Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen recept nélküli készitményt ismertek, ami segit lehozni a cuccot a nóziból? fórum

Milyen recept nélküli készitményt ismertek, ami segit lehozni a cuccot a nóziból? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 18. 16:57

kakukkfüves patikai nyákoldó


mindenképpen muszáj feloldani a váladékot, mert beszárad és gyulladást is okozhat, és a füle felé is terjedhet!

2010. aug. 18. 16:17
A lányom a porszivora csatol v-mit és avval nagyon szépen kiszippantsa az orrábol a váladékot.
18. d6b9aea69c (válaszként erre: 17. - Hanzonoemi)
2009. nov. 8. 10:59

Bármelyik drogériában szerintem, dm-ben, rossmannban is szokott lenni. Vagy gyógyszertárban.

A lényeg, hogy megbízható helyen vedd és nagy tisztaságút (100% tisztaságú a legjobb!).

17. hanzonoemi (válaszként erre: 12. - D6b9aea69c)
2009. nov. 6. 14:05
Hol tudok beszerezni ilyen illóolajat?
2009. nov. 6. 14:04
Köszönöm a hasznos tanácsokat!A sinupret cseppet már meg is vettem!:)
2009. nov. 6. 13:33
sterimár spray
14. Dorka29 (válaszként erre: 5. - Hanzonoemi)
2009. nov. 6. 13:23
Ilyen esetben azt szoktam csinálni, hogy tengervizes orrsprayt fújok az orrába, néhány percig hagyom hatni, majd fújok még egyet, és utána szívatom le az orrszívó porszívóval. Ezt lefekvés előtt. Általában, ha nem túl náthás, reggleig kitart.
2009. nov. 6. 13:20

tengervizes orrspray,


fürdés közben kamillás gőzölés (úgy értem, hogy a kád mellé tenni a lábost.


Sinupret cseppek,


Euphorbium compositum orrspray (utóbbi kettő homeopátiás készítmény)

2009. nov. 6. 13:11

Illóolajok:

kakukkfű nagyon jó a köhögésre, citromolaj fertőtlenít, Eukaliptusz tisztítja a légjáratokat(nem engedi eldugulni az orrot), levendula nyugtat (egyszerre max. 3félét használj).

Vattára vagy arclemosó korongra szoktam csepegtetni és a konvektorra teszem, vagy bele a párologtatóba, ami szintén a konvektor oldalán lóg (sóoldat).


Mielőbbi jobbulást kívánok!

2009. nov. 6. 12:55

Ha be is van dugulva, akkor hagymapucolás! Nagyon jól megindítja az orrát, utána már csak fújni kell, ill. szívni a porszívóssal, ha még nem tudja kifújni.

A felaprított rengeteg hagymát pedig elteheted a fagyasztóba, később még jól jön :-).


Kis csomag felaprított hagymát az ágya mellé (vagy ha kiságy, és megoldható, az ágy alá) is tehetsz, éjjel is segít így, könnyíti a légzését.

2009. nov. 6. 10:59
A sterimart nálunk is bevált
9. Pné Veronika (válaszként erre: 5. - Hanzonoemi)
2009. nov. 6. 10:58

Nálunk az orrszívó porszívó vált be nagyon. Nincs véletlen még anyatejed? Csak azért, mert nekünk a gyerekdoki javasolta, hogy azzal csepegtessem be az orrát és úgy szívjam neki.

Meg amikor alszik akkor fahéjas-kamillás-szegfűszeges inhalálást kellett neki csinálni.

Vizet forralsz lábasban, majd bele a cuccok és a kiságy közelébe kell rakni. NEM A GYEREK KÖZELÉBE!!!

Nálunk jó volt, mert feltettem a kályha tetejére és ott gőzölöghetett egész éjjel.

2009. nov. 6. 10:54
Én is a sterimart használom, meg porszívozom a törpi orrát.
2009. nov. 6. 10:54
tengeri oldatos orrsprayt hagyni egy kicsit és kiszívni orrszívóval.infra lámpa!
2009. nov. 6. 10:54
Fluimare: tengervízes oldat. receptnélküli, gyógyszermentes
2009. nov. 6. 10:53
Sziasztok.Kislányom 2 éves.Olyan problémám van,hogy éjszaka szörcsög a nózija,használunk otryvin baby orrsprayt.De hijába szivom,nem nagyon jön le semmi,de csak szörcsög utána is.Mikor tüsszent,akkor jön le erősen a váladék.Van valami,ami meggyorsithatja a folyamatot,ill.orrdugulásra?
2009. nov. 6. 10:53
Hát, nálunk csak az porszívó-orrszívó vált be
2009. nov. 6. 10:52
Én sterimart szoktam használni, meg porszívózom a gyerek orrát. Pluszba még a baby luuf-fal kenem:)
2009. nov. 6. 10:52
Sinupret cseppek - gyógynövénykivonat, nyákoldó, gyulladáscsökkentő. Felnőtteknek tabletta alakban kapható, nálunk bevált.
2009. nov. 6. 10:50
Milyen recept nélküli készitményt ismertek, ami segit lehozni a cuccot a nóziból?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook