kösz ha segitesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook