Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen okkal vehetik el egy édesanyától a gyermekét? fórum

Milyen okkal vehetik el egy édesanyától a gyermekét? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jún. 13. 09:13
Arra kell vigyázni hogy semmiképpen ne menj el a gyerek nélkül!! Ha az apjánál marad, akkor utánna szinte lehetetlen hogy te kapd meg őt. Egy ismerősöm járt így. Elment mert nem bírta a terrort, de a párja nem engeedte hogy elvigye a gyerekt (már 11 éves volt, tehát nem kicsi). Kirángatta a kezéből. A leányzó elköltözött. A gyereken azóta is pereskednek, pedig már eltelt 4-év. És először az apának itélték!!! mert ő elment és ez egyenlő az elhagyással, teljesen mindegy milyenek a körülmények!!!
30. Szlinka (válaszként erre: 29. - Naszi0)
2009. jan. 30. 00:05
Köszi!Válaszoltam......
29. naszi0
2009. jan. 29. 21:23
Szlinka küldtem privát üzit. Remélem hasznát veszed a benne levő információknak.
28. supin
2009. jan. 29. 08:32
Akkor itt már csak a válás segít. Fordulja védőnődhöz segítségért. Mond el őszintén a gondod..
27. Szlinka (válaszként erre: 26. - Supin)
2009. jan. 28. 22:19

Szia

Hát a kissé idegbeteg páromtól vagyok pánikbeteg.

A gyerekkel is néha olyan csunyán bánik üvölt vele.Türelmetlen hozzá.Igaz nekem is néha elfogy a türelmem de én egész nap a gyerköccel vagyok ő meg max fél napot.De üvöltözni nem szoktam vele max erélyesebben szolok rá.Türelmetlen hozzá nem is tudná nevelni.Csak engem akart ezzel ijesztegetni.Ittas vezetésért vették el a jogsiját egyszer ennek ellénre nemmondom hogy alkoholista csak néha iszik.Igy is ő kapná meg ha arrol lenne szó??Nekem csak egy bajom van hogy félek tölle sajnos és hogy depis meg pánikos lettem amire gyogyszert szedek!Ezzel tudna esetleg megvádolni.Jó ügyvédre meg nincs pénzem gondolom az több százezerbe kerülne(nem tudom ez tipp).De én ellátom a gyerekem én csinálok szinte mindent!Az idegeim kivannak de mádom őt nem birnék nélküle élni se!!!

26. supin (válaszként erre: 25. - Naszi0)
2009. jan. 28. 07:30
Igen. Jól írod! Anyuka te pedig szedd össze magad! Állj a sarkadra. Mitől vagy depis és pánikos?
25. naszi0
2009. jan. 27. 22:14
Amit férjed művel, az kimeríti az érzelmi bántalmazás, megfélemlítés körét. A célja ezzel az, hogy elérje, hogy megijedjél. Ezt ahogy érzem, már el is érte. Ez nem jó irányba viheti betegségedet, úgyhogy vigyázz nehogy csapdába ess. A gyermeked elvételét illetően pedig jogos a félelmed, sajnos a mai jogrendszer nem az igazságot szolgáltat, hanem jogot gyakorol. Ha férjed megmakacsolja magát, jó ügyvéddel, mindenféle mocskolódással bizony célt érhet el. Ezért hát ne hagyd magad, ismerek olyan egyesületet is , akik ilyen esetben segítenek (jogi úton is), ha kell jelezz és megírom. Egyébként tényleg nem árt, ha van egy pár ügyvédnév a tarsolyodban. Egyébként gyermekvédelem területén dolgozom.
24. 7dea0ad493 (válaszként erre: 21. - Pinpilla)
2009. jan. 27. 08:53
Nem volt nyomós ok.Anyuka más pasit talált magának,míg apuka dolgozott.Az apuka be tudta bizonyítani hogy képes ellátni jobban a gyereket, mert van szülői segítség, aki a gyereket hozza viszi az oviból, míg anyukának csak a gyese volt.És mivel anyuka rúgta fel a házasságot, nem adták neki a gyereket.
23. 7dea0ad493 (válaszként erre: 19. - Kostyi79)
2009. jan. 27. 08:50
Nem teljesen, nálunk az ismeretségi körben két esetről is tudok, ahol apukának ítélték.
22. supin
2009. jan. 27. 08:06
Feltétlenül ígyekezz a depiden tullenni. Sok mulika te hozzáállásodon a gyerek és magad érdekében. Sok szerencsét kívánok.
2009. jan. 26. 23:08
Ahhoz nagyon sujos,nyomós ok kell,hogy az anyátol elvegyék a gyerekét.
20. Mandula71 (válaszként erre: 18. - Szlinka)
2009. jan. 26. 23:03

Nem kell beijedned! Ez a legrosszabb, amit tehetsz, mert ez látja rajtad a férjed, tudja, hogy ezzel sakkban tarthat, pont ezért csinálja.

Arra készülj fel, hogy amennyiben válásra kerül a sor, esetleg pszichológiai vizsgálatot fog kérni az alkalmasságodról. Egyébként ha ezt megteszi, akkor őt ugyanúgy kötelezi a bíróság a pszichológiai tesztre. Ott minden kiderül, nem tudja majd eljáztszani a mintaapát... A depresszió és a pánikbetegség önmagában nem ok arra, hogy elvegyék tőled a gyereket.Végső esetben akár a saját orvosodat is beidéztetheted tanúnak, ha felmentést adsz neki az orvosi titoktartási kötelezettsége alól.

2009. jan. 26. 22:56
Magyarorszagon a birosag altalaban az anyanak iteli a gyereket. Nagyon eros indok kell ahhoz, hogy a gyerek az apahoz keruljon. Nem vagyok jogasz, de szerintem ezzel a tobbiek is egyetertenek.
18. Szlinka (válaszként erre: 17. - Banocska)
2009. jan. 26. 22:32
Együtt élünk per pillanat nincs semmi gond.Csak sokat veszekszünk(ami amugy elég nagy gond) és párszor mondta hogy ha szétmegyünk majd a biroság eldönti hol lesz a gyerek.És kicsit "beijedtem"!!!
17. Banocska (válaszként erre: 16. - Szlinka)
2009. jan. 26. 22:15

hát ha tényleg eddig fajul az ügy, kénytelen leszel minden követ megmozgatni, de a leírtakból kiindulva minden esélyed megvan arra hogy ne vegyék el tőled.


A bíróság "alapállapota" az hogy a gyerek az anyánál marad.

amennyiben ezellen szól valami, akár anyagi akár egyéb feltételek , mindig előtt körbejárják az ügyet, hogy lehetne segíteni, mik a lehetőségek stb, és csak legvégső esetben veszik el tőle, főleg ha apuka se egy mintapolgár ugyebár...


van melletted esetleg most valaki más? vagy még együtt éltek? vagy egyedül vagy a kicsivel?

16. Szlinka (válaszként erre: 13. - Banocska)
2009. jan. 26. 22:10
Az orvosom biztos irna papirt arrol hogy alkalmas vagyok a gyermekem felnevelésére.Tanuk hát az is akadna szomszéd is csak nem biztos hogy el is jönnének tanuskodni.Szomszéd sokszor hallja hogyan üvöltözik velünk....
15. Szlinka (válaszként erre: 11. - Ritamoto)
2009. jan. 26. 22:07
Ugy érzem rendesen ellátom a gyerekemet meg ezt mondták is nekem.Az igaz hogy van hogy elvesztem a türelmem és hangosabban rászolok amikor hisztizik de szerintem ez nem csak velem fordul elő.
14. Szlinka (válaszként erre: 9. - 05ca69913d)
2009. jan. 26. 22:05

Apuka egyszer azt mondja vihetem egyszer meg hogy majd a biroság eldönti.....

Biztos hogy ezzel a betegségemmel jönne elő a biroságon de épp a gyogyulás miatt járok orvoshoz és szedem a gyogyszert meg lelkileg is probálok gyogyulni mert ugye csak a gyogyszertől nem várhatok teljes gyogyulást.De azt tudni kell hogy én vagyok egész nap a gyerköccel én csinálok mindent apuka csak akkor ha megkérem valamire de neki az a szava járása az hogy én azért vagyok itthon és kapom a gyedet hogy foglalkozzak a gyerekkel.Ami igaz is de azért szerintem 1-2dologban az apuka is részt vehetne magától.

2009. jan. 26. 21:12

vannak esetleg a környezetedben élők akik tanusíthatják ezt a helyzetet? (mármint hogy apuka hogyan viselkedik, meg az hogy te a betegséged ellenére maximálisan el tudod látni a babád stb, esetleg orvosi vélemény se ártana amiben leirják hogy teljesen kordában tartod a betegséged stb) , vagy pl munkahelyi igazolás vagy vmi igazolás jövedelemforrásról (ha valami lehet gátló ténylező az az ha nem tudod majd bizonyítani hogy lesz miből nevelni a picit)


szóval szedj össze minnél több téged igazoló "bizonyítékot",hamár idáig fajult a helyzet.


Rossz lehet, részvétem.

De nyugi, a lényeg hogy a kicsi a lehető legkevesebbet érzékelje ebből.


És keress egy JÓ ügyvédet! sokat eldönt!

12. monizsofi1982 (válaszként erre: 2. - Szlinka)
2009. jan. 26. 19:00
Nézd, az esély meg van rá, hogy elvegyék. De ha rendszeren jársz ezzel orvoshoz, és rendesen el tudod látni a gyermeked, akkor nagy esélyed van rá, hogy veled maradhasson. Ha jó az ügyvéded, akkor mindenképp. Nagyon ritkán ítélik az apának a gyermeket. A lénye, ha esetleg váltok, mindenképp keres olyan embereket, akik nem feltétlenül a rokonaitok, és elmondják, hogy igenis jól bánsz babával. Egy szomszéd, vagy bárki, aki látott téged a gyermekkel.
2009. jan. 26. 18:01

Ha az anya rendesen el tudja látni a gyereket, nem veszélyezteti sem testileg, sem lelkileg a fejlődését, akkor nem hiszem hogy elvennék, pláne ha ilyen pici a baba.

Persze az anyuka betegségét kezelni kell, és rendszeresen szedni a gyógyszereket.

Esetleg érdemes lenne segítséget, tanácsot kérni a családsegítő központtól, és együttműködni velük, hogy a gyámügy lássa, hogy az anya mindent megtesz, hogy a gyereke vele maradhasson.

2009. jan. 26. 17:31
És esetleg a gyámügyi hivatalban is érdeklődhetsz, ott is biztos szívesen segítenek.
2009. jan. 26. 17:21
Nem hiszem, hogy egy 20 hónapos babát elvennének az anyukájától. Mivel napi 24 órás törődést igényel, nem egy otthonról eljárós apukát. Ez azért sokmindentől függ, hogy kinél maradjon a kicsi. Apuka akarja magának? Esetleg visszaélhet a betegségeiddel? Be akarja-e bizonyítani, hogy alkalmatlan vagy a gyereknevelésre? Szóval tényleg mindenképpen ügyvéddel egyeztess ezügyben, de nem hinném, hogy elveheti.
8. Szlinka (válaszként erre: 5. - 05ca69913d)
2009. jan. 26. 17:14
20honapos
2009. jan. 26. 17:05
Azért egy anyától nem olyan egyszerű elvenni a gyerekét.
2009. jan. 26. 17:04
Mert őt is megszokták kérdezni, hogy kinél szeretne maradni.
2009. jan. 26. 17:03
Mekkora a gyerek?
2009. jan. 26. 16:57
Sajnos ehhez nem tudok érdemben hozzászólni, de ha válás van a levegőben, beszélj egy ügyvéddel minél előbb! Ő tud segíteni!
2009. jan. 26. 16:51
Várom a tapasztalotakat meg véleményeket.Előre is köszönöm.
2009. jan. 26. 16:48

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hogy milyen esetben nem az anyukának ítélik a gyereket??

Apuka elég ideges természetű sokat kiabál néha eljár a haverokkal.

Én sajnos pánikbetegséggel küzdök meg depresszioval amiért orvoshoz is járok és gyogyszert is szedek.Elvehetnék ezért a gyerekemet ha perre kerülne a sor??

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook