Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen okostelefont ajánlanátok? fórum

Milyen okostelefont ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
105. 25800e2d09 (válaszként erre: 97. - Csgybzs)
2015. jún. 8. 20:38
Na a mostani gép jó példa. LG g2 45 ezer. De teljesen jól van optimalizálva és lassan jön ki rá a lollipop. És van olyan jó mint a Sony Z volt.
104. 25800e2d09 (válaszként erre: 98. - Csgybzs)
2015. jún. 8. 20:35
Mert egy olyan hardver ami azokban van nagyon megnehezíti a hétköznapi használatot is. Ezt eleinte lehet nem veszi észre se ahogy telik az idő úgy egyre inkább feltűnik. Nem kell drága vas de meg kell nézni mit veszel. Szerencsére már nem csak csúcskategóriába raknak normális alapot. Hát ezért. Plusz bizonyos márkák megkapják ugye a csupasz androidot és telebaccák a saját szarjaikkal amik fogják a valószínűleg kevés RAM-ot plusz kitörölni se lehet es emiatt még lassabb az egész. Hát ezért.
103. eandi78 (válaszként erre: 102. - Csgybzs)
2015. jún. 8. 19:52

Nekem is gyors volt a laptopom még nem láttam egy ssd-vel szerelt gépet. Onnantól az enyém lassúnak tűnt és kellett egy ssd. Most elégedett vagyok:)

Visszatérve a telefonra. Első találkozásom okostelefonnal egy használt iphone 3gs volt. Közeli ismerős kölcsönadta próbáljam ki, ha tetszik megvehetem. Akkor jelent meg iphone 4. Nagyon jó volt, de drágának találtam. Mivel tetszett az okostelefon kaptam egy samsung galaxy s2-t (lehet s1 volt, de a legújabb). Borzasztó volt iphone után (lassú, volt, hogy hívásindításkor fagyott le). 2 hétig bírtam és megvettem a 3gs-t. Persze ma már sírva fakadnék, ha azt kellene használnom. Akkor úgy szépen kialakult, hogy drága telefon a jó és gyors. És az kell nekem. Ha akkor nem úgy alakul, lehet, hogy most lumia 520-am van:)

102. csgybzs (válaszként erre: 101. - Eandi78)
2015. jún. 8. 19:05
Én is tudom, hogy nem mindegy mennyi van benne, csak még nem találtam olyan dolgot, ami ne futott volna rendesen. Ezért érzem néha kicsit túlzásnak ezt.
101. eandi78 (válaszként erre: 97. - Csgybzs)
2015. jún. 8. 18:59

Pedig nem mindegy mennyi ram van egy telefonban. És ez csak 1 adat. Laptop is van 90e-ért celeron procival, 1 gb rammal, intel hd vga-val és működik, de ha már választhatok akkor minimum intel i5, 8gb ram és ati vagy nvidia vga. Ezek meg 150e-nél kezdődnek, de sokkal jobbak.

Windows phone-nál is egy lumia 635 lassabb, mint egy 930. Androidosok szerint igaz ez olcsó samsung és drágább galaxy s5/s6 összehasonlításra is.

100. eandi78 (válaszként erre: 94. - Flóra17)
2015. jún. 8. 18:53
Nem olyan rossz az apple, bár notebook-ot nem vennék tőlük a gyenge hardver miatt. Magyar fizetésekhez képest kicsit túlárazottak. Legtöbben, ha meg is veszik részletre, csak rendelkezzenek a státuszszimbólummal. Aki tényleg megengedheti magának lehet, hogy 10 éves gombos nokiát használ. Ilyen országban élünk...:(
99. eandi78 (válaszként erre: 96. - 25800e2d09)
2015. jún. 8. 18:36

Attól függ mire használja valaki. Ismerek olyat, akinek 8gb-s van. Szerintem még 4s, nem is 5c. Gyakorlatilag csak telefonálásra és üzenetküldésre használja, 1-2 app van telepítve. Zenéi még el is férnének ott, amire még mindig ipod-ot használ. Többire meg ott van neki ipad, ott vannak játékok, fontosabb programok.

Nekem biztos kevés lenne 8gb, 16gb-t vettem úgy, hogy mellé lesz egy ipad. Egyébként 64gb Iphone 6 plus lenne a nyerő. De egy futáshoz pl. azt cipelni vagy zsebre tenni...:)

98. csgybzs (válaszként erre: 87. - 25800e2d09)
2015. jún. 8. 18:29
Áruld már el nekem, hogy egy átlag felhasználó számára ez miért lebutított vacak? Tök komolyan kérdezem.
97. csgybzs (válaszként erre: 85. - Eandi78)
2015. jún. 8. 18:28

Nem értek egyet veled. Több éve androidos telefonom van, most egy Samsung Galaxy Neo és SOHA egy fagyásom nem volt velük. Egyikkel sem. Gyorsak, kényelmesek. És a Samsung nem volt 60 ezer Ft...

Én vásárlás előtt rengeteg telefon specifikációját megnéztem és nincsenek jelentős különbségek. Inkább azt mondanám 50 alá nem érdemes menni, de 100+ ezer forintot szerintem nem érdemes a nagy átlagnak kiadni, egyrészt, mert soknál csak a nevet fizeted, és nem tud semmit (iPhone), másrészt pedig az átlagfelhasználó nem is tudja/akarja kihasználni az extrákat.

96. 25800e2d09 (válaszként erre: 93. - Eandi78)
2015. jún. 8. 16:13
A 8GB 5C egy hulladék. 16 alatt nem szabad iPhonet venni..
95. 25800e2d09 (válaszként erre: 92. - Flóra17)
2015. jún. 8. 16:11
Csakhogy már nincs Nokia... Microsoft van csak a Nokia teljesen kiszállt (kivásárolta a MS)
94. Flóra17 (válaszként erre: 93. - Eandi78)
2015. jún. 8. 14:52

Nagyon köszi a segítséget.

Pont ezért félek az androidtól, mert sokan mondják, h nem olyan stabil.

A windows nekem azért szimpatikus, mert a laptopomon is az van, ha jól tudom ez a 8.1-es. (ugyanúgy néz ki , mint az okostelefonokon.) Átlátom és mindent megtalálok.

nálam speciel az óra nem fontos, de igazad van, mindenkinél más a szempont és a döntő érv.

Iphone nekem a cég üzletpolitikája miatt kilőve, sajnos nem szimpatizálok vele egyáltalán, bocsi mindenkitől és meghajlok felhasználói előtt! :D


Dedede, vesémbe látsz, pontosan a mérete zavar nagyon a lumia 930-nak. ezért is van a kalapban a 830, ami bár ugyanúgy 5" , valahogy kényelmesebb fogni. Aztán lehet, hogy csak a tudatalatti tudatom szórakozik velem, hiszen össz-vissz 17 gramm a különbség, mégis mintha jelentős lenne, mikor tartom.

Kényelmi szempontból a méretei alapján meg abszolút a z3 compacté a pont, kicsi és könnyű, de nem hibátlan.

93. eandi78 (válaszként erre: 90. - Flóra17)
2015. jún. 8. 14:32

Úgyis mindenki a saját telefonját fogja javasolni, mert szerinte az a legjobb. Androidot nem igazán használtam, de azért próbálok segíteni.

Android: sokan használják, testreszabható, számítógéphez könnyen lehet csatlakoztatni, arra másolni. Emiatt talán kevésbé stabil és gyakrabban kell újraindítani. Sok program van hozzá.

Windows phone: Kevésbé elterjedt, stabil rendszer. Számítógéphez kötve talán kevesebb szabadságot ad. Állítólag kevés hozzá a program, én nem tapasztaltam. Illetve windows phone nem támogatja polar és garmin órákat, ami nekem fontos lenne, így nálam egyelőre windows jegelve. De lehet legtöbb embernél nem ez a szempont:)

Iphone: Nem volt a listádban, de az 5C nem olyan drága. Bár csak 8gb. Maga az oprendszer jobban tetszik, mint a win, stabilabb, gyorsabb. De: számítógéphez kötve itunes program kell és ha másik telefonra szeretnél küldeni valamit, jobb ha a másik telefon is Iphone.


Írtad a Lumia 930-at. Nem lesz nagy? Nekem 920 volt, de zavart, hogy nagy és nehéz, nem tudom zsebretenni. Most egy kisebb és "gyengébb" Iphone 5s-t vettem és nem bántam meg. Ha támogatná windows phone a polar órámat, talán egy kisebb lumiát vettem volna.


Ebből a listából, ha nem zavar a lumia 930 mérete, mindenképp azt venném.

92. Flóra17 (válaszként erre: 91. - 25800e2d09)
2015. jún. 8. 14:27

Okés, köszi ránézek az LG-re, de maradnék a Nokia vagy HTC vonalon, ha már a sony nem. :)

Mindig nokiáim voltak (egy samsungot leszámítva, de azt soha többé,) lehet azért húzok ahhoz.

Úgy próbálnék választani, hogy ne kelljen havonta szervízbe hurcolni, és nem fél évre szeretném, hanem hosszabb távra, szóval fontos szempont, hogy megbízható legyen.

91. 25800e2d09 (válaszként erre: 90. - Flóra17)
2015. jún. 8. 14:08
Sonyt ne ha jót akarsz.. Nincs jól optimalizálva. Nekem volt egy sima Z-m de az összes Z széria bajos(nagyonanagy szerencsém volt a Z-vel lt gyon . Talán a z3 még értelmes. Nézd meg az LG-ket is. Az új széria jónak tűnik. G3-at nézd még meg.
2015. jún. 8. 13:39

Sziasztok!


Segítséget szeretnék én is kérni! 30 éves vagyok és szégyen ide vagy oda, most készülök az első okostelefon vásárlásra. Kb fél éve "ülök" a témán, tájékozódom, teszteket olvasok, videókat nézek és minél jobban benne vagyok a témában (a magam technikai analfabéta módján) , annál bizonytalanabb vagyok.


Amik szóba jöhetnek:

-Lumia 830

-Sony Xperia z3 compact

-Lumia 930

-HTC one mini 2


Arról, hogy mi könnyítené meg a választást, fogalmam sincs. Ha ez a 4 telefon, főként az első 2 össze lenne mixelve, az lenne a legideálisabb számomra. :)


A család és a barátok sem könnyítik meg a dolgomat. Az öcsém esküszik az iPhone 5s-re, imádja, ezelőtt is iPhoneja volt. A húgomnak sony xperiája van,nem tudom pontosan melyik, régebbi modell, de ódákat zeng róla, ő karácsonyra szeretne újat, de mondta, hogy csak a sony és csak az android.

A vőlegényem is iPhone párti volt, most 1,5 éves az 5s neki, de elege van belőle, ő sony xperia z3-ra szeretné lecserélni.

A 2 legjobb barátom egyikének is z3 van, sokadik sony-ja és soha nem akar mást, a másiknak HTC ő arra esküszik.

A családban van még 3 lumia, egy 830 , egy 630 és egy 530, mindegyiket imádja a gazdája.

Én nem tapiztam nem próbálgattam egyiket sem, én sem szeretem, ha a privát dolgaimat fogdossák, szóval nincs velük különösebb tapasztalatom. Illetve annyi amennyit egyes elektronikai áruházakban nézegettem, de ott ugye nyakamon a tömeggel nem szerencsétlenkedtem. :) Inkább csak a külsejüket nézegettem, kézbe vettem, hogy melyik mennyire nehéz és mennyire kényelmes a fogásuk. Az adatokat itt a neten úgyis megtaláltam.

Hideget - meleget egyaránt olvastam a Win-ről és az androidról is. Azt hiszem bármelyiket meg lehet tanulni kezelni.

A z3 compact-ban pont a mérete tetszik, és a lumia 830-cal szemben a 2GB ram 1 helyett és a 20 mp-es kamera 10 helyett. Ezért került a képbe a lumia 930 is, de az is 5" amivel még meg tudnék barátkozni, de már nem olyan pehelysúlyú. Ja és a z3 compact-tal kapcsolatban sok panaszt olvastam, hogy hiába por- és cseppálló ami jó, de nagyon könnyen karcolódik az üveg és ez esztétikailag is csúnya elöl és hátul is, plusz zavaró elöl.


Szóval kérlek segítsetek, főleg akiknek ezekkel volt tapasztalata, illetve egyikről átnyergelt a másikra.

Azt hiszem akármeddig agyalok rajta, nem lesz könnyebb a választás, és mindig meggyőzöm magam az egyik mellett, majd gyorsan le is beszélem magam.


Köszi előre is Mindenkinek!

89. eandi78 (válaszként erre: 86. - 25800e2d09)
2014. okt. 19. 18:16
Az jó telefon.
88. 25800e2d09 (válaszként erre: 83. - Hulló csillag)
2014. okt. 19. 07:58
Ha nem kapja meg a Lollipopot (droid5.0) akkor felejtős. Sonyban pedig egyelőre a Z sorozat fogja megkapni és az is csak jövőre..
87. 25800e2d09 (válaszként erre: 82. - Boldogliz)
2014. okt. 19. 07:56
Vegyél inkább sima s3-at ne egy lebutított vackot..
86. 25800e2d09 (válaszként erre: 85. - Eandi78)
2014. okt. 19. 07:55
Google Nexus :) most veszem majd meg az 5-öst anyunak. Az android atyjától még van értelme. Az LG gyártja de nem spóroltak ki belőle semmit.
85. eandi78 (válaszként erre: 81. - 25800e2d09)
2014. okt. 18. 21:48

Ez így van. Androidot 100e alatt nem igazán érdemes venni. De lehet mást se. Windowsnál az olcsóbbra sok appot nem is engedett telepíteni a kevés ram miatt. Lehet a win8-as olcsók már nem ilyenek.

Ha nem sajnálnék 200e Ft-ot Iphone-t vennék, így viszont marad a csúcs lumia. Android nekem a drága is túl lassú.

2014. okt. 18. 18:21

meg ezt:

[link]

83. hulló csillag (válaszként erre: 80. - Boldogliz)
2014. okt. 18. 18:21
Én is most nézek telefonokat, a fiam ezeket ajánlotta (ő ért hozzá, én nem :) [link]
2014. okt. 18. 13:09

Akkor ez nem éri meg?


[link]

2014. okt. 18. 13:00
Azt tudni kell az androidról hogy minél olcsóbban veszed annál használhatatlanabb foscsomó lesz. Gagyi processzor gagyi kijelző bosszantó lefagyások kevés ram. Amíg ezt nem értik meg az emberek addig bosszankodnak hogy miért nem jó a telefonjuk.. 60 ezerért hulladékot vehetsz. Ezt most tapasztalatból mondom. Ezért veszek anyámnak is egy normálisat
2014. okt. 18. 12:31

Ismerősöm a Samsung galaxy S3 neo -t ajánlotta.

Max 60-at.

Telefonálásra, netezésre.

79. emagdi (válaszként erre: 77. - Boldogliz)
2014. okt. 17. 17:53
mennyit vagy rá hajlandó költeni, illetve mire szeretnéd használni?
2014. okt. 17. 17:41

Ha ár nem számít:

Samsung Galaxy Alpha, Nokia Lumia 930, Iphone 5s (hamarosan jön a 6), Sony Xperia z3 vagy LG G3.

2014. okt. 17. 12:31

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani vmi jó okostelefont? Nem vagyok otthon a témában. Eddig a régi, hagyományos, nyomógombos telefonom volt/van.

Azt sem tudom melyik jobb az android vagy windows.

Samsung, nokia, sony, lg....?


Köszönöm előre is. :)

76. töprengő (válaszként erre: 75. - 9c57fd10dc)
2013. aug. 21. 15:03

Az igaz, sok a rossz vélemény.

Mobilaréna, wikitechen is érdemes körülnézni tesztügyben, mielőtt sokezer pénzt kiadsz érte.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook