Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen ötletekkel tehetjük jobbá vállalkozásunkat? fórum

Milyen ötletekkel tehetjük jobbá vállalkozásunkat? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. szept. 27. 17:21
En voltam anno olyan leanybucsun,ahol egy szinvonalas kis kocsmat kibereltek.Zartkoru buli volt,szoszerint.Volt zene,szokasos menyasszonyszivatos jatekok,ejfelkor tancosfiuval,es boduletes mennyisegu italfogyasztassal.Ez menne legenybucsuval is,ok megtobbet isznak:)Kajat mi vittunk,2-3 talca szendvicset.Ugy emlekszek meg pizzarendeles is volt.Es baromi jo buli volt!Ja es mivel nem volt nagy puccos hely,igy a berleti dij sem volt sok,inkabb jelkepes,viszont piat nem lehetett bevinni,igy az az ottani akar szerint ment a tulaj zsebebe.Csak annyi volt megszabva,hogy min 30 fo,ugy adtak ki zartkorure.
2011. szept. 27. 17:21
Mert el volt dugva és nem találta meg az ANTSZ:P
29. 02db590b2c (válaszként erre: 6. - Loretta-1)
2011. szept. 27. 17:14

A konyha kialakitasa eleg nehez ugy,meg draga is.Tobb fazisu mosogatok kellennek hozza,kulon zoldseg,hus szeletelo,feldolgozo reszek,kulon huto a husnak,zoldsegnek,tuzhely,suto,mellekhelysegek,asztalok...

Attol is fugg,hogy hagyomanyos menus meleg konyha,vagy csak gyros,hamburger.

Bar en mar lattam olyan talponallot is,ami egy lakokocsibol lett kialakitva,ott:csulkot,pacalt,porkoltet,hurkat kolbaszt,toltott kaposztat arultak.Max 1 mosogato fert el bent es kiadtak a pulton keresztul a kajat a szabad eg alatt volt par magas pult/asztal kirakva(szek nelkul).Minimalis ital valasztek es baromi jol ment a hely.

28. caffi (válaszként erre: 6. - Loretta-1)
2011. szept. 27. 17:08
Szia a konyha tényleg maceráns....de itt mellettem lévő kocsmában csinálnak péntekenként zsíroskenyér napot hagymával....nem is gondolná az ember h milyen népszerű....ha má büdös a vendég ak mér a hagymától legyen:)....amúgy ha esznek....többet isznak :)
2011. szept. 27. 17:04
Szerintem az élő zene mindig nagyot dob egy este hangulatán. Rengeteg kezdő énekes, zenész van aki akár ingyen vállalja cask hogy megmutathassa magát. Persze azért meghallgatni őket előtte meg kell!
26. 02db590b2c (válaszként erre: 25. - Loretta-1)
2011. szept. 27. 17:03

Ertem.Koszi,hogy leirtad.

Vilagmegvalto otleteim nincsenek,de irok parat.Helytol,merettol is fugg.Pl foci vb-egyebekre kivetito vagy tv,es italakcio.Ha konyha nincs is becsomagolt szendvicsek(mint a benzinkuton),mikrozott popkorn.Taxisokkal leszerzodni,hogy csak oket hivjatok.Toto-lottozo,sorsjegy arusitasa.Kertben bogracsozas(babgulyas,slambuc,halaszle,paprikaskrumli),es annak a kiarulasa,pl hetvegeken.


Ha pofas kis kocsma,es lehet,rendezvenyekre kiadni,a ti kiszolgalasotok mellett.Bor napokat rendezni-pogacsaval,zsiros kenyerrel.


Ezek csak otletek vaktaban,az engedelyekrol gozom sincs.Lehet hasznalhatatlanok.

2011. szept. 27. 16:48

Igen, kocsmánk van.

Hát igazából pont azért nyitottam a fórumot, hogy más vendéglátó egységet üzemeltetőkkel beszélgessünk, a kilátásokról, lehetőségekről.

Hát lehet mondani hogy átalakítás előtt vagyunk:D bár inkább utána, ugye tegnap 125-ről 500.000-re emelték a játékgép adót, és az ez okozta bevételkiesés pótlásáról szeretnék témázgatni.

24. 02db590b2c (válaszként erre: 1. - Loretta-1)
2011. szept. 27. 16:35
Lemaradtam az elozo temarol.Vendeglatoegysegetek van?Presszo,kocsma?Kicsit tudnad vazolni az alapszitut,mert igy nem vagyok kepben!Mekkora,meg mik a lehetosegek?Vagy atalakitas elott vagytok?
23. Babeck (válaszként erre: 21. - Loretta-1)
2011. szept. 27. 16:32

Hogy kapcsolódjon valami promó is a karaokehoz :)

Tapasztalatom szerint, mi magyarok szeretjük az akciókat :)

22. Babeck
2011. szept. 27. 16:31

flancos nevet... :D

mindegy :D

21. Loretta-1 (válaszként erre: 20. - Babeck)
2011. szept. 27. 16:31
Minek?
20. Babeck (válaszként erre: 19. - Loretta-1)
2011. szept. 27. 16:29

:D

Az se rossz. Csak találjatok ki neki valami francos nevet, mondjuk SzárazSzódaTinktúra :D

2011. szept. 27. 16:24
Itt maximum nagyfröccs akciót lehetne tartani:D
18. Babeck
2011. szept. 27. 16:19

:))


Nem is tudtam, hogy a "kaszinózással" ennyi nyavalya van :/


Akkor viszont "SingStar" koktélt kell beakciózni, bekuponozni :))))

2011. szept. 27. 16:16
ez is milyen jó ötlet:)
2011. szept. 27. 16:16
Karaoke gépben gondolkodtunk régen, csak akkor nem volt rá hely....na de most már lesz:(
2011. szept. 27. 16:15
Igen, meg adó meg miegymás...nem csinálhatsz csak úgy pókerestet.
14. Babeck
2011. szept. 27. 16:15
Hmm... Karaoke estre lehet igény?
13. Babeck (válaszként erre: 12. - Loretta-1)
2011. szept. 27. 16:12
Ennyire körülményes?
2011. szept. 27. 16:10
Pókerasztalt? Volt, KIZÁRT DOLOG!
11. Babeck (válaszként erre: 7. - Babeck)
2011. szept. 27. 16:07

Na, elszállt a képzeletem. :D

Nem tudom sajna, hogy milyen engedélyek kellenek hozzá, de beszerezhettek egy pókerasztalt, szervezhettek bajnokságot, vagy kijelölhettek "pókeres estéket", amikor pl. a "Royal Flush cocktail" akciós (ez bármi lehet, boroskóla is :)).


Lehet nyitok egy krimót :)))

10. Loretta-1 (válaszként erre: 8. - Babeck)
2011. szept. 27. 16:07
Nem is a hely, hanem a pénz, kialakítás ( építés) berendezés megvásárlása, engedélyek kiváltása, az állandó ellenőrzés.
2011. szept. 27. 16:06
Hát ez most speciel kis helyi kocsma, nem egy régimódi hely, de nem is egy bár, a vendégkör meg sajna nagyon szélsőséges, ahogy az már lenni szokott.
2011. szept. 27. 16:04
Igen, a konyha helyigénye is elég nagy :/
2011. szept. 27. 16:02

Igazad van :)

Mekkora amúgy a hely és milyen típusú (inkább presszós, vagy klasszikus italozós, vagy báros)?

Számít szerintem az is, hogy hol van, és ahogy írtad is, a meglévő vendégkörtől is :)


Jó lehet talán még az éttermekéhez hasonló "happy hour" bevezetése is :)

2011. szept. 27. 16:01

Még sosem hallottam internet borozóról, ez egy tök jó ötlet!

A konyhával szerintem az a baj, hogy kialakítani szörnyen költséges, építés, engedélyek, eszközök, szakács, és akkor még nem gondoltam bele, hogy egy antsz ellenőr mindig ott állna az ajtóban, szerintem.

Üzemeltet valaki konyhát? Hátha tud valami okosat mondani.

2011. szept. 27. 15:59

A játékgép kb. arra jó, hogy a jó magyar nincstelen proletár a segélyét beleszórja, miközben a 2 hónapos kisbabájuk otthon áll a szarban, mert ugrott a pelenkapénz.

Támogatom Babeck elképzelését.

2011. szept. 27. 15:58

Egyrész igazad van az is valami (és ezúton köszönöm az ötletet)

Másrészt, ez szerintem eléggé függ a helytől, például egy talponállóba nem tudsz biliárdot tenni:D Meg ugye függ a vendégkör korosztályától is, hogy mit jó és mit nem .

Harmadrészt a háromból egy szinte minden helyen van sajnos.

3. Babeck (válaszként erre: 2. - Babeck)
2011. szept. 27. 15:55

Esetleg konyha kialakítása, vagy kivetítő sporteseményekhez.

Sőt, láttam már internet-borozót is, a netcafék mintájára :))

2. Babeck (válaszként erre: 1. - Loretta-1)
2011. szept. 27. 15:50

Darts, billiárd, csocsó esetleg befér?

Nem annyi bevétel, az biztos, de nagyobb vendégkört alakíthattok ki :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook