Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen szoptatós teát vettetek meg? fórum

Milyen szoptatós teát vettetek meg? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 13. 11:43

:-D

Nekem a védőnő mondta ne egyek paprikát paradicsomot barackot.Bent a kórházba meg pont a barackot ajánlottak.Minden esetre napi szinten ettem őket nem érdekelt mit mondanak.

22. szafaripók (válaszként erre: 21. - Bea0124)
2012. dec. 13. 10:41

Nekem az evéssel nem volt gondom: a legtöbb dolgot, amit "nem ajánlanak" szoptatás alatt, egyébként se szeretem...:)

Egyszer volt olyan, hogy kb. 7 hetes volt a fiam, amikor anyós eljött hozzánk, és annyira "rendes volt", hogy hozott ebédet: füstöltcsülkös székelykáposztát. Na akkor ráfogtam, hogy a szopi miatt nem ehetek ilyesmit...:)))) (Egyébként is a hajam hullik a főztjétől...:) )

2012. dec. 13. 10:14

igen ezzel én is egyetértek sokan rá fogják.pl.ha kicsit nyűgösebb volt a fiam és itt volt valaki vagy mi voltunk valahol egyből Jajj biztos fáj a hasa.Mondom nem fáj.

Kész mindenbe belemagyaráznak valamit.

Meg azt bírom hogy mondják mit lehet mit nem lehet enni.Én ezt nem tartom jónak.Igen is egyen a kismama terhesség alatt is azt amit akar,és szopi alatt is.Ha valamivel gond van ki lehet iktatni.

Szerintem ezért is van egyre több hasfájós,kényes baba.

20. szafaripók (válaszként erre: 18. - Zsanna_85)
2012. dec. 13. 10:09

Tudod, manapság sokmindenre rámondják, hogy "hasfájós" a gyerek, ezzel el van intézve.

Akkor is, ha nyűgös, vagy anyuka nem tud vele mit kezdeni. Ilyen esetben a tea se segít.

Ha VALÓBAN hasfájós, annak ennél több a tünete: barátnőm kisfia nagyon hasfájós volt: döbbenet volt számomra (akinek a gyereke a vasszöget is megette volna, attól se lett volna semmi problémája), hogy az ő kisfiának pontosan ki lehetett tapintani, hol van a gond, és annak megfelelően (más pozíció, tartás) maszírozták ki belőle... A tea önmagában ott sem lett volna elég...

2012. dec. 13. 10:05
Én vettem magamnak natúrlandos teát előre valamint a fiamnak mecsekbabyt.Ő nem volt soha hasfájos.
18. Zsanna_85 (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2012. dec. 13. 10:02
Köszike,)Csak mert láttam ilyen édeskömény teát is külön a babának.
2012. dec. 13. 10:01
Meg vannak a dm-es bioteák is..azért árban sem mindegy, melyiket veszed meg.
16. szafaripók (válaszként erre: 15. - Zsanna_85)
2012. dec. 13. 10:00

Hát, sajnos hasfájáshoz nem kell tea.

Nekem a Laktoherbtől nem lett az, de mástól se. Barátnőm nem ivott semmilyen teát, neki viszont az volt a babája...

Nyugodtan megveheted előre, amikor én vettem, a Rossmannban volt a legjobb áron, ami igencsak meglepett...:)

2012. dec. 13. 09:57

És a Laktoherbtől pl. nem lesz hasfájós a baba?

Szerintetek megvehetem előre? Hasfájásra vettetek külön teát?

2012. dec. 13. 09:56

Én általában végigittam egy dobozt. Azért ha napi 3-4-5-öt megiszol, 1 hét alatt simán elfogy...:)

Fogyókúra meg kinek jut ilyenkor eszébe?? Nekünk mindenki (főleg anyukám) kaját hozott az első időkben, volt miből válogatni...:)))

2012. dec. 13. 09:49
Ja és annyi hogy változatos étkezés fontos szopi alatt nincs diéta,fogyókúra.
2012. dec. 13. 09:47

Én nekem ennyi elég volt.Mellette sok rostos üdítőt és vizet ittam.

De szerintem ez is egyéni :-D

2012. dec. 13. 09:46
Arra azért figyeljetek, ha többféle tejserkentőt szedtek/isztok egyszerre pont az ellenkező hatást váltjátok ki.Egyszerre csak egyfélét pár napig, ha nincs hatás, akkor kell váltani másikra.
10. szafaripók (válaszként erre: 9. - Bea0124)
2012. dec. 13. 09:41

Én volt, hogy napi 2 litert is. Szinte csak ezeket a teákat ittam folyadéknak, mégse volt elég tejcsi...

Igaz, alig 3 hósan már elértük a napi 1 literes igényszintet. Ott lett vége...:)

2012. dec. 13. 09:39
Ja és napi 2-3bögrével ittam belőle,eleinte.Majd tej mennyiségétől függően.Volt hogy napi egyet.
8. Lili74 (válaszként erre: 6. - Fildus)
2012. dec. 13. 09:37
De csak a citromos! A másik egy hányinger....brrr
2012. dec. 13. 09:37

Nekem is Naturlandos vált be nálunk a mecsek szoptatós teát nem is ajánlják én is csak azért ittam meg pár bögrével belőle mert volt ajándékba a babacsomagba.Gondolom majd megint lesz.

Én szülés után egyből el kezdtem inni és nagyon szépen be is indult a tejem.Csodálkoztak is hogy milyen korán van szép tejem.:-D

Most is naturlandot fogok venni.

2012. dec. 13. 09:32

Nekem a Fitolac vált be (naturlandos) :-)


Ami még nagyon jó, de nem tea, az a Karamalz maláta ital!

2012. dec. 13. 09:31
Laktoherb 4 filter naponta és mellé minden este egy doboz karamalz. Több mint 2 évig szoptattam :)Én amint haza jöttünk a kórházból elkezdtem inni.
4. Kukacc (válaszként erre: 1. - Zsanna_85)
2012. dec. 13. 09:28

Én nem tudom, szükséges-e.

Volt itthon nekem is, de egyáltalán nem ittam.

2012. dec. 13. 09:28

DM-es Allnatura jött be nekem. Nincs benne kamilla, ami sok pici hasát megfájdítja.


Én az elején homeobigyót szedtem, Urtica Urens 5CH-t. 3*5 bogyót, amíg a belövellés meg nem történt, utána 2*5-öt, amíg be nem állt a megfelelő tejmennyiség.

2012. dec. 13. 09:26

Én kaptam már terhesen is, főleg olyanoktól, akikkel előre láthatólag nem tudtam találkozni a szülés után hónapokig.

Kaptam Laktoherbet és Mecsek teát is. Nekem a Mecsek ízlett jobban. A kórházban kezdtem el inni, mert nem nagyon akart beindulni a tejem, és a gyerek meg csak fogyott...

2012. dec. 13. 09:25
Milyen szoptatós teát vettetek meg előre (ha vettetek előre)? Mikortól ittátok és milyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook