Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen néven lehet letölteni azt a nyomtatványt, amit az APEH-hez kell adni, hogy fizetni tudjam magamnak az egészségügyi szolgáltatást? fórum

Milyen néven lehet letölteni azt a nyomtatványt, amit az APEH-hez kell adni, hogy fizetni tudjam magamnak az egészségügyi szolgáltatást? (tudásbázis kérdés)

12. Böbe071 (válaszként erre: 7. - HelpMe85)
2011. szept. 19. 09:16
totál igazad van! Én magam is be mentem és gyorsan végeztem minden ho 12 re érjen be ennyit kértek
2011. szept. 19. 09:06

[link]


Az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság a biztosítási jogviszonynak, illetve a jogosultság feltételeiknek megszűnését követően – passzív jogon - további 45 napig fennmarad a biztosítási jogviszony vagy a jogosultsági feltétel fennállásának időtartamától függően.


A járulékfizetési kötelezettséget a bejelentő lakóhelye szerint illetékes állami adóhatósághozkell bejelenteni - 10T1011. számú nyomtatványon - a kötelezettség keletkezésétől számított 15 napon belül.


A fizetési kötelezettség megszűnését nem kell bejelenteni a 10T1011. számú nyomtatványon, ha a fizetési kötelezettség biztosítással járó jogviszony, illetve egyéni vállalkozás létesítése miatt szűnik meg.


Be kell viszont jelenteni a járulékfizetési kötelezettség megszűnését a kötelezettség megszűnésétől számított 15 napon belül - 10T1011. számú nyomtatványon - ha a magánszemély járulékfizetési kötelezettsége téves bejelentkezés vagy egyéb ok miatt szűnik meg (pl. nyugdíjat állapítanak meg részére, gyermekgondozási díjban, segélyben részesül stb.).


Az adatlap papír alapon 2 példányban, vagy elektronikus úton is benyújtható. Az adatlap az APEH honlapjáról (www.apeh.hu) letölthető.


Az adóhatóság a beadott 10T1011. számú nyomtatvány benyújtását követően határozattal a havi járulékfizetési kötelezettséget előírja, majd a befizetéseket nyilvántartja.

A kötelezettséget az adatlapon megjelölt járulékfizetési kötelezettség kezdetének időpontjától havonta, a tárgyhót követő hónap 12-ig (munkaszüneti nap esetén az azt követő első munkanapon) kell megfizetni, készpénz-átutalási megbízással (csekken) vagy átutalással az Egészségbiztosítási Alapot megillető bevételek beszedési számlára (számlaszám: 10032000-06056229).


A 10T1011. számú nyomtatványon tett bejelentés alapján a bejelentő jogosulttá válik biztosítottakkal azonos módón, külön térítés nélkül az egészségügyi szolgáltatások igénybe vételére.


A járulékfizetési kötelezettség az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság megszűnését követő naptól a biztosítási kötelezettséggel járó jogviszony első napjáig, illetőleg az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsági feltételek bekövetkezésének napjáig áll fenn.


Az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésével kapcsolatban további felmerülő kérdések, problémák esetén az alábbi elérhetőségi helyeken lehet tájékoztatást, segítséget kérni:


személyesen:

az APEH ügyfélszolgálatain ügyfélfogadási időben

telefonon:

APEH Általános Tájékoztató Contact Center

kék szám (mobilhálózatból is hívható)

40/42-42-42

mobilhálózatokból a kék szám

20/33-95-888

30/33-95-888

70/33-95-888

06-1-250-9500

külföldről: +36-1-250-9500

2011. szept. 19. 09:00
vagy magyarorszag.hu
2011. szept. 19. 08:40
www.ugyfelkapu.hu oldalon keresgélj
8. HelpMe85 (válaszként erre: 1. - Majkamano78)
2011. szept. 19. 08:40
és az önkormányzatos tanács is jól jöhet! én erről csak hallottam, sose próbáltam, de menj be érdeklődd meg, az is segítség!
7. HelpMe85 (válaszként erre: 1. - Majkamano78)
2011. szept. 19. 08:39
menj be apeh-ba, kitöltöd ott, beülsz valakihez, ő átnézi, megcsinálja gépben amit kell, ad csekket, utána meg majd küldik a határozatot, meg a többi csekket... 5100 ft egyébként. kb egy hónapja voltam, most nekem is fizetni kell. ne kínlódj a letöltéssel, utána úgyis postázgatás, lehet jó se lesz..... ha meg bemész, várakozással együtt fél óra....... és rendben lesz
6. Bocika 18 (válaszként erre: 1. - Majkamano78)
2011. szept. 19. 08:38

Adat- és változásbejelentő lap az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezettek részére


11T1011 számú nyomtatvány az Apeh oldalán

2011. szept. 19. 08:25
telefonálj be hogy mi a száma,nem?
2011. szept. 19. 08:09

szia!

most néztem az apeh és az oep oldalán is de nem találom :(

vagy pedig tényleg ennyire béna vagyok, hogy nem látom... :(

2011. szept. 19. 08:03
5100 forintot kell fizetni és találsz bejelentkező nyomtatványt az oldalon,azt kell letölteni.
2011. szept. 19. 08:01

Én is anno fizettem de ott töltöttem ki.

Kértél már az önkormányzattól egészségügyi hozzájárulást?Mert én is megkértem tavaly és az állam fizeti helyettem ezt az összeget 1 évre állapítják meg és 1 év után újra igényleni kell

2011. szept. 19. 07:59

Sziasztok!


Segítséget kérnék: tudja e valaki, hogy milyen néven lehet letölteni azt a nyomtatványt, amit az APEH-hez kell adni, hogy fizetni tudjam magamnak az egészségügyi szolgáltatást (aminek havi 4950 ft a díja)

Várom a válaszokat és ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook