Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen színű legyen a dísz a karácsonyfán? fórum

Milyen színű legyen a dísz a karácsonyfán? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
120. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 119. - Grizus)
2014. dec. 7. 23:37
Sok évvel ezelőtt egy magyar tanító is mondta hogy az asztálvilágban, mint komplementer megjelent a háború lehetősége, de ezt el lehet kerülni bármikor a szellemi fejlődéssel. Most az a helyzet, hogy ez a sok agymosott birka forradalmat akar, de nem belül, hanem kívül, és nem békéset, hanem erőszakosat.
119. grizus (válaszként erre: 118. - D7ba7bf7ff)
2014. dec. 7. 23:27
Én a polgárháborúra gondoltam. Sajnos benne van a pakliban. És a nyirkai jóslatban is, amiből sok minden bejött, de megmondták a táltosok, hogy nem szentírás, a jövő rajtunk múlik. De az lesz, ha semmit se teszünk, hogy ne legyen, ha semmit se teszünk, hogy magunkra ébredjünk. De magunkra fogunk, csak kérdés, mikor és hányan. Plusz még a háború, ami távolabbról jöhet ide... de én a jóra koncentrálok, azt tartom a gondolataimban.
2014. dec. 7. 23:22
Ez tökre így van. És ha belegondolsz, hogy ez az év valamennyire a magyarság helyzetéről is szól, azaz az eredeti állapotunkhoz való visszataláláshoz, ami béke, együttérzés, összefogásban mutatkozik meg... hát... azt kell mondjam pont az ellenkezője. A magyarság bizonyos értelemben eltűnt. Mert ez a címeres bohóckodás, ennek köze nincs a magyarsághoz. Vége, nyista. Magyarnak lenni, most már csak belül, lelki-szellemi értelemben lehet. Nem is csodálkozom ha forradalom lesz vagy ránk szakad a fekete dögvész. Azt kell mondjam erősen ébresztő hatású lenne, a sok gyogyós részére.
117. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 115. - Grizus)
2014. dec. 7. 23:12
Ezt jól mondod. Most nagyon bölcs voltál, azt tudod! :))
116. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 114. - Grizus)
2014. dec. 7. 23:11

Ez a legnehezebb időszak, spirituális értelemben. Adventkor növekszik kívül-belül a sötétség, távolodik a Fény, ugyanakkor gyengül a sötétség és közeledünk a Fényhez. Annyira relatív, egyensúlytalan, feszült időszak ez minden évben. Sokan nem bírják, figyelmetlenek, idegesek. Rengeteg baleset, halál, bekattanás. Sajnos még Karácsonykor is, pedig ott már érezhetően a Fény veszi át a szerepet kegyelemből és törvényszerűen.


Nagyon sokan például a boldogságot nem tudják feldolgozni és bekattannak.


(Coelho: Veronika meg akar halni)


Aki még nem olvasta...

115. grizus (válaszként erre: 113. - D7ba7bf7ff)
2014. dec. 7. 23:06
Igaz. A béke a legfontosabb és egy termékeny állapot is egyben. "Ha az országban rend van, az emberek békések." Ezt nem szabad elfelejteni most, amikor ilyen időket élünk, hogy komoly bajok is lehetnek az országunkban, úgy értem, tettleg, az utcán. Mert baj az amúgy is van. Na mindegy, nem offolok.
114. grizus (válaszként erre: 112. - D7ba7bf7ff)
2014. dec. 7. 23:04
Egyszer júniusban láttam egy lehullott sárga falevelet. Különös, kicsit szomorú, de mégis megnyugtató élmény volt, hogy az életben körforgás van. Nem egyszerre hullanak le a levelek és ha lehullanak, akkor mi van? Régen görcsösen kapaszkodtam a nyárba, mig rá nem jöttem, hogy az indiánnyár a kedvencem és az őszt is imádom. Aztán szerencsére jön a Karácsony...
113. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 111. - Grizus)
2014. dec. 7. 23:03
Az a legjobb ha rájössz, hogy nem tudod megváltani őket, max. segíteni nekik. És nagyon sokszor hagyni kell őket vesztegelni, a saját pocsolyájukban megrohadni. Szepes Mária is ezt írja. Idővel beleszokik az ember. Elsősorban a saját békédre koncentrálj.
112. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 109. - Grizus)
2014. dec. 7. 23:02
Végső soron szabadság van. Onnan tudjuk hogy szeretünk, ha szabadságot adunk. Ugyanakkor vannak rezgéskörök, amibe egy adott tulajdonságok beletartoznak, hozzáidomulnak. Például nyáron nem lehet őszi falevél vagy hó. Általában. Bizonyos fokon rend uralkodik. Ugyanígy, ha egy évhez nem idomulunk szabályosan, akkor valahol megbomlik az egyensúly. Lesz "valami", de "nem az igazi" állapot. Nem tudjuk hitelesen kifejezni az eszközeinkkel.
111. grizus (válaszként erre: 110. - D7ba7bf7ff)
2014. dec. 7. 22:59
Én is szoktam vitatkozni... attól függ, milyen a másik. A szkeptikus fórumon nem állok le...
110. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 104. - Grizus)
2014. dec. 7. 22:58
Pontosan ezért. De én rengetegszer vitatkoztam velük, és sokszor rájuk is ragadt valami. Elég erős érzelmi hatással tudok lenni másokra. A végén maguk jöttek rá, amikor lecsendesült bennük minden.
109. grizus
2014. dec. 7. 22:57
Mi mindig felrakjuk mindet. Mondjuk ami már nem túl jó, azt nem. De amúgy nem értem, hogy ha egyik évben ilyen, másik évben olyan, mi lesz a többi dísszel? Ugye nem dobják ki?
108. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 89. - Andivirág)
2014. dec. 7. 22:54
A sokszínű nem erre az évre való. Nem is tudom hogy lesz -e még...
107. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 105. - Grizus)
2014. dec. 7. 22:52
Az is jó, de a Csillag a legfelső Self szimbólum. Hatalmat és erőt sugároz.
106. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 89. - Andivirág)
2014. dec. 7. 22:51
Neki is igaza van, mert önmagában sokrétű energiák mozognak most. De azt is tegyük hozzá, hogy benne még megvan az ártatlanság, sokszínűség. Az jó dolog ha nem veszik ki az emberből. Bennem is sokáig megvolt.
105. grizus (válaszként erre: 100. - D7ba7bf7ff)
2014. dec. 7. 22:50
Nekünk nincs csillagunk, egy angyalka van, amit még én csináltam régen.
104. grizus (válaszként erre: 101. - D7ba7bf7ff)
2014. dec. 7. 22:49
Nem is tanácsos, mert rádszállnak a materialisták...
103. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 99. - Andivirág)
2014. dec. 7. 22:48
Az biztos, hogy aki nem legyint ezekre a csodákra, jelekre, szebb és boldogabb lesz az élete. Én hálás vagyok, hogy mindig tudhattam, figyelhettem, figyelmeztethettem, akit lehetett. És magamat is. :)
102. grizus (válaszként erre: 95. - D7ba7bf7ff)
2014. dec. 7. 22:48
Na, még nem alszom, de szinte már igen... érdekes, amit írsz. Mi minden évben ugyanazokat a díszeket rakjuk, többségét még a gyerekkorunkból öcsémmel, de mindig veszünk egy-két apróságot. Idén pedig elmentem a tacskóba díszért és a gagyik közt megtetszett egy piros gömb-szett, amin arany cirádák vannak. Ritka módon szép és hangulatos az áruházhoz képest, olyan régies, oroszos hangulata van. Szóval piros - arannyal. Ez húsz év múlva is dísz lesz.
101. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 99. - Andivirág)
2014. dec. 7. 22:47

Én meg amióta megszülettem hiszek benne és tudatában vagyok... :))


Csak ezt nem verem nagy dobra... :))

2014. dec. 7. 22:46

A csillagos csúcsdísz pedig elengedhetetlen kellék minden évben, akármilyen év, mindig csillag legyen, ha lehet! A színeket lehet variálni. A csillag ugye a Betlehem miatt, a szeretet egyik leghitelesebb szimbóluma, annyira tiszta, ragyogó, egyedülálló, csendes és mozdulatlan.


Az oktagramma (nyolcágú csillag) a legszebb és a legtisztább szimbólum ezen a földön, véleményem szerint.


Teljességgel kihagyhatatlan, akiknek ez az ünnep jelent valamit.


[link]


[link]

99. Andivirág (válaszként erre: 98. - D7ba7bf7ff)
2014. dec. 7. 22:36
Én is hiszek a rezgésekben és az ezotériában. úgyhogy idén: meleg hatás lesz! Köszönöm a segítséget.
2014. dec. 7. 22:33
A fő csapás a "tűz"!
97. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 96. - Andivirág)
2014. dec. 7. 22:32
Oké, ezt már majd megszavazza a család. Sok sikert! :)
96. Andivirág (válaszként erre: 94. - D7ba7bf7ff)
2014. dec. 7. 22:31
Gyönyörűek a fotók. Lehet, hogy piros lesz.:)
95. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 93. - Andivirág)
2014. dec. 7. 22:31

Tehát piros-arany kombó, egyensúlyban, vagy túlsúlyban a pirossal, netán az arannyal. El lehet dönteni. Én a pirosban gondolkodom, de az arany is elég közel áll ehhez az évhez.


Szívesen! :)

2014. dec. 7. 22:28
93. Andivirág (válaszként erre: 92. - D7ba7bf7ff)
2014. dec. 7. 22:25
Nagyon sokat segítettél. Eddig mindig hideg színű fánk volt. Tavaly: fehér - ezüst. Előtte kék -ezüst. Valahogy én is érzem, hogy az idén meleg szín kell.
2014. dec. 7. 22:19
A tavalyi az hideg volt, oda ment az ilyen kékes, zöldes, ezüstös cucc...
91. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 90. - Andivirág)
2014. dec. 7. 22:17
Érzem, mert minden évnek van egy rezgése, akit érdekel az ezotéria, meg aki érzi az energiákat. A hideg szín nem javasolt erre az évre, mert inkább meleg a közeg. Amúgy is "tűz ló" éve van, az ugye sebes, erős, intenzív, meleg, tüzes és a tűzben ott az aranysárga, a fehér és a piros is. Gyerekkoromtól tudom mihez, mi köthető.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook