Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen papírokra van ehhez még szükség? fórum

Milyen papírokra van ehhez még szükség? (tudásbázis kérdés)

30. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Krisztina0218)
2017. febr. 3. 14:38

Ha szóban is olyan zagyva vagy, mint írásban, akkor egy ügyvéd sem fog tudni érdemben segíteni.-


Jegyezd fel, mit mond és akkor nem felejted el abban a pillanatban, ahogy kilépsz az ajtaján.


Ha jól értem, van egy 100%ban saját tulajdonú lakásod, amit vásároltál magadnak. (az most mindegy, kinek a pénzéből)


Senki sem kap ebből a lakásból sem tulajdoni hányadot, sem haszonélvezetet. Sem testvéred, sem anyád, sem mamád, sem a szomszédnéni. Senki. Ez csak a Tied.


Minden papírt vigyél magaddal, ami bármiben is a lakásra vonatkozik.

29. krisztina0218 (válaszként erre: 18. - Spann)
2017. febr. 3. 10:44
:D :D
28. krisztina0218 (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2017. febr. 3. 10:43
Nem éppen,apámnak nem volt lakása(tartozásra ment el) illetve ami volt azt eladta 2009-ben ,az anyja adta el az ö nagyértékü lakását, abból tudta MAMÁM megvenni az enyémet, és a szerződésen én szereplek , mint vevő, úgy, hogy nem átírás volt.Valószinűleg amikor erről beszéltem,nem jól fogalmaztam az ügyvédnél, azért kerültek szóba a testvérek..Illetéket meg minden részről kifizettük :) Nyilván ha mama vagy apa csak átíratta volna,akkor követelőzhettek volna,mde így nem.
2017. febr. 3. 10:40
Mamám úgy jött a képbe,hogy ő adta el a saját lakását, amugy felfogtam nagyjából amit mondott a pasi, csak szerintem nem véárta meg vagy én nem mondtam,hogy nem átírás történt,hanem rendes adás-vétel..valószínűleg emiatt mondta mindenki-hivatalos személyek,hogy mamámnak köze lesz hozzá..A közmű hátralékról annyit, hogy az ügyvéd szerint, mivel apával kötöttek szerződést, nem velem, emiatt, ha pótlolag csatolom a leltárhoz, akkor az is örökségbe kerülhet, ergo megszűnik a lakáson még hátralékként bejegyzett tartozás.Az lett volna így a kérdés, milyen iratok kellhetnek?(nem személyi, és társai)Pl. arra gondolok kellhet-e az átíráskor kapott elmű szerződés stb.
26. spann (válaszként erre: 15. - Globus)
2017. jan. 28. 17:46
Szerintem nem fogta fel, amit az ügyvéd mondott, aztán most tőlünk kérdezi, hátha mi jobban értjük.
25. 9c485f67e8 (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2017. jan. 28. 08:53
Talán a nagymama ingatlanát.
2017. jan. 28. 08:19
egy árva szót se értek
23. bowie
2017. jan. 27. 22:16
Ha nincs annyi pozitív örökség, hogy megérje megtartani, akkor le lehet mondani az örökségről, az állam javára. Ezt majd valószínű a közjegyző is elmondja. Ez esetben tudni kell, hogy nem csak a tartozások, hanem ha van, bármilyen vagyon, az is az államra száll.
22. kisj (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2017. jan. 27. 19:50

Most elolvastam még 2x, de egyre zavarosabb.

Ha a fórum kiírója nem próbálja meg egy kicsit megvilágítani a dolgokat, akkor ez már örökre talány marad:)

2017. jan. 27. 19:40
Még az sem világos, hogy a nagyi hogy jön a képbe, ha a fórumindító az egyetlen tulaj. Írta, hogy a nagyi után ő és a kisebbik tesó örököl, de mit? Azt a lakást, ami màr egyébként is a fórumindító tulajdona?
20. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Kisj)
2017. jan. 27. 19:38
Szerintem csak attól parázik, hogy a tesói azt mondják, hogy az adásvételi szerződés hamis volt. Apukája ráiratta a lakást, ők meg csak az illetéket fizették ki. És esetleg a család jobban ismeri a valódi anyagi helyzetét, hogy nem tudta volna megvenni a lakást, de az apja ìgy akarta ráhagyni. Passz.
19. kisj
2017. jan. 27. 19:30

Hogy te vagy az 1/1-es tulajdonos és apukád volt a haszonélvező, az stimmel. Idáig sima ügy.

De az összes többit nálam sűrű homály fedi...


Hogy milyen papírokra van szükség, arról az ügyvédedet kérdezd, mert más itt nem tud neked mit mondani

18. spann (válaszként erre: 16. - Syria)
2017. jan. 27. 18:54

Az biztos, hogy ez a papír igen fontos.

Nemcsak szorult helyzetekben van jelentősége, de ellenkező esetben is!

Egy megoldás lehet helyette: a bidé. Higiénikusabb is, mint a papír.

17. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Krisztina0218)
2017. jan. 27. 18:44

Ha együtt örökölnétek, akkor az illetékeket is együtt kell fizetnetek a tesóiddal és anyukáddal, meg az ügyvédet is, stb.


Most ennek itt nincs jelentősége, ha egyedüli tulajdonos vagy, de ilyen szempontból gondolom, egyedül állod a temetést, apukád tartozásait is meg mindent.


Mi a kérdés amúgy? Hogy megtámadhatják-e a nemlétező végrendeletet? Nem. Vagy hogy rád foghatják-e, hogy a lakás nem a tulajdonod? Ha papírod van róla, nem.


Ki fizeti a temetést, tartozást? Ha ennyire nem vagy jóban velük, te fogod fizetni.

16. syria (válaszként erre: 3. - Krisztina0218)
2017. jan. 27. 17:24

A legbiztosabb a WC papír. Bocs, de az írásod nagyon zűrzavaros.


Ha 1/1-ben tulajdonos vagy, akkor mi a kérdés? Te viseled az ingatlan terheit, és húzod hasznát.

Lehet, hogy most valami miatt ideges vagy, de próbálj meg közérthetően fogalmazni!

15. globus
2017. jan. 27. 16:49

Ma voltam ügyvédnél, írod.

Mit mondott?

2017. jan. 27. 16:46

Nem értem.

Nem beszélni magyar.

13. kristo_f (válaszként erre: 3. - Krisztina0218)
2017. jan. 27. 16:05

Nagyon bonyolultul írod

Mi az hogy vettük? Ugyanakkor te vagy az egyedüli tulajdonos

"Hozzátenném, nem átírás volt(ami ingyenes)hanem szabályos adás-vétel, én mint vevő szerepeltem"

Kitöl vetted, apádtol?

De lényegetlen is, te mint tulajdonos, tartozol apád felhalmozott tartozásaiért

Nem mintha rajtad bármely szolgáltató behajthatná, de addig a fogyasztásmérőket nem irják a nevedre, lakhatatlan a ház

A banki tartozásokért nem felelsz, nem kell kifizetned

Semmiféle papir nem kell, max a szolgáltatók felé a halotti biz. másolata, illetve ugyanez más hitelezők felé

Család többi tagja nem örököl, max. örökölhetne abbol a pénzböl amit apádnak fizettél amikor tőle vetted/?/ az meg rég eltünt

2017. jan. 27. 15:57

Eléggé kacifántos ügy. De ha már úgyis beszéltél ügyvéddel: "Ügyvéd szerint"... mint írod, akkor legcélszerűbb tőle megkérdezni, hogy milyen papirokat szedjél még össze!!

Másrészt azt írod: " 2009-ben vettük"... ha a papáddal együtt vetted, akkor az ő tulajdonhányada osztódik a tesód és édesanyád között, persze abból a részből még te is örökölsz, mint gyermek, és neked még megmarad a másik 50 %, mint saját tulajdon.

Mindegy, hogy édesanyád már évek óta nem él veletek, ha törvényesen nincsenek elválva... mondom én, de lehet hogy mást mond egy ügyvéd.


Én azt mondom, ügyvéddel zongorázd ezt végig, ő látni fogja a papirokból, hogyan állnak a tulajdonhányadok, ki melyik hányadból mennyit örököl, mi az a rész, amiről lemondhatsz, ha akarsz.


Természetesen, ha az örökösök nem mondanak le a saját örökségükről, akkor a temetési költség, a bankhitel és minden egyéb hátramaradt tartozásból is az arányos rész őket terheli!!!! Erre nagyon figyelj oda!

11. gizus58 (válaszként erre: 3. - Krisztina0218)
2017. jan. 27. 15:27
Ha te vagy a tulajdonos, apukád halálával megszűnt a haszonélvezeti jog.Az nem örökölhető, főleg hogy nem az ő nevén volt a lakás így a hagyatéki eljárásban szerintem nem is szerepelhet..De egy ügyvéd ezt jobban tudja mint mi.
10. andi6020 (válaszként erre: 7. - 3d787b167a)
2017. jan. 27. 15:26
Ezt nem értem én sem.
9. krisztina0218 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2017. jan. 27. 15:25
Mondjuk igen, az sokkal egyszerűbb lenne, mint ezekkel foglalkozni :D :))))
8. 3d787b167a (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2017. jan. 27. 15:24
:)))))
2017. jan. 27. 15:24

Nem értem.

Ha a tied, mi köze van ehhez anyádnak, tesódnak?

Azt csinálsz vele, amit akarsz.

6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Krisztina0218)
2017. jan. 27. 15:23
Azta, nem is nagyon értem. Egyszerűbb lett volna a válasz, ha terhes vagy :)
2017. jan. 27. 15:21
:))
4. krisztina0218 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2017. jan. 27. 15:18
Igen, bocsi, nem tudtam, hogy rányomtam és közben kidobta :D Bocsánat :D
2017. jan. 27. 15:18
Ma voltam ügyvédnél,mert félek, hogy bár én vagyok 1/1 hányadban a tulajdonos, anyám(aki nem élt együtt apámmal 2008 nyara óta ezt a lakást meg 2009-ben vettük)és a testvéreim benyújthatják az igényüket, testvéreim mint tulajdonos társként, anyám, mint haszonélvezeti jogként.Lehet ez szívtelennek fog hangzani, de a kisebbik testvérem már úgyis velünk él, a másik meg tudja , hogy mamám után(remélem minél később) mi fogunk örökölni, így ezt szeretném elkerülni, mert szeretnénk ebből a lakásból elkötözni(nem volt olyan jó, látni apámat amikor haldoklott), de nem ér annyit ez a lakás, hogy tudjunk is venni, meg kifizessem a testvéreimet is, plusz ilyen-olyan illetéket.Tudom, hogy kell nyilatkozatot tennem nekem is , nagymamámnak is arról, hogy anyám mióta nem él velünk.Így anyámnak semmi joga nem lesz semmihez, ami az én tulajdonomban van.Hozzátenném, nem átírás volt(ami ingyenes)hanem szabályos adás-vétel, én mint vevő szerepeltem, illetve mamám neve sehol sem szerepelt 2009 őszén.Valószínűleg akkor a testvéreim nem "cseszhetnek" ki velem.A másik, hogy édesapám volt a haszonélvezeti jog "használója" , így a közmű szolgáltatók vele kötöttek szerződést. Neki csak banki tartozásai maradtak , semmi vagyon nem maradt utána.Ügyvéd szerint belehet nyújtani pótlásként az én nevemen lévő közmű hátralék maradékát is a hagyatékba, mivel apámmal szerződtek.Milyen iratokra lesz szükség?Nyilván személyes iratokra, végrehajtói igazolásokra, a szerződésekről a papírokra.Szükség lesz másra is?Köszönöm előre is.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2017. jan. 27. 15:17
Még írod?
2017. jan. 27. 15:05
Milyen papírokra van ehhez még szükség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook