Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen nevet adtok a babáitoknak? fórum

Milyen nevet adtok a babáitoknak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
21. Binky (válaszként erre: 8. - Felicy87)
2011. jún. 4. 08:34
Réka, Enikő is magyar, és szerintem kevésbé extrémek
20. Binky (válaszként erre: 1. - Zsanyy)
2011. jún. 4. 08:32

Miért lett két neve a babának?

Szerintem eggyel is elég különleges.

2011. jún. 4. 08:32

Következő kritériumok szerint választottunk nevet:

- passzoljon a vezetéknévhez hangzásilag

- mi mindenképpen hagyományosabb nevet akartunk (régiesebb)

- a név jelentése volt nagyon fontos volt, akár fiúban, akár lányban: Isten ajándéka.

2011. jún. 4. 08:31

gyerkőceim:Dóra,Réka és Nimród

anno mikor terhes voltam talomban volt :Zsolt,Bence és Jázmin

2011. jún. 4. 08:31
Lencsi babám és Zsuzsi babám volt.
2011. jún. 4. 08:17

Az én fiaim Bálint (Szintia lett volna) és Martin (Tamara lenne).

Nekem a Kitti, Krisztina, és a Brigitta lenne a favorit, de a páromnak nem tetszettek.

Martin először Tamás lett volna, de aztán jött egy ihlet és Martinra módosítottuk- ami később nagyon jó döntésnek bizonyult, mivel külföldre költöztünk. Ha lenne 3. babám, csak olyan nevet adnék neki amit külföldön is ismernek. (A Bálint nem bonyolult név, de a fiamat bántotta, ha nem tudták jól kiejteni vagy leírni.)

15. Betsabé (válaszként erre: 1. - Zsanyy)
2011. jún. 4. 08:06

Nekem van Annabella ismerősöm. Kislányként Anna, Ani, Anika volt a beceneve. Kamaszként a kérésére mindenki Annabellának hívta. Szép név.


Másik családnál nagyon extrém módon becézték a két lányt. "Timkő és Möcök". (Tímea és Emese)

A becenevet nehéz tervezni, mert az csak úgy jön.

2011. jún. 4. 08:06
A kisfiam P József Bendegúz lett, a pocaklakó nemét még nem tudjuk. Lány esetén P Katalin Krisztina, fiú esetén P Iván Tamás :))))
2011. jún. 4. 08:04
Az én csajszim Lia Anna, bár hosszú a vezetékneve.
2011. jún. 4. 08:02
Nekem a Bianka is tetszik...! :o)
11. ad04b33206 (válaszként erre: 1. - Zsanyy)
2011. jún. 4. 08:01

szerintem ez a nev igy szep ahogy van. a becezes meg kialakul ;)


en soha nem kertem ki mas velemenyet a nevvel kapcsolatban. Mert ez a mi döntesünk kell hogy legyen :)

de en is az adott orszag szep neveire szavazok inkabb. A Dzsenifer es hasonlok nalam szoba sem jöhetnenek Magyarorzsagon. Ugyan ugy ahogy egy Balazs es egy Taksony es hasonlok nalam Nemetoszagban nem jöhettel volna szoba. De persze ez csak az en velemenyem.

10. L.Niki18 (válaszként erre: 1. - Zsanyy)
2011. jún. 4. 08:01

Nekem kisfiam van, ő az apukája nevét kapta Istvánt, de van egy második neve is Attila. :o)

És az is kedves ebben, hogy apósom is István, apukám meg Attila. :o) És tetszenek is ezek a nevek.

Ha kislányom lett volna, vagy kislányom lesz, akkor majd Tünde lesz a neve, vagy neki is két neve lesz, Anna Tünde...de az Anna még nem 100%! :o)

9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Zsanyy)
2011. jún. 4. 07:53

Az Annabella nagyon szép. Az Anna meg a Bella összes becézését használhatjátok, rengeteg a lehetőség. Nekem maga a Bella is tetszik, mint becenév.


Az ilyen Dzsenifer, Lüszi, Zsülien meg társait szerintem hanyagoljátok. Tiszta ciki. :)


Amúgy gratulálok, és jó egészséget kívánok nektek!

2011. jún. 4. 07:49

Sziasztok!

Nekem 6hetes múlt a kislányom és végül a Lili nevet kapta! :) Én magyar nevet szerettem volna,mint Hanga,vagy Zselyke...de apának nem tetszettek!

Ha pedig kisfiú lett volna,Zsombornak kereszteljük...de most tetszik a Zétény is!

Pocakosoknak gondtalan babavárást,babásoknak örömteli babázást kívánok! :)

2011. jún. 4. 07:48
Nekem Kamillám van, őt Kaminak, Kamillkának becézzük. Az Annbellát én Annabellnek becézném. Nekem nagyon tetszik még a Kincső, ha még egy lányunk lesz, akkor őt Kincsőnek fogják hívni.
2011. jún. 4. 07:46
Hanna
2011. jún. 4. 07:45
Bella, Anna, Anabel, AKár lehet Panni is:))És ha megszületik akkor még számos variáció elő fog jönni:)) Az én lányom pl Alexandra de én csak Szaszának hívom:)) Ez annó eszembe sem jutott:) Amúgy ez a név mármint az Annabella nekünk is benne volt-van a kalapban:)) merthogy nekünk 3 nap múlva születik meg a kiscsaj de még nevet nem választottunk:))
2011. jún. 4. 07:44

Én a "klasszikus" neveket szeretem. Ha elsőre lányom született volna, Rékának hívnák. Később tetszett még a Krisztina és a Brigitta is. Mire a lányomat vártam, 2 esélyes maradt: Dóra és Lili. :)

Az Annabellát becézheted Bellának, de lényegében akárhogy, az majd úgyis kialakul magától!(Dávidomat apja évekig Kabócának hívta. Én meg Dórit sokszor Gizinek, Rozinak, ...)

3. 92f0b0f303 (válaszként erre: 1. - Zsanyy)
2011. jún. 4. 07:44

Gratulálok, és szép pocakosságot kívánok.

A Bella, Anna, Annabell is nagyon jó becenevek. :)

Nekünk február 1-én született meg a kisfiunk, Zsombornak neveztük el. Ha kislány lett volna Dóra nevet kapja. :)

2011. jún. 4. 07:38
Ha kislányom lenne akkor:Szintia,Roxána,Dzsenifer,Tanja,Rebeka,Mira,Vivien,Dzsenifer,Szonja név közül választanánk:)
2011. jún. 4. 07:34

Nekünk úgy néz ki,hogy kislányunk fog születni valamikor október 5-e körül :)

A párommal a Makai Annabella Linda nevet találtuk ki neki,a gond csak az,hogy nem tudom,hogy lehet az Annabellát becézni?

Bella vagy Annabell? :) A Linda marad párom kérésére.

Tippek?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook