Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen müzlit lehet tejbe keverni 2 éves lurkónak? fórum

Milyen müzlit lehet tejbe keverni 2 éves lurkónak? (tudásbázis kérdés)


2008. febr. 11. 10:42
Egy 2 éves gyerkőc már mindent ehet kivétel nélkül.
14. gabima
2008. febr. 11. 09:00
DM-ben kapható gyerekmüzli, Barenmüzli a neve, (maci van a zacskójára rajzolva). Egészséges összetevőkből áll, és kicsit kisebbre vannak a pelyhek aprítva benne, mint a rendes müzliben, hogy könnyebben emészthetőbb legyen, és a gyerekek szívesebben megegyék. Nagyon finom, és nincs agyoncukrozva.
13. LoLiNa
2007. nov. 5. 05:48
ételben a nagyfiam 7 hónaposan mindent evett, kivéve a tojás, apró magvas dolgok, amivel az egy évet ki kell várni. de 1 éves kora után, ami jól esett neki! a szotyit egy indokkal nem adtam neki, fulladás, az öcsém mjadnem megfulladt tőle anno..
12. Pirosalma (válaszként erre: 11. - LoLiNa)
2007. nov. 4. 21:09

Elméletileg bármi allergizálhat (főként fehérjék), de vannak, amik ilyen szempontból erősebbek, és csak később ajánlottak (pl. glutén 6 hónap; tejsavó: 12 hónap; stb.).


Annyit mondanék még el, hogy az allergia kialakulásához ÁLTALÁBAN többszöri antigénbehatás (= az allergizáló anyag, étel többszöri fogyasztása) szükséges.


Nem tudom, nincs gyerekem, és mindenki belátása szerint cselekszik.

11. LoLiNa (válaszként erre: 9. - Pirosalma)
2007. nov. 4. 20:50
mi nem allergizálhat? szted egyik gyerek se eszik pl. a karácsonyi bejgliből, mert nincs 3 éves?
10. Pirosalma (válaszként erre: 8. - Szamó)
2007. nov. 4. 13:29

Ha kvázi natúr müzlit szeretnétek, akkor a Plusban kapható, piros zacskós, 1 kilós gyümölcsös müzlit (450 Ft) ajánlom, én is azt fogyasztom.


A Dr. Oetker-esnek magas a cukortartalma, a rendszeres adása nem igazán ajánlott.

9. Pirosalma (válaszként erre: 6. - Pandamaci)
2007. nov. 4. 13:27
Az olajos magvak nem ajánlottak 3 éves kor alatt, allergizálhatnak (allergia kialakulásához vezethetnek).
8. Szamó (válaszként erre: 3. - Ipi)
2007. nov. 4. 12:54
Az én kisfiam (4 és fél éves) IMÁDJA a müzlit, ma is azt reggelizett joghurttal. Dr.o. Vitalis-t szoktam mostanában venni, sok féle van belőle. Most a Tescoban akciós:299,-, nagyon jó ár, vettünk is 5 félét.
2007. nov. 4. 12:53
2 éves gyerek bármit ehet! persze az allergia kivétel, de azt már Panda írta..)
6. Pandamaci (válaszként erre: 5. - Pirosalma)
2007. nov. 4. 12:45
Miért? Kivéve persze, ha valamelyikkel szemben allergiás lenne.
2007. nov. 4. 11:42
Olajosmag-tartalmút (dió, mogyoró, mandula stb.) nem lehet!
2007. nov. 3. 22:54
2 évesnek? bármilyet..
3. ipi
2007. nov. 3. 21:20

Köszike, biztosan Holle, nem?

Igaziból arra gondoltam, mivel már régen sok foga van, hogy szokás e adni ilyesmit? Bár a mézes puffasztott búzapelyhet, vagy mit szívesen megeszi. Mostanában igen válogatós a kisúr :-)

2007. nov. 3. 08:05
Emlékszem egy olyanra, hogy Bio 7 magvas gabonapehely, a márkájára már nem emlékszem pontosan, az én kisfiam nagyon szerette. Tettem neki tejbe, joghurtba, gyümölccsel keverve.
1. ipi
2007. nov. 3. 08:01
Milyen müzlit lehet tejbe keverni 2 éves lurkónak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook