Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen második név illene hozzá? fórum

Milyen második név illene hozzá? (beszélgetős fórum)


1 2
37. trapiti (válaszként erre: 19. - Syria)
2022. máj. 8. 12:59
Ez attól is függ hogy a nő családjában milyen keresztnevek vannak. Nálunk pl. mindenki János: férjem, apukám, mindkét nagyapám és a négy dédnagyapámból három. Emiatt ha a férjem felvette volna az én vezetéknevemet akkor apámat és a férjemet is pont ugyanúgy hívnák... hát valahogy erre sem vágytam :)
36. trapiti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 8. 12:56

Én a Leonóra mellé már nem tennék talán másodikat, mert már ez is úgy hat mint egy összetett név.

Ha mégis akkor mindenképpen mássalhangzóval kezdődő nevet választanék mivel magánhangzóra végzőtik. A-val kezdődőt meg legfőképpen nem. És mivel a Leonóra hosszú, így inkább rövidet.

Vagy megfordítanám, pl. egy Anna Leonóra működik világszerte.

Esetleg lehet L betűset mellétenni, attól is függ mi a vezetéknév. Pl. Leonóra Lenke, Leonóra Luca, Leonóra Lilla/Lili/Lujza stb.

Mindenesetre a Leonóra Annamária és hasonlókat mindenképpen elkerülném :)

35. trapiti (válaszként erre: 25. - Kannanana)
2022. máj. 8. 12:50
Mi úgy jártunk külföldön, hogy a Luca keresztnevet mindenki olasz fiúnévnek gondolja, aki előbb találkozik a gyerek nevével írásban mint a gyerekkel magával. A második keresztnevét a vér szerinti anyukájától kapta, a Lucát tőlünk az örökbefogadás után, aztán ő szerette volna ha a kettőből egy lesz, és nagyon elégedett vele hogy lehetett belőle Luca-Kristina, ami nemzetközi porondon is jó, mindenhol lánynév és története is van :)
34. Csillagszem38 (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2022. máj. 8. 12:47
🤣🤣🤣🤣
33. trapiti (válaszként erre: 17. - Syria)
2022. máj. 8. 12:46
A férj nevét nem kell felvenni. Nálunk pl. a bors és a répa szerepel a vezetékneveinkben, hát eszembe nem jutott felvenni, nem vagyok zöldséges... :)
32. trapiti (válaszként erre: 20. - Globus)
2022. máj. 8. 12:44

Nekem van egy ismerősöm, Péter Töhötöm és a Töhötömöt használja :)


Ill. a saját gyerekem Luca Krisztinát megváltoztatta 12 évesen Luca-Kristina -ra és a kettőt együtt használja (nyilván családban, barátok között maradt Luca, de ha bemutatkozik akkor a kettőt együtt használja)

31. syria (válaszként erre: 30. - Kannanana)
2022. máj. 8. 12:25

Ez így jogos (kivételes eset), főleg idegennyelvi háttérrel. :) Ám amikor a főnök feltépte az ajtót és elkiáltotta azt a nevet, amire én és másik 4 kollégám kapta fel a fejét, nem jutott eszembe, hogy elővegyem a második nevemet. Először, mert nem teszik (mást szívesen szólítok azon a néven, de engem ne hívjanak úgy), másodszor, mert abból is ült az irodában másik kettő. Mást eszeltem ki, ami jól működik azóta is.

Ha lenne újabb két gyerekem, nekik se adnék két keresztnevet. Annyi más módja van „tucatnév” esetén egyedi megszólítást kitalálni. Pl. a vezetéknévből kreálni, vagy ahogy én tettem. :)

30. kannanana (válaszként erre: 29. - Syria)
2022. máj. 8. 07:15
Az egyik nevem elég gyakori, így ha suliban, vagy munkában sok XY volt, simán használtam a másik nevem. Könnyű telefonos/online ügyintézésnél hol ezt-hol azt a nevet használni. Több nagyon aranyos becenevet kaptam már. Összességében a külföldi barátaim használják az egyik, a magyar ismerőseim a másik nevemet, de van kivétel persze. A vezetéknevem nagyon átlagos, viszont a 2 keresztnévvel nagyon szép csengése lett a teljes nevemnek.
29. syria (válaszként erre: 25. - Kannanana)
2022. máj. 5. 08:20

Ez a „tulajdonlás beütés” nem jutott eszembe. Viszont sokszor azért veszi fel valaki a férje vezetéknevét, vagy lesz belőle Akár Milyenné, mert nem szereti a sajátját, és ez a legegyszerűbb módja a névváltoztatásnak.

Mi a két keresztnév előnye számodra?

28. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 4. 23:28

Vezetéknév mi?Nem muszáj konkrétan leírni,csak pár dolog

hosszú-rövid

bonyolult-egyszerű

ritka-gyakori

magas-mély magánhangzók

tipikus magyar név-szláv-sváb?

27. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 4. 23:25
Vilma.
26. gigi>
2022. máj. 4. 23:19
....Leonóra Dóra.
25. kannanana (válaszként erre: 19. - Syria)
2022. máj. 4. 18:32

Szerintem ez egyre kevésbé módi (szerencsére). Nekem mindig olyan tulajdonolás beütése van ennek a szokásnak… a hideg is kiráz tőle.

Amúgy nekem is 2 keresztnevem van, sosem éreztem hátránynak, inkább előnynek. Lány gyerekemnek is adnék kettőt, egy mindenképpen nemzetközi környezetben is érthető lenne.

24. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - Syria)
2022. máj. 4. 13:31

Értem! A szülők, akik nem gondolnak bele, hogy bizonyos nevek iskolás korban, vagy esetleg még később inkább nevetségesek lehetnek, mint aranyosak.

Mert ahogy mondják: minden szülőnek a saját gyereke a legszebb, a legtündéribb, a leg... de ez úgy gondolom, természetes. :)

23. syria (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
2022. máj. 4. 12:31
De hát ha az volt a neve! Gimiben volt egy osztálytársam, a keresztségben Györgyike a nevet kapta. Ezek anyakönyvezhető nevek, és még mindig jobbak, mint az Eszmeraldák és társaik. :)
22. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Syria)
2022. ápr. 30. 16:17
Amikor kislány koromban egy bibircsókos orrú nénike (szerintem ő volt a vasorrú bába) jött velem szemben egy velem hasonló korú kislánnyal, és hallom a kislányt: Gyöngyike néni... és elkezdtem nevetni... ha még csak Gyöngyi lett volna, de még becézi is???
21. syria (válaszként erre: 20. - Globus)
2022. ápr. 30. 09:25
Erről van szó. Kollégám volt Molnár Gusztáv. Már régen nem dolgoztunk együtt, amikor megtudtam, hogy anyakönyv szerint Aurél is, azóta csak úgy hívom.
20. globus (válaszként erre: 17. - Syria)
2022. ápr. 29. 08:38
Egész életem során egyetlen esettel találkoztam, amikor illető felnőtt korában elkezdte használni a második nevét.
19. syria (válaszként erre: 18. - NomNom)
2022. ápr. 29. 08:32

Ha nem veszi fel a férje nevét, az aláírása akkor is hosszú.

Persze, hogy nem muszáj házasságkötéskor nevet változtatni; de az egy gesztus a házastárs felé. Vannak férfiak, akik a vezetéknevük mellé felveszik a feleségük vezetéknevét is; de az az ő felnőtt döntésük.

18. NomNom (válaszként erre: 17. - Syria)
2022. ápr. 28. 21:44
Nem muszáj ám felvenni a férj nevét.:) én sem vettem fel.
17. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 28. 21:13

Szerintem a második keresztnév kitolás.

Megszületett Kisék lánya, Gyöngyike lett és megkapta a Tünde nevet is. Doktorált, majd férjhez ment, azóta hivatalos helyen azt kell leírnia, hogy Magyarné dr. Kis Gyöngyike Tünde. Brrr.

16. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 28. 21:02

Gréta

Sára

Petra

15. pteri
2022. ápr. 28. 20:34
Anna, Vanda, Panna, Emma, Ella
2022. ápr. 28. 20:22
Éva.
2022. ápr. 28. 20:13
+1 Anna
2022. ápr. 28. 20:06
Anna
2022. ápr. 28. 19:36
Sára
2022. ápr. 28. 19:35
Dóra
2022. ápr. 28. 19:27
Maja
8. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 28. 19:27

Szerintem túl hosszú ne legyen. Egy eleve 4 szótagú név mellé nem biztos, hogy kell még egy.

De ötletnek:

Lilla

Dóra

Réka

(Mindenképp rövidebb nevet választanék)

:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook