Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen sampont (vagy egyéb megoldást) használtok gyorsan zsírosodó hajra? fórum

Milyen sampont (vagy egyéb megoldást) használtok gyorsan zsírosodó hajra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
51. algea
2007. ápr. 14. 22:38
Én már MINDENT kipróbáltam, samponokat, trükköket, mosás-ritkítást, gyógyszereket, autogén tréninget, fel sem tudom mindet sorolni... Nekem sajnos minden csak ideig-óráig segített, maradt a naponkénti hajmosás:(
2007. ápr. 14. 22:12
Herbal Essences normál-zsíros hajra mióta ezzel mosom a hajam 4-5 napot is kibír
49. Ada.
2007. ápr. 7. 15:04
Nekem a nivea samponjai váltak be! Először a festett hajra valót vettem és meg voltam döbbenve, hogy mennyire szép dús lett a hajam és tartósan! Aztán váltottam a zsíros hajra való samponjukra és az is ugyanolyan jól hat, ha nem jobban!
48. ipi
2007. márc. 5. 00:46
Nekem egyedül a herbina samponok váltak be.. és egy golf hajöblítő balzsam, amit csak fodrászüzletben kapni, 1l-es.
47. figarina (válaszként erre: 46. - Margareta51)
2007. márc. 4. 21:36
és a tojás fehérjét vagy a sárgáját használod??
2007. márc. 4. 21:18
en rendes tojast hasznalok,1o percig kell hagyni es utana jol leobliteni kb 3-4 het mulva lehet latni a hatast.
45. cskata (válaszként erre: 44. - Figarina)
2007. febr. 11. 14:56
oks, akkor lesz egy köröm a múltkori bolta ismét..:) köszi!:))
44. figarina (válaszként erre: 43. - Cskata)
2007. febr. 11. 14:51
Nem a schauma!!!A professzionális verzió B betűs a neve!!
43. cskata (válaszként erre: 38. - Figarina)
2007. febr. 11. 10:47
köszi a segítséget, kipróbálom majd ezt a volumennövelőt!:)) ez is csak fodrászkellék üzletben kapható, vagy bárhol..? (nekem úgy rémlik, hogy Schauma volumennövelőt láttam már - még sosem használtam ezt a fajta sampont -, erre gondoltál?)
42. figarina (válaszként erre: 40. - Moncsicsi83)
2007. febr. 11. 09:55
mármint a lakkozás??
41. figarina (válaszként erre: 40. - Moncsicsi83)
2007. febr. 11. 09:54
mármint a lakkozás?
40. moncsicsi83 (válaszként erre: 39. - Figarina)
2007. febr. 11. 09:53
Nekem ez sajnos nem jött be :(
39. figarina (válaszként erre: 37. - Cskata)
2007. febr. 11. 09:47

A száraz samponok átmeneti megoldásnak jók,mert afejbőrre tapadva elzárják a levegőtől,meg szerintem látszanak is a hajon,mert lemattítják...

próbáld ki azt ilyenkor,h jó alaposan fésüld át a hajad,hajolj előre és lakkozd be a tövek területén,rétegenként-ez egy napos segítséget nyújt,másnap meg úgyis mosod!

38. figarina (válaszként erre: 37. - Cskata)
2007. febr. 11. 09:42

Mondom mit tegyél:Eleinte csak egy fél nappal told el a mosást,Így nem zakkansz meg:)És csak 1X mosd meg a hajad,nem 2x(picit több sampont tegyél,és előtte jó alaposan folyasd a hajadon végig a vizet,ami ne legyen túl meleg!!!)meg fogod látni,h pár alkalom után,már nem zsírosodik annyira,így megint eltolhatod egy fél napot.Én úgy csináltam ezt,h pl 7 végén,amikor nem kellett sehova mennem,a mosást kihagytam,inkább hétfőn reggel mostam:)

illetve javaslom ,h ne mindig ezzel a mélytisztítóval mosd,létezik uennek a cégnek volumenövelő samponja,kimondottan vékonyszálú hajra(nálam a vendégek nagyon szeretik)mosd azzal és mondjuk minden 3.alkalommal használd a mélytisztítót!Én is így mosom a sajátomat,akkor használom,amikor úgy érzem,az átlagnál koszosabb a hajam vagy több habot stb használtam!Természetesen ezt te szabályozd ,h hányadik mosásnál alkalmazod-eleinte biztos,h többször fogod!Sok sikert!:)))

37. cskata (válaszként erre: 36. - Figarina)
2007. febr. 11. 00:15

nem valami vastag szálú a hajam, ez tény.. meg az is, hogy viszonylag sokat "igazgatom", mert sokszor lóg az arcomba..

akkor azt mondod, kövessek el erőszakot magamon és ritkítsam a mosásokat..? a 3. napokon meg fogok zakkanni valszeg..:))


régen voltak ezek a "száraz-samponok" vagy mi a manók (olyan volt, mint a hintőpor..:)) és épp tegnap láttam egy gyógynövény boltban hogy még léteznek - ezek mennyire jók szerinted?

2007. febr. 10. 21:56
Ritkítani kellene a mosásokat!valószínűleg"túlmosod" a hajad,ettől kiszárad a fejbőr és elkezdi termelni a faggyút erősebben ,h kompenzáljon.Azért kérdeztem a bőröd,mert normál esetben a bőr és a haj is zsíros egyszerre,és tuti,h nem belső dolog ez nálad!Uais,ha az lenne elsőként a bőröd zsírosodna...Nem piszkálod sokat a hajad??Vékonyszálú??Azt a gyógyszert én is szedtem,de utána nem állt vissza az eredeti állapot,a hajamat elég 4-5naponta mosnom,és a bőröm is jobb lett!
35. cskata (válaszként erre: 34. - Figarina)
2007. febr. 10. 20:58

az arcomon? szerintem normál.. nem jellemző rá, hogy különösebben zsíros lenne..

szerintem egyébként ezt a "problémát" belülről kellene inkább kezelni..

jó pár évvel ezelőtt 1/2 éven át szedtem egy magas A-vitamin tartalmú gyógyszert a bőröm miatt (mert 24-25 évesen még elég sűrűn jöttek ki pattanások az arcomon) és ez gyógyszer tulajdonképpen teljesen lecsökkentette a faggyútermelésemet.. a bőröm teljesen rendbe jött (azóta is jó) és amíg szedtem a gyógyszert a hajam egyáltalán nem zsírosodott.. kb. 1,5 hetente elegendő volt mosni, ami hihetetlen!! tök élveztem ezt az időszakot!:)

de amikor véget ért a kúra a hajam fokozatosan visszaállt az eredeti "tempójára"..:(

34. figarina (válaszként erre: 33. - Cskata)
2007. febr. 10. 09:59
És a bőröd mennyire zsíros??
33. cskata (válaszként erre: 31. - Figarina)
2007. febr. 9. 20:00
ja, és nem bírja ki a 3. napot... ha nagyon muszáj, akkor esetleg összefogva, de szerintem úgy is látszik, hogy zsíros..
32. cskata (válaszként erre: 29. - Figarina)
2007. febr. 9. 19:59

szió!

kétszer mosom minden alkalommal (szerintem alaposan, bár valószínűleg azért nem annyira profin, mint egy fodrász..:)).

A hajvégekre (úgy a nyaktól lejjebb eső részre; hosszú hajam van) balzsamot teszek, amit pár perc után öblítek - a fejbőröm/hajtövem nem kap egyáltalán balzsamot, mert attól jobban zsírosodna, tudtommal.

Ugyanezért nem használok sem habot, sem más egyéb "kenceficét" rá..

Szárítás után a legvégét még szilikon tartalmú hajvégápolóval szoktam kenegetni, hogy ne törjön..


Egyébként már évek óta 2 naponta kell mosnom, nem is emlékszem már arra az időre, amikor ritkábban kellett..:(


van valami ötleted, hogy mit csináljak? masszírozzam át jobban és alaposabban mosás közben..?

31. figarina (válaszként erre: 27. - Cskata)
2007. febr. 9. 15:41
Bocs az előbb kimaradt,h a zsíros hajat sem szabad 2naponta mosni,mert kiszárítja a fejbőrt és ezáltal arra készteti,h pótolja az elvesztett zsírosságot-ergo jobban fog zsírosodni!!!
30. figarina (válaszként erre: 24. - Esjé)
2007. febr. 9. 15:37
A melírozás és a dauer is csak a hajszálat szárítja,a fejbőrt nem!
29. figarina (válaszként erre: 27. - Cskata)
2007. febr. 9. 15:35
vmit nem jól csinálsz...Hányszor mosod meg alkalmanként??mennyire alaposan?És más egyebet mit teszel rá?balzsam,fixáló??Még nem hallottam olyanról,aki használja és a másnapot is alig bírja ki.Én magam is használom,és 4-5 naponta elég mosnom!
2007. febr. 9. 14:15
nekem a schauma samponcsaládból a csalános vált be.Vissza szorítottam heti egy hajmosásra.A 2-3 napit:)
27. cskata (válaszként erre: 20. - Cskata)
2007. febr. 8. 23:03

kb. 2,5 hete használom azt a bizonyos mélytisztító sampont, de szerintem jobban zsírosodik a hajam mint valaha..:( már a 2.nap délutánja is nagyon necces..:((

remélem, majd változik a helyzet.. próbálom nem feladni..

26. 7130b15964 (válaszként erre: 24. - Esjé)
2007. jan. 24. 22:41
Lehet, hogy nem kívülről kellene erőltetni a változást, hanem belülről. Ez csak egy ötlet. Talán a tisztítókúra, meg azoknak az ételeknek az elhagyása, amik a zsírosodást fokozzák, eredményre vezetne.
25. cskata (válaszként erre: 24. - Esjé)
2007. jan. 24. 22:29
nekem melírozott, de persze csak a hajvégeim szárazabbak - a fejbőröm ettől ugyanúgy zsírosodik..
24. esjé
2007. jan. 24. 21:03

Szerintetek a melír is szárítja hajat, vagy csak a dauer?

Anyukám problémája most a zsíros haj. Hónapok óta gyötrődik vele! Azt hiszem most dávos sampont használ, persze eredmény még semmi, mert nemrég kezdte el csak használni.

23. cskata (válaszként erre: 22. - Pandáné)
2007. jan. 22. 08:41

még nem ér a derekeamig, csak majdnem..:))

nekem mindig hosszú hajam volt (a legrövidebb verzió a vállamig ért, kb. 1/2 évig bírtam - sok évvel ezelőtt), szóval megszoktam..:)

egyébként viszonylag gyorsan megvagyok a szárítással, kb. 15 perc alatt, de már eléggé uncsi 2 naponta.. ezért lenne jobb, ha tovább bírná mosás nélkül..:))

22. pandáné (válaszként erre: 18. - Cskata)
2007. jan. 22. 08:23
Hát egy derékig érő hajnál ez tényleg nagy macera!:)Én utáltam a hosszú loboncom,most csak a vállamig ér,de néha így is majd' megbolondulok tőle.../De ezt legalábbnem kell órákig szárítgatni.Taklán azt utáltam a legjobban./
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook