Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen munkakörben tilos terhesen dolgozni? fórum

Milyen munkakörben tilos terhesen dolgozni? (tudásbázis kérdés)


24. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Sissy4)
2020. febr. 19. 13:12

Előző munkahelyemen sugárveszêly miatt (röntgengêp) és a levegőben lévő fluxtisztîtó miatt azonnal tp-re küldtêk a kismamákat.

Ahol most dolgozom, ott is a lêgszennyezettsêg miatt vennének tp-re, ha terhes lennék.

2020. febr. 19. 13:07

Minőségellenőrként dolgozom, most táppenzen vagyok.

Nem én akartam, de sajnos brutálisan véreztem. Orvos egyből kiírt.

Szerencsére semmi baj nem volt!

Mondjuk belegondolva jobb is, mert sokszor nehéz dobozokat/ládákat emelgettünk.

22. Guruljka (válaszként erre: 19. - Sissy4)
2020. jan. 28. 17:09

Nem értem, mit vártál.

Szépen felsorolsz pár variációt.

Aki kórházban fekszi végig a várandósságot, az nyilván nem munkaundorból teszi.

Honnan tudod, hogy akit kiír az orvos táppénzre, milyen okból teszi?

Ugyanakkor te magad írod, senkinek semmi köze hozzá.

21. globus
2020. jan. 28. 13:43
Nyugodtan elmehetsz táppénzre. Nőgyógyász beleírja a könyvedbe, hogy javasolt keresőképtelenség, háziorvos pedig felvesz. Semmi akadálya nincs.
20. andi6020 (válaszként erre: 19. - Sissy4)
2020. jan. 28. 13:39
Persze. De minek egyszerre két fórum erről?
19. Sissy4
2020. jan. 28. 12:52

Először is, igen szültem már 10 kerek éve, akkor a terhességem végig dolgoztam, december 23 an dolgoztam utoljára és január 11 -én szültem.

Azóta sok minden változott az életemben, 10 év nem kevés idő!

Ne törjünk pálcát már senki felett ha lehet. Egy szimpla kérdést tettem fel. Nem leharapni kell az ember fejét!

Mindenkinek lehet véleménye azt gondolom. Nem munkakerülő vagyok! Egy munkahelyen vagyok 7 éve...

Nem hülye vagyok, csak érdekel a téma, de látom sokakban kiveri a biztosítékot a dolog. Nem az a célom,hogy otthon üljek és terpesszek. De ha így lenne se lenne senkinek semmi köze hozzá!

És nyilván ha az orvos azt mondaná maradjak otthon otthon maradnék, vagy ha úgy érezném nem -bírom akkor is!

De nem vagyok terhes csak érdekel, körülöttem rengeteg nő egyszerűen nem dolgozik terhesség alatt, pedig megtehetné, és vannak olyanok is akik bent fekszenek a kórházban. A közvetlen környezetemben, van 6 nő aki egy sem dolgozta végig. Vagy már a terhesség elején rögtön táppénzen volt.

Konkrétan a téma érdekel. Volt aki valóban gyárban dolgozott és ott az ottani anyagok miatt nem lehet terhesen dolgozni.

Volt akinél beindult a szülés. De olyan is aki csak nem akart dolgozni. Miért piszkálja ez valaki csőrét nem értem.

18. Amaunet (válaszként erre: 17. - Csalános)
2020. jan. 28. 12:32
És mire fel van ez a nagy érdeklődés szerinted?
17. Csalános (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2020. jan. 28. 11:40
Rz nem lehet igaz, hiszen a dohányboltban végig dolgozott. Különben a dohánybolt jobb, mint egy iroda. A szülés is könnyebb, ha nincs baj és mozogsz, a derekad, a csontok mozognak és nem ülsz egy irodában. Kisebb pakolások sem ártanad. Persze dohánybolton kívül is kerülni kell a koszos helyeket, fertőző orvosi rendelőket, akár óvódai bárányhimlős gyerekeket is.
16. Channa* (válaszként erre: 9. - Sissy4)
2020. jan. 28. 07:58

Tehát, voltál már terhes és még is másokat kérdezel...


Egy dohányboltban mi a nehéz? Szerintem ott dolgozhatsz végig, ha akarsz. Ha meg nem, akkor egy irodai munkából is el fogsz menni táppénzre.

15. Amaunet (válaszként erre: 9. - Sissy4)
2020. jan. 28. 07:28
Még nem vagy terhes, de már az érdekel, hogy hogyan tudnál nem dolgozni. Ez motivál a gyermekvállalásra?
14. Guruljka (válaszként erre: 11. - Sissy4)
2020. jan. 27. 22:26
Miért? Egy cikkben esetleg többek tapasztalata benne van, egy nőnek meg csak a saját tapasztalata van. Vagy nincs.
13. Érdekes73 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2020. jan. 27. 21:36
Bárkit kiírnak.
12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Sissy4)
2020. jan. 27. 21:33
Minek egyből 2 fórum?
11. Sissy4 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2020. jan. 27. 20:54
Képzeld el utána olvastam, de szerettem volna olyan nőktől erről hallani aki esetleg ebben érintett! Mert nyilván más egy leírt szöveg,mint egy nő saját tapasztalata!
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Sissy4)
2020. jan. 27. 20:47

... de annyira azért mégsem érdekel, hogy magad nézz utána?

Nem az a jellegzetesen beszélgetős téma.

9. Sissy4 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2020. jan. 27. 20:45
Nem vagyok még terhes! Dohányboltban dolgozom egyébként! Az előző terhességem végig dolgoztam 10 éve. December 23 -án még dolgoztam január 11-én szültem. Egyszerűen csak érdekel a dolog.
8. Guruljka (válaszként erre: 1. - Sissy4)
2020. jan. 27. 20:43
Nem tilos a várandósság, hanem az adott munka végzése tilos/nem ajánlott a várandósaknak.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Sissy4)
2020. jan. 27. 20:40
3 perc különbséggel minek fórumot nyitni ugyanabban a témában?
6. papája (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. jan. 27. 20:11

Teljesen jól idézted.

A várandós nő a foglalkozás egészségügyi orvos döntése alapján kerülhet más munkakörbe, amennyiben az őt ért expozíció veszélyt jelent a magzatra.

Vannak olyan munkakörök, ahol a veszélyes anyaggal való foglalkozás miatt, már a fogantatás előtt ki kell emelni a gyermeket tervező dolgozót.

2020. jan. 27. 19:43

"Vannak olyan tevékenységek, munkakörülmények, amelyek a várandósság alatt veszélyeztetik a kismama és a gyermek egészségét, fokozzák az esetleges magzati ártalmak, illetve a terhességi komplikációk, a koraszülés, vetélés kockázatát. Ilyen például, ha a terhes nő a munkavégzés során vegyszerekkel, káros anyagokkal érintkezik, ezek ártalmainak van kitéve. Ugyanígy árthat a túl hosszú munkaidő (kismama nem kötelezhető túlmunkára), az éjszakázás, a tartós stressz, a folyamatos állómunka, a nehéz fizikai munka, például a súlyos tárgyak emelése, a zaj, illetve a nehézgépek okozta rezgés is. Ha a várandós nő munkakörére a felsoroltak valamelyike jellemző, akkor a terhesség bejelentése után a munkaadónak gondoskodni kell arról, hogy másik pozícióban dolgozhasson a várandósság ideje alatt. Az áthelyezés orvosi javaslatra és a munkavállaló belegyezésével történik, a korábbi munkabér megtartása mellett. Ha a munkáltató nem tud megfelelő munkakörülményeket biztosítani, akkor fel kell mentenie a kismamát a munkavégzés alól. A terhesség alatt és a gyermek egyéves koráig nem foglalkoztatható éjszakai munkában."


(hrdoktor.blog.hu)

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Sissy4)
2020. jan. 27. 18:57

Nem végeztem veszélyes munkakörben, de nem kell azonnal felvetetni magad tp-re. A munkáltató ajánlhat fel más munkakört is.

Nem lehetsz árúfeltöltő, ahol nagyobb súlyt kell emelned, nem dolgozhatsz vegyszerekkel.

2020. jan. 27. 18:55

Olyanba, ahol nem akarsz dolgozni.


Ezt miért kérdezed? Mit dolgozol?


Ha úgy érzed, hogy te nem akarsz terhesen dolgozni, akkor ne tedd. A doki simán felvesz betegállományba, nem? Nem hinném, hogy a Hoxások véleményét fogja kikérni, hogy szerintünk bírod e a melót. Vagy igen?

2020. jan. 27. 18:29
Pl:sugárzásveszélyes munkahely (laboratórium)
2020. jan. 27. 18:25
Milyen munkakörben tilos a várandósság?Érdekelne konkrét eset,ki milyen munkahelyről ment el táppénzre mert a munkája nem engedte,hogy tovább dolgozhasson?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook