Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen nyelvvizsgát ajánlanátok? (már évek óta nem sikerül, próbáltam jópárat, 3 éve csücsül a diplomám az egyetemen) fórum

Milyen nyelvvizsgát ajánlanátok? (már évek óta nem sikerül, próbáltam jópárat, 3 éve csücsül a diplomám az egyetemen) (tudásbázis kérdés)

1 2 3
58. 0bc15d9cef (válaszként erre: 52. - MelisUK)
2009. jan. 16. 19:06
Ezek a régi szabályok. Mivel sokan megszívták, most nincs időkorlát, sőt a legtöbb helyen le is lehet államvizsgázni. Csupán a diplomát nem adják oda.
57. emagdi (válaszként erre: 55. - MelisUK)
2009. jan. 16. 18:43
az előző második bekezdését nem neked szántam, hanem a topikindítónak:)
56. emagdi (válaszként erre: 55. - MelisUK)
2009. jan. 16. 18:43

nekünk az egytemen két szakmai közép kellett, vagy az egyiket lehetett helyettesíteni egy sima felsőfokúval.


szerintem bármelyik nyelvből meg lehet csinálni, az a lényege, hogy érdekeljen, szívesen tanuld, és akkor menni fog. olyat válassz, ami tetszik, és foglalkozz vele naponta legalább 3 órát.

2009. jan. 16. 18:41
Örülhetsz neki, hogy csak egy nyelvvizsgát kell tenned, nekem kettő is kellett, egy közép és egy alap.
54. MelisUK (válaszként erre: 6. - 025c5b6977)
2009. jan. 16. 18:40

Cigány nyelvet még nem tanultam, így nem tudom, hogy milyen lehet, de állítólag egyszerű... De ha az angolt már évek óta tanulod, akkor miért térsz át egy totál új nyelvre?

Angolból pedig nagyon egyszerűen le lehet tenni a nyelvvizsgát, az egyik legegyszerűbb nyelv - legalábbis azok közül, amiket tanultam (német, latin, ógörög). Nem igaz, hogy ennyire nem megy. Szedd össze magad, foglalkozz csak az angollal! Nézz angol meséket, filmeket, olvass angol cikkeket, kezdd persze mesekönyvekkel.

Rigó utcai helyett menj a telcre, ott a nyelvtant nem tudva is le lehet vizsgázni, csak legyen jó szókincse az embernek. Bár az angol nyelvtan nem valami nehéz, csak egy normális könyvből kell tanulni. Vedd meg pl az English Grammar in Use könyvet, nagyon jól elmagyarázza a nyelvtant.

A nyelviskolákat felejtsd el, tanárhoz is csak olyanhoz menj, aki csak angolul beszél hozzád és neked is angolul kell beszélned, ahol tilos a magyar. Én is így tanultam angolul, fél éven belül folyékonyan beszéltem.

53. MelisUK (válaszként erre: 4. - Tafonta)
2009. jan. 16. 18:33
Már jó ideje nem fogadják el, mivel csak élő nyelvből letett nyelvvizsga felel meg. Pl latinból is hiába van valakinek nyelvvizsgája, nem fogajdák el, pedig elég sokan latint tanulnak a gimikben.
2009. jan. 16. 18:31

És még megkaphatod a diplomád? Járj utána! A mostani szabályok szerint diplomázás után két évig húzhatod csak, ha addig nem sikerül a nyelvvizsga, akkor lőttek a diplomának.

Sőt, a tanulmányok befejezése után a diploma megírásának ideje is korlátozva van, az is két év és be kell íratkozni az utolsó félévre még egyszer.

2009. jan. 16. 16:55
Miért nem próbálsz nyelvterületre menni,lehet,hogy úgy könnyebben tanulnál!Nekem sincs nyelvvizsgám,de nálam ez még nem volt feltétel.
2009. jan. 2. 19:36

Mindenkepp a suliban kell erdeklodni, milyen tipusut fogadnak el es milyen nyelvbol.


Nekem csak azok sikerultek, amelyik nyelvet szerettem es erdekelt. Nem talaltam konnyunek az olaszt sem, a lovarit sem, bar oda csak hobbibol jartam es ingyenes volt.

Mindenkepp alap, hogy valami hasznalhato idegen nyelven tudjon az ember, szoval elsonek angol v. nemet, eleg ciki szerintem, hogy diplomasoknak eszperanto elfogadott :S

2009. jan. 2. 18:59

Sziasztok!

Én kommunikációs fősulis vagyok,nekünk 2 nyelvvizsga kell:(

Angolnak szeretnék nekiállni február körül,de nem tudom eldönteni,hogy milyen formában?Magántanár vagy tanfolyam?Egyáltalán mennyi idő alatt lehet megszerezni egy középszintű tudást?

48. Awela (válaszként erre: 45. - Ada12)
2009. jan. 2. 18:52
Köszönöm!
2009. jan. 2. 18:48
Szerintem a német könnyebb. Nekem nyelvvizsgám nincs, de három hónap alatt többet sikerült megtanulnom németül, mint négy év alatt angolul... Az olasz is könnyű, azt mondják.
46. 025c5b6977 (válaszként erre: 28. - Eperlevél)
2009. jan. 2. 18:31
Első átfutásra nem tünik rossznak ez a nyelvvizsga, és az ára is reális. Köszi
45. Ada12 (válaszként erre: 43. - Awela)
2009. jan. 2. 18:17
44. Ada12 (válaszként erre: 43. - Awela)
2009. jan. 2. 18:17
Minden sulinak van TSZV-je, amiben leírja mit fogad el és mit nem. Nálunk pl nem fogadják el az egynyelvű vizsgát és középfokon csak az üzleti, gazdasági nyelv elég, amúgy általánosból csak a felsofokú. Biztosan kaptál ilyet, ha nem akkor az ELte honlapján megtalálod.
43. Awela
2009. jan. 2. 17:46
Köszi! Én történelem szakos vagyok az ELTE-n, remélem, egy elég, mert semmi kedvem megint nyelvet tanulni. Mert gondolom latin nem lenne jó.:)
2009. jan. 2. 17:46
az ecl sokkal könnyebb mint a rigóutcai, nem azt nézik hogy mit nem tudsz hanem azt hogy mit tudsz, nekem is páromnak is ez sikerült a rigós előtte meg többször nem
41. Danica16 (válaszként erre: 39. - Awela)
2009. jan. 2. 17:39
iskola válogatja, a tanulmányin érdemes utánakérdezni
40. d879a0c5b4 (válaszként erre: 39. - Awela)
2009. jan. 2. 17:39

Egyeteme válogatja...


Nyelvképzésen kettő kell a PE-n (barátnőim itt germanisztikára járnak), de úgy tudom, a Corvinuson is kettő kell némely szakhoz...

39. Awela
2009. jan. 2. 17:33
Lenne egy kérdésem, nem egész témába vágó, de nyelvvizsgás. Az egyetemi szintű diplomához elég egy nyelvvizsga vagy kell még egy?
2009. jan. 2. 17:10

Én nyelvtanár vagyok,így hozzám is nagyon sokan kerülnek hasonló problémákkal.Először is a legfontosabb,hogy legyen egy jó és figyelmes magántanárod vagy pedig egy jó és intenzív nyelviskola,ahová szívesen jársz.Megértem,hogy már elment a kedved az egésztől,de egy jó tanár és egy jól felépített tananyag,a rendszeresség csodákat művelhet.Sajnos ez nagyon sok kitartást és türelmet igényel.Nekem van egy nagyon hatásos saját kidolgozású módszerem,mely által szinte az összes diákom nyelvvizsgához jut.Az ECL nyelvvizsgát ajánlom,de szinte az összes nyelvvizsgán már olyan sokat követelnek,hogy itt a magyar keretek között ezt nehéz teljesíteni.

Ne add fel a hitet és próbáld egy kicsit szeretni a nyelvet,annak ellenére,hogy eddig eredménytelenek is voltak a próbálkozásaid.Ülj neki még egyszer és most már utoljára.Adj bele mindent és meglátod,hogy hamarosan kézhez veheted a diplomád.

37. Ada12 (válaszként erre: 34. - D879a0c5b4)
2009. jan. 2. 16:53
C felsőfokkal v C közép üzletivel egyenértékű kellene
2009. jan. 2. 16:51

szerintem ha angolból már van alapod, akkor inkább arra gyúrjál rá és próbáld addig míg nem sikerül. Az eszperantót és a cigány nyelvet nem nézem sokra, mert utána úgy sem használod, azért felesleges pénzt kidobni. Viszont az angolt utána tudod, soha nem tudhatod, hogy mikor fogod hasznát venni. Egyébként én tanultam eszperantót is, de 2 hónap után rájöttem, hogy hülyeség és beírtakoztam egy angolra, ahol 10 hónap alatt megcsináltam a középfokú szóbeli nyelvvizsgát. (nekem is kellett a diplomához és)

Esetleg keress egy olyan nyelviskolát, vagy tanárt, akik kimondottan nyelvvizsgára készítenek fel. Szóval kitartást és próbád tovább az angolt.:)

2009. jan. 2. 16:49
euro nyelvvizsgáról tud valaki valamit?
34. d879a0c5b4 (válaszként erre: 29. - Ada12)
2009. jan. 2. 16:49
A C középpel az emelt érettségi... Én még legalábbis így tudom...
2009. jan. 2. 16:47
na azt akartam egyébként irni ezzel, hogy az ECL is szerintem tök jó és államilag elismert ill nemzetközileg is
2009. jan. 2. 16:46
Nekem ECL nyelvvizsgám van, német közép.
31. 4c35511f0b (válaszként erre: 30. - 4c35511f0b)
2009. jan. 2. 16:45
nyelv:)
30. 4c35511f0b (válaszként erre: 9. - 025c5b6977)
2009. jan. 2. 16:45
NEM holt neylev!
29. Ada12
2009. jan. 2. 16:42
Azt meg tudnátok mondani, h a C típusú felsőfokú általénos nyelvizsgával , vagy C típusú középfokú szakmai nyelvvizsgával melyik érettségi bizonyítvány az egyenértékű?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook