Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen okostelefont ajánlanátok? fórum

Milyen okostelefont ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
45. bd55e3f068 (válaszként erre: 44. - Michelle.r)
2013. aug. 19. 10:27
Amennyire skót a érjem, ha annak idején elhozom 35-ért a rózsaszínt, biztos besegített volna, hogy én meg hozzá passzoló lila legyek. Az úgyis olyan csajos szín :D
44. michelle.r (válaszként erre: 42. - Bd55e3f068)
2013. aug. 19. 10:21
Eszembe sem jutott volna, pedig zseniális :)
2013. aug. 19. 10:19
Kb. ugyanannyira, mint amennyire minden kisfarkú pasi Porsche-val jár :o))
42. bd55e3f068 (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2013. aug. 19. 09:55
A Lumia úgy van elosztva, hogy a kék a Telenoré, a Pink a T-Mobile-é, ha vki "extra" színt akar (fehérben kfeketében is gyártják), az fizet, ha lehet a szolgáltatónál kérni. Előtte Ashám volt. Az alapkészüléket (sötétszürke) 3000 pénzért megkaptam, ha pinket szerettem volna, az 35ezerbe fájt volna. Ennyire nem vagyok csajos :o)
41. bowie
2013. aug. 19. 08:42

Hát, ha a tesómét látnád, annak ellenére, hogy szögletes, csajosabb már nem is lehetne. Egy ismerősünk, autókat fest és díszít, egy ezresért neki ilyen kagylóhéj színűre fújta az egészet, tehát mindig olyan színe van, ahogyan a fény éri, a fehértől a világosliláig, plusz egy kis csillivilli meg valami kis minta is van rajta erősebb pinkkel és asszem sötétlilával.

Szóval nem hinném, hogy bármelyik pasi is szívesen használná..:D

Tényleg szép lett.

2013. aug. 18. 23:39
A samsung is egy rakás szar.. - és ez sok olyan ismerősöm véleménye is, akinek szintén az van.. olyan kicsi a telefon belső tárhelye, hogy nem tud frissíteni a teló, és egymás után le kell szedni az alkalmazásokat, de akkor meg könyörgöm, miért is okosteló, ha mindent el kell távolítani róla?
39. 25800e2d09 (válaszként erre: 27. - Té-eM)
2013. aug. 18. 22:36
én meg kb 8 éve használok sony(eriket) és eddig úgy voltam, hogy nem kéne más és eddig csak a szifon gondolkoztatott el, zárt rendszer? mi a baj vele? miben jobb a droid? :) attól mert valamiből sokat adnak el az nem azt jelenti hogy mindenkinek jó A trágya is jó, több milliárd légy nem tévedhet, ugye? :) sajna a sony is ebbe az irányba halad... ezért lassan kuka.. nekem nem kell egy oledes vacak amit 1-2 év múlva eldobhatok..
38. eandi78 (válaszként erre: 29. - 9c57fd10dc)
2013. aug. 18. 22:15

Lumiából 520 állítólag nem is olyan rossz. Nem tudom az árát, de több színben is van. Abban az árkategóriában inkább lumia, mint bármelyik androidos. Állítólag. 610-et már nem érdemes venni.

Hogy az eladó mit húz le... Nálam az android a lehúzós kategória, soha nem kellene, mint ahogy gmail, chrome stb. sem. Nem jön be, ízlés kérdése.

37. emagdi (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2013. aug. 18. 21:47
ja, hát igen, ha iphoneról van szó, akkor én is azt mondom hogy nők fehéret vegyenek pasik meg feketét :D
36. emagdi
2013. aug. 18. 21:46
?? most azért, mert jobban le vannak kerekítve a sarkai?
35. michelle.r (válaszként erre: 34. - Emagdi)
2013. aug. 18. 21:36
nekem a fehér telefon a csajos :)
34. emagdi
2013. aug. 18. 21:31

mi az, hogy nem csajos?

max vesz majd rá egy rózsaszín tokot, meg beállítja pink virágosra a kijelző alapszínét, ha az a baja, és akkor csajos lesz:)


de nem értem, most mitől csajos egy telefon? oké, értem, vannak azok a nagyon extrém esetek, amikor virágok meg kutyafüle van a borításra festve-gravírozva. de azért a többi telefonnál szerintem nem ilyen éles a határvonal:)

33. emagdi (válaszként erre: 31. - Bd55e3f068)
2013. aug. 18. 16:56

esetleg lehet hogy úgy befér ebbe a költségkeretbe, ha a szolgáltatójánál valami akcióban veszi, hűségnyilatkozattal (plusz eladja a lelkét is, és még ki tudja miket kérnek mostanában a mobilos cégek :))).

de elképzelhető, hogy talál valami olyan konstrukciót, ami kecske+káposzta típusú :)

32. emagdi (válaszként erre: 21. - Adruzs)
2013. aug. 18. 16:53

hú, szerintem te tényleg nagyon toleráns vagy:))

én mondjuk több mindent futtatok rajta, de elvárnám, hogy pikkpakk menjen minden... és hát ehhez azért kell egy jó processzor meg viszonylag nagy memória a telefonba.

az olyat, hogy vonalszakadás stb nem igen díjaznám, szerencsére ilyet még nem tapasztaltam.


az a baj - itt a topiknyitóra gondolva - hogy az ember hiába gondolja előre, hogy én erre és erre fogom használni majd a telefonomat, menet közben jönnek elő a plusz igények (most még nem is tudja, mire kell még majd a telefon:)), és így elég nehzé választani úgy, hogy jó is legyen, és a költségkeretbe is beférjen :(

31. bd55e3f068 (válaszként erre: 29. - 9c57fd10dc)
2013. aug. 18. 16:49

Nem tudom, hogy mivel huztak le, de 20-30-as limittel nem veszel mast, mint Trabantot. Valamelyik csillog meg egesz jol gurul, de egyik sem Ferrari, ezt be kell latni.

Ha siman megengedheted magadnak, hogy jobbat vegyel, vagy tenyleg szukseged lenne ra, akkor miert ne, de azert megvenni valami draga kutyut, amit ki sem hasznalsz, mert mas szerint az gagyi az olcsobb, az ertelmetlen.


Amit meg mondani szoktak, androidra tobb alkalmazas van. Ez igaz, csak kerdes, hogy szukseged van-e ra. En vettem egy 2 dollaros GPSmetert, meg egy QR kod olvasot toltottem, aztan minden bizonnyal kifujt amire szuksegem van.

A 24 ora nagy reszet PC kozelben toltom, napi rendszeresseggel nem utazok, most mar laptopom is van, a fraszt potyognek meg rajta?

Mondjuk ha ingaznek buszon vagy vonaton, en akkor wlacsonyra kalibralnam a rafordithato keretet, mert keptelen vagyok a telefonomra vigyazni.

30. Adruzs (válaszként erre: 29. - 9c57fd10dc)
2013. aug. 18. 16:25

Az LG-vel nincs tapasztalatom, régen volt egy érintős LG-m, azzal meg voltam elégedve, azóta nem tudom mennyit változott és milyen irányba.

Az Alcatelek újabban elég jók, egyik csop.társamnak van OT918-a...végül is nem rossz, nem akad, rendesen bejönnek a honlapok. Hangminőséggel kapcsolatban nem tudom, de mindig azon hallgatott zenét, szóval gondolom nem lehet rossz. Amúgy ha bemész egy T-be vagy media marktba ott ki tudod próbálni, illetve az eladók segíteni is tudnak :)

2013. aug. 18. 16:12

Pl. a Nokiákat még a Nokiás eladó is lehúzza és nem ajánlja. A Tipo sajnos tré mobilnál már kifutott, nem vásárolható.


Nem értem a dolgokat... itt egy csomóan írjátok, hogy jó a Tipo, a Lumia, stb.

Amikor megemlítettem ezt a két típust meg az LG L3-at vagy Alcatel OT 918-at mindkét mobilos ismim lehúzta őket, hogy olyan mintha Trabanttal hajtanának...

28. Adruzs (válaszként erre: 23. - Bd55e3f068)
2013. aug. 18. 15:16

Én is vaciláltam a 610 és a Tipo között. Meg egyszer el is akartam cserélni, lett is volna lehetőség (annak ellenére, hogy a 610 jobb), csak aztán meggondoltam magam.


A 610nek kb 6x jobb a kamerája, elég jó képeket csinál (teszt alapján) a Tipoé fix fókuszos, habár annyira nem vészesek a képek. Úgyhogy kedves Kérdező, Agostina-nak igaza van, a Nokia Lumia 610 is megfontolandó :)

27. Té-eM (válaszként erre: 20. - 25800e2d09)
2013. aug. 18. 13:35
Neked hülyeség lehet ,de nézd meg szifon egy divattelefon a zárt rendszere egy nulla.azért a pénzért amiért szifont veszel klasszisokkal jobb telefont lehet kapni Samsung-ot.A mai eladások szerint a samu vezeti a piacot.MInd1 én 10 éve használom a Samsungot és problémám vele nem volt soha.
26. 25800e2d09 (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2013. aug. 18. 13:13
hát ennyi, nekem az ájfónnal csak az ára a bajom, lehet már rég az lenne... idővel lehet beadom a derekam :D
25. michelle.r (válaszként erre: 20. - 25800e2d09)
2013. aug. 18. 12:29
Persze hogy hülyeség. De az ilyen megalapozott érvekkel én sosem szállok vitába :). A G3 óta csak ájfont használok. Tényleg nem véletlenül ;)
2013. aug. 18. 12:25
Egyetértek, de csakis a II-est. Nekem ugyan nincs, de több ismerősöm, kollégám használja és imádják.
2013. aug. 18. 11:36

Ha annyira alapban gondolkodsz, amit leírtál, és a szín simán döntő lehetne (es nem baj, de azért látszik, hogy a felhasznánás nem túl komoly), a 20-30 tényleg legyen maximum.

Az androidosok a menők, a windowsokat meg baromira szeretik lehúzni. Nekem windows rendszerű van, amit kapásból leszaroztak nekem páran. Másnak a hasonló kategóriájú pl. Samsung gépe talán gyorsabb volt, talán nem, de a kijelző méret ami csak egy ici-picit nagyobb az enyémen, nagyon sokat számít. Pl. hoxa oldal, ami egy átlag hasáb szélesség, az enyémen egy látótérben jól olvasható akár menet közben is, kicsi android meg hiába töltötte be egy tized másodperccel gyorsabban (bár nem tudom, sok nyúzás, több egyszerre futó alkalmazás mellett is így lenne-e), ide-oda kell a kijelzőt húzigálni vagy közel emelni az apró betűk miatt.

Ennek a lumiának a nem bejövő része:

-a saját software, aminek a menüjn én nehezen igazodtam ki (nyilván a help segített volna, de arra lusta voltam)

-az alap zene rendezés a korábbi Nokiákon jobb volt

-nem lehet csengőhang sima mp3 (meg van szabva a max. file méret és legfeljebb 40 mp lehet)


Ami ezeket a kis hátrányokat veri számomra messzemenően: xls, egyéb office file-okat zokszó nélkül alapból futtat. Nekem az a tapasztalatom, hogy még számítógépeken is csak a szívás van, ha kis köcsög open office-szal kell dolgozni, és a mac-win párosítás is kaka, ha mindenki más winnel nyomul. Ezzel a telefonnal még nem volt kompatibilitási gondom.

A kaszni Nokia minőség, lehet törni-zúzni-áztatni, meg se kottyan neki.


Amit lentebb írtak, hogy megszakad, meg nincs térerő... Ez nagyon gáz, mégis csak egy telefon alapfunkciója. Én ilyet nem tapasztaltam.

A családban két óccsó androidos van, az egyik Samsung, a másik nem tudom mi, de inkább nem beszélük velük. Az egyik anyira visszhangos, hogy inkább rövidre fogom magam, szép hangom van, meg okosakat mondok, de ennyire azért nem vagyok kíváncsi magamra, a másikkal meg szokott szakadni, ezek szerint ez könnyen lehet készülék hiba.


Egy 610-esről van szó, amikor vettem, listáron 30 körül volt, az előfietésem mellé 10 alatt hoztam el.

2013. aug. 18. 09:47

Sziasztok!


Igen, az Xperia TIPO-t sokan megjelölték, hogy jó készülék. Tetszik is. Egy bibije van, hogy Tré Mobilnál már nem kapható a ketyere.


Bowie: azt tudod, hogy a samsung galaxy ace min. duplán átlépi a 30ezres keretet? :o) a húgod hogy jutott hozzá méltányos áron? :o)


Köszönöm, hogy ennyi típust felsoroltatok. Kissé elkenődtem mikor mindnek megnéztem az árát és rá kellett jönnöm, hogy még olyan is van köztük, ami a 100ezres büdzsét is túllépi :(

21. Adruzs (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2013. aug. 18. 09:24

Akkor lehet én vagyok túl toleráns a telefonommal :-D pedig a T webshop nekem kb a selejtet küldte, de még így is azt mondom, hogy a kis Tipom az eddigi kedvenc telefonom :)

Amúgy amiket használok alkalmazást mindegyik szó nélkül megy, szerencsére ezzel sincs problémám, persze nagy igényeim sincsenek, szóval menzi naptár, evernote, diétás naptár, meg cut the rope, ilyenek :-D egyedüli nagyobb problémám a telefonnal, hogy ha Párommal beszélek sokszor megszakad a vonal...de még ez is túlélhető azt hiszem :)

20. 25800e2d09 (válaszként erre: 14. - Té-eM)
2013. aug. 18. 09:19
azért ez hülyeség :) nem véletlenül van Iphone minden 5. emberkénél :D és nekem se az van és az elvárásaimat messze teljesíti :P
2013. aug. 18. 09:17
ez attól függ milyen kategória.. ha nagyon alap akkor samsung ha picit följebb akkor akár HTC, ZTE (blade-ek kizárva) sony (azzal óvatosan, hajlamos lefagyni, tudom, bennfentes vagyok) samsungból pl S advance, S3 mini, Nokiát NE (arról még a nokiás is lebeszélt XD) végül is a legszélesebb palettával a samsung rendelkezik...
2013. aug. 18. 09:11

Telefongurut szoktam megnézni elsőként. Habár utóbbi időben nem túl sok infót osztanak meg a tulajok, melyiknek mik az előnyei, hátrányai.

Ha találtam egy olyan telot ami ismeretlen volt, és pl csak telo, sms, és hosszú legyen az akksija..

Multkor a tes... ba volt valami okos ) telo. Netezni is lehetett vele. Az ára se volt vészes.

Nem igazán vagyok oda azért ha várakozás / utazás bármi miatt várni kell, és azt az időt netezéssel töltsem.... De nem kizárt beindulok, és meglepem magam mégis ilyennel.

Naggyából tudommire is akarnám használni.

Én is szívesen olvasnám előnyöket / hátrányokat... Napi használatba derülnek ki a dolgok...

2013. aug. 18. 09:01
Motorola Defy Minim van és tökéletes. Én is csak lájtos júzer vagyok és azokra amiket felsoroltál teljesen jó. Kicsit kevés a telcsi memóriája de nem kell minden vackot rátölteni és kész.
16. hajini
2013. aug. 18. 08:56

galaxy minit ne... x10 miniprot sem

htc <3 mondjuk drágább, de szuper...

férjemnek Icredible, nekem Sensation xe van.

zte blade is jó, nem vészes árban

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook