Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen sütiket lehet fagyasztani? fórum

Milyen sütiket lehet fagyasztani? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 23. 10:44
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Békés, Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!
2009. dec. 23. 07:32
Majdnem minden sütit fagyaszthatsz. Én ha kiveszem a fagyasztóból, ami nem krémes (pl püspökkenyér) fél-egy percre beteszem a mikróba. Olyan lesz, mintha teljesen friss lenne. A krémeseket, csokimázasakat pedig a levegőn hagyom felengedni, de az is jó lesz. Nekem eddig egyedül a mirindás nem vált be fagyasztás után.
2009. dec. 22. 20:34

Köszönöm. Annyira rendesek vagytok, és most megint okosabb lettem.

Az az igazság, hgoy azt a derbit, amit én levágtam a konyhában, hát, nem akarnám minden évben ismételni (mármint most lesz először, hogy vendégek is jönnek, ezért is szeretnék ennyifélével készülni).

Igaz, egy ismerős, akinek presszója van, ő is mondta, hogy a tortákat és a sütiket fagyasztva szállítják neki, és ott a hűtőben enged ki nála.

De nekem házi sütikkel ez olyan idegennek tűnt, viszont most megnyugtattatok. Ki fogom próbálni.

9. mh07
2009. dec. 22. 20:27
az islert fagyasztás nélkül is lehet hetekig tárolni, a mézes krémes lapjai is előre süthetőek ezért fölösleges fagyóba dugni. A hókocka, a hatlapos és a zserbó (ez is sokáig friss marad) fagyasztható. A gyümölcskenyeret még nem fagyasztottam, de érdemes 1 szeletet betenni, így legközelebb tudni fogod.
2009. dec. 22. 20:25
mézes krémes, és a zserbó tuti
7. mh07
2009. dec. 22. 20:24
biglit is fagyasztottam már és tavasszal szobahőmérsékleten kiolvadva olyan volt, mint a friss
2009. dec. 22. 20:24
én már mindenfélét fagyasztottam, és semmi bajuk nem lett kiengedés után. ha lagzik után sokat kaptunk, az mindíg a fagyasztóba került
2009. dec. 22. 20:24

Persze, már eső után köpönyeg, de: tegnap és ma egész nap sütöttem, és nagyon fáradt vagyok. Igazából összetorlódtak a tennivalók, és nem dogloztam előre.

Az érdekelne igazából, hogy amiket sütöttem, azok közül melyik az, amit előre is meg tudtam volna csinálni, és lefagyaszthattam volna. És persze, felengedés után a minősége ugyanolyan.

A következőket készítettem: gyümölcskenyér, ischler, zserbó, mézes krémes, hókocka, hatlapos. Ezek közül szerintetek (már csak hogy utólag is okuljak belőle), melyiket tudtam volna akár 1-2 hétre fagyasztóba dugni?

4. mh07
2009. dec. 22. 20:23
piskóta alapúakat azt biztos, ill. van olyan sós süti is amit érdemes nyersen lefagyasztani és közvetlenül a fagyóból lehet a sütőbe tenni.
2009. dec. 22. 20:23
Szerintem mindenfajtát,legalábbis mi mindent szoktunk.
2009. dec. 22. 20:23
Mindenfélét lehet fagyasztani..még a krémmel töltötteket is (tortákat is!), csak azokat hűtőbe kell előbb tenni kiengedéskor!
2009. dec. 22. 20:21
Milyen sütiket lehet fagyasztani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook