Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen szempontok szerint választanak a HR-esek az önéletrajzok közül? fórum

Milyen szempontok szerint választanak a HR-esek az önéletrajzok közül? (tudásbázis kérdés)


2015. okt. 4. 22:49
Köszönöm a válaszokat, időközben sikerült állást találnom! :)
2015. szept. 2. 19:01

Londonban első körben a nevet nézik.Ha az számukra ismeretlen hangzású(mert külföldi),már meg sem nézik.Egy magyar lány harmadszorra a brit vőlegénye nevén adta be,...ÉS fel is vették.(persze

néhány interju után)

Azután a lakcímedet nézik.Vannak benne betűk és számok,az mutatja melyik kerületben,hol laksz. A jó környék előnyt jelent.Különben lehet,h be sem hívnak.

Kirívó példákként én csak ezeket hallottam.Ami elég elkeserítő,mert kis 20 éves nőciken múlik,h egyáltalán foglalkoznak-e veled.Nyilván nem általános,de több ilyet hallottam.

2015. aug. 28. 16:45

Első körben: maga a levél igényessége(amiben a CV-t küldöd), email cím, ha word fájl, akkor a CV szerkesztésének minősége, átláthatóság, rendszerezettség, fénykép igényessége.


Második pillantásra: az álláshirdetésnek való minél pontosabb megfelelőség, a korábbi tapasztalatok összefoglalásának a minősége, ha van motivációs levél, annak a tartalma.

3. Médea* (válaszként erre: 2. - Povery)
2015. aug. 27. 12:25
Elsősorban Magyarországra gondoltam, de érdekel a londoni példa is.:)
2015. aug. 27. 12:16

Magyarországon?

Londoni példát tudok:)

2015. aug. 27. 12:04
Milyen szempontok szerint választanak a HR-esek az önéletrajzok közül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook