Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen nemzetiségűnek számítok? fórum

Milyen nemzetiségűnek számítok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2019. ápr. 22. 12:54
Èn csak azt irtam azèrt mert valaki zsidónak születik.Attol mèg magyar az ember föleg ha nem is követi a vallást.
23. l.luiselotte (válaszként erre: 20. - Epervirág)
2019. ápr. 22. 12:44

Utolsó mondatodhoz: azért nem minden esetben az apa vallását követi a gyerek, nekem fiam van, mégis protestáns lett mint én, nem pravoszláv

mint az apja (bár reverzálist egyikünk sem adott )


Egyébként most hogy már felnőtt, teljesen mindegy, mert ateisták vagyunk, jól keres, de még az szja 1 %t sem adja oda a ref. egyháznak.

22. l.luiselotte (válaszként erre: 20. - Epervirág)
2019. ápr. 22. 12:44

Utolsó mondatodhoz: azért nem minden esetben az apa vallását követi a gyerek, nekem fiam van, mégis protestáns lett mint én, nem pravoszláv

mint az apja (bár reverzálist egyikünk sem adott )


Egyébként most hogy már felnőtt, teljesen mindegy, mert ateisták vagyunk, jól keres, de még az szja 1 %t sem adja oda a ref. egyháznak.

21. unom (válaszként erre: 20. - Epervirág)
2019. ápr. 22. 12:43

A keresztény vallás nem öröklődik, megkeresztelés után válik valaki kereszténnyé.

Nagyon régen sem volt mindenki zsidó, ezt honnan vetted?

20. epervirág (válaszként erre: 19. - Lávli)
2019. ápr. 22. 12:37
Milyen nemzetisègük volt Izraelbe.Csakhogy tud nagyon règen mindenki zsidó volt ezt ebből lett a keresztèny.Amaunet nejed is írom itt aki magyarorszagi zsidó nem mindenki tartja a vallást.csak annak született mint èn is ès már bocs,de èn magya vagyok.igaz nem teljesen vagyok zsidó,de annak vallom magam.Amugy neg a zsidoknál anyárol megy a vallás a keresztènyeknèl meg apárol.
19. Lávli (válaszként erre: 16. - Epervirág)
2019. ápr. 22. 12:22

Olvasd el újra az 1. és 4. hsz-t.

Ilyen értelemben írtam: ha nem azt a kultúrát, nyelvet követi, akkor nem olyan nemzetiségű.

Egyébként meg:

Az ókori Izraelben nemzetisége nem a személynek, hanem a családnak volt, amit a férfi családfő képviselt. Általában a család státuszát is az ő státusza határozta meg, ez tehát de facto apai leszármazást jelentett.


A mai vallási nézőpontokban közös, hogy „félzsidóságot” nem ismer el, csak zsidó vagy nemzsidó státuszban lehet valaki, átmenet nélkül.

18. Amaunet (válaszként erre: 16. - Epervirág)
2019. ápr. 22. 12:21
Nem csak vallás, hanem nemzetiség is.
17. unom (válaszként erre: 16. - Epervirág)
2019. ápr. 22. 12:20
A zsidóság nem csak vallás, nemzetiség is, és anyai ágon öröklődik.
16. epervirág (válaszként erre: 4. - Lávli)
2019. ápr. 22. 12:10
Mièrt nem lehet zsidó?Attol mèg valaki nem magyar?Ez egy vallás mint a keresztèny attol mèg magyar valaki.
2019. ápr. 22. 10:29

külsőleg hogy nézel ki ?

magas fekete hajú sötét szemű,fehér bőrű

középtermetű barna haj sötét szem

kreol bőr, hangsúlyosabb orr

hullámos sőtét haj ?


szüleid első látásra melyik rasszba tartoznak ?

14. Amaunet (válaszként erre: 11. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 22. 10:23
Fura, hogy a magyarokról ez jut csak eszedbe és minden nemzetiséghez tudsz fűzni valamilyen jelzőt. Ezt hívják előítéletnek? (szépen fogalmazva, mert van ennek egy durvább kifejezése is)
13. Amaunet (válaszként erre: 1. - Származása ismeretlen)
2019. ápr. 22. 10:20

Kérdés, hogy hol születtél, nevelkedtél és hol élsz? Mi az anyanyelved? Milyen nyelven beszél a család?

Egyébként az vagy aminek érzed magad, akikkel azonosulni tudsz.

12. unom (válaszként erre: 9. - Bozsu55)
2019. ápr. 22. 10:12

"Más nyelven beszélsz,

Más nyelven írsz,

De magyarul álmodsz,

Magyarul sírsz."

11. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Származása ismeretlen)
2019. ápr. 22. 10:09
Lehetsz bármilyen vérből és korekt, becsületes. Lehetsz jó üzleties és zsidónal titulálnak, lehetsz cigány és jó fej és lehetsz magyar, aki a másik magyart megölné egy kanál vízben. Hova szeretnél tartozni? A románok is össze tudnak tartani, de ot is lehet bűnös lélek.
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Bozsu55)
2019. ápr. 22. 08:27

Ez érdekes, én néha álmodom németül, pedig nem nőttem német kultúrában.

Lehetett volna, de nem úgy sikerült.

2019. ápr. 22. 08:22

Bonyolult kérdés.

-Fontos hogy hol élsz,tanulsz,kommunikálunk napi szinten

-mely hagyományokat tartod

-valahol olvastam nagyon lényeges ilyen helyzetben milyen nyelven álmodsz.

2019. ápr. 22. 07:45
Mi az anyanyelved? melyik nyelven beszélsz?
2019. ápr. 22. 07:40

Az emberi butaság határtalan. Ha átmégy a keleti határon túl, és azt mondod, inkább oda-tartozónak érzed magad, lehet hogy ott is bántani fognak miatta... mert az emberi butaság határtalan.


József A. A Dunánál

Anyám kún volt, az apám félig székely,

félig román, vagy tán egészen az. Anyám szájából édes volt az étel,

apám szájából szép volt az igaz.


És ő lett az egyik legnagyobb magyar!!! költőnk.

6. unom (válaszként erre: 5. - Származása ismeretlen)
2019. ápr. 22. 07:36
Ismered is? Beszéled a nyelvet, ismered a szokásokat, hagyományokat, kultúrát?
5. Származása ismeretlen (válaszként erre: 3. - Unom)
2019. ápr. 22. 07:27
Néha szégyelem be vallani de a román kultúra mindíg tetszett. És emiatt már rám is támadtak.(szóban és tettben is). Másért is támadtak.
2019. ápr. 22. 07:27

Szerintem nem az számít, hogy kiben hány százalék vér van, hanem hogy mennyire követi az adott nemzetiség kultúráját, hagyományait, annak nyelvén beszél e.

Tehát nem lehetsz se román, se cigány, se szláv, zsidó, ha magyarként élsz.

Szerintem.

3. unom (válaszként erre: 2. - Származása ismeretlen)
2019. ápr. 22. 07:23
A te döntésed. Melyik kultúra áll hozzád a legközelebb?
2019. ápr. 22. 07:16
Ezek papíron bizonyított tények. De nincs rá írva hogy milyen nemzetiségünek számítok.
2019. ápr. 22. 07:14
Anyába szlovák és román vér van, apába is csak jóval több a román vér. Bennem nagyon sok (80%) román vér van, a maradék (20%) egyébb szláv vér. Magyar vér nincs bennem, de apró százalékokban még cigány és zsidó vér is lehet bennem. És kíméljetek meg a negativ véleményekkel. 17/f
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook