Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen progit használjak képszerkesztésre? fórum

Milyen progit használjak képszerkesztésre? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
30. neger (válaszként erre: 2. - Tinendo)
2007. febr. 13. 20:08

egy jó tanács !

ha semmi másra nem akarod hsználni csak kicsinyítés nagyitás esetleg konvertálás

használd a MIHOV imege resizert ( free)

nagyon egszerü és egysszerre több képet is tudsz vele kicsinyiteni nagyitan i konvertálni :)

29. tibike
2007. febr. 5. 22:30
PhotoFiltre-t használom, jó gif-hez is.Angol,de elég egyértelmű. Szívesen használnám az Adobe Photoshopot is a fóliák miatt, de 199000 Ft-om azért erre nincs.Drágább, mint a legjobb tükörreflexes gépek némelyike.
2007. febr. 5. 22:14

Én Picassa2 használom és nagyon jó.

Magyar ráadásul szájbarágós az egész. Könnyen kezelhető és szépen átlehet másólni bárhová. Rögtön email-ben lehet küldeni, a piros szemet gyönyörűen eltünteti és még sorólhatnám.

Nekem nagyon tetszik.

2007. febr. 5. 22:02
Photoshop-ot
26. d@nu
2007. jan. 24. 22:58
Ha a felbontáson nem változtatsz (dpi), csak a méretét csökkented egy képnek, akkor a minősége nem romolhat. Növelés esetén a kép méretét csak a felbontás csökkentésével tudod elérni, azaz romlik a kép minősége. Ez szoftvertől független, de ma a legjobb tényleg az Adobe Photoshop.
2007. jan. 16. 14:28
Ulead Photo Express 4.0 Se
2007. jan. 14. 19:51
Azért mindent nem:)
2007. jan. 13. 18:21
Az új office-ban van Microsoft Office Picture Manager, amivel nagyon jó dolgokat lehet csinálni, illetve van egy ingyenes, netről letölthető progi, amit ajánlok mindenki figyelmébe: PICASA. Ezzel mindent meg tudsz csinálni. Nagyít, tömörít, színt alakít, vörös szemet eltüntet, és még rengeteg lehetőség...
2007. jan. 13. 09:44
Én is Photoshopot használok, újságírói szemináriumokon ezzel dolgoztunk (montázskészítés, képszerkesztés), én csak ajánlani tudom, nagyon szeretem, bár nem ingyenes program.
21. csehe
2007. jan. 3. 17:36
Én az Ulead Photoexplorert is szeretem de az XnView vagy IrfanView esetleg a PicaJet is jól használható kép szerkesztésre. Mind ingyenes program az Origo szoftverbázisáról letölthetőek. Mind nagyon jó, talán a PicaJet a legprofibb, de a másik kettővel vetíteni is tudtok. A www.digiretus.hu oldalon találtok a PicaJethez ötleteket.
2006. dec. 31. 10:29

Van egy Picassa nevu program, ami tenyleg ingyenes, internetrol letoltheto. Nem tudom pontosan hol talaltam ra, de a Google keresobe ha beirjatok, meglesz.

A Photo Shop-nal amatorebb, hiszen ez otthoni, hobbi szintu felhasznalasra van, de nekem tetszik. Lehet kepszeleket levagni, pirosszemet eltuntetni, mindenfele effekteket ratenni (fekete-feher, barnitott, stb...).

2006. dec. 29. 19:10
Sztem manapság bárkinél(ismerősök) megtalálhatóak ezek az alapprogramok.Ha nem->internet.
18. cskata (válaszként erre: 17. - Zsuzso100)
2006. dec. 28. 20:54

háát..:)) ingyenes teljes magyar nyelvű PhotoShop..? nem hiszem, hogy legális lenne és itt bárki beírja majd, hogy honnan szerezte meg vagy töltötte le..:)

Ha van esetleg valami számítógépes "guru" ismerősöd (vagy pl. céges rendszergazda..:)), szerintem 15 perc alatt tudja neked prezentálni a progit..:)

2006. dec. 28. 19:18

ACD See-t

Az mindent tud, ami nekem kell.

Forgatás, kicsinyítés, nagyítás.

De lehet kipróbálom a PhotoShop-ot is.

Egyszerű a kezelése?

Hol lehet ingyenes magyar teljes verziót elérni?

2006. dec. 27. 01:17
Amúgy nem csak jpg-t tud kezelni (a többség), mert van 1000másfajta formátum is, de animáltakat ezek nem tudnak kezelni.
2006. dec. 27. 01:13
GIF-hez használj pl. Adobe Image ready cs-t, vagy Paint Pro Shop 7 v 8-at. Vannak hozzá maygarosítások, de angolul sem gond sztem kezelni. Nem olyan bonyolult.
2006. dec. 14. 16:08

Sziasztok!Elolvastam ebben a témában a hozzászólásokat,és engem ezeken felül 2 dolog érdekelne! Melyik progi magyar nyelvű?

Valamint csak jpg-s képekre jók ezek,vagy lehet használni pl: GIF-es képekhez is?

Köszönöm a segitséget,ha valaki tud tanácsot adni ebben!

2006. nov. 25. 17:23
Ps cs8. Persze van ezer progi. Ha pedig nagyítani akarsz, romlik a minőség,ez egyértelmű.
12. tinendo (válaszként erre: 11. - Kormi7)
2006. nov. 22. 09:55

windows


pl. azokat a képeket szeretném, amiket ide teszek fel a képek közé

11. kormi7
2006. nov. 22. 09:20

Attól függ milyen operációs rendszeren dolgozol!

pl:windows, Linux, MAC vagy valami más!

A második kérdésem hogy milyen képet akarsz szerkeszteni!

De itt van pl:

Ashampoo Photo Commander 5

Kai's Power Goo

Photoshop(Ez nagyon jó)


Sok szerencsét

10. mese (válaszként erre: 4. - 278c85ecf4)
2006. nov. 3. 14:39
Igen, Adobe Photoshoppal csináltam a fotóimat. Nagyon jó kis program!! Eddig tudomásom szerint ez a legjobb fotó program, ajánlom Neked is!
2006. nov. 1. 13:07

Leggyorsabb, legyegszerűbb kicsinyítés, nagyítás, feliratozás a FastStone Photo Resizerrel ajánlott. Én ezt használom és kb. 4 perc alatt átszerkeszt 200 képet.


[link]

8. cskata (válaszként erre: 2. - Tinendo)
2006. nov. 1. 01:24

Szia!

A Photoshop valóban a legalkalmasabb program képek módosítására, retusálására és mindenféle grafikai feladatra, de kezdőknek lehet hogy első nekifutásra kicsit bonyolultnak tűnhet.. (persze lehet kísérletezgetni, ügyeskedni és kreatívkodni vele, ha kellő lelkesedéssel rendelkezik az ember - és a neten is egy csomó tippet és trükköt lehet a használatához találni!:)))


Ha még nem használtál semmilyen képfeldolgozó programot, akkor én is az ACDSee-t tudom ajánlani - ez egy képnézegető progi, azonban már (tudtommal) egy csomó plusz funkcióval is rendelkezik: tükröz, elforgat, ki- és levághatsz képrészletet, nagyíthatsz-kicsinyíthetsz, talán a legújabb verzió(k)ban már fényerőt, kontrasztot és hasonlókat is állítgathatsz stb..


Természetesen ezek nem ingyenes programok, hanem jó drágák..:(( - főleg a photoshop, de bármelyik grafikai program... persze az internetről ma már minden letölthető "ingyen" (és a saját felelősségére mindenki azt tölt le és telepít fel a gépére, amit akar és bevállal..), de ingyenes szoftver bázisban tuti nem fogod ezeket a grafikai programokat megtalálni.


Régebben létezett (nem tudom, hogy vannak-e még, én nem használom) két INGYENES, képnézegető program: a Gimp illetve az InfranView - úgy rémlik, hogy ezekkel lehet képeket szerkeszteni is... Ezekre Google-ban ha rákeresel valószínűleg találsz olyan oldalt is, ahonnan le lehet tölteni. (írd be a google-ba pl. hogy: "InfranView + download" és akkor elvileg találsz olyan helyeket, ahonnan le is tudod tölteni!)


Válaszolva a kérdésedre (is): a kép nagyítása mindig minőségromlással jár! Minél nagyobb a nagyítás mértéke, annál rosszabb lesz a nagyított kép minősége. Ezen nem segít semmilyen progi...:((

A kicsinyítéssel ilyen szempontból nincs probléma: egy jó minőségű kép ugyanúgy jó minőségű marad, ha kicsinyítesz rajta - sőt általában a közepes minőségűeknek is előnyükre válik, ha kicsinyítessz rajtuk, mert ha kevésbbé kivehetőek az apró részletek egy képen, akkor kevésbbé vehető észre a gyengébb minőség is..:)


Remélem, valamennyit tudtam segíteni!

Sok sikert!:))

2006. okt. 31. 13:28
ha pl a goggle-ba beírod ezt a programnevet, rögtön kidobja, hol lehet letölteni, de van az origo-nak egy szoftverbázis oldala, ahol nagyon sok mindent le lehet tölteni! ingyen!
2006. okt. 31. 09:32

És ezeket a progikat,melyik oldalon lehet letölteni?

Fizetősek?

2006. okt. 31. 07:29
Én az ACDsee 8 progit használom ! Az jó mindenre!
2006. okt. 29. 14:42
Ez engem is érdekelne, bár nem a kicsinyítés-nagyítás része! HAnem olyan progrem, amivel lehet alakítgatni a képeket pl. barnítás, retusálás, meg mindenféle ilyesmi! Mese! Az itteni képeidet ezzel az Adobe Photosoppal csináltad meg?
3. mese
2006. okt. 29. 11:07
Ez érdekes, én fotoshoppokkal szoktam dolgozni.A kép minőségét, gondolom, a kép felbontására érted.Nem hallottam még sajna olyan programról, ami ezt ki tudná küszöbölni.(Szerintem, nincs ilyen).Ha azonban megfelel Neked bármely képszerkesztő program, akkor én az Adobe Photoshop-ot ajánlom Neked.Ez egy fotóretusáló program, nagyon komoly,és szép képeket tudsz vele készíteni.Tud persze kicsinyíteni, nagyitani, részleteket kivágni és kiemelni, meg még megannyi csodát.Érdemes olyan képeket készítened, vagy szerezned, aminek nagy a képfelbontása, mert csak így tudod megőrizni a minőségét. Ha egy képnek kicsi a felbontása, azzal már nem lehet mit kezdeni.Ilyenkor van az, hogy hiába nagyítod, csak összemosott képpontokat látsz.Elsődlegesen ajánlom tehát, a nagy felbontású képeket, mert csak azokkal lehet dolgozni.Remélem segíthettem, még ha nem is tudtam ajánlani programot a felbontásra.Sok sikert!:)
2006. okt. 29. 09:05

Szisztok!

Valaki tudna nekem ajánlani egy olyan progit, amivel a képet tudom kicsinyíteni vagy nagyítani, anélkül, hogy a kép minősége romolna.

2006. okt. 29. 08:52
Mit progit használjak képszerkesztésre?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook