Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen módszerek vannak, ha a baba sírás közben nem vesz levegőt, csak fújja kifelé amíg majdnem elájul? fórum

Milyen módszerek vannak, ha a baba sírás közben nem vesz levegőt, csak fújja kifelé amíg majdnem elájul? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 4. 15:35

sziasztok!

nekem csak egy olyan kérdésem lenne, hogyha hisztizik a gyerek, és mondják neki h húú, jön a hidegvíz meg ez lesz meg az lesz ,akkor ha esetleg mégse hagyja abba a hisztit akkor tényleg lezuhanyoztatjátok?! :)

mert ugye s..gget nem csinál az ember a szájából.

vagy még senkinél nem került erre sor?

még nem vagyunk ilyen életkorban, csak fel szeretnék készülni :)

29. mr.az
2009. febr. 1. 21:36

Szerintem az alap probléma és a besärguläs között nincs összefüggés.


Sajnos a forum indito kérdése is rosszul van megfogalmazva.

2009. jan. 31. 16:29

Ewita!


AZ en fiam is nagyon hamar besargult, ment is a kek feny ala. Ha kicsit korabban jott esetleg, akkor erosebb lehet a sargulas es hamarabb jelentkezhet.

Mi akkor tapasztaltuk, hogy nem vesz levegot, amikor hazavittuk a korhazbol.

Ha a vakuumot szakszeruen hasznaltak, akkor tuti minden rendben van a baboval.

27. ewita (válaszként erre: 11. - HusiNyuszi)
2009. jan. 31. 14:14

mi van akkor ha ezt a fulladásos sírást egy kétnapos csecsemő produkálja,szegénykémet elválasztották az anyukájától is,mert az első nap besárgult,egy vákuumos szülést követően.

szerintetek baj lehet a picivel?

minden véreredménye rendben van

2008. nov. 5. 13:03
A nagyfiam ilyen volt!! Hát aki tudja mi ez annak nem kell magyarázni. Én is vizet locsoltam az arcára és mindig üvöltöttem!! /Jajj még most is kiráz a hideg ha rágondolok!/ sajnos az orvosok sem tudtak vele mt kezdeni azt mondták majd kinövi. Tényleg kinőtte kb 2 éves korára!
25. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 20. - 754c7e07c3)
2008. nov. 5. 12:44
Mi is voltunk emiatt kórházban, és ott is azt tanácsolták, fújjak az arcára, ez tényleg segít.
24. K.né
2008. nov. 5. 12:11
Hideg víz a pofijára! Nekem bevált. Belehergelte magát a sírásba és nem vett levegőt (hasfájós). Nagyon megijedtem. Nem is gondolkodtam, csak cselekedtem. És visszatért a légzése.
2008. okt. 14. 07:57
Én utáltam fürdeni kicsinek, lilult is a fejem, úgy hisztiztem, de mikor anya mondta, hogy vegyek levegőt, az is hatással volt rám:)
2008. okt. 14. 05:07
Velünk is történt egyszer hasonló eset.Legkisebb fiam másfél év körüli lehetett.Az apukájával volt a szobában,tv-t néztek.A kicsi fiú valamit szeretett volna,de az apuka BK-zott,nekem pedig szobán kívül volt dolgom.Hallottam,h sír,de tudtam,h nincs egyedül,ezért nem is rohantam hozzá.Aztán egyszer csak nem sírt,és az apuka kiabált nekem,h siessek,mert baj van.Mint utólag kiderült,annyira sírt,hogy fenékre esett,és a kicsi nyelve hátracsúszott.De persze ezt nem tudtam hirtelen,csak reflexből nyúltam a szájába,miután az én másfél éves kicsi gyerekem szürkén-ernyedten-levegővétel nélkül feküdt a kezeim közt.Amíg az ügyeletes orvos kiért,a nyelvét szorítottam az ujjaimmal,h nehogy újra visszanyelje,és sűrűn fújtam a pici szájába,miközben vizes ruhát borítottunk a homlokára.Mindez történt anyák napján(második születésnap..)Egy hét kórház követte,vizsgálatok,h az oxigénhiány miatt nem történt-e károsodás.Éjszakánként a légzését figyeltük,és kb fél évig attól rettegtünk,h ez újra megtörténik,és sírás sem kell hozzá...Azóta eltelt pár év,de mindig figyeltünk rá annyira,hogy ez még egyszer ne fordulhasson elő.Bár volt már rá példa,h valamiért nagyon sírt,de a szájába fújtam,és amilyen gyorsan csak lehetett,megvigasztaltuk..Semmiképp sem szabad szerintem figyelmen kívül hagyni,ha sír a gyerekünk,és nem szabad hagyni,h belelovalja magát a sírásba.
21. G.
2008. szept. 29. 12:47

Nálunk ez nem a hiszti része.

Kezdettől fogva ha hisztizett a lányom,otthagytam.Lefeküdt,átléptem rajta,otthagytam.Profi szintre emelte a technikákat,de mostanra rájött,hogy semminek nincs hatása.

Akkor sír ennyire (nem vesz levegőt) ha valami nagyon fáj neki,vagy elesik,megüti magát megijed....Az én kislányom is többször beleájult ebbe.Csak elkezd sírni és csak kifele a levegő,befele nem,lilul,zöldül,én meg kapom a sokszázadik infarktusomat.Ha igy felüvölt és igy sír,bból tudom,hogy valami tényleg fáj neki.Borszalmasan ijesztő.

Ha elájul,le kell fektetni.Szinte azonnal magához tér.

2008. ápr. 3. 13:33
Rá kell fújni az arcára.
2008. ápr. 3. 12:31
A hideg víz a legjobb, nem kell kérdezni, elég volt az én kislányomnak, ha megfogtam a kezét és mondtam, hogy megyünk a fürőszobába...
2008. febr. 28. 08:13
Én ugy tudom hogy megrázni nem szabad!Amikor a lányom csinálta ezt én egy picit ráfújtam az arcára és akkor vett levegőt!
2007. okt. 7. 12:18
Nem tudom. Az enyém úgy szopott, hogy nem vett levegőt és a vége mindig fuldoklás és sírás lett, oda a szopás... A második meg szopott rendesen 8 hónapig. Szóval érthetetlen és nem is jöttem rá, hogy mit csináljak... :((
2007. okt. 7. 11:31

Sajnos (vagy szerencsére???) elég erős személyiségű gyerek.

Ha üvölt és szólok neki, hogy "kell hideg víz?", üvöltve mondja hogy "neeeeeem". Valamikor napokig nincs vele gond, de amikor előjön, bepótolja azt a pár hisztimentes napot...


Nagyon reménykedem, hogy ki fogja nőni, addigra tuti teljesen megőszül a hajam.:S

2007. okt. 7. 05:23
Olyankor én megráztam kicsit, ami meglepte és újból vett levegőt.
14. HusiNyuszi (válaszként erre: 13. - HusiNyuszi)
2007. okt. 6. 23:55

Ja, azért, mert már leszokott róla? Bocs, most értettem csak meg. (Persze Borsa most már nagy, tíz éves.)


Remélhetőleg a Te kisfiad is kinövi ezt nemsokára. Amikor ennyi idősek voltak, akkor már mindegyiknél működött a figyelem elterelése rögtön a hiszti elején. Időnként az is, ha megnevettettem ilyenkor (bár ez persze nem könnyű, mikor az ember épp frászt akar kapni az ijedtségtől), sőt, néha azt is felfogták, hogy ha nagyon nyugodtan úgy csináltam, mintha nem is érdekelne, hogy hisztizni kezd, és nagyon higgadtan és csendesen azt mondtam, hogy "ha nem hagyod abba, viszlek a zuhany alá". Sose került rá sor.


Persze általános recept itt sincs, egy gyereknél is különböznek az esetek.

13. HusiNyuszi (válaszként erre: 12. - Mothertiger)
2007. okt. 6. 23:49

Jó nekem?! Miért? Legfeljebb jó lesz, ha Bulcsú nem fog rászokni :-)))


Borsa (a nagy) egyszer ájult el a hisztiroham után, de mire megijedtünk volna, már magához is tért, és vidáman csacsogni kezdett, mintha mi sem történt volna. Szóval sajnos (vagy inkább szerencsére) nem tudom, mit kell csinálni ájuláskor, mert nem csináltunk semmit.


Az ikrek közül az egyik is hisztizett így párszor (már nem emlékszem, melyik volt), de szerencsére nem vált szokásává. Csak reménykedni tudok, hogy a kicsi sem csinálja majd, mert elég félelmetes.


Úgyis folyton figyelem, hogy lélegzik-e még... erről nem lehet leszokni, hiába negyedik gyerek... És ő is csak hason tud jól aludni. Bár most már azt mondta mindenki (védőnő, gyerekorvos), hogy már nem ellenjavallt a hason altatás, mert bebizonyosodott, hogy pusztán azért volt több bölcsőhalál a hason alvók között, mert eleve több volt a hason alvó csecsemő.

2007. okt. 6. 15:03

Husi, jó neked... Nekem most lesz kétéves a fiam, és egy pár hónapja ezt csinálja...

Ha az arcába fújok, még jobban üvölt és produkálja a lélegzetvisszatartásos "technikáját". Szinte belekékül, úgy üvölt. A legszebb még az, mikor toporzékol is hozzá, meg csapkod.

Már a mosdatást is próbáltam, kb. 5 percig hüppög, ha valamivel elvonom a figyelmét abbahagyja, de ha hisztis kedvében van akkor 5 perc után többször is megismétlődik a trükkje. Még csak fel se tudom dobni, mert annyira megfeszíti magát és csapkod, hogy képtelenség felvenni.


Hát érdekes, az tuti.


Egyébként ha netán elájulna, mit kell vele csinálni?????

2007. okt. 6. 13:09
Nekem a legnagyobb fiam csinálta, most meg a legkisebb (kéthetes). A nagynál volt, hogy mértük, nem volt több, mint 20-25 másodperc, de majd' frászt kaptunk. Ha lefröcsköltük az arcát pár csepp vízzel, vagy áttöröltük az arcát nedves kézzel, az néha segített, de legtöbbször az, hogy feldobtuk a levegőbe. Egyetlenegyszer el is ájult utána egy pillanatra. Rém ijesztő volt. Vittük neurológushoz, vizsgálta mindenfelé, meg kérdezgetett, aztán azt mondta, semmi baja, majd kinövi. Ki is nőtte - úgy két éves korára... Remélem, a kicsinél ez nem lesz gyakori...
2007. szept. 28. 18:16
Koszonom mindenkinek, mar sokat javult a helyzet!
9. vapi
2007. szept. 26. 12:03

Nálunk is ez volt lányommal, a születésétől kezdve. A kórházban bevérzett a szeme szegénynek, mert amikor elvitték vért venni, hagyták sírni és nem foglalkoztak vele.

Amikor rá fújtam egy kicsit, legalább levegőt vett.

A vizes dolog már egyel brutálisabb megoldás, de ha nincs más...

Azt mondták a kórházban, hogy még nem tanult meg sírni. Pár hónap és elmúlik:)

2007. szept. 26. 07:13
Az arcába kell fújni!
2007. aug. 16. 13:11
A fiam úgyanígy sírt, a dokinő azt javasolja hirtelen fújjak az arcába, hogy levegő után kapjon.
6. mr.az (válaszként erre: 2. - Kolibri)
2007. aug. 16. 13:10

Biztos hogy jol irtad?

Én olyanrol tudok amikor siràsnàl csak szivja befele a levegöt,nem jön ki semmi,ekkor lessz a gond.

Ehhez van infom.

5. Puszmok (válaszként erre: 4. - Kolibri)
2007. aug. 16. 10:40

Elhiszem, hirtelen én sem tudnék vele mit kezdeni :)

Remélem mond vki vmi jót!!! :)

2007. aug. 16. 10:38
Koszi Puszmok! Mi meg csak 7 hetesek vagyunk, es akkor szoktunk igy sirni, ha nagyon faradtak vagyunk. Mindig fraszt kapok, meg apa is.
2007. aug. 16. 10:33
Hát, amikor én pici voltam úgy sírtam hogy nem is vettem közben levegőt, már a szám is elkékült, meg már kidudorodtak a szemeim is, anyukám nagyon megijedt :) és hát ami segített az a víz volt, amit a fejemre öntöttek vagy egy pofon, merthát ugye hisztiztem elég rendesen :)
2007. aug. 16. 10:31
En a kirtelen ráfújásrol és a picit megijesztésről tudok, de valahogy nem igazan jók. Van más is?
2007. aug. 16. 10:28
Milyen módszerek vannak, ha a baba sírás közben nem vesz levegőt, csak fújja kifelé amíg majdnem elájul?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook