Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen ruhát adtok 2 hetes babára most, hőség idején? fórum

Milyen ruhát adtok 2 hetes babára most, hőség idején? (tudásbázis kérdés)


12. Vanesi
2015. júl. 5. 14:09
Köszönöm a tanácsokat. Végül 9-től 10-ig letudtuk a sétát a nagy meleg előtt, rövid body, pelussal takarva. Láthatóan jól érezte magát a kiscicám.
11. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Vanesi)
2015. júl. 5. 09:59

nehogy ráadj hosszúujjút!!!!!! hőgutát kap


elég egy rövidujjú body, ha meg kiviszed, árnyékold a babakocsit textilpelenkával!


Nem kell rá plusz réteg ruha

10. *Csajszi* (válaszként erre: 1. - Vanesi)
2015. júl. 5. 09:51
Ilyen rettenetes melegben en meg body-t sem adnek ra, hanem csak atletat meg nyilvan pelust. Igy az atleta alatt kis levegot kap a mellkasa/hata. Es ahogy irtak, csak textil pelenkaval takarnam be.
9. temmp (válaszként erre: 1. - Vanesi)
2015. júl. 4. 17:55

Ahogy lentebb írják. Elég egy ujjatlan body, meg max egy pelus takarónak lazán ráterítve.

A túlöltöztetéstől is hőgutát tudnak kapni. Még nem tudnak a hűtéshez eleget izzadni, fejletlen a "hőháztartásuk.

8. 09d0a2c098 (válaszként erre: 1. - Vanesi)
2015. júl. 4. 17:43

Nagy melegbe ne vidd ki, maximum késő délután, amikor már nem tűz a nap, este felé. Én a házban 1 szál rövid ujjú vagy ujjatlan body-ba volt a gyerek, májusi születésű, így pont a melegbe indítottam én is az ismerkedést a hogyan öltöztessem sztorival. :D

Amúgy én is bele estem a melegben túlöltöztettem hibába, és azonnal meleg kiütései lettek, mivel body, zokni, takaró, sapka, minden atyaisten rá adva, mert anyám mondta jajj megfázik. Na igen, 25 fokban sem fog megfázni 1 szál pelenkában sem, nem hogy 35 fokban... Aztán rájöttem hogy túl öltöztettem mert tiszta kiütéses lett ahogy 1 szál bodyban volt elmúlt minden pár napon belül.

Most 2 éves, és napközben 1 szál bugyiban+pelus van, esetleg 1 póló vagy ujjatlan body-ban, de még ezt is leveszi sokszor magáról.

Nyugalom, a házban sem fog megfázni 1 szál semmibe 25 fokban sem. :)) Kintre meg inkább ne vidd nagy melegbe, mert ők még nagyon nem tudják elviselni a nagy hő ingadozásokat, hőgutát kaphatnak elég könnyen. Ha nagyon muszáj akkor pl kocsiban textil pelust az ablakra hogy ne süsse a nap, vagy ha babakocsiban akkor napfényvédőtetőt kihúzva, hogy árnyékban legyen a feje legalább.

De hidd el nem kell nyáron takaró, a zokni sem muszáj, hiszen még nem szaladgál... :)

2015. júl. 4. 17:22

Az én fiam 1 hónapos csak egy rövid ujjú body van rajta kis zokni a lábán, és egy vékonyka takaróval betakarom.

Amikor hosszú ujjút adok rá szegénynek nagyon melege van.

2015. júl. 4. 17:05
hosszúujjú pamut rugdalózó, vagy hosszúujjú body ujjatlan pamut rugdalózóval??
2015. júl. 4. 16:31
Szerintem most még hosszúujjú pamut rugdalózó, vagy hosszúujjú body ujjatlan pamut rugdalózóval. Aztán ahogy szokja az életet, lehet nyáriasítani lassan. A lányom július 2-án született 13 éve, 10 napos koráig voltunk kórházban, ott még be is takarták őket. Itthon aztán fokozatosan könnyítettünk a ruházaton, augusztusban már napozóban volt kint.
2015. júl. 4. 16:30
Hőségben ne vidd ki.Egy kis ujjatlan body bőven elég rá.Max pelussal takard be.
2015. júl. 4. 16:29
bár nekem nem most van picim -de van 4 gyerkőcöm- de ilyen melegben rövid ujjú body-t és kis zoknit adnék rá
2015. júl. 4. 16:23
Kezdő anyuka vagyok, a kislányom 15 napja született. Tudtommal egy réteggel több ruha kell rá mint ránk. Gyakorlott anyukák, Ti mit adtok a picikre kánikulában? Gondolom, az ilyen pici baba bőrét még nem lehet kitenni napsugárzásnak. Marad a hosszú ujjú rugdalózó?
2015. júl. 4. 16:19
Milyen ruhát adtok 2 hetes babára most, hőség idején?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook