Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen orvoshoz menjünk? fórum

Milyen orvoshoz menjünk? (tudásbázis kérdés)


17. Milup2 (válaszként erre: 16. - Ca6273a8a5)
2016. márc. 18. 14:27

Köszönöm az érdeklődést, kedves vagy..:D Kerestem magán gyerekorvost neten..Ahhoz szeretném elvinni jövő héten, és ha fikarcnyi okot is lát rá, hogy tényleg nem jó ez így, akkor küldjön tovább, a megfelelő szakemberhez, kerül, amibe kerül.....

Most a héten még antibiotikum kúrán volt a fiam,mert múlt héten (újra) lebetegedett... ma van a szülinapi bulija, 7 éves lett, így a héten hagytam a dolgot, de jövő héten rástartolunk...

Majd megírom...

16. ca6273a8a5 (válaszként erre: 15. - Milup2)
2016. márc. 17. 10:11
történt azóta változás? kerestél másik orvost? és ha igen, mit mondott?
15. Milup2
2016. márc. 16. 06:13

Köszönöm! :)

Nem, másik gyerekorvossal még nem nézettem meg, de nagyon jó ötlet ez is...

2016. márc. 15. 18:55
Koponya usg. csak a kutacs csontosodása előtt lehet elvégezni.Zárt kutacs esetén nem.Fiadat nézesd meg másik gyermekorvossal is.De lehet alkati dolog is.
2016. márc. 15. 14:07
Ez sebészeti kérdés.
2016. márc. 15. 14:01
szerintem próbáld meg másik gyerekorvoshoz - is - elvinni mindenképpen!
11. ca6273a8a5 (válaszként erre: 2. - Milup2)
2016. márc. 15. 14:00
másik gyerekorvos véleményét kikérdezted?
10. Milup2
2016. márc. 15. 10:36

Köszönöm!

Igazából nem is tudom, hogy előtte ilyen volt neki, mert hosszabbra volt hagyva a haja, és tán az eltakarta, vagy ez a dudor most lett neki nagyobb?!?

Igen, gyerekorvos szerint normális, de ő már a bárányhimlőt is elnézte csípésnek, meg a hpv szerinte csak szex útján kapható el, tehát nem igazán bízok benne..

Mindkét felén van dudor a fiamnak, és ez tényleg adhat okot normális tényezőre, de a jobb oldalán jobban kitüremkedik, gömb alakú, messziről is látszik, míg a másik felén csak épp hogy, nem feltűnő, tapogatom a gyerek fejét nap mint nap, a dudor nekem ugyanolyan tapintású, mint a másik oldalt, lehet csontkinövés, lehet tényleg minden oké, de ha nem????

Szeretném valakinek megmutatni, aki ért hozzá, de nemtom kinek kell, kinek lehet, melyik doki ért ehhez...Magánba azért, mert a gyerekorvos nem küld tovább, mivel szerinte normális...

Neten keresgéltem, de nem találtam ilyesmire szinte semmit, és gondoltam, kiírom itt, hátha valaki tanácsot tud adni...

Nekem kicsit ijesztő, voltam én már rákos beteg, és azóta talán érzékenyebb vagyok mindenre,ami nagyobb betegségre adhat okot, és lehet, tényleg tán ez normális, bár a családban, de még az utcán sem láttam hasonló halántékot(eddig)...A szomszéd kislány átjött tegnap, a hosszú haját félretoltam, hogy neki milyen, és ez már lassan beteges..;) De szeretnék tényleg vagy megnyugtató választ kapni szakembertől, vagy esetleg tényleg van ott valami, aminek nem kellene, és akkor az anyai ösztönöm mégis jól működött...

De tényleg minden válasznak örülök, köszönöm..

Ha minden kötél szakad, visszamegyek a gyerekorvoshoz, és elbeszélgetek vele...nem hagyom annyiban semmiképp...


Igen, koponyaultrahangra is gondoltam, de tényleg a neten csak a kutaccsal kapcsolatban olvastam róla...

Nem, nem a bőrben érzem, hanem csontot érzek...Nekem vannak zsírcsomóim, lábamban, kisebb és nagyobb is, de nem olyan a halántéknál....

Ortopédia: jó ötlet...Lehet, csak esztétikailag más, és ha ez lenne, én lennék a legboldogabb...

Igen, parázós vagyok, de már cirka 3-4 hete kínoz ez a dolog, tehát nem csak heppből kérdezte ám itt rá..:D Csak nap mint nap nézegetem, és minden nap ugyanúgy érzem, hogy ez nem "normális", hiába mondta doki, hogy az, de tán ilyesmivel még nem találkozott...Húgom kisfia most 5 éves...5 hónapja vették észre az oviban!!!!, mert heccből vérnyomást mértek (óvónőnek magas volt, és akkor már a gyerekek is odaálltak, s hát akkor mindenkiét megmérték), hogy nagyon magas a vérnyomása (180-190!!!)..Nem lehetett látni rajta semmit, egy extrém nyugodt kiegyensúlyozott gyerek...Azóta kiderült, hogy érszűkülete van a nyakánál, amit meg is műtöttek, és a sok vizsgálat alatt kiderült, hogy 1 szívbillentyűje hiányzik, ill. lyukas a szíve....Ha nem veszik észre az oviban a magas vérnyomást, lehet valamikor összeesett volna, és meghal...És akkor a védőnő mérte neki státuszon, de legyintett, mert biztos nem sikerült a mérés, ennyi nem lehet...Kicsit elkanyarodtam a témától, tudom...

Szóval én nem is csodálkozom, hogy parázok, rejtett betegségek is vannak, de még mennyi...


Lehet tényleg túlparázom az egészet, de később nem akarom azt mondani, hogy megtehettem volna, de nem vizsgáltattam ki, s meglett a baj....


Azét ha majd lesz konkrét válaszom, akkor azt is megírom, hogy kerek legyen a történet..:D

9. spann (válaszként erre: 8. - 8782affaa3)
2016. márc. 14. 22:37
Itt mindenki orvos, te is.
2016. márc. 14. 22:28
Illetve van olyan koponya ultrahang. Mondjuk ezt a kutacsok záródási rendellenességénél szokták alkalmazni, hogy megnézzék mi a helyzet, de lehet ezzel láthatóvá válik mi lehet ott a halántékánál, na persze nem vagyok orvos, csak ezek jutottak eszembe.
7. 8782affaa3 (válaszként erre: 1. - Milup2)
2016. márc. 14. 22:26

Ezt a dudort a bőr szöveteiben érzed, vagy maga a koponya csont alakja olyan? Esetleg valami külön álló dudor a bőr alatt, és a halánték csont előtt?

Mert nem mindegy, mert ha a bőrben érzed, akkor bőrgyógyász, de nem tudom elképzelni mit látsz vagy mit érzel amikor megnézed neki.

Ha a csont alakja nagyon eltér a megszokotttól akkor ortopéd orvos, azok foglalkoznak izületekkel-csontokkal.Esetleg egy másik gyerek orvos is nézze meg, lehet csak alakilag olyan neki és nincs semmi eltérés. De jobb ha megnyugtatod magad és utána jársz mi lehet az amit észre vettél, én is ezt tenném.

2016. márc. 14. 22:11

Nem tartom valószínûnek, hogy egy orvos magánrendelésén van röntgen- vagy MRI.

Lipómára tippelek (zsírdaganat).

Viszont ez könnyen felismerhetô és egynapos ápolás mellett mûthetô (kimetszhetô).

Gyakori jelenség.

5. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 2. - Milup2)
2016. márc. 14. 22:07
Miért ideggyógyász??
2016. márc. 14. 22:03
Sebészetre, de minek? És főleg miért magánba?
3. spann (válaszként erre: 2. - Milup2)
2016. márc. 14. 21:59
Ha normális, akkor mit parázol?
2016. márc. 14. 20:50
Gyerekorvos lerázott, hogy ez normális, de engem nem hagy nyugton...Nagyon nem "tetszik"...Nyugodtabb lennék, ha szakember látná, na de kihez menjünk?? Talán neurológus?
2016. márc. 14. 20:49
Fiam halántékán va dudor..Egyik felén kisebb, másikon nagyobb, és szabályosan gömbölyű. Milyen dokihoz tudnék magánba menni ezzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook