Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen sportot válasszak? fórum

Milyen sportot válasszak? (beszélgetős fórum)


1 2
20. Tompy
2006. dec. 2. 22:55
Az én kedvenc sportomat: ami a BASEBALL!!!! NEm bánod meg...
2006. okt. 7. 11:52
sziasztok
18. sanele
2006. szept. 4. 20:34
Érdekelne, hogy csináltátok-e az aquafittneszt? Nálunk most fog indulni, de azt sem tudom, mi az. Doki úszást javasolt a nagy túlsúly és izületek miatt. Talán ez is jó lenne.
17. 575e11e2d1 (válaszként erre: 16. - Matri)
2006. aug. 21. 17:47

Helyi zsírégetés nincs! Aki az ellenkezőjét állítja az hazudik, vagy nem ért az emberi test működéséhez. Jókat szoktam röhögni a Tv-shopos marhaságokon is...

Magyarul nem fognak fogyni a problémás részek...

Általában azt szoktam mondani, hogy onnan megy le a legnehezebben a zsír, ahova a legkönnyebben jött föl.

(Ennek ellenére ha negatív lesz a kalóriaegyensúly a mozgás hatására, akkor fogyni fogsz, csak nem feltétlenül onnan, ahonnan te azt szeretnéd). Úgyhogy tekerj ezerrel, diétázz egy picit, és fogyni fogsz (a problémás részeidből is!)

A tekerés mikéntjéről (megfelelő pulzus-időpont stb) olvashatsz a naplómban.

16. matri
2006. aug. 20. 22:55
Lehet, hogy nagyon nagy hülyeséget kérdezek, de a bringázástól fogyhatnak is azok a bizonyos problémás részek, vagy csak erősödnek?
15. f772199837 (válaszként erre: 8. - 575e11e2d1)
2006. aug. 20. 22:16
A "jól kinézni" relatív fogalom :)
14. 4726e582cf (válaszként erre: 12. - Újév)
2006. aug. 20. 21:37

Na igen, de aki 100 kg-hoz közel van, annak a futás káros az izületeire! :( Szóval nekünk nem ok ez a sport!

Inkább a gyaloglás, ha már út és cipő :).

2006. aug. 20. 20:20
lkmé
12. Újév
2006. aug. 9. 08:40

Gyertek röpizni, ott a fórum, toborzok;)

Egyébként én a futásra esküszöm, mert az a legrugalmasabb sport, mert az út mindig ott van, a cipő is és csak rajtam áll mikor megyek:)

11. Venes
2006. aug. 9. 08:05

Futás nagyon nyerő és az úszás is. Futással annyi a gond, hogy venni kell hozzá cipőt és jó pályán kell futni, mert a térdek kínlódnak tőle. Meg hát nagy nagy kitartás és tudatosítás, hogy sosem lesz kevésbé nehézkes csinálni.

Úszás elég egyszerű, csak kell hozzá némi tüdő az elején és ha nincs akkor egy kis türelem. Plussz még egy hely, ahol lehet űzni.

2006. aug. 8. 16:24
Szerintem az úszás az jó, minden izmot megmozgat.
2006. aug. 2. 00:09
nem vagyok a sport istennője,.. de nekem a bringázás és a fallabdázás bejőtt.
2006. júl. 24. 23:06

Ha szeretnél jól kinézni, akkor súlyzós edzés. Ez egyértelmű.

Ha az időtöltés a cél, akkor válassz bármi kedvedre valót

2006. júl. 24. 22:37
ha tornázni akarok akkor mindig rámjön a takaríthatnék:) de én az uszást javaslom, mert nem terheli meg a gerincet vagy a futás, ami mindig felfrissít
2006. júl. 24. 22:25

az uszásra azt mondják hogy csak akkor hatátos ha nagyon gyorsan uszol

a zsirégető kardió edzések a legjobbak

ilyen az aerobik a spining

van aquastepp és aquafittness én erre járok ha érdekel leirom hol lehet érdeklödni

2006. júl. 24. 13:57
Szerintem a futás helyett válaszd inkább az úgrókötelezést. A mozdulatsor ugyanaz. Közben megnézheted a kedvenc filmedet, vagy zenét hallgathatsz. Kezd napi 10 percel. 3-4 nap után 15 percet csinálj, és fokozatosan emeld. Mellé iktass be ugyanennyi hullahopp (csípőre fantasztkius) karikázást. Meg lesz az eredménye.
2006. máj. 23. 08:12

Azt tanácsolom, hogy aki nem tud csak úgy elmerengni tevékenység közben, az ne válassza a futást vagy az úszást. Unalmasnak és fárasztónak látja. De ha megy neki az ábrándozás, akkor sínen van.

De szerintem az ellenlező személyeknek a zenés torna jó. Mert miközben megy a zene kicsit nem figyel már a testére. Nem fárad ki olyan hamar és nem érzi az esetleges mozgással járó fájdalmat. (mert az izom munkája egy idő után érzhető és fáradalmat is okoz.)

3. Droma (válaszként erre: 1. - 87955845cd)
2006. máj. 15. 20:40

Szerintem is olyat válassz ami neked tetszik!Pl az úszás és a futás tényleg sok testtájékra jó!

Én személy szerint teniszezek!Nagyon szeretem,és szerencsére jól is megy!Viszont az a legjobb hogy olyankor amikor úgy érzem hogy mindjárt felrobbanok..fogom az ütőmet és irány az udvar:)

Ha valaki nagyon felbosszant akkor odaképzelem a falra és ......:)Még szerencse h nincs ott..mert nem sok maradna belőle!

Utána sokkal jobb:)

2. 4726e582cf (válaszként erre: 1. - 87955845cd)
2006. máj. 15. 13:24

Alapvetően a sport a közérzetet javítja, alakot formálja. Nyilván, ha sportol az ember, akkor több kalóriát éget el, de pl tekerek a bicajon, mint állat, kb negyed órát, és alig 100 kcal megy le... Szóval igazándiból nem fogyássegítő.


Igaz ezek most az új kutatások szerint vannak így. Már meg nem mondom, hogy melyik orvoscsoport és hogy hol olvastam :).


Nade, ha választani kellene, akkor olyan sportot válassz, amit szívesen csinálnál. Ha régen szerettél futni, akkor nyilván megint szeretni fogsz, ha az úszás a szimpatikusabb, akkor úszni kell elmenni, ha az aerobic, akkor azt. Szóval van rendesen.

De ha olcsót szeretnél, és mégis mozogni, akkor a gyaloglás a legkifizetődőb ezen a téren. Nekem szerencsém van, mert van egy nagytestű kutyám, akivel naponta kétszer is le kell menni sétálni. Még örül is, hogy nem vánszorgok mögötte, hanem gyaloglok és nem sétáról van szó. Napi fél óra és máris tettél a fogyiért :).

2006. máj. 15. 13:06
Fogyózok, leadtam 10 kilót, de megállt. Valamit sportolni kellene, de nem tudom mit. Én úszásra gondoltam. Eredményes lesz?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook