Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen munkakörben dolgozol? Szereted? Mit szeretsz benne és mit utálsz? fórum

Milyen munkakörben dolgozol? Szereted? Mit szeretsz benne és mit utálsz? (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. M0ncsa (válaszként erre: 64. - Magyarlány)
2014. aug. 20. 18:00

Ertem en a problemadat, de hidd el, egy sajat ceg eseteben is mindig lesz olyan stresszfaktor, amit aligha tudsz befolyasolni. Egy uj torveny, egy nem fizeto vevo, konyvelesi hibak, elveszett szamlak, vagy egyszeruen egy olyan adozasbeli valtozas, amirol nem tudtal. Tapasztalat :) De nezd, csinald, ahogy akarod, csak proballak figyelmeztetni a hatulutokre is.


Nem tudom, milyen asszisztens vagy, abbol is van sokfele. Ha amolyan adminisztrator inkabb, akkor ertheto, hogy nem tetszik a kialakult helyzet. Ha viszont szemelyi asszisztens, akkor a rossz hirem az, hogy ez bizony ilyen munkakor :) Az enyem legalabbis ilyen volt, bar a fonokom normalis volt nagyon. Viszont neha hetekre eltunt uzleti utakra, ha a vilag tulfelen volt, el sem tudtam nagyon erni munkaidoben, es bizony gyakran nekem kellett dontenem egy-egy surgos ugyben. Az elkezdett munkamat is szamtalanszor kellett felretennem, mert a fonokom ideje ertekesebb volt, mint az enyem, es voltak dolgok, amikkel akkor kellet foglalkozni, amikor o raert, nem akkor amikor en epp vegeztem a papirmunkaval - utobbi varhatott. Az viszont nem jarja, hogy a nemszeretem-munkat kiadja neked, nektek. Ezt viszont mar a legelejen le kellett volna vele tisztazni, most mar ugyis keso. Persze nem mindenki olyan nagypofaju, mint szerenysegem, es elhiszem, hogy a tobbseg nem mer nemet mondani a fonokenek, feltven az allasat. Azt nem tudom, mennyire idegbeteg a fonokod, leen az o oldalat a sztorinak nem ismerem, ugyhogy maradjunk annyiban, hogy te igy eled meg. Akarhogyan is, ha szamodra nem felel meg a jelen helyzet, valtoztass. Ennyi. Mas receptet nem tudok :) Sok szerencset, csak ugyesen!

66. magyarlány (válaszként erre: 65. - Moonlight13)
2014. aug. 20. 12:57
Te meddig bírtad? Én lassan másfél éve.
65. moonlight13 (válaszként erre: 64. - Magyarlány)
2014. aug. 20. 12:51
Ismerős a helyzet. Nekem is volt ilyen munkahelyem, nagy nehezen sikerült váltanom.
64. magyarlány (válaszként erre: 46. - M0ncsa)
2014. aug. 20. 12:17
A jó és rossz stressz között is van különbség. A rossz stressz, amit az olyan helyzetek okoznak, amelyeket nem tudsz megoldani, amelyek túlmutatnak esetleg a hatáskörödön, mégis rajtad kérik számon, vagy nem vagy alkalmas a munka betöltésére alaptermészetednél fogva, tehát amelyek szorongást váltanak ki, mert sarokbaszorítva érzed magad. A jó stressz, amikor kihívásként éled meg a helyzeteket, amikor megoldható problémákkal találkozol, amikor nem kell pl. főnököt játszanod egy asszisztensi munkakörben. Én jelenleg az előbbi rossz stresszt élem át a munkahelyemen, nem is csoda szerintem, hogy menekülni szeretnék és, hogy kezdek depressziós lenni miatta. Egy folyton idegbeteg főnökkel nem egyszerű egy irodában lenni, aki sosem hagyja, hogy befejezzem a papírmunkámat, minden nap befeszülve várom, hogy mikor jön már az azonnal és sűrgős feladatokkal és mikor kell rögtön félretolnom az aktuális munkámat, emiatt úgy érzem nem haladok a feladataimmal és, hogy megfulladok a sok munkától. A másik, hogy nem szereti a főnök szerepet, ezért rendre nekünk asszisztenseknek adja ki, hogy menjél mond meg ezt vagy azt annak a kollégának, hogy csinálja már a munkát, mert sűrgős vagy felügyeljem az embereket, mert különben nem csinálják. Mindezt egy asszisztensként. Nem hagyja, hogy nyugodt maradjak munkavégzés közben, azt élvezi, ha mi is stresszeljük magunkat.
2014. aug. 20. 09:11

Területi képviselő vagyok egy régi, mindenki által ismert multinál.

Nagyon szeretem a munkámat, mert változatos, sosincs két egyforma napom, az időmet pedig valamennyire magam osztom be és nem áll a fejem fölött senki, aki beleszólna, hogy mikor-mit csinálok.

Tehát kint területen mondhatni szabadon jövök-megyek, persze bizonyos keretek között, amiket viszont szó nélkül tiszteletben tartok, így jól jár a cég is és én is :)

Nagyon könnyen ismerkedem és bárkivel beszélgetésbe tudok elegyedni (bizonyos IQ fölött persze), ez nagyon megkönnyíti a munkámat :)

Sok kellemes embert megismertem már, sokakkal már szinte baráti a kapcsolatom és olyan helyekre is eljutottam az országban, ahová valószínűleg sosem mentem volna.

A kollégáimmal és a közvetlen főnökömmel is nagyon jó a kacsolatunk, előbbiekkel valószínűleg azért, mert nem vagyunk napi 8-10 órát összezárva :) Na jó, amúgy is mind olyan emberek vagyunk, akik jól toleráljuk a másikat. A főnököm is ilyen ember, nagyon jól összefogja a csapatot, mert mindenkiben értékeli a jót és a gyengéi miatt nem cseszegeti, hanem próbálja fejleszteni.

Van egy céges autóm, szinte korlátlan használatra, ez is pozitívum a munkámban :) A fizum viszont csak átlagos, más hasonló cégeknél sokkal jobban keresnek.

Ennyit a jó dolgokról :)

Amit nem szeretek, az az, hogy kint a fizikai szükségleteket nagyon nehéz megoldani. Egy nőnek meg főleg problémás, pl. a pisilés egy olyan vidéken, ahol pl. még benzinkúton sincs normális wc :) A férfi kollégáim könnyen megoldják, mert elintézik a susnyásban, na én ezt 1x csináltam, soha többé, így naponta viszont kb. 4-5x "stresszelek" azon, hogy hol fogok pisilni :)

A kajálást is nehezebb megoldani, hiszen melegíteni nem tudok, kenyeret, péksütit minden nap nem ehetek (pikk-pakk elhízok tőle), a napi menüzés meg elég drága és nincs is mindenhol olyan kajálda, ahol jó szívvel tudnék enni valamit, ami nem tocsog a zsírtól/olajtól/rántástól... A salátával nem lakok jól, szóval a kaján is nap, mint nap agyalnom kell.

A munkámban meg annyi a stresszes, hogy vannak kitűzött céljaink, amikért bizony küzdeni kell és sokszor önhibánkon kívül nem érjük el azokat. A közvetlen fönököm ugyan nem b.szogat érte, de az ő fönöke és azok főnökei már szeretnek számonkérni, ilyenkor meg kell magyarázni, hogy mi van.

Néha kijön velem vevőt látogatni 1-1 fejes és amikor meglátja, hogy milyen a nagy magyar valóság, főleg vidéken, akkor utána azért befogja a száját :)))

62. Cilumiluci (válaszként erre: 61. - Eb85e22a13)
2014. aug. 19. 19:35
Mondjuk én is ilyen vagyok :)
61. eb85e22a13 (válaszként erre: 60. - Cilumiluci)
2014. aug. 19. 19:24
En sosem unatkozom, igy nalam az unalom kizart. Mindig csinalok valamit, es mindig el vagyok maradva dolgokkal..:) Annyi dolog erdekel,hogy legszivesebben 10 dolgot csinalnek egyszerre.
60. Cilumiluci (válaszként erre: 57. - Eb85e22a13)
2014. aug. 19. 19:12
Értem.Valahol a kettő között lenne az ideális :)Nem loholás,de nem s dögunalom.
59. 9089b602ef (válaszként erre: 58. - 9089b602ef)
2014. aug. 19. 18:52

Egyébként a jelszavunk:

"Deny everything!":)

58. 9089b602ef (válaszként erre: 56. - 6b006fc769)
2014. aug. 19. 18:50
Nem is gondoltam volna,hogy itt kollégába akadok...:)
57. eb85e22a13 (válaszként erre: 54. - Cilumiluci)
2014. aug. 19. 18:49
Nagy varos, belvarosi bolt./bpestiek nevezzek nyugodtan videknek: D/ Reggel 8 tol megallas nelkul rohangaltam a boltban kb.3 ig anno,szakkonyvesbolt volt, rengeteg tanulo,jottek a tankonyvekert is/persze csak tanev elejen/,akkor se kaja,semmi,nem volt ido,utana volt,h.a kutya nem jott be , akkor olvashattam,ha nem volt pakolni valo. Regen volt. Azota sem volt nyugis munkahelyem, csak bolondok háza..
56. 6b006fc769 (válaszként erre: 55. - 9089b602ef)
2014. aug. 19. 18:31
Akkor kollégák vagyunk, nekem az a feladatom, hogy az összeesküvés-elméleteket és azok terjesztőit nevetségessé tegyem.
2014. aug. 19. 15:08

Egy kormányszintű összeesküvés kulcsfigurája vagyok.

Egész kellemes munka,csak titkolózni ne kellene annyit! :)

54. Cilumiluci (válaszként erre: 52. - Eb85e22a13)
2014. aug. 19. 14:56
Nagy kérdés azért hogy hol van az a könyvesbolt.Nem mindenhol engedik,hogy olvasgass,gondolom én :)
53. Cilumiluci (válaszként erre: 50. - Moonlight13)
2014. aug. 19. 14:54
Munkakört kellett volna írnom valóban.De szerintem így is értette mindenki :)
52. eb85e22a13 (válaszként erre: 2. - Éva82)
2014. aug. 19. 11:52

En mar sok munkakorben dolgoztam, tkozott konyvesboltban is. Az osszes munkahelyem kozul ott volt a legnormalisabb a fonokno, es a munkatarsak is azok voltak.Forgalmas hely volt, de volt,mikor 1-2 ora hosszaig szinte senki sem jott be,ilyenkor olvastam. Alapvetoen a kollegak miatt volt jo hely.

De azert sokat kellett pakolni,leltarozni, rohangalni /2 szintes volt/, de a vendeglatozashoz kepest nyugdijas allas volt nekem.

51. moonlight13 (válaszként erre: 41. - 3b1a5ec920)
2014. aug. 18. 22:08
Nekem is volt egy időben olyanom, hogy virágkötő szeretnék lenni.
50. moonlight13 (válaszként erre: 37. - Cilumiluci)
2014. aug. 18. 22:07

Olyan szakma szerintem, hogy recepciós nincs. Az egy munkakör.

Lehetsz egészségügyben is recepción, és ott egészségügyi végzettség kell.

49. moonlight13 (válaszként erre: 47. - D2d5bb5db4)
2014. aug. 18. 22:01
Nem nagyon lehet már ebben elhelyezkedni.
48. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Magyarlány)
2014. aug. 18. 22:01
Pénzügyi diplomával könyvesbolti eladónak mennél? :(
2014. aug. 18. 21:36
Könyvtáros!! Az szép is, jó is, ó, 40 évvel ezelőtt nem jutott eszembe.
46. M0ncsa (válaszként erre: 31. - Nyamitörp)
2014. aug. 18. 21:06

Ezzel nagyon-nagyon egyetertek. Pszichologiabol errol szolt a szakdolgozatom (Burn-out volt a temaja), hogy az unalom ill. alulterheltseg ugyanakkora stresszfaktor, mint a tulterheles :)

Eletem legstresszesebb meloja gyari munka volt, 3x kaptam idegosszeroppanast :D Nem vicc. Ezzel szemben a porgos, masoknak stresszes munkakat meg remekul birom.


Nade, magyarlanynak: ha van hozza affinitasod, a mernoki munkak altalaban maganyos munkak (en ezert is szeretem), de vannak ugye az eladoi (trafik, akarmi) munkak, konyvesbolt is eleg jol hangzik. Ha szeretsz olvasni, az unalom sem ol meg. Viszont ha nem birod a stresszt, jol gondold meg a maganvallalkozast. Nem csak ucsorogni kell es arulni az akarmit, hanem ott van a konyveles, havi es egyeb befizetesek, adobevallas, rengeteg papir, megrendelesek, kesedelmes fizetesek behajtasa, stb... amikor cegem volt, mindig gorcsbe allt a gyomrom, ha level jott az APEHtol, mert soha nem tudhatod. Ha a konyvelo ront el valamit, azert is te vagy a hibas. Szoval neked nem ajanlom...

45. 388b941089 (válaszként erre: 34. - Nyamitörp)
2014. aug. 18. 20:40
Ilyen munka nem létezik.:)
44. Éva82 (válaszként erre: 42. - Magyarlány)
2014. aug. 18. 17:26
...és gyerekekkel nem foglalkoznál szívesen? Pl.: kollégiumokban....stb. Nem kifejezetten tanári munkára gondolok!
2014. aug. 18. 17:26
igen szeretem, mert jól fizet és abban a szakmában dolgozok amít akartam évek óta. nem utálok benne semmit sem
42. magyarlány (válaszként erre: 40. - Nyamitörp)
2014. aug. 18. 17:11
A lottózóra én is gondoltam. :-)
2014. aug. 18. 17:05
viraguzletben pl. szivesen dolgoznek, ha volna ra lehetoseg;
40. Nyamitörp (válaszként erre: 33. - Magyarlány)
2014. aug. 18. 17:02
Csak azért kérdeztem, hogy képeznéd-e magad, mert nekem pl. a gyógyszertári kiszolgáló munka szimpatikus. Ott azért nem unatkozik az ember, kollegák is vannak, munka is van, de viszonylag nyugis. Csak ahhoz kell egy gyógyszertári asszisztens képesítés. Vagy pl. lottózókban is egész jó lehet dolgozni. Persze pénzforgalmi teendők vannak, de azt írtad, hogy az nem akkora probléma. Esetleg még a gyógytornász. Vagy jógaoktató. :)
2014. aug. 18. 16:45

Márkaszaktanácsadó vagyok és szeretem. Mocskos sok stresszel jár már vagy 40 képzeletbeli agyvérzésen, infarktuson és gyomorfekélyen vagyok túl :D Sokat kell emberekkel foglalkozni (jav: humanoidokkal akik alacsony iq-val rendelkeznek) de tudom kezelni

Ennek ellenére momentán mást nem tudnék elképzelni. Talán feljebb lépni ezen irányba :)

38. Flóra76 (válaszként erre: 36. - Cilumiluci)
2014. aug. 18. 16:09
igen,ez így van:D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook